HABER En SORUNSUZ otomobil hangisi? | Otopark.com Soruyor #1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yine markaların suçu yok burda,biz çok dsg kullandık,her şanzımanın sorunları var DSG’dede özellikle jettada vardı arabayı daha 5 km/h hızla giderken 2.vitese atıyordu ve titretiyordu,koyu VAG’cıyım ama yeri geldiğindede eleştiririm.
Bu işlerde çoğunlukla şans ve kullanımdır dediğim gibi.
Aslinda her sanzimanin sorunu yok. Tk olanlari bozana odul verirler genelde.
Dsg eskiden oldukca sorunluydu. Ne yaparsaniz yapin belirli omurden sonra bitiyordu.Yenileri o kadar kotu degil sadece.

Lafim size degil yanlis anlamayin sadece yokusta once bosa al sonra p yok trafikte manuel vs bunlara cozum degil. Cok dikkat edipte 10 binde bitenide var umrunda olmayip 100 bin kullananda sadece dsg birazda sans isi.genelde vw sahipleride giris seviyesi bir alman markasi icin bunlar tank kesinlikle bozulmaz siz kullanmayi bilmiyorsunuz seklinde kendi firmalariymis gibi laf soyletmedikleri icin dsg ye laf atiliyor sadece. Tabikide rezalet degil yani.

Son düzenleme:

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Dsg eskiden oldukca sorunluydu. Ne yaparsaniz yapin belirli omurden sonra bitiyordu.Yenileri o kadar kotu degil sadece.

Lafim size degil yanlis anlamayin sadece yokusta once bosa al sonra p yok trafikte manuel vs bunlara cozum degil. Cok dikkat edipte 10 binde bitenide var umrunda olmayip 100 bin kullananda sadece dsg birazda sans isi.genelde vw sahipleride giris seviyesi bir alman markasi icin bunlar tank kesinlikle bozulmaz siz kullanmayi bilmiyorsunuz seklinde kendi firmalariymis gibi laf soyletmedikleri icin dsg ye laf atiliyor sadece. Tabikide rezalet degil yani.
Hocam yalnız bu forum özelinde konuşursak vw tank. Diğerleri çöp, rezil, iğrenç gibi yorum yapan kimse var mı. Benim gördüğüm burada öyle bir kimse yokken sanki varmış gibi insanların kümelenip bir linç girişimi söz konusu. Bu sözü size söylemiyorum yanlış anlamayın

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam yalnız bu forum özelinde konuşursak vw tank. Diğerleri çöp, rezil, iğrenç gibi yorum yapan kimse var mı. Benim gördüğüm burada öyle bir kimse yokken sanki varmış gibi insanların kümelenip bir linç girişimi söz konusu. Bu sözü size söylemiyorum yanlış anlamayın
Yok burada temizledik onlari hocam zamaninda doluydu ama. Simdiki bu kumelenmede o zamandan kalma galiba :D

Son düzenleme:

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Videoyu izledim. Anladığım kadarıyla genelde Japon arabalarının sorunsuz olduğu düşünülüyor. Bir de Alman olaraka BMW, Mercedes demişler.

Aracın sorunlu olup olmaması kronik yani üretimle alakalı olabileceği gibi kullanıcı kaynaklı da olabilir. :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Videoyu izledim. Anladığım kadarıyla genelde Japon arabalarının sorunsuz olduğu düşünülüyor. Bir de Alman olaraka BMW, Mercedes demişler.

Aracın sorunlu olup olmaması kronik yani üretimle alakalı olabileceği gibi kullanıcı kaynaklı da olabilir. :)
Kullanici kaynakli sorunlar olarak ornek alabilirmiyim mesela duvara vurmak gibimi arabayi yada bagaj kapaginin ustune otururak kapatma veya ic trimleri tirnaklarla yipratmak veya arabayi yagsiz bakimsiz kullanip tum cukurlara girmek mesela bence kullanici hatasi. Ama dsg kullanici hatasi degil. O yuzden vw iyi niyet garantisine dahil ediyor. Yada eski tfsi motorlarin yag yakmasida kullanici hatasi degil. Bi ara renolar debriyaj kaciriyordu oda kullanici hatasi degil. Bmw de sogutucu sorunu vs uzar gider. Kullanici hatali kaynakli sorun fabrika sorunudur bence.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Kullanici kaynakli sorunlar olarak ornek alabilirmiyim mesela duvara vurmak gibimi arabayi yada bagaj kapaginin ustune otururak kapatma veya ic trimleri tirnaklarla yipratmak veya arabayi yagsiz bakimsiz kullanip tum cukurlara girmek mesela bence kullanici hatasi. Ama dsg kullanici hatasi degil. O yuzden vw iyi niyet garantisine dahil ediyor. Yada eski tfsi motorlarin yag yakmasida kullanici hatasi degil. Bi ara renolar debriyaj kaciriyordu oda kullanici hatasi degil. Bmw de sogutucu sorunu vs uzar gider. Kullanici hatali kaynakli sorun fabrika sorunudur bence.
Hocam yine dahil oldum ama özellikle BMW ve vw grubu araçları en çok modifiyeye maruz kalan araçlar. Bu da kullanıcı hatasına öyle ya da böyle girer bence. BMW ve vw evet en sorunsuzlar değil ama en hor kullanılanlar listesinde ortalamanın üstünde kalırlar.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hocam yine dahil oldum ama özellikle BMW ve vw grubu araçları en çok modifiyeye maruz kalan araçlar. Bu da kullanıcı hatasına öyle ya da böyle girer bence. BMW ve vw evet en sorunsuzlar değil ama en hor kullanılanlar listesinde ortalamanın üstünde kalırlar.
Yok hocam bmw yada vw de en ufak modifiye aracin garanti disi kalmasina yol aciyor. Yani cevrede gorulen dsg ye 600 lira verdim iyi niyetten diyenler orjinal kullananlar. Veya modifiyeli olsa bile parcalari sokup orj cevirip ole goturuyorlar. Ama evet apaci tayfa yuzunden hor kullaniliyorlar. Ama genede sorunlari baki. En kotu 100 binde olacak sorun 50 binde olur. Ama yinede eninde sonunda sorun ortaya cikacaktir.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Teknoloji zaten şans işidir,dediğim gibi biz f30 alana kadar ilk tek otomatik şanzıman olarak DSG kullandık,2012de ve o yıldan sonra babam daha manuel almadı,hayran kaldı şanzımana,çok şükür sorunda çıkarmadı,2016 sonrasındakiler daha sorunsuz oluyor zaten.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
VW'ye sallanmasının en büyük sebebi bir kısım VW kullanıcısıdır, aracın çok iyi veya çok kötü olması 2. sırada gelir. Ayrıca eskisi kadar arıza duymamamızın bir sebebi satışların eskisinden düşük olması bir sebep de insanların bu şanzımanı kullanmayı öğrenmesidir.

Ha bu en çok sorun yaşatan marka olayı da tamamen ülkeden ülkeye değişir. Sanayideki ustadan veya çevreden duyulandan çok adam akıllı yapılmış araştırmalara inanmak daha mantıklı bende.
https://www.extremetech.com/extreme...dability-study-jd-power-survey-really-matters

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
VW'ye sallanmasının en büyük sebebi bir kısım VW kullanıcısıdır, aracın çok iyi veya çok kötü olması 2. sırada gelir. Ayrıca eskisi kadar arıza duymamamızın bir sebebi satışların eskisinden düşük olması bir sebep de insanların bu şanzımanı kullanmayı öğrenmesidir.

Ha bu en çok sorun yaşatan marka olayı da tamamen ülkeden ülkeye değişir. Sanayideki ustadan veya çevreden duyulandan çok adam akıllı yapılmış araştırmalara inanmak daha mantıklı bende.
https://www.extremetech.com/extreme...dability-study-jd-power-survey-really-matters

opel toyota-honda-mazda ve subaru dan daha az sorun çıkaran bir marka mı şimdi. Astra sedan da en sorunsuz 2. c sınıfı insignia da sınıfının en sorunsuz 3. arabaymış şimdi buna ben bile inanmam :D

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
opel toyota-honda-mazda ve subaru dan daha az sorun çıkaran bir marka mı şimdi. Astra sedan da en sorunsuz 2. c sınıfı insignia da sınıfının en sorunsuz 3. arabaymış şimdi buna ben bile inanmam :D
Listeyi ben yapmadım ki :D Ama bence ülkeden ülkeye değişebilir. Yani motora, donanıma, şanzımana hatta o ülkeye göre kullandıkları donanım bile etkiler bence.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Bu sorunsuzluk gibi kişiden kişiye, araçtan araca değişecek bir şeyi tartışmak biraz yersiz. Olaya yürütme maliyeti olarak yaklaşmak daha doğru. Çıkabilecek sorunlarda vw nin yürütme maliyeti daha yüksek. Toyotanın daha düşük. Fakat Toyota alırsanız biraz daha eski diyebileceğimiz bir teknolojiye sahip olursunuz. Burada tercihler devreye girer. Zaten günümüzde her dakika sorun çıkaran kötü araç kalmadı

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Listeyi ben yapmadım ki :D Ama bence ülkeden ülkeye değişebilir. Yani motora, donanıma, şanzımana hatta o ülkeye göre kullandıkları donanım bile etkiler bence.
Ülkelere göre ithal edilen ürünlerin kalite kontrol denetimlerinin farklı olduğunu düşünüyorum. Bu farkın da Opel'de dağlar kadar olduğunu düşünüyorum. :)
Şimdi bu savımı "yoksa Opel şimdiye kadar çoktan batardı" diye devam ettirecektim ama PSA'ya da satıldı. Bilemedim şimdi... :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ülkelere göre ithal edilen ürünlerin kalite kontrol denetimlerinin farklı olduğunu düşünüyorum. Bu farkın da Opel'de dağlar kadar olduğunu düşünüyorum. :)
Şimdi bu savımı "yoksa Opel şimdiye kadar çoktan batardı" diye devam ettirecektim ama PSA'ya da satıldı. Bilemedim şimdi... :D

Opel den önce Gm battı seviyesinde. Kuzey amerika daki fabrikası filan kapattı.

FocusMonster

Profesör
Beta Programı
9 Ara 2018
701
864
1,770
Doğrudur. Ama şunu belirteyim. Aracın fren ve debriyaj balatalarının ömrü kullanıcıya göre değişebilir. Çünkü hatalı kullanımlarda debriyaj ve fren balatalarını ömrü daha kısa olur.

Onun dışında DSG şanzımanlardaki soruna kullanıcı hatası demedimki ben. Ama duyduğum kadarıyla DSG şanzıman ilk çıktığı zamanlarda sorunluymuş. Yeni modellerde sorun devam ediyor mu bilmiyorum.

Son düzenleme:

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Direk çöp rezil iğrenç gibi tabirleri kullanmadan, sözlerini biraz daha tartıp, süzgeçten geçirip farklı kelimelerlede olsa asıl düşüncesinin temelde bu olduğu, imalarından anlaşılan bir kitle var benim gördüğüm :) Mesela ufak bir örnek vereyim imzamda belirtilen olayı okuyabilirsiniz. İnsanlar tabiki herhangi bir markanın fanatiği olabilir bu insan doğasında var ama bu denli benimsemek, bazı gerçekleri görmemelerine ya da görüpte görmemezlikten gelmelerine itiyor onları maalesef.Keşke ben bunu şu şu kusuruna rağmen seviyorum diyebilsek ama sadece forum değil genel olarak toplum yapımızda bizim olan mal en iyisi diğerleri en kötü düşünce yapısı hakim, en azından benim gözlemlerim bu yönde.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım