HABER Kenan Sofuoğlu kariyerini noktalama kararı aldı!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Selamlar arkadaşlar, haberin içeriğinde hiçbir yorum ya da öz eleştiri kullanmamaya özen göstererek ne varsa onu yazdım. Ama gelen yorumlarda haberin içeriğiyle bağlantılı olarak yer yer kişilik haklarının ötesine geçen ifadeler kullanılmış ve dolayısıyla tartışmalar olmuş.

Yorumlarımızı buranın siyaset değil, bir otomobil sitesi olduğunu unutmadan yapmanızı rica ediyorum. Herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bu adamı severdim bir aralar. Fi tarihinden önce. Yorumlarımı yazayım.
-Vatan, millet, Sakarya, bayrağımızı dalgalandırıyor....Bayrağımızı dalgalandıran onlarca kişi var. Sanırsın ülkeyi dışarıda temsil eden bir Kenan Sofuoğlu bir de Arda Turan var. En güncel olanlar Enes Ünal, Cengiz Ünder, Cenk Tosun bunların yarısı kadar haber olmadı ve övülmedi.
-WEC'de (Dünya Dayanıklılık Şampiyonasında), Lemans'da ülkemizi temsil eden takım ve pilot var. Bence Kenan'ın yaptığından daha büyük işler yapıyorlar. Kaç kere haber oldu ülkede?
https://www.instagram.com/p/BUlhvacF_A1/?taken-by=salihyoluc
-Hem milliyetçilik yapıyor, hem de araçlarının alayı yabancı veya MA plakalı. İlk alım düşük, vergisi düşük, büyük ihtimalle yakıtı bile yabancı ülke vatandaşlarının aldığı bedelden alıyordur.
-Çok sporcu yetiştirdi...Toprak harici ses getiren kim var?
-Kendine yarışcı diyen biri sokağın ortasında lastik yakıyor. Çok profesyonel ayaklarında ama evin bilmem kaçıncı katından atlayıp bacağını kırıyor.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Bu adamı severdim bir aralar. Fi tarihinden önce. Yorumlarımı yazayım.
-Vatan, millet, Sakarya, bayrağımızı dalgalandırıyor....Bayrağımızı dalgalandıran onlarca kişi var. Sanırsın ülkeyi dışarıda temsil eden bir Kenan Sofuoğlu bir de Arda Turan var. En güncel olanlar Enes Ünal, Cengiz Ünder, Cenk Tosun bunların yarısı kadar haber olmadı ve övülmedi.
-WEC'de (Dünya Dayanıklılık Şampiyonasında), Lemans'da ülkemizi temsil eden takım ve pilot var. Bence Kenan'ın yaptığından daha büyük işler yapıyorlar. Kaç kere haber oldu ülkede?
https://www.instagram.com/p/BUlhvacF_A1/?taken-by=salihyoluc
-Hem milliyetçilik yapıyor, hem de araçlarının alayı yabancı veya MA plakalı. İlk alım düşük, vergisi düşük, büyük ihtimalle yakıtı bile yabancı ülke vatandaşlarının aldığı bedelden alıyordur.
-Çok sporcu yetiştirdi...Toprak harici ses getiren kim var?
-Kendine yarışcı diyen biri sokağın ortasında lastik yakıyor. Çok profesyonel ayaklarında ama evin bilmem kaçıncı katından atlayıp bacağını kırıyor.

Ben bir ekleme yapayım kişi olarak, Galip Atar'ı forumumuzda kimler tanıyor, bence başarıları reklamcı sofuoğlundan fazla ama kalitesiz bir insan olmadığı için kimse tanımıyor.

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
"Arkadaşlar siyasi mesaj yazacaktım ama Cumhurbaşkanımdan izin alamadım, kusura bakmayın. İsterseniz numarasını vereyim siz bir sorun belki izin verir?"

Kenan Tayyip Erdoğan

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Selamlar arkadaşlar, haberin içeriğinde hiçbir yorum ya da öz eleştiri kullanmamaya özen göstererek ne varsa onu yazdım. Ama gelen yorumlarda haberin içeriğiyle bağlantılı olarak yer yer kişilik haklarının ötesine geçen ifadeler kullanılmış ve dolayısıyla tartışmalar olmuş.

Yorumlarımızı buranın siyaset değil, bir otomobil sitesi olduğunu unutmadan yapmanızı rica ediyorum. Herkese iyi forumlar.

otomobil forumu diyoruz siyaset olmasın diyoruz da elde değil. ramazan gelıyor cıkacak pıdelerın gramajları dusuruldu zam olmasın dıye bu sadece basıt bır ornek. yedıgımız ıctıgımız gıydıgımız aldıgımız her seye bır zam bombardımanı yasadıgımız bır donemdeyız. ıster ıstemez cogu konu sıyasete baglanıyor bır yerde. bu sadece bu foruma ozel degıl berberde bakkalda hep bır tartısma duyuyorum ınsanlar gergın ve sinirli çünkü milletin alım gücü gözle görülür düştü. 4 kısılık bır aılenın aclık sınırı 5.5 mılyar oldu. ınsanlarda patlayacak yer arıyor halıyle :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
İnsanları siyasi fikirlerinden ötürü ayrıştırıyorsanız hiç bir zaman saygı göstermem.
Karşıt görüşten olsanız bile saygı gösterir dinlerim.
Ancak; senin savunduğun siyasi şöyle böyle, senin savunduğun takım şöyle böyle sen de şöylesin sen böylesin tarzında yaklaşımlarla aşağılayan insanla aynı tartışma ortamında da asla bulunmam.

Dillerden düşmeyen bir tanımlama var özgürlüğe dair.

Bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.

Özgürlüğünüzün size vermiş olduğu yetkiye dayanarak başkalarının özgür düşüncelerine tecavüz etmeyin.
Otomobil platformuyuz. vergisi ötvsi akaryakıtı doları eurosu ihracatı her şekilde siyasete bağlanıyor.
Siyasetin hayatımızda yer almadığı bir yer söyleyin bana. Stadyumlar, Devlet kurumları, Askeri Kurumlar, Camiiler, Hastaneler, Kıraathaneler, tiyatro salonları, sinema filmleri, tv programları, tv dizileri. Sosyal medya.

Wcde bile elinize telefon aldığınızda ilk gördüğünüz şeylerden biri siyasetle alakalı :)

Kimi savunduğunuzun ne düşündüğünüzün ne hissettiğinizin bir önemi yok. Karşıt görüşteki kişiyi görüşünden dolayı aşağılamaya kalkıyorsanız orda durun derim.
Senin liderin olsa şöyle böyle diyorsanız orda durun derim. Benim babam senin babanı döver demekten farksız yorumlarda bulunmayın. Kenan Sofuoğlu jübile açıklamasında eğer aile büyüklerimin hayatımdan endişe duyması, yaşadığım son ciddi kazalar ve sakatlıklarla birlikte sporu bırakma kararı aldım dese kimse laf etmez. Ancak bırakın Cumhurbaşkanını, babamın amcasının oğlu rica etti ben de bıraktım dese yav babanın amcasının oğlu kim oluyor böylesine başarılı bir kariyeri silip atmana değer mi ? Diye sormaz mısınız ?
Sormayabilirsiniz, bu sizin özgür düşünceniz derim.

Lütfen kimseyi aşağılamayın, kimsenin görüşüne saygısızlık etmeyin.

Varsayımınız doğru değil. Yeri gelince, herkes kendi iradesiyle görüşünü yazıyor. O parti bu parti gibi bir şey yazan yoktu, gelip parti adı yazan sizsiniz. Yakıt fiyatlarından, araba fiyatlarından dolayı hükümeti eleştirmem beni şu partili bu partili yapmaz. Benim hangi partiye oy verdiğimi, hangi görüşte olduğumu değil bu forumdaki arkadaşlar, yakın çevrem bile çok net bilmez çünkü siyaset ve din konuları çoğunlukla ayrıştırıcı oluyor. Çünkü milletçe o iki konuyu konuşma adabımız yok.

Kendine sporcu diyen biri "talimatla" jübile yapıyorsa, bunun eleştirilmesi bence çok normal.

Kendi adıma konuşmam gerekirse, fazla politize olan kişilerden hazetmiyorum.

Ne güzel anlatmışsın, Teşekkürler

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
genelleme yapılmasına karsıyım. her akp ye karsı cıkan chp ye bayılmak zorunda degıl. oldugumuz mevcut duzende clıo 100 mılyar benzın 6 lıra. mevcut durumu begenenlere daha da sasırmak lazım bence. cunku ortada artık sıyası partıden sagcı solcudan daha cok gecınme, hayatı surdurme sıkıntısı daha buyuk rol oynuyor.
Haklısın kaptanim , aynı fikirdeyim .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
İnsanları siyasi fikirlerinden ötürü ayrıştırıyorsanız hiç bir zaman saygı göstermem.
Karşıt görüşten olsanız bile saygı gösterir dinlerim.
Ancak; senin savunduğun siyasi şöyle böyle, senin savunduğun takım şöyle böyle sen de şöylesin sen böylesin tarzında yaklaşımlarla aşağılayan insanla aynı tartışma ortamında da asla bulunmam.

Dillerden düşmeyen bir tanımlama var özgürlüğe dair.

Bir kişinin özgürlüğü başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.

Özgürlüğünüzün size vermiş olduğu yetkiye dayanarak başkalarının özgür düşüncelerine tecavüz etmeyin.
Otomobil platformuyuz. vergisi ötvsi akaryakıtı doları eurosu ihracatı her şekilde siyasete bağlanıyor.
Siyasetin hayatımızda yer almadığı bir yer söyleyin bana. Stadyumlar, Devlet kurumları, Askeri Kurumlar, Camiiler, Hastaneler, Kıraathaneler, tiyatro salonları, sinema filmleri, tv programları, tv dizileri. Sosyal medya.

Wcde bile elinize telefon aldığınızda ilk gördüğünüz şeylerden biri siyasetle alakalı :)

Kimi savunduğunuzun ne düşündüğünüzün ne hissettiğinizin bir önemi yok. Karşıt görüşteki kişiyi görüşünden dolayı aşağılamaya kalkıyorsanız orda durun derim.
Senin liderin olsa şöyle böyle diyorsanız orda durun derim. Benim babam senin babanı döver demekten farksız yorumlarda bulunmayın. Kenan Sofuoğlu jübile açıklamasında eğer aile büyüklerimin hayatımdan endişe duyması, yaşadığım son ciddi kazalar ve sakatlıklarla birlikte sporu bırakma kararı aldım dese kimse laf etmez. Ancak bırakın Cumhurbaşkanını, babamın amcasının oğlu rica etti ben de bıraktım dese yav babanın amcasının oğlu kim oluyor böylesine başarılı bir kariyeri silip atmana değer mi ? Diye sormaz mısınız ?
Sormayabilirsiniz, bu sizin özgür düşünceniz derim.

Lütfen kimseyi aşağılamayın, kimsenin görüşüne saygısızlık etmeyin.

Ne güzel anlatmışsın, Teşekkürler
Beni yanlış anlama ama, "İnsanları siyasi fikirlerinden ötürü ayrıştırıyorsanız hiç bir zaman saygı göstermem." diyen bir insanın siyasi fikirlerini insanları ayrıştırmak için istemeden de(veya isteyerek ki bunun oranı bir toplumdaki gerçek ajan miktarıyla aynıdır hemen hemen çünkü ülkesini seven hiçbir insan böyle bir şey yapmaz) olsa kullanan insanlara "Saygı gösterin diğerlerine ama ben bu halinizle saygı göstermiyorum size!!" demek ne kadar mantıklı?

Yani sen hem bir kesime aynı ortamda bulunmam ve saygı göstermem diyorsun, hem de o kesimden insanlara saygılı olmasını bekliyorsun, garip geldi bana. Herkes birbirine saygı gösterecek denilen şey ne o kalın harflerle yazdığınız sözler kadar ne de burada 3 paragraf saygı göstermekten bahsedip bunların en başında da saygı göstermem demek kadar kolay.

Sizin gibi düşünen bir insanın insanları fikirlerinden dolayı isteyerek veya istemeyerek(bunu istemek de doğal bir hak, kendi içinde tutup, kendi arkadaş çevreni veya kendinle ilgili şeyleri etkilediği sürece) ayrıştıran bir insana da saygı göstermesi gerektiğini düşünüyorum, en fazla aynı ortamda bulunmazsınız, o da sizinle ilgili olan bir karar olduğu için diğer insanlara saygı göstermek düşer, siz onlara saygı göstermediğiniz halde.

Yani bana göre işin özü, saygı göstermeyi bu denli savunuyorsanız(ki ben de savunuyorum), insanlara şunu yap bunu yap sana öyle saygı göstereceğim demek yerine, olan halina saygı gösterirseniz, dedikleriniz ile en azından yaptıklarınız bir olur, en azındna bir derecede. Bu söylediklerimi kişisel algılamayın, sizi tanımam etmem, sadece düşünceleri yorumluyorum kendimce.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Kenan Sofuoğlu, motosiklet kariyeri ile ülkemizi gururlandıran bir insandır. 5 dünya şampiyonluğu dile kolay, sporunun hakkını vermiştir bana göre. Bu kariyerin böyle sonlanmasına karşıyım, yine de kendi kararıdır. Yapacak bir şey yok.

Gelelim ülkenin durumuna, kimsenin yorumlarını ve düşüncelerini incitmemeye çalışacağım. Siyaset yapmayacağım, politika konuşcağım. Bunlar benim görüşlerim:

Dünyayı döndüren şey maalesef ki para, bu da Türkiye'nin ekonomisinin gerçekten iyi olması gerektiğini bize anlatıyor aslında. Dövizler coşmuş, vergiler tavanda, enflasyon her sene yükseliyor. Dövizlerin uçma sebebini çok az insan konuşuyor. Herkes dolar/euro 'nun değer kazandığını sanıyor, fakat aslında Türk Lirası değer kaybediyor. Bu ülkenin şu an durumunun iyi olduğunu söylemek zor değil mi?
İnsanlar evine et götüremiyor, kıyma olmuş 40 lira. Kiralar zaten uçuyor, dövizden dolayı ister istemez sadece ticaret değil hizmet sektörü de etkileniyor. En az 15 senedir durum böyle.

Bunu aşmak için ne yapmak lazım? İnovasyon. Türkiye'de mal üretip, dünyaya satmak lazım. Bu kadar basit olay. İnovasyon nasıl yapılır? Eğitimle. Eğitim durumumuz nasıl? Kendi dilimizde girdiğimiz sınavda dünya sıralamasında 72 ülkeden elli ikinciyiz. Demek ki bu eğitim sisteminde de sorun var. Değişiklik var mı? Yok. Bu sonuçlara rağmen, değiştirdiğimiz tek şey üniversite sınavı sistemi. Halkça eğitim düzeyimiz çok ama çok düşük. Cahiliz. Maalesef gerçekten cahiliz.

Çok küçük bir kesim olan iyi eğitimlilerle bir şekilde anlaşabildik, inovasyonumuzu yaptık, nereye satacağız? Avrupaya. Çin'e satacak halimiz yok, işçi fiyatlarımız onların çok daha üzerinde. Şu anda 100 liralık satışımızın 60'ı avrupaya. Peki satış için ne lazım? İyi ilişkiler, karşılıklı güven. Bu var mı? Yok. Hiç bir avrupa ülkesiyle aramız iyi değil. Kavgalı olduğun insan gidip mahallende bakkal açmış, gidip oradan mal alır mı insan? Almaz.

Eee satamadık, ne yapalım yurtiçine satacağız. İnsanlar cambaz tabii, herkes birbirine para takmaya çalışıyor. Gittik sattık malı, parayı alamıyoruz. Ne yapacağız? Tabii ki hukuğa gideceğiz. Gittik mahkemeye, savcı sattığım adamla anlaşmış. Davayı kaybettik, paramızdan da olduk. Nedir yani hukuk var mı? O da yok.

Yahu ne yapalım artık bari yurtdışından gelsinler de bize fabrika açıp yatırım yapsınlar. Bizim işçi çocuklar da gidip orada çalışsın bari.
Aaaa? Avrupalılar yatırım yapmak istemiyor? Neden!? Çünkü ülke stabil değil. Sürekli kavga var ülkede, kimse halinden mutlu değil. Terör illeti de var başımızda lanet olsun ki. Yahu büyük işler yapabilirsiniz Türkiye ile diye ikna etmeye çalışalım? Olmaz. Neden!? E aramız iyi değil ya dışarıdaki ülkelerle. Yapacak bir şey yok.

Yahu tüh ya, ne yapalım. Bizden tüccar olmaz herhalde. Biraz tecrübeler edindik, gidip bare bir iş yerine girelim de eve ekmek götürelim. Giremiyoruz. Neden? Ee işsizlik olmuş %27. Üniversite mezunları bile hiç bir yerde iş bulamıyor.

O zaman memur olacağız, gidelim KPSS'ye girelim bari. Çalıştık, geçtik. Atanalım diye bekliyoruz, atanamıyoruz? Neden!? E sınavı kazandık ya? Neden giremiyoruz? Çünkü kadroda yer yok. Sonra da bir bakıyoruz çevremize, maalesef atanamadı diye kendi canına kıymış onca insan...

Böyle uzaaaaaar gider. Şu an Türkiye'nin durumu iyi değil benim görüşüme göre. Şu anki düzenle iş yürümüyor. Madem öyle, düzenin değişmesi lazım.

Bunu artık 16 senedir iktidarla olan partiye oy vererek mi yaparsınız, CHP'ye vererek mi yaparsınız, İYİ partiye vererek mi yaparsınız bilemem. Karışamam da. Yine de tablo bu. Ben bu tabloyu istemiyorum. Buna göre hareket edeceğim...

Kusuruma bakmayın, uzun uzun okuyan dostlara da teşekkürler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir milletin, insanin hayat kalitesi ve yasam standartlari onemli olcude dusus gosterdigi vakit kimse kimseden saygi beklemesin. Insanin dogasinda bu vardir; koseye sıkıstıgını hissettigi vakit insani davranislar devre disi kalir. Bu ulkede bugununden ve yarinindan mutsuz, umutsuz insanlarin sayisi artmaya devam ettigi muddetce en egimtilimiz bile karsisindakinin fikir ve dusuncelerine saygi gostermeyecektir. Cunku bu bozulmaya sebep olanlari destekleyenler de tipki o yoneticiler kadar sorumlu tutulacaktir. Sorumlu tutulanlar ise kendisini savunmak icin karsisindakinin fikir ve dusuncelerine yuklenecektir. Issizligin arttigi, hayatin her gun daha da pahalilandigi, surekli adaletsizlige ve haksizliga ugranilan bir ulkede kaos var demektir. Kaosun oldugu yerde de anlayis, saygi ve sabir gibi davranislar hukumsuz kalacaktir. O sebeple birbirimizin fikirlerine saygi gosteriyormus gibi gozukup icten ice de sucladigimizi itiraf etmek lazim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Beni yanlış anlama ama, "İnsanları siyasi fikirlerinden ötürü ayrıştırıyorsanız hiç bir zaman saygı göstermem." diyen bir insanın siyasi fikirlerini insanları ayrıştırmak için istemeden de(veya isteyerek ki bunun oranı bir toplumdaki gerçek ajan miktarıyla aynıdır hemen hemen çünkü ülkesini seven hiçbir insan böyle bir şey yapmaz) olsa kullanan insanlara "Saygı gösterin diğerlerine ama ben bu halinizle saygı göstermiyorum size!!" demek ne kadar mantıklı?

Yani sen hem bir kesime aynı ortamda bulunmam ve saygı göstermem diyorsun, hem de o kesimden insanlara saygılı olmasını bekliyorsun, garip geldi bana. Herkes birbirine saygı gösterecek denilen şey ne o kalın harflerle yazdığınız sözler kadar ne de burada 3 paragraf saygı göstermekten bahsedip bunların en başında da saygı göstermem demek kadar kolay.

Sizin gibi düşünen bir insanın insanları fikirlerinden dolayı isteyerek veya istemeyerek(bunu istemek de doğal bir hak, kendi içinde tutup, kendi arkadaş çevreni veya kendinle ilgili şeyleri etkilediği sürece) ayrıştıran bir insana da saygı göstermesi gerektiğini düşünüyorum, en fazla aynı ortamda bulunmazsınız, o da sizinle ilgili olan bir karar olduğu için diğer insanlara saygı göstermek düşer, siz onlara saygı göstermediğiniz halde.

Yani bana göre işin özü, saygı göstermeyi bu denli savunuyorsanız(ki ben de savunuyorum), insanlara şunu yap bunu yap sana öyle saygı göstereceğim demek yerine, olan halina saygı gösterirseniz, dedikleriniz ile en azından yaptıklarınız bir olur, en azındna bir derecede. Bu söylediklerimi kişisel algılamayın, sizi tanımam etmem, sadece düşünceleri yorumluyorum kendimce.

Tabi ki sözlerinizi yanlış anlamıyorum, kişisel de algılamıyorum. Sadece bahsetmek istediğim şey, benim fikirlerime de saygı gösterilmesini beklediğimdir. Bir yere kadar dinlerim, saygı gösteririm. Ancak benim veya başkalarının düşüncelerine saygı gösterilmediğini hissettiğim ortamda bulunmam şeklinde anlatmak istemiştim. Teşekkürler :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
keşke,kariyerinde çok önemli olan bu kararı kendi verebilseydi.okumadan önce başlığı görünce üzülmüştüm halbuki,metnin sonunu görünce gram üzülme kalmadı.kendisini bugüne kadar ki başarılarından dolayı tebrik ediyor,hayatında başarılar diliyorum.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Ya beyler yazmayayım diyorum ama patlayacağım. Sokakta, trafikte, ailenizde kaç tane mutlu insan var yahu? Ben söyleyeyim bir avuçtur ancak. İstediğin arabayı alamıyorsun, istediğin yeri gezemiyorsun, gelecek kaygın var, TV açıyorsun 60 yaşındaki adamlar ergen gibi birbirine bağırıp hakaret ediyor. Bu muyuz abi biz? Kemale, Tayyib'e, Bahçeli'ye kalacak kadar vasat bir ülke miyiz?

Senin yaşıtın Amerikalı Mike Dünya'yı dolaşırken sen yazın gideceğin tatili 50 kere hesaplıyorsun, kimisi hiç gidemiyor, kimisi yazın bile çalışmak zorunda. Sonra ben büyük resmi gördüm, bunlar hep batının oyunu. He la he, sen önce yaşadığın hayatını düzelt.

Irmağının akışına ölürüm Türkiye'm.....Hayatımın 20 yılını bu mottoda yaşadım. Niye ölüyorum abi ben, yaşam güzel, Dünya güzel, sabah uyandığında sevdiğin kadını görmek güzel, bu ülke için değer üretmek varken, insan yetiştirmek varken, bu ülkeye faydalı bir iş yapmak varken niye ölüyorum ben yahu? Neden kanun uygulanmıyor, neden hala sokağa çöp dökülüyor, neden yaya geçidinde yayaya yol veren araca arkadaki korna çalıyor, neden şehirlerimiz bu kadar beton, neden hala kadın cinayetlerinde hafifletici sebep var, insanlar neden bu kadar sinirli, insan gibi yaşamak çok mu zor?

Neden bilmem kaç milyon gencin hayali devlet memuru olmak? Sonrasında evlenmek, çocuk sahibi olmak, krediyle Golf veya Passat alıp kankalarla pazar kahvaltısına gitmek (Adidas ve Rayban sponsorluğunda). Bir insanın hayali bu olabilir mi yahu? Ne üretiyorsun kardeşim sen, koskocaman bir hiç. O zaman kusura bakma sen de bir hiçsin benim gözümde. Sorsan her b.ku bilir, ama son 5 yılda 1 tane bile kitap okumamıştır.

Ben memlekete gidip müteahhitlik yapmak yerine (sanki bunu diyenler 3 kuruş para verecek) hayallerimin peşinde koşmaya gidince niye insanlar bana mal gözüyle bakıyor?

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Ya beyler yazmayayım diyorum ama patlayacağım. Sokakta, trafikte, ailenizde kaç tane mutlu insan var yahu? Ben söyleyeyim bir avuçtur ancak. İstediğin arabayı alamıyorsun, istediğin yeri gezemiyorsun, gelecek kaygın var, TV açıyorsun 60 yaşındaki adamlar ergen gibi birbirine bağırıp hakaret ediyor. Bu muyuz abi biz? Kemale, Tayyib'e, Bahçeli'ye kalacak kadar vasat bir ülke miyiz?

Senin yaşıtın Amerikalı Mike Dünya'yı dolaşırken sen yazın gideceğin tatili 50 kere hesaplıyorsun, kimisi hiç gidemiyor, kimisi yazın bile çalışmak zorunda. Sonra ben büyük resmi gördüm, bunlar hep batının oyunu. He la he, sen önce yaşadığın hayatını düzelt.

Irmağının akışına ölürüm Türkiye'm.....Hayatımın 20 yılını bu mottoda yaşadım. Niye ölüyorum abi ben, yaşam güzel, Dünya güzel, sabah uyandığında sevdiğin kadını görmek güzel, bu ülke için değer üretmek varken, insan yetiştirmek varken, bu ülkeye faydalı bir iş yapmak varken niye ölüyorum ben yahu? Neden kanun uygulanmıyor, neden hala sokağa çöp dökülüyor, neden yaya geçidinde yayaya yol veren araca arkadaki korna çalıyor, neden şehirlerimiz bu kadar beton, neden hala kadın cinayetlerinde hafifletici sebep var, insanlar neden bu kadar sinirli, insan gibi yaşamak çok mu zor?

Neden bilmem kaç milyon gencin hayali devlet memuru olmak? Sonrasında evlenmek, çocuk sahibi olmak, krediyle Golf veya Passat alıp kankalarla pazar kahvaltısına gitmek (Adidas ve Rayban sponsorluğunda). Bir insanın hayali bu olabilir mi yahu? Ne üretiyorsun kardeşim sen, koskocaman bir hiç. O zaman kusura bakma sen de bir hiçsin benim gözümde. Sorsan her b.ku bilir, ama son 5 yılda 1 tane bile kitap okumamıştır.

Ben memlekete gidip müteahhitlik yapmak yerine (sanki bunu diyenler 3 kuruş para verecek) hayallerimin peşinde koşmaya gidince niye insanlar bana mal gözüyle bakıyor?
Noktana ,virgülüne kadar katılıyorum kardeşim.

Son düzenleme:

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
valla ben kişisel siyasi vs. bir yorum yapmayacağım benim için zaten en baştan beri başarılı bir sporcu olarak görmedim 20 yıllık kariyeri var adam hala daha 20lik gençlerin yarıştığı klasmanda yarışıyor insan 20 senede kendini geliştirip hiç mi moto gp ye yükselemez son zamanlarda motor sporları organizasyonlarından kenanın başarısından çok daha üst seviyede başarılar elde etmeye başladık fakat bunlar çok göz önünde bulunmuyor özellikle medya üzerine düşmüyor ayhancan ve onun gibi gençlerin elde ettiği başarılar aldıkları desteklere oranla hiç küçük şeyler değil ona keza bu sene murat bostancının elde ettiği başarıda medyada ne kadar yer aldı youtube kanalları dışında yukarıda wrc örneği verilmişti diyeceğim o dur ki bu adamın yaptığı real madrid gibi bir takımla 3 ligte oynamak gibi o yüzden elde ettiği başarılar bana çok büyük başarılar olarak gelmiyor

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Bir hocamız vardı antidepresif ilaç yazdı bir hastaya,hasta da "hocam aman diyim,gerek yoksa hiç kullanmayım çok ilaç meraklısı değilim" demişti.Hocamızda "bence bu ülkede şebeke suyuna karıştırılmalı bu ilaçlar,kullan iyi gelir" diyerek espiri yapmıştı,yani ben espiri sanmıştım ama şu an adamın espiri yapmadığını anlıyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bir hocamız vardı antidepresif ilaç yazdı bir hastaya,hasta da "hocam aman diyim,gerek yoksa hiç kullanmayım çok ilaç meraklısı değilim" demişti.Hocamızda "bence bu ülkede şebeke suyuna karıştırılmalı bu ilaçlar,kullan iyi gelir" diyerek espiri yapmıştı,yani ben espiri sanmıştım ama şu an adamın espiri yapmadığını anlıyorum.

32313779_935879413249593_1332150696027357184_n.png

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım