1997 E36 318is Montreal Blau Metallic ( 98.000 km)

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Hocam vites topuzu konusunda arkadaslara katiliyorum, tavsiye edildigi gibi siyah deri kaplatilabilir yada asagidaki linklerden getirtebilirsin (ben daha once Alfa 156 direksiyon ve vites topuzumu kaplatmistim, cok basariliydi).
https://tr.aliexpress.com/w/wholesa...price_asc&g=y&SearchText=bmw+e36+vites+topuzu
https://www.amazon.com/s/ref=sr_st_...shift+knob&qid=1497951108&sort=price-asc-rank
Topuzla birlikte sanki ön kolcak ta siyah deri kaplanabilir sanki, cok kirlenmis ve yipranmis gorunuyor fotolardan (koltuk derisinin aynisini bulmak zor olur diye siyah diyorum)...

15 Mar 2017
417
1,083
2,645
@saracer Bir önceki sayfada fotosu var ahşap buldum e46 dan çıkma onu koydum.

Kolçak bana da ilkten öyle geldi ama orijinal rengi kendisiyle devam eden konsolla aynı renkte ama koltuklardan farklı görülünce yılların kiri birikmiş gibi duruyor :D

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
@saracer Bir önceki sayfada fotosu var ahşap buldum e46 dan çıkma onu koydum.

Kolçak bana da ilkten öyle geldi ama orijinal rengi kendisiyle devam eden konsolla aynı renkte ama koltuklardan farklı görülünce yılların kiri birikmiş gibi duruyor :D
Ahsap olan topuzu gordum ama arabanin hicbiryerinde ahsap detay olmadigi icin bana biraz uyumsuz gibi geldi, o yuzden onermistim.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
15 Mar 2017
417
1,083
2,645
Sizce vites çevresi krom parça nasıl duruyor almayı düşünüyorum. Sonradan yapılma bu, orijinallerde z3 lerde var sanırım. @ardaserin sen daha iyi yorumlarsın.
Untitled.png

15 Mar 2017
417
1,083
2,645
Herkese iyi bayramlar. Bugün iftardan önce 25 km yol yaptım ve malüm çok sıcaktı klima ile gezindim. Şunu söylemeliyim ki eski mk1 focusuma kıyasla iki kat falan güçlü diyebilirim klimasına. İnanılmaz güzel soğutuyor.Focus da ayağıma verirdim bana mısın demezdi,bugün ayağım dondu ki düşük ayarda açmıştım. Kompresörüyle alakalı diye düşünüyorum ikisinin de gazını yeni doldurduğum halleriyle kıyaslıyorum. Ve çekişte klimada focusda az da olsa kayıplar yaşıyordum yokuş çıkarken özellikle fakat bmw de sanki yok denecek gibiydi. Özetle e36 aldığım için önce kendimi bir kez daha tebrik ettim sonra babama şükranlarımı sundum. Kesinlikle yaşattıkları edindiğiniz izlenimler zamanının ötesinde tatlar..

Hem sportif olacak hem ceylan derisi kokuları eşliğinde konforlu şekilde seyahat edeceksin hem verdiği müzik keyfi hoş olacak hem yalıtımı iyi olacak ama gaza bastığında devir ile orantılı dönen pervaneleri motoru harmanlarken arkada zırıldayarak çıldırayazan egzozu bir sürüş makinesine bindiğinizi tekrar tekrar hatırlatacak , arka yaşam alanı orman içinde sıcacık bir mahzen ahşap evi andıracak.. Kolay iş değil. Okurdum ederdim de e36 nın neden bu kadar övüldüğüne anlam veremezdim. Sürücüye dönük kokpiti bile özet için yeterli.

15 Mar 2017
417
1,083
2,645
Arkadaşlar merhaba . Araba yokuşta 2000 devire kadar çekiş sağlayamıyordu ve sonra ilerliyordu. İlk gaz emirlerinde sapıtıyordu kısaca. Bugün pc ye takıldı ve egzantrik sensörü olduğu öğrenildi benzer sorun yaşayanlara bilgi olsun

Bir ikincisi borusan listesinde cd changer hazırlığı var yazıyor lakin bagajda kablo falan yok. Cd changer aldım elimde patladı patlayacak :) Yeni hat çekilcek büyük ihtimal. Torpidoya falan mı koysam acaba benzer sorunu yaşayan var mı ? @Mt.Akina

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar merhaba . Araba yokuşta 2000 devire kadar çekiş sağlayamıyordu ve sonra ilerliyordu. İlk gaz emirlerinde sapıtıyordu kısaca. Bugün pc ye takıldı ve egzantrik sensörü olduğu öğrenildi benzer sorun yaşayanlara bilgi olsun

Bir ikincisi borusan listesinde cd changer hazırlığı var yazıyor lakin bagajda kablo falan yok. Cd changer aldım elimde patladı patlayacak :) Yeni hat çekilcek büyük ihtimal. Torpidoya falan mı koysam acaba benzer sorunu yaşayan var mı ? @Mt.Akina
Bizimkin de bagaj da CD changer olayı yok(Bazı E46'larda var), göğüste gömülü ''track'' müzikleri çalan bir cd player var ama çevremizde 6'lı CD Changer'lı olanlar vardı bagajda ayrı bir bölümde CD'leri yerleştirebiliyorduk onların ki dediğin gibi hazırlıktan çevirme mi yoksa direk fabrika çıkışlı mı bilmiyorum.Ama BMW ürünlerinin hemen hepsine yakını sonradan takılabiliyor yani elinde patlama gibi bir olay olmaz işinin ehli biri tesisatı arkaya alırsa yapılabilir.Çok fazla yardımcı olamadığım gibi orijinal araç hastası olarak torpido da emanet durur yapma derim.:DAma bir iki günlüğüne sistem çalışıyor mu çalışmıyor mu diye kontrol etmek amaçlı torpido da denemeye izin veriyorum.:pŞaka bir yana araba da müzik aramayan biri de olsam çok büyük kolaylık CD player'in olması.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
15 Mar 2017
417
1,083
2,645
@Mt.Akina 4. sayfada var fotosu e46 dan çıkma ahşap taktım. Pek fotoğraf çekemiyorum düzgün ama fırsat buldukça atmaya çalışacağım. (Y) Bir aksilik çıkmaz ise eylül ekim kasım dan birinde bi pist yapmayı da düşünüyorum videosunu da atarım.Hava sıcak olmamalı ve yağış olmamalı kriterim bu :) Seneye belli mi olur f1 takvimde diye pist günleri olmaz bi aksilik olur fiyatlar pahalanır vb vb.. 10 beygirden 250 lira koycak ama yine uygun fiyatlar o piste.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım