HABER Kia Stinger 550 Bin TL Satış Fiyatı İle Ülkemizde

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Kia’nın lüks sedan modeli Stinger Türkiye sınırlarına girdi. 550 bin liralık fiyat etiketi ile dudak uçaklatan modelin satış başarısı merak ediliyor.

2011’de GT Concept adıyla ortaya çıkan Kia Stinger, 2017 Detroit Otomobil Fuarı‘nda beş kapılı fastback haliyle katılımcıları şoke etmeyi başarmıştı.

4.9’luk hızlanma değeri heyecan verici. Bu değeri anlaşılır kılmak adına şunu da ekleyelim: 0’dan 100’e çıkmak Audi S5 Sportback ve Mercedes-AMG C43‘te 4.7 saniye sürüyor. Stinger’ı şampiyonlar ligine dahil eden 3.3 litrelik biturbo V6 motor, 365 HP güç ve 700 Nm tork üretebilme kapasitesine sahip.

Egzoz sesi ile büyülemişti

Read the whole post here.

Son düzenleme:

AYKUL

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2018
69
123
610
İstanbul
Marka
Skoda
Haberi okudum, Kia'nın sitesine girdim ve hayal kırıklığı yaşadım.Haberi okuyunca V6 motor gelecek, 550 bin olacak sandım ve iyi fiyat diye düşündüm ama 2 litrelik motor başlangıç fiyatıymış.
Bu fiyatla çok satılacağını sanmıyorum.

cansermo

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
616
1,343
2,520
27
Sakarya
Aslında bu piyasada bu motorla iyi fiyat desem linç yermiyim ?
Edit:
Haberi okudum, Kia'nın sitesine girdim ve hayal kırıklığı yaşadım.Haberi okuyunca V6 motor gelecek, 550 bin olacak sandım ve iyi fiyat diye düşündüm ama 2 litrelik motor başlangıç fiyatıymış.
Bu fiyatla çok satılacağını sanmıyorum.
2.0 motorla başlangıç fiyatı buysa yorumumu geri alıyorum.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu kia nın başında kim var çok merak ediyorum.Yeni Ceed 1.0t-1.4t ve 1.6 dizel ile satışa çıktı. Üstüne Kia nın eski versiyonunda 1.7 dizel oto vergi mağduru Kia Optima da 1.6 dizel ve 1.6 turbo 180 bg ile satışa çıktı. Bu 2 arabayı getirmeyip. 2.0 stinger niye

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Bu motor için fiyat gerçekten de fazla gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Fiyat fazla diye sitem edilmişte , abi insignia gsi'da 500 binin üzerinde , yani baba piyasa bu

AYKUL

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2018
69
123
610
İstanbul
Marka
Skoda
Fiyat fazla diye sitem edilmişte , abi insignia gsi'da 500 binin üzerinde , yani baba piyasa bu
Insignia gsi yı da alan yok ama en azından Insignianın baz versiyonları görebiliyoruz, bunu sadece showroomda görürüz.Stinger da başlangıç fiyatı (güçlü ve iyi bir arac olsada) 550 olunca Türkiye de tutmaz.550 bini olan adam Kiaya o parayı vermem der, ülke olarak marka takıntımız var.Bizim ülke için sorun bu arabanın 1.6 turbosunun olmaması.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Param olsa marka takıntısından ziyade ben para vermem. Kaliteli iş çıkartmışlar, üzerinde çalışılmış belli ediyor. Fakat tasarımsal olarak fabrika fotoğraflarında olduğu gibi hiç dinamik gelmedi bana. Asfalta bastığı yerde araba konuşmuyor, tablo gibi durmuyor. Karşısına geçip bir kadeh şarap içilebilecek araba lazım bana.

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu motor için fiyat gerçekten de fazla gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ufaktan bir bakındım. Araba ciddi donanımlı 15 hoparlörlü harman cardon ses sistemi gibi şeyler var fiyatını arttıyor. İlk başta en yakın rakibi insignia gsi ve arteon diye biliriz o da benzer güçte güçle geliyor.İnsignia 490k civarında ama bundan daha dolu. Arteon içinde fiyat güncellenmektedir yazıyor. Kia yı ne kadar premium olarak görmesekte bu araba direk olarak premium d sınıfına rakip olabilecek kalite de özellikle 3.3 litrelik motoru ile olan incelemelerde baya güzel yorumlar aldı.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,531
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ha anladımmmm... Şimdi bir "stinger" alınca doğal olarak devlette bir tane istiyor , şimdi devlet bir tane isteyince kıskanan KGM diyor ki hiç yoktan bana da bir 80-83 binlik bir araç alalım diyor , bunları tam çözdük derken trafik tescil durur mu hiç oda bir naz bir cilve abi makas kesmiyor falan 550 lirada ona ateşliyoruz , derin bir nefes alıp aracımıza binelim derken oda ne 7.07 tl/l (den başlayan fiyatlarla) ledli bir tabela sanki bizim için ışıl ışıl yanıyor , sevindiniz mi derin bir oh daha çekiyoruz derken GİB bizi kıskanıp takside bağlayarak kendine bir araba alma peşinde...

BIKTIRDINIZ , BIKTIM.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Opel de iyi şaşırmış he. Kia en azından kısmen marka güvenilirliği satıyor, piyasada örnekleri artık nadiren görülen arkadan çekişli araba satıyor.
Ha anladımmmm... Şimdi bir "stinger" alınca doğal olarak devlette bir tane istiyor , şimdi devlet bir tane isteyince kıskanan KGM diyor ki hiç yoktan bana da bir 80-83 binlik bir araç alalım diyor , bunları tam çözdük derken trafik tescil durur mu hiç oda bir naz bir cilve abi makas kesmiyor falan 550 lirada ona ateşliyoruz , derin bir nefes alıp aracımıza binelim derken oda ne 7.07 tl/l (den başlayan fiyatlarla) ledli bir tabela sanki bizim için ışıl ışıl yanıyor , sevindiniz mi derin bir oh daha çekiyoruz derken GİB bizi kıskanıp takside bağlayarak kendine bir araba alma peşinde...

BIKTIRDINIZ , BIKTIM.
Bitiyor mu? BİTMİYOR. Arabayı alıp benzinliğe gidiyorsun, siftah diye pompacı da sakal istiyor :D

Edit: Direk rakibi Giulia 2.0 AWD Veloce 650.000 ₺. Vallahi Stinger'ın fiyatını normalleştirdik şurada. :oops:

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
bence albenili duruyor ama öyle supercar gibiden ziyade,daha çok sportif uysallaştırılmış bir sedan gibi

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
tasarım güzel, alt yapı güzel, dinamik ve sportif bir araç oldu. Kia güzel gelişmeler yaşıyor ancak bu fiyat etiketi ile şansı yok. 2.0 lt belki daha güçsüz belki daha sıradan ama premium markalar varken kimse bizim ülkede yüzüne bakmaz

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Stinger'ın yurtdışı testlerindeki rakibi olarak 430i xDrive Gran Coupe gösteriliyor. M Sport paketi aynı motor hacmi, aynı güç ile 1.000 TL daha ucuz. Biraz daha aşağı inip Sport Line seçersek aradaki fiyat farkı 21.000 TL oluyor. Bu fiyat ile ülkemizde satması çok zor.

Son düzenleme:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Bu fiyata bu arabayı alan arkadaşa helalinden 3 tane lahmacun ısmarlarım abi. Bende lahmacunun değeri çok büyüktür öyle söyleyim. Hatta o arkadaşı yakalarsam 3 lahmacunu arabayı almadan önce ısmarlarım, belki şekeri falan düşmüştür ondan böyle yanlış bir karar vermiştir. All we need is just a little lahmacun yani.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım