Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Samsung'un renk tonları tamamen abartı şekilde kalibre edilmiş durumda abi.

iPhone 7'de ise %100'e yakın bir kalibrasyon oranı var renklerin doğallığında. Özellikle sunumda söylemişlerdi bunu. Dolayısıyla Samsung'un ekranı hem normal kullanımda hemde fotoğraflarda çok daha canlı gözükür, doğrudur.

Apple DPI'da değişikliğe gitmedi şu anda, iPhone 4'den beri aynı DPI değeri sanırım. Birtek plus'larda daha fazla. Çoğu marka DPI bakımından iPhone'lardan üstün. Sanırım yükseltmemelerinin sebebide çözünürlük. Eğer çözünürlüğü yükseltirlerse o zaman DPI'da beraberinde yükselmek zorunda kalacak ama malum biliyorsun bu seferde donanım gücünün daha da artması gerekecek, buda pile etki edecek çok dramatik şekilde.
İstediğiniz kadar gerçek renk tartışın, kamera özelinde gerçek renk konusunda Sony açık ara önde. Youtube videolarını izleyip karşılaştırabilirsiniz.

Apple'ın donanım ve teknoloji olarak hiçbir firmadan üstünlüğü yok bu arada. Tek üstün olduğu şey, 3. parti firmaların sadece iOS özelinde uygulama çıkardıkları için mükemmel optimizasyon sunabiliyorlar. Bunu bilgisayar ve konsollara çıkan oyunlarla kıyaslayabilirsiniz en basitinden. Konsollar için optimize etmek çok çok çok daha kolaydır bilgisayarlara göre, çünkü milyarlarca bilgisayar konfigürasyonu varken halihazırda sadece 3 tane konsol var. Aynı mantık iOS'la Android arasında da var.

Apple'ın en büyük eksisi özelleştirilemiyor olması ve verilere ulaşamamak. En basitinden indirdiğin dosyayı görebilecek bir dosya gezgini bile yok alette. Her şeyi teker teker öne sürüyorlar, kolaya kaçıyorlar. 6 ve 7 arasındaki fark aşırı minimal en basitinden. İleriye götürecek hamleler yapamıyorlar, her zaman rakiplerinin arkasındalar. Ama yukarıda dediğim optimizasyon sayesinde hala satış gerçekleştirebiliyorlar. Bunun ikinci sebebi de prestij önyargısı.

Gerçek hayatta normal bir kullanıcı Android cihazların ne kadar özelliğini kullanıyor ki demişsin mesela, NFC şu anda ödeme sistemlerinden tut temassız şarja kadar birçok şey için kullanılıyor. Rakiplerinde yıllardır olan toz ve su geçirmezlik özelliğini, daha kötü bir sertifikayla, ancak getirebildi Apple. Yine gerçek hayatta o programlar arasında geçişteki 0.00001 saniyelik fark da hissedilmiyor. Android sistemler, Samsung'un eski cihazları sağ olsun, sanılanın aksine hız konusunda çok gelişti. Yine önyargı ama. Özellikle stock android kullanan, mesela Nexus gibi telefonlar cidden sorunsuz ve akıcı.

Gerçekten çok komik satış politikaları var ayrıca. Kablosuz kulaklık yapıp iki kulaklığı kaybetmemek için birbirlerine bağlayan kabloyu satan bir firmadan bahsediyoruz. Allasen bunun mantıklı bir açıklaması yok. Apple halen ilk ve 5. nesil iphoneların ekmeğini yiyor. Fahiş fiyattan cihaz satmaya da devam ediyorlar.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,620
18,411
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
b1670cf11b1c255db509d8110b8211ea.jpg

İnş baş çıkmaz

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Namaz Dumankaya Sonkar gerçi Sonkar battı :D kajsjjss silecek suyunu 50 TL'ye dolduruyorlardı iyi oldu
Sonkar battı mı? Bu bahsettiğimiz Yenibosna ve Avcılar'da şubesi olan Sonkar mı? Eğer oysa Yenibosna'daki yerlerini yeniliyorlar. Yer yetmediği için mekaniği orada bırakıyorlarmış, kaporta-boya işleri için yakında bir yer tutmuşlar oraya aktarıyorlarmış. Derindere yetkili servisliği bıraktıktan sonra bu civarda bir burası kaldı eskilerden. Yeni olarak Haliç(Ayvansaray)'te Kar ve İstoç'ta Gürses açıldı.

O silecek suyu kandırması olmazsa olmaz. Tam doldurup gittiğimde bile o "250 ml silecek suyu" yazısını görüyorum, 5 lira alıyorlar sanırım.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
İzmirde tokullara götürüyoruz iki arabayı da.Her gittiğimizde corolladan 700 alıyorlar pasta cila atıyorlar.chr ın 10 bini geldiğinde de bakalım ne olacak 550 lira dediler.Bayağı ilgili burdakiler hatta o yüzden diğer galerilerde bin lira daha uygun veriyorlardı chr ı gerek duymadım.Hatta şöyle bir olay söyliyim bir keresinde 2 de teslim ettiğimiz arabayı 4 te verceklerini söylediler.4 te gittik yarım saat geç çıkacağını sölediler .o arada babamla bana yemek ısmarladılar karşıdaki şık bir restoranda.servis sorumlusu sekreterle..

Şahaneymiş. Burada sabah bırakıp öğleden sonra şu saatte gelip alabilirsiniz denip, gittiğinde arabayı daha servise alınmamış bulabilirsin. O nedenle ben burada bekliyorum deyip bekliyorum, olmazsa buradayım deyip yandaki marka bayilerini dolaşıyorum. Bırakıp gidince daha bir savsaklıyorlar. Haklarını yemeyeyim bırakıp gidip dedikleri saatte gittiğimde aldığımda oldu ama üstte yazdığımda ihtimal dahilinde, hatta oldu ki buraya yazıyorum.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Sonkar battı mı? Bu bahsettiğimiz Yenibosna ve Avcılar'da şubesi olan Sonkar mı? Eğer oysa Yenibosna'daki yerlerini yeniliyorlar. Yer yetmediği için mekaniği orada bırakıyorlarmış, kaporta-boya işleri için yakında bir yer tutmuşlar oraya aktarıyorlarmış. Derindere yetkili servisliği bıraktıktan sonra bu civarda bir burası kaldı eskilerden. Yeni olarak Haliç(Ayvansaray)'te Kar ve İstoç'ta Gürses açıldı.

O silecek suyu kandırması olmazsa olmaz. Tam doldurup gittiğimde bile o "250 ml silecek suyu" yazısını görüyorum, 5 lira alıyorlar sanırım.
Sonkar Avcılar kapandı, aslında güzel mekandı direk kendileri inşaa etmişlerdi.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sonkar Avcılar kapandı, aslında güzel mekandı direk kendileri inşaa etmişlerdi.

Haberim yoktu. Demek sadece Yenibosna kaldığı için yenileyip, büyütüyorlar. Büyütüyorlar derken mevcut yeri büyütme imkanı yok, rutin bakım, mekanik işler esas yerde olacakmış. Boya-kaporta işleri için esas yerde teslim alıp başka bir yere (diğer tuttukları yere) kendileri götürecekmiş anladığım kadarıyla.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Şahaneymiş. Burada sabah bırakıp öğleden sonra şu saatte gelip alabilirsiniz denip, gittiğinde arabayı daha servise alınmamış bulabilirsin. O nedenle ben burada bekliyorum deyip bekliyorum, olmazsa buradayım deyip yandaki marka bayilerini dolaşıyorum. Bırakıp gidince daha bir savsaklıyorlar. Haklarını yemeyeyim bırakıp gidip dedikleri saatte gittiğimde aldığımda oldu ama üstte yazdığımda ihtimal dahilinde, hatta oldu ki buraya yazıyorum.
Yazıklar olsun ya.Araba sahipleri olarak akaryakıt-galeri-distribütör mafyalarının elinde mahsuruz.Eskinin eşkıyaları yol kesenleri şimdinin araba mafyaları olmuş..

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Elmacılar her sene tabiri caizse inek gibi sömürülüyor fakat hala desteklemeye devam :D Yahu gıdım gıdım özellikleri veriyorlar adamlar sizde "vay canina" diyorsunuz. Daha normal modelleri 2000 mah batarya ya sahip değil, ekran kasa orani desen evlere şenlik :D Bu akılsız Samsung güncelleme desteğini kesmese nalları dikecek Elma fakat işte o konuda Samsun size iyilik yapıyor.
Eyvallah hocam. Değişim zamanı gelince değerlendirmeye alacağım tabii yeni modellerde durum ne olur bilinmez. Güzel bir makineye benziyor.
bu devirde gidip de appledan başka telefon alınmaz maalesef. Koyu bir androidci olarak söylüyorum apple harici telefonlar çok çabuk değer kaybediyor ve satamıyorsun :D Satsan bile sakız parası neredeyse :( Ülkede bu denli fiyatlar yükselince kimse bir telefona 2.700 civarı verip 1 ay sonra 1.600tlye satmak istemez :( samsung & sony gibi firmaların yedek parçaları da apple gibi yüksek fiyattan satılınca insan ister istemez apple'a yönelmek zorunda kalıyor :D pazartesi iphone 7 alacağım mecbur :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım