HABER BMW 1 Serisi, sedan gövde ile Avrupa'ya mı geliyor?

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Geçtiğimiz yıl tanıtılan BMW 1 Serisi Sedan, ilk başta Çin’e özel bir model olarak planlanmıştı. Ancak Mercedes’in A-Sedan ile pazara girmesi, Bavyeralı üreticinin yeni bir hamle yapmasına neden olacak gibi görünüyor!

BMW 1 Serisi Sedan, Çin’den sonra Avrupa’ya gelebilir!

Bu yıl Meksika pazarında satışa sunulmaya başlanan model, yakın zamanda hatchback kardeşi ile birlikte makyaj operasyonundan geçecek. Münih’te hafif bir kamuflaj ile görüntülenen sedan model ile ilgili gelen haberler ise oldukça enteresan. Çin pazarına özgü üretilen aracın, Avrupa pazarında A-Sedan’dan pay çalmak için şansını deneyebileceği söyleniyor. Hatta iki gövde tipinin makyajlı versiyonunun eş zamanlı duyurulması da yüksek bir ihtimal olarak görülüyor.

Makyajlı 1 Serisi Sedan; ön far, ızgara, tamponlar ve etek çizgisi olmak üzere kapsamlı bir yeniliğe gidecek. 138 beygir güç üreten 1.5 litre ve 2.0 litre hacmindeki 195 beygir TwinPower motor seçeneklerinin ise muhafaza edilmesi bekleniyor. Son olarak aracın ülkemize vergi avantajlı 1.5 litrelik motor seçeneği ile gelmesi durumunda başarılı satış rakamlarına ulaşabileceğini söyleyebiliriz.

1 arasında 10

Read the whole post here.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
2 varken 1 i ne yapacağız. Yok bunlar yetmez yarım bmw de getirsinler Bmw 1.5 2.5 3.5 bol bol model çıkarın çok lazım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,171
45,737
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1 serisinin sedan olması hiç de yadırganacak bir durum değil bence. Neticede C segmentinin piyasada ki yeri ve konumu belli. En dişli rakipleri a ve a3'ün de sedan versiyonu var. Haliyle buralardan pay kapmayı istemesi mantıksız değil. Bu arada otomobil önden tahrikli olacak diye biliyorum. Bazı kaynaklar bu şekilde belirtmiş.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
2 serisi Sedan var ve zaten C segmentinde 1 serisi A Sedan ve A3 Sedan rakibi olacak ise 2 coupe nereye konumlanacak. Moda ya bak. Sedan istiyorsan 3 serisi var daha küçük istiyorsan git 2 coupe al. Mantar gibi model bitiyor

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,171
45,737
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
2 serisi Sedan var ve zaten C segmentinde 1 serisi A Sedan ve A3 Sedan rakibi olacak ise 2 Sedan nereye konumlanacak
2 serisini sadece spor versiyon olarak uretme karari almak zor bir sey degil. 1 serisi artik maliyet azaltimi yuzunden onden tahrikliye gectiyse, buna daha genis kitlelere de hitap edebilmek icin sedan versiyonu da ekledilerse belli ki daha kompakt bir model olmasini istiyorlar.

Neticede mercedes cephesinde de a serisinin altyapisina sahip sedan versiyon olan cla modeli olmasina ragmen a sedan uretme karari aldilar. Bir planlari vardir muhakkak bu markalarin.

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Genel olarak bu aralara model sıkıştırma furyasını mantıklı bulmuyorum. Tıpkı golf T roc yetmezmiş gibi T cross Saçmalığı gibi ortalık model kaynıyor. Premium larda ele düşmeye başladı C E S X ruh kayboldu.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
2 serisini sadece spor versiyon olarak uretme karari almak zor bir sey degil. 1 serisi artik maliyet azaltimi yuzunden onden tahrikliye gectiyse, buna daha genis kitlelere de hitap edebilmek icin sedan versiyonu da ekledilerse belli ki daha kompakt bir model olmasini istiyorlar.

Neticede mercedes cephesinde de a serisinin altyapisina sahip sedan versiyon olan cla modeli olmasina ragmen a sedan uretme karari aldilar. Bir planlari vardir muhakkak bu markalarin.
önden çekişli olması aslında bizim gibi petrolhead'ler hariç kimseyi alakadar etmiyor abi zaten :D 1 serisi sahibi olupta arabanın arkadan itiş olup yanlayabildiğini bilen çok az kişi var :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,171
45,737
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
önden çekişli olması aslında bizim gibi petrolhead'ler hariç kimseyi alakadar etmiyor abi zaten :D 1 serisi sahibi olupta arabanın arkadan itiş olup yanlayabildiğini bilen çok az kişi var :D
Zaten belli ki bmw'yi de pek alakadar etmemiş ki platformu o veya bu sebepten değiştirdiler :D Evet, arkadan tahriğin sakin sürüşlerde bile bir konfor kattığı gerçek. Fakat iyi bir hazırlık ve üretimle önden tahrikli bmw 1 de çok güzel sürüş dinamiği ve konfor sunabilir müşterilerin hepsini tatmin edecek şekilde.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Son zamanlarda 2 markayı takdir ediyordum. Birincisi Peugeot yeni tasarımlarla sınıf atladı sahip olmak istenilen otomobiller üretmeye başladı. İkincisi Bmw çünkü arkadan itiş ve Mercedes aksine en iyi tutuş konfor dengesine sahip Almanı üretiyor gerçek premium. Bmw arkadan itmek zorunda :) Dükkanda is amaçlı arkadan itiş transit var o bile keyifli arkadan itiş candır :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Son zamanlarda 2 markayı takdir ediyordum. Birincisi Peugeot yeni tasarımlarla sınıf atladı sahip olmak istenilen otomobiller üretmeye başladı. İkincisi Bmw çünkü arkadan itiş ve Mercedes aksine en iyi tutuş konfor dengesine sahip Almanı üretiyor gerçek premium. Bmw arkadan itmek zorunda :) Dükkanda is amaçlı arkadan itiş transit var o bile keyifli arkadan itiş candır :)
Arkadan itisli bmw kaldi mi hala ?

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bmw ler arkadan itiyor önden çeken bmw yok henüz. Belki 1 yada 2 model vardır da ben bilmiyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım