Assetto Corsa oynayanlar

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
bende o ucuz wheelstandpro'lardan var, pek taklit gibi değil, taklitse de gayet kaliteli. sağlam olduğunu hissettiriyor. ben 300'e yakın bi fiyata almıştım
Sağlam ve taklit gibi hissettirmediğini söylediğiniz için almayı bir düşüneceğim. Benim için bir diğer önemli konu saklanabilirlik ve pratik olması. Katlanması ve açılması yeterince kolay mı? Bir de katlandığında fren pedalının üstüne denk geliyor sanırım, bu durum katlamada bir zorluğa neden oluyor mu?

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Ne güzel İstanbul be kalan DLC'lerimi alsam daha pahalıya geliyor :/
IMG-20180514-WA0010.jpg

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Ben daha bi 3 ay yokum ortada. Sonrasında da bundan devam edicem. Mevcut assettoyu da 4 sene önce yazın erken erişimde iken almıştım :) pişman bırakmadı.
05482821617e0dd26b7a09e241c41cf6.jpg
Abi bu ön siparişte mi şu an ? Nasıl oluyor erken erişim olayları ?

Bu arada çok mübarek bir arkadaşım PUBG'de iyi bir silah düşürüp satınca bütün DLC'leri bana hediye etmiş :D
upload_2018-5-14_19-6-11.png

Bugra

Elit Apaçi
9 Ocak 2017
120
182
885
1-2 saat drslow.com Nurburgring-Touristte süre kasacağım. Ayak uydurabilen halen yok. Kendimi övmek için söylemiyorum, yanlış anlamayın. Ama düzgün tempolu gidebildiğim 650 saat oynayışımda en fazla 1 saattir. O yüzden aşırı sıkılıyorum ve belki denk gelir diye 1-2 saat durmaksızın gazlayacağım.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Abi bu ön siparişte mi şu an ? Nasıl oluyor erken erişim olayları ?

Bu arada çok mübarek bir arkadaşım PUBG'de iyi bir silah düşürüp satınca bütün DLC'leri bana hediye etmiş :D
Ekli dosyayı görüntüle 13064
ya kusura bakma foruma bakamıyordum epeydir. erken erişim herkese açık oluyor. oyunu son sürümüne ulaşılmadan açıyorlar. Basit olarak herkesi tester olarak kullanıyorlar. aldıkları geri bildirimlere göre geliştirme yapıyorlar. Competizione daha açılmadı erken erişime. Bu yaz açılması planlanıyor. Steamden normal oyun olarak alıyorsun.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Merhabalar bugün assetto corsa alarak aranıza katıldım. Forza serisinde abs hariç herşey kapalı olarak kolla debriyaj dahil rahatlıkla oynayabiliyorum. Assettoyuda öyle bağlayayım diyorum şuan klavyeyle bile sadece stability yüzde 40 şekilde rahat oynuyorum kol sorun olur mu? Birde şu telemetry kısmını nasıl açıyoruz forzadan alışkanlık telemetry hastalığım varda

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Merhabalar bugün assetto corsa alarak aranıza katıldım. Forza serisinde abs hariç herşey kapalı olarak kolla debriyaj dahil rahatlıkla oynayabiliyorum. Assettoyuda öyle bağlayayım diyorum şuan klavyeyle bile sadece stability yüzde 40 şekilde rahat oynuyorum kol sorun olur mu? Birde şu telemetry kısmını nasıl açıyoruz forzadan alışkanlık telemetry hastalığım varda
Oynarsın gamepad ile sıkıntı olmaz. oynayan çok öyle. Telemetryde ne görmek istediğine bağlı olarak oyuna girdiğinde fareyi sağ tarafa sürükleyip bakabilirsin. aradığın verileri bulamazsan googledan mod ara. oyun modlara açık olduğu için çok başarılı şeyler var

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Oynarsın gamepad ile sıkıntı olmaz. oynayan çok öyle. Telemetryde ne görmek istediğine bağlı olarak oyuna girdiğinde fareyi sağ tarafa sürükleyip bakabilirsin. aradığın verileri bulamazsan googledan mod ara. oyun modlara açık olduğu için çok başarılı şeyler var
Sağolun açımca bakayım şu competizionda çıksın gece yarışları için project cars almak istemiyorum aynı seriyle başladım devam edeyim pc biraz garip gelmişti.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Ben de assettoya forzadan geçmiştim, aynı şekilde gamepadde debriyajla oynuyordum.Aynı şekilde ayarlamaya çalıştım ama Assetto debriyajı butona atamanıza izin vermiyor. Baya bi araştırdım bulamadım. Hani bulursan haber ver. :D onun dışında aynen oynanıyor. ABS'yi de kapat bence öyle alış direk.

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Forumdaşlar selamlar bugün dikkatimi çektide ben tur yaptıktan sonra ağır çekimde bütün turu zevk içinde izlerimde dönüşlerde lastiklerin yanakları hiç oynamıyor. Belki ince yanaktandır dedim mx5 miataylada tur attım o kalın yanaklara rağmen onlarda hiç değişmedi acaba ben lowda oynuyorum diye mi böyle yoksa bu detayı atlamışlar mı? Forzadan geçince böyle oluyorbide telemetryde süspansiyonun kaç cm girip çıktığı bilgisiyle anlık tork ve beygir bilgisi yokmuş çok hoşuma gidiyordu ağır çekimde izlerken o detaylarla kendimden geçiyordum

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Forumdaşlar selamlar bugün dikkatimi çektide ben tur yaptıktan sonra ağır çekimde bütün turu zevk içinde izlerimde dönüşlerde lastiklerin yanakları hiç oynamıyor. Belki ince yanaktandır dedim mx5 miataylada tur attım o kalın yanaklara rağmen onlarda hiç değişmedi acaba ben lowda oynuyorum diye mi böyle yoksa bu detayı atlamışlar mı? Forzadan geçince böyle oluyorbide telemetryde süspansiyonun kaç cm girip çıktığı bilgisiyle anlık tork ve beygir bilgisi yokmuş çok hoşuma gidiyordu ağır çekimde izlerken o detaylarla kendimden geçiyordum
Assetto corsa şimdiye kadar hep gorsellikten ziyade sürüş dinamizmine hitap etti. Yeni oyunda nasıl olur bilmiyorum ama mevcut assettoyu o tarz bi görsellik için oynama derim. Dediğin telemetry verileri için mod baktın mı?

btrvysl

Veysel Emir
Profesör
Beta Programı
13 Ocak 2017
215
131
1,135
25
Istanbul
Marka
Renault
Assetto corsa şimdiye kadar hep gorsellikten ziyade sürüş dinamizmine hitap etti. Yeni oyunda nasıl olur bilmiyorum ama mevcut assettoyu o tarz bi görsellik için oynama derim. Dediğin telemetry verileri için mod baktın mı?
Sürüş zaten çok efsane iki teker arasındaki bikaç derecelik lastik sıcaklık farkı bile frenlemeden dönüşe çoğu şeyi etkiliyor bayıldım. Modlara baktım ama henüz kurmadım ekstradan pcye geçince halledeceğim.

OzgurGuler

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
10
3
595
Arkadaşlar merhaba Assetto Corsa yı geçen yıl aldım ama bi türlü çözemedim şu oyunu. Yeni başlayanlar için kolay araç ve ayarlarla ilgili bilgi verirmisiniz (klavye ile oynuyorum)

15 Mar 2017
417
1,083
2,645
@OzgurGuler Klavye ile gerçekten çok zor ve bi yere kadar oynanabiliyor. Bende kol var boşta duran logitech f710 almak isterseniz satabilirim :) Düşük beygirli ve geniş pistler başlangıç için idealdir. traction yarı da olsa açık kalsın zamanla kaparsınız. stability olsun 30 40 arası ideal.alıştıkça 10 a kadar düşürürsünüz. GT86 , bmw 235i, ae86, r34 skyline , e30 gibi arabalar başlangıç için idealdir. 458 sürebildiğiniz an oyunun yüzde 50 sine hakimsiniz demektir. Ondan sonraki kısımlar online yarış ,drift ve gt arabalar.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Arkadaşlar merhaba Assetto Corsa yı geçen yıl aldım ama bi türlü çözemedim şu oyunu. Yeni başlayanlar için kolay araç ve ayarlarla ilgili bilgi verirmisiniz (klavye ile oynuyorum)
@OzgurGuler Klavye ile gerçekten çok zor ve bi yere kadar oynanabiliyor. Bende kol var boşta duran logitech f710 almak isterseniz satabilirim :) Düşük beygirli ve geniş pistler başlangıç için idealdir. traction yarı da olsa açık kalsın zamanla kaparsınız. stability olsun 30 40 arası ideal.alıştıkça 10 a kadar düşürürsünüz. GT86 , bmw 235i, ae86, r34 skyline , e30 gibi arabalar başlangıç için idealdir. 458 sürebildiğiniz an oyunun yüzde 50 sine hakimsiniz demektir. Ondan sonraki kısımlar online yarış ,drift ve gt arabalar.
Tavsiyem Joystick almanız akmasa da damlar misali klavyeden kat kat iyi. Başlangıç için gerçekten GT86 ideal :D Ben oyunu ilk aldığımda kafamda şöyle sıkarım böyle dönerim diye kuruyordum, GTR alıp ilk viraja düz girince anladım olmayacağını. Sonra GT86, Miata, Fiat 500 Abarth gibi arabaları alıp kendimi geliştirmeye çalıştım, pisti biraz ezberledim :D
Abimizin dediği gibi oyunda belli bir saat harcadıktan sonra anca F458 kullanmaya başladım ki hala hakkını verebildiğimi söyleyemem abuk sabuk spin atıyorum :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım