Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Gtep senin bilgin vardır ben de aşırı üşendim ama merak da ettim nedir Vw'nin elektrikli araç olayı?? @gtepro
2019 yılında piyasaya aynı tesla gibi bazı elektrikli araçlar cikacak 2022 yılına kadar olan üretim planlaması hazır. Cikacak araclardan biri hatchback, biri sedan, biri suv, biri spor araç, biri mpv tarzı olacak. Tabi bunlar sırf Volkswagen vide Audi, Porsche falan var onları saymıyorum bile. VAG grubunun hedefi 2025 yılına kadar 1 milyon adet elektrikli araç satmak.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Şu ETS MP'de bir kere ban yedim Allah'tan video kaydı açıkmış, 150 ile giderken bir anda AFK sebebiyle ban yedim, Kaçak reise söyledim sağolsun açmıştı :D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,916
2
24,213
5,320
İzmir
Marka
Toyota
2019 yılında piyasaya aynı tesla gibi bazı elektrikli araçlar cikacak 2022 yılına kadar olan üretim planlaması hazır. Cikacak araclardan biri hatchback, biri sedan, biri suv, biri spor araç, biri mpv tarzı olacak. Tabi bunlar sırf Volkswagen vide Audi, Porsche falan var onları saymıyorum bile. VAG grubunun hedefi 2025 yılına kadar 1 milyon adet elektrikli araç satmak.
Plan güzel peki teknik detay ar-ge hakkında bilgin var mı? Toyota 1997'den Tesla 2005 den beri çalışıyor çünkü

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Sadece şunu söyleyebilirim VAG grubunun elinde TESLA'dan falan kat ve kat daha iyi teknolojiler var.

Emin miyiz? Evet bu piyasaya hızlı giriş yapan firmalardan biri olacak Volkswagen, fakat Tesla öyle sıradan bir firma değil. Özellikle kat ve kat iyi olduğunu sanmıyorum VAG grubunun. Şimdi yanlış anlaşılmasın gruba karşı bir önyargım, gıcıklığım vs. yok...

Elon Musk abimizin Tesla ile ilgili çoooooooooooook büyük projeleri var. Sadece otomobiller de değil. Şu an otomotiv sektöründe Tesla'dan kat be kat fazla teknolojisi olan bir firma olduğunu sanmıyorum...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Asdhashdhas allah affetsin imzam yaptım:D
Şafak Sezer: Elon Musk (Tesla kurucusu)
Cem Yılmaz:Akio Toyoda (Toyota Ceo)
Kırmızı donlu: Ceyhun (Panpa)
Beyler Geleceğe Dönüş filmi gerçek olaydan esinlenerek yazılmıştır. DeLorean marka arabanın yerinde gerçekte Audi Quattro vardı. Zaman yolculuğu filan hep...
Siz gülün gülün bana inanmayın ama son gülen çok güzel gülecek. Markanın içinde olmanıza gerek yok az biraz akıl yürürseniz zaten çok sağlam yeni teknolojilerin geliştirildiğini anlarsınız. Mesela teknolojik gelişmeler konusunda VAG grubu neden son 2 yılda geçmiş yıllara kıyasla agresif değil? çünkü dieselgate olayından sonra akılları başlarına geldi ve bütün yatırımlarını elektrikli araçlar üzerine kaydırdılar. Bu yorumu bu işlerden az çok anlayan biri yapabilir hele bide markanın içinde olan birileri zaten biliyordur...

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Siz gülün gülün bana inanmayın ama son gülen çok güzel gülecek. Markanın içinde olmanıza gerek yok az biraz akıl yürürseniz zaten çok sağlam yeni teknolojilerin geliştirildiğini anlarsınız. Mesela teknolojik gelişmeler konusunda VAG grubu neden son 2 yılda geçmiş yıllara kıyasla agresif değil? çünkü dieselgate olayından sonra akılları başlarına geldi ve bütün yatırımlarını elektrikli araçlar üzerine kaydırdılar. Bu yorumu bu işlerden az çok anlayan biri yapabilir hele bide markanın içinde klan birileri zaten biliyordur...
Olm tarikat mısınız niye bu kadar tribe giriyorsun? Otomotiv firması bu. İçi-dışı bir yere kadar farklı olur. Hepimiz az çok takipteyiz yani. :) O kadar gizli kapaklı teknoloji geliştirilecek de ölümsüzlük mü bulunacak nedir yani:D Tamam her firma gibi VAG da ar-ge yapıyor ama sakin ol yani :D
Edit: Gelse gelse Golf GTE gelecek yani. Onu da bekliyoruz cümleten.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Emin miyiz? Evet bu piyasaya hızlı giriş yapan firmalardan biri olacak Volkswagen, fakat Tesla öyle sıradan bir firma değil. Özellikle kat ve kat iyi olduğunu sanmıyorum VAG grubunun. Şimdi yanlış anlaşılmasın gruba karşı bir önyargım, gıcıklığım vs. yok...

Elon Musk abimizin Tesla ile ilgili çoooooooooooook büyük projeleri var. Sadece otomobiller de değil. Şu an otomotiv sektöründe Tesla'dan kat be kat fazla teknolojisi olan bir firma olduğunu sanmıyorum...
Tesla başlı başına bir firma sadece otomotiv ile yetinmiyor adamlar aynı zamanda kendi enerjilerini bile üretiyorlar yani hem kendi aracını üretiyor hemde kendi aracının yakıtınıda üretiyor. Kısacası Tesla'yı sadece otomotiv ile ele almak yanlış. Elon Musk'ın cok güzel projeleri var falat bunların kaçı otomotiv ile ilgili bunu düşünmekte fayda var. Ayrıca Tesla hala isteklere yeterli düzeyde cevap veremeyen bir firma. Adamlar hala Gigafactory2'yi açamadılar üretimleri yetersiz bu sebeple fiyatlar yüksek bu uzar gider daha Tesla'nin büyümesi için 40 fırın ekmek yemesi lazım tamam çok iyi teknolojileri var arabaları güzel ama müşterilerin taleplerini karsilayamadiktan sonra bunlar ne önemi var. Mesela VAG grubunun üretim abi genis ve yaygın olduğu için fiyat olarak düşük ve üretim adeti olarak yüksek modeller piyasaya sürülecek. Ayrica gecenlerde Dr. Herbert Diess'in yaptığı açıklamada TESLA'dan hala daha güçlü olduklarını ve önümüzdeki 2 yıl içerisinde Tesla ile çok rahat rekabet edecekleri modelleri tanıtacaklarını üstüne basa basa söyledi.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Olm tarikat mısınız niye bu kadar tribe giriyorsun? Otomotiv firması bu. İçi-dışı bir yere kadar farklı olur. Hepimiz az çok takipteyiz yani. :) O kadar gizli kapaklı teknoloji geliştirilecek de ölümsüzlük mü bulunacak nedir yani:D Tamam her firma gibi VAG da ar-ge yapıyor ama sakin ol yani :D
Edit: Gelse gelse Golf GTE gelecek yani. Onu da bekliyoruz cümleten.
Ahahahahaha Golf GTE Almanya'da 4 yıldır satılan bir model tabii siz hala Golf GTE gelecek diye düşünün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım