HABER SEAT Leon 1.4 EcoTSI DSG | TEST

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
O ikilemde hep kalıyorum. Alfa romeo markasından ötürü gui c mi yoksa c+ mı ayırt edemiyorum :D
Vallahi açıkçası egea'yı ben de beğeniyorum. Fakat 100k çok para. Tercih meselesi, alana neden aldın demem ama benim elim 100 bin lira vermeye gitmez.
Bende 100k vermek istemem ama güzel donanımlar var bide rakiplerinin fiyatlarına bakmak lazım. dizel otomatik excellence astra 120k,premium kia ceed 117k, highline golf 134k,titanium focus 117k şimdi bu fiyatları görünce egea nın fiyatı gayet iyi gözüküyor.

Egea'nın sürüşü Leon'dan bariz daha dengeli. İç hacmi de Leon'a göre daha geniş. Leon'un ise iç mekandaki oyuncakları daha başarılı. LED farlar, sunroof vb. güzellikleri var. Leon'un 15k km'de bir 700lira civarı bir bakım masrafı var. Egea'da 20k km'de 600 lira içerisinde bakımı hallediyorlar. İç mekan kalitesi olarak denk araçlar. Tercih meselesi.
Lounge plus bakın bence öyle büyük eksiği yok :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bende 100k vermek istemem ama güzel donanımlar var bide rakiplerinin fiyatlarına bakmak lazım. dizel otomatik excellence astra 120k,premium kia ceed 117k, highline golf 134k,titanium focus 117k şimdi bu fiyatları görünce egea nın fiyatı gayet iyi gözüküyor.

Lounge plus bakın bence öyle büyük eksiği yok :)
Büyük eksik yok zaten, benim bahsettiğim küçük detaylarda küçük donanım farkları. Leon'da soğutmalı torpido, geri manevrada sağ aynanın inmesi gibi böyle ince düşünülmüş vag detayları filan var, hoş oluyor. Aynalar elektrikli katlanıyor. Kablosuz şarj da yeni geldi. Son bakıp kullandığımda Egea'da bunlar yoktu. Ha, Leon'da da o kadar şey var, bir arka kol dayama yok :D Ama sürüş olarak Egea gerginliğinin karşılığını stabilite olarak veriyor. O konuda bariz daha başarılı.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Büyük eksik yok zaten, benim bahsettiğim küçük detaylarda küçük donanım farkları. Leon'da soğutmalı torpido, geri manevrada sağ aynanın inmesi gibi böyle ince düşünülmüş vag detayları filan var, hoş oluyor. Aynalar elektrikli katlanıyor. Kablosuz şarj da yeni geldi. Son bakıp kullandığımda Egea'da bunlar yoktu. Ha, Leon'da da o kadar şey var, bir arka kol dayama yok :D Ama sürüş olarak Egea gerginliğinin karşılığını stabilite olarak veriyor. O konuda bariz daha başarılı.
Egea da da acc var hepsine değer :D

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
Golf, focus, mazda3, i30, jetta, civic, auris, ceed. Başka aklıma gelmedi model.
bütün vag gruplarında 125 bg üstü bağımsız süspansiyon kararı verilmişti 2012 de ve hep o şekilde üretilmişti. tsi 150 lik bağımsız olması gerek diye biliyorum. eğilim aracın altına bakmak lazım :D yada lifte kaldırıp görmek lazım :D sinan bakmıştır kesin ama şaşırdım.
o yüzden @CenkGs golfte süspasiyon bağlantısı neyse leonda da o vardır diye düşünüyorum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
bütün vag gruplarında 125 bg üstü bağımsız süspansiyon kararı verilmişti 2012 de ve hep o şekilde üretilmişti. tsi 150 lik bağımsız olması gerek diye biliyorum. eğilim aracın altına bakmak lazım :D yada lifte kaldırıp görmek lazım :D sinan bakmıştır kesin ama şaşırdım.
o yüzden @CenkGs golfte süspasiyon bağlantısı neyse leonda da o vardır diye düşünüyorum.

Leonda yarı bağımsız gözüküyor 150lik için

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
150 hp ve altı modellerde torsiyon kullanılıyormuş. Sanırım daha güçlü modellere saklamışlar bağımsız süspansiyonu.

breko52

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2016
8
12
645
37
Bolu
Test için teşekkürler aracın iç kullanışlılık kısmını beğendim gerçekten. Ama anahtarsız giriş varsa neden hala sustalı yapılmış anahtar. Diğer markalar anahtarı gizli bir şekilde yapıyor bu biraz saçma olmuş ve o direksiyon altının çizilmesi normal. Sinan Bey araç böyle beygiri bol vs olmadığında dersine çalışmamış öğrenci gibi anlatıyor :D :D bunu kötü manada söylemiyorum son bir kaç video da ağzı kulaklarına varıyordu test sırasında M3 videosu gibi. Teşekkür ederiz. İyi çalışmalar.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Giuletta ne zamandan beri premium oldu :)

Şu sıralar fiat egea ilgimi çekiyor. 1.6 dizel otomatik fullü adaptif cc,otomatik fren,7 inç dokunmatik ekran gibi donanımlar dahil fiyatı da 101k
Valla ben Egea HB modeline hiçbir şekilde 101k para vermek ne olursa olsun. Aynı şekilde Leon'da da 95k üzerini şu piyasa koşullarında vermem. Malzeme kalitesi olarak Leon bariz anlamda daha önde aynı şekilde oyuncaklar konusunda da öyle.
Giulietta'da biraz daha farklı bir arka süspansiyon sistemi var. Yine torsiyona benzer bir şeye bağlılar ancak tekerler bağımsız hareket edebilecek şekilde çoklu bağlantıya da sahip. Yarı bağımsızla tam bağımsız arasında bir sistem.
Sanırım sizin dediğiniz sistem MultiLink olarak adlandırılan süspansiyon türü olarak geçiyor. Yanlış varsa düzeltin.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Test için teşekkürler aracın iç kullanışlılık kısmını beğendim gerçekten. Ama anahtarsız giriş varsa neden hala sustalı yapılmış anahtar. Diğer markalar anahtarı gizli bir şekilde yapıyor bu biraz saçma olmuş ve o direksiyon altının çizilmesi normal. Sinan Bey araç böyle beygiri bol vs olmadığında dersine çalışmamış öğrenci gibi anlatıyor :D :D bunu kötü manada söylemiyorum son bir kaç video da ağzı kulaklarına varıyordu test sırasında M3 videosu gibi. Teşekkür ederiz. İyi çalışmalar.
Valla neden öyle bir anahtar yapıyorlar anlamıyorum. Passat'a da anahtarsız grisi çalıştırma var anahtar mis gibi sustasız ama gel gelelim anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi olan Tiguan'a onda sustalı anahtar var ve her ne kadar valeleri sevmesemde arabayı eli mahkum verince anahtar sustalı olduğundan aynı şu şekilde direksiyon kolonunun oraya delik açmaya çalışıyorlar. Ben oraya sticker yapistirmaktan sıkıldım adamlar orayı delmeye çalışmaktan sıkılmadı arkadaş :D.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla neden öyle bir anahtar yapıyorlar anlamıyorum. Passat'a da anahtarsız grisi çalıştırma var anahtar mis gibi sustasız ama gel gelelim anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi olan Tiguan'a onda sustalı anahtar var ve her ne kadar valeleri sevmesemde arabayı eli mahkum verince anahtar sustalı olduğundan aynı şu şekilde direksiyon kolonunun oraya delik açmaya çalışıyorlar. Ben oraya sticker yapistirmaktan sıkıldım adamlar orayı delmeye çalışmaktan sıkılmadı arkadaş :D.
Sustalı anahtarı bantla sarın, bastıklarında açamasınlar. İnsan olan da onun bantla sarılı olduğunu görünce açmaya çalışıp kontak kısmını çizmeye çalışmaz herhalde :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bu arada VAG grubunda 130HP ve üzeri olan modeller bağımsız süspansiyon sistemi ile satılıyor. Tabii Leon'da maliyetten daha da kısmak için koymadılarsa bilemeyeceğim zira Cupra hariç almayacağım arabalardan biridir kendileri.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Sustalı anahtar olayı bildiğim kadarıyla kumandanın pili biterse yada başka bir şekilde bozulursa acil durumlar için var

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Sustalı anahtarı bantla sarın, bastıklarında açamasınlar. İnsan olan da onun bantla sarılı olduğunu görünce açmaya çalışıp kontak kısmını çizmeye çalışmaz herhalde :D
O zamanda acaip çirkin oluyor abi sanki anahtar kırılmışta bantla tutturmuşuz gibi :D:D. İşin daha komiği annem aynı zamanda peyzaj mimari olduğu için bahçıvan abilerimden birine aracın anahtarını vermiş ve bagajda bulunan çiçek kasalarını seraya taşımasını çok çok yorgun olduğunu ve kasaların ağır olduğunu söylemiş. Bahçıvan abimiz arabayı anahtar üzerinden açmış kasaları almış daha sonrasında ise anahtar üzerinden yine kapıları kitlemiş. Buraya kadar herşey iyi hoş fakaaaatt malumunuz hala çoğumuz arabayı kitledikten sonra kitlendi mi diye gideriz bi kapısını açmaya çalışırız. Kasaları arabadan alan abimiz de aracın kitlendiğinden emin olmak için elini kapıya atmış. Tabi elini kapıya atmasıyla arava açılmasın mı? adam bi garipsemiş en az 10 kere aynı şeyi yapmış yok yine kapılar açılıyor. Anahtarı almış otoparkın bir ucuna koymuş denemiş yine kapılar açılıyor. Tabi neredeyse kafayı yemiş çok garipsemiş sonra annemin yanına gitmiş sizin bu araba bozuk hoca hanım kutluyorum hemen açılıyor dikkat edin valla arabayı soyup soğana çevirirler aman diyim demiş. Tabi annem yaa öyle mi falan demiş geçiştirmiş çünkü o sırada sınav hazırlıyormuş fakat bahçıvan abiyi dinlerken gülmemek için kendini zor tutmuş vallahi o_O. Demem o ki bu teknoloji bile daha insanlara fazla yenilikci geliyor acaba otonom sürüş yaygınlaşınca neler olacak neler :D.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Sustalı anahtar olayı bildiğim kadarıyla kumandanın pili biterse yada başka bir şekilde bozulursa acil durumlar için var
O Passat'da da var bir düğme var oraya basıp metal kısmı kendinize çekerseniz ortaya metal bir anahtar çıkıyor onunla da sürücü kapı kolunun sabit kısmının altında bulunan delik vasıtası ile aracın kapılarını açıyorsunuz. Hatta bununla alakalı olarak soyle bir video bırakayım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Anahtar her turlu olacak da sanirim anahtarin gorunurde olmasini istemiyor insanlar. Suna benzer bir gizlilikte olmasi gerekiyor sanirim.
tmp-cam-1078175694.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O zamanda acaip çirkin oluyor abi sanki anahtar kırılmışta bantla tutturmuşuz gibi :D:D. İşin daha komiği annem aynı zamanda peyzaj mimari olduğu için bahçıvan abilerimden birine aracın anahtarını vermiş ve bagajda bulunan çiçek kasalarını seraya taşımasını çok çok yorgun olduğunu ve kasaların ağır olduğunu söylemiş. Bahçıvan abimiz arabayı anahtar üzerinden açmış kasaları almış daha sonrasında ise anahtar üzerinden yine kapıları kitlemiş. Buraya kadar herşey iyi hoş fakaaaatt malumunuz hala çoğumuz arabayı kitledikten sonra kitlendi mi diye gideriz bi kapısını açmaya çalışırız. Kasaları arabadan alan abimiz de aracın kitlendiğinden emin olmak için elini kapıya atmış. Tabi elini kapıya atmasıyla arava açılmasın mı? adam bi garipsemiş en az 10 kere aynı şeyi yapmış yok yine kapılar açılıyor. Anahtarı almış otoparkın bir ucuna koymuş denemiş yine kapılar açılıyor. Tabi neredeyse kafayı yemiş çok garipsemiş sonra annemin yanına gitmiş sizin bu araba bozuk hoca hanım kutluyorum hemen açılıyor dikkat edin valla arabayı soyup soğana çevirirler aman diyim demiş. Tabi annem yaa öyle mi falan demiş geçiştirmiş çünkü o sırada sınav hazırlıyormuş fakat bahçıvan abiyi dinlerken gülmemek için kendini zor tutmuş vallahi o_O. Demem o ki bu teknoloji bile daha insanlara fazla yenilikci geliyor acaba otonom sürüş yaygınlaşınca neler olacak neler :D.
Birini arabaya yollarken söylemek lazım sen yanından uzaklaş o kilitlenir diye :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım