KAPALI BMW Marka Araç Alırken Neye Dikkat Edilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Aklımda BMW 5.20 serisi var (2004-2005-2006-2007). Bu modellerden araç seçerken yakıtın hangisi olmasını tavsiye edersiniz, 5.20d Dizel mi 5.20i Benzin olan mı daha çok tutuluyor, bu yaştaki arabayı alırken yakıt türünde neye dikkat etmem gerekiyor? Yani kısaca 15-20 yaş arası, 2000 motoru olan araçta hangi yakıt türü öne çıkıyor?

(Baktığım araçlar 75 Bin TL ve 90 Bin TL arası araçlar, lütfen bu konu haricinde cevap yazmayınız, başka araç önerisi istemiyorum, sadece soruma cevap verilirse sevinirim.)

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
177 lik motorla 40 bin km üstü tecrübemiz oldu. Trigeri kronik sıkıntılı. Biz aldığımızdan beri zincir sesi geliyordu arabadan en son blok çatladı hala kopmadı :d. Alacağınız arabanın bakımlarını yaptırın eksikliklerini giderin rahat rahat binersiniz.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,645
2
9,534
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Az közlenmiş veya hiç közlenmemiş olanlara yönelmenizi tavsiye ederim :p

7430a068-8094-43db-b9d9-e4a01633bb14-m.jpg

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
177 lik motorla 40 bin km üstü tecrübemiz oldu. Trigeri kronik sıkıntılı. Biz aldığımızdan beri zincir sesi geliyordu arabadan en son blok çatladı hala kopmadı :d. Alacağınız arabanın bakımlarını yaptırın eksikliklerini giderin rahat rahat binersiniz.
Onun triger zinciri olayına "kronik sıkıntı" demek biraz hafif kalıyor. :) Hangi akla hizmet, yaşam kabinine doğru motoru iyice gömdüğün bir arkadan çeker bmw'de triger zincirini volan tarafına koyarsın ? Amaçladıkları şey neydi acaba ?

Muhtemelen triger zincirinin , diğer markalarda olduğu gibi ve normal hayatta olması gereken gibi neredeyse ömürlük olduğunu düşündüler. Sonra kucaklarında buldular. Bazı bmw'ci arkadaşlardan "motorun gücü sebebiyle" böyle bir sıkıntı olduğunu duymuştum. Ondan daha güçlü olup zincir ile sorun yaşamayan araçlar gördüğüm için pek ciddiye almadım tabi ki.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Hangi akla hizmet,

Ben de arastirmistim, omur boyu garantili olup degismeyecek sekilde dizayn etmisler o zinciri. Allahim deliriyorum :D:D

Hocam soruya gelecek olursak, kullanicisi cok onemli cunku 100hp olaninin bile canini alinca eglenceli arabalar oluyorlar, e dogal olarak da aliyor insanlar canini. Yuruyene baktirin derim, yanlanmissa vs arka alt takimda bosluklar artmistir.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Onun triger zinciri olayına "kronik sıkıntı" demek biraz hafif kalıyor. :) Hangi akla hizmet, yaşam kabinine doğru motoru iyice gömdüğün bir arkadan çeker bmw'de triger zincirini volan tarafına koyarsın ? Amaçladıkları şey neydi acaba ?

Muhtemelen triger zincirinin , diğer markalarda olduğu gibi ve normal hayatta olması gereken gibi neredeyse ömürlük olduğunu düşündüler. Sonra kucaklarında buldular. Bazı bmw'ci arkadaşlardan "motorun gücü sebebiyle" böyle bir sıkıntı olduğunu duymuştum. Ondan daha güçlü olup zincir ile sorun yaşamayan araçlar gördüğüm için pek ciddiye almadım tabi ki.
Mevzu yeri değil ki 184 lükte öne aldılar sorun devam. Ha değiştirmek zahmetli o ayrı. Bence güzel arabalar ben yine de alır kullanırım sorunlarına rağmen.

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Arkadaşlar Trigerinin kayışlı-zincirli olma durumu nedir? Hangi yıla kadar kayışlı veya zincirli başka bir formda 2007 öncesi kayışlı, 2007 sonrası zincirli denildi. Yani belirli bir yıldan sonra mı değişti bu yoksa belirli modellere göre mi değişti?

esrabicim

Takipçi
7 May 2019
2
3
20
36
Marka
BMW
2. el alırken mutlaka yetkili bir serviste detaylı incelemesini yaptırırım. Hiç anlamadığım için tek önerim detaylı bir incelemeye (ekspertiz) tabi tutmanız olacaktır.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
520d alacaksınız sanırım. 2007de makyajlandı bu araçlar. 520d özelinden konuşursak hem şanzıman hem motoru değişti. M47 motor m57 ile degisti. M57ler epeyce sorun çıkarttı diye biliyorum. Bahsedilen zincir sorunundan çokça motoru değişen 520d var. Eski m47 motor tavsiye ederim bu yüzden.
Hatta ararsanız makyaj sonrası ama eski m47 motorlu araçlar da bulunuyor tek tük. Şanzıman joystick olmuyor sadece.

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
520d alacaksınız sanırım. 2007de makyajlandı bu araçlar. 520d özelinden konuşursak hem şanzıman hem motoru değişti. M47 motor m57 ile degisti. M57ler epeyce sorun çıkarttı diye biliyorum. Bahsedilen zincir sorunundan çokça motoru değişen 520d var. Eski m47 motor tavsiye ederim bu yüzden.
Hatta ararsanız makyaj sonrası ama eski m47 motorlu araçlar da bulunuyor tek tük. Şanzıman joystick olmuyor sadece.
Hocam şuana kadar yazılan tek alakalı cevap bu olmuş, diğer arkadaşlar kendi kafalarına göre bir şeyler üretmişler, hiç alakası olmayan şeyler yazmışlar, çok teşekkür ederim ilginiz için.

OnurPDR

Senkromeççi
6 May 2019
33
7
70
30
Marka
BMW
Baktığım araç bu bu arada, siz hangi aracı anlıyorsunuz bilmiyorum ama :D

Ekli dosyalar

• 5.20d M Sport.jpg
    5.20d M Sport.jpg
    68.8 KB · Görüntüleme: 0

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Üstte yazmışsın, bana 1 tane 5.20d süren apaçi gösterir misin ? :D Apaçiler ne zamandır 90 Bin TL'lik araçlara biniyorlar. :D

Öncelikle foruma hoşgeldiniz. İlk açtığınız konu sanırım bugün ben onayladım diye hatırlıyorum.

Maalesef biniyorlar, hem de öyle böyle değil. Özellikle sosyal medyadan da çok bariz örnekleri var. Konu biraz dağılmış lakin kimsenin kötü bir amacı yok, bundan sonrasında konu dağıtılırsa ben alakasız mesajları sileceğim :) Almak isteyecek olan kişiler içinde ilerisi için örnek cevaplar oluşturur.

İyi akşamlar dilerim,
Berkin

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Üstte yazmışsın, bana 1 tane 5.20d süren apaçi gösterir misin ? :D Apaçiler ne zamandır 90 Bin TL'lik araçlara biniyorlar. :D
90 bin lira normalde para degil su devirde.hele bmw markasi icin hic degil . Acikcasi 90 bin liraya cani cikmis 5 serisi alacagima gider daha az yorulmus 1 serisi bakardim.
apaciler 90 bin liralik araclara tabiki binmiyor yeni kasa 320 lerle geziyorlar :)

Son düzenleme:

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
Sıfır civic alan pek ala bmw de alır. yürüyen pavyon gibi gezen son kasa civicler görüyorum ki onun maliyeti 120bin tl'yi geçiyor. BMW hastası apaçiler denk getirdiği her bmw'yi bozmak için elinden yaparlar. Bu yüzden boşuna ilk sahibi bmw'ye bmw diğer sahiplerine biner denmiyor...

BMW hastası normal bir binici arkadaşım araç alırken boyasından ziyade motoruna, şanzımana difransiyele ve şafta bakıyor. BMW'lerde çok yanlandığı için gazı bırakınca difransiyel ve şaft ötme yapabiliyormuş. O yüzden difransiyel ve şaftı üzmeyecek araba denk getirmek lazım diyordu. Onun söylediği hangi bmw'yi alırsan al o kasanın makyajlısını al. Bütün hataları gidermiş ve ciddi iyileştirmiş olurlar diyor :) Geçen hafta o da makyajlı kasa e90 316i manuel lpg'li aldı. Götürdüğü usta boşver bunu dizeli tutuluyor demiş ancak arkadaşımın benim gibi dizel fobisi var evlerimize dizel araba sokmayız doğal olarak bakımı daha kolay olduğu için benzinli lpg'li araca yöneldi.

Ülkedeki yakıt kalitesi ortada. Enjektöründen mazot pompasına kadar yakıt sistemindeki bir sıkıntı adamı hayattan soğutabilir...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Burada kast edilen sürücü profilinin düzgün olması demekti aslında. 5.20d kullanan apaçileri Bağdat Caddesi, nargile cafe gibi yerlerde rahatlıkla görebilirsiniz.
Apaçi diye tabir ettiğimiz tipler tüm marka ve modellere sahip olabileceği gibi bunların en dikkat çekeni Bmw maalesef. Bu konunun parayla da pek alakası yok. Mahalle arası kat karşılığı arazi alıp, eli biraz para gören herkes altına Bmw çekebiliyor. Kirli sakal, kısa paça dar pantolon, göbeğe kadar açılmış gömlek düğmesi, altın kaplama iphone, tespih gibi itemlerle göz doldururlar. Bmw'leri de yazılımlamak, saçma sapan pıstırmak, sanayide saçma sapan ustalara götürmekle birlikte pic ederler. Genelde yanlamayı da bilmedikleri için artistlik yapayım diye sağa sola çıkmaktan sebep çoğunun arabası hasar kayıtlıdır.

Bonus : Lamborghini Urus bile apaçi elinde böyle ziyan olabiliyor

Ekli dosyalar

• IMG_6342.PNG
    IMG_6342.PNG
    804 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_6345.PNG
    IMG_6345.PNG
    877.7 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_6343.PNG
    IMG_6343.PNG
    797.4 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_6344.PNG
    IMG_6344.PNG
    761.4 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Öyle bir biniyorlar ki görmeniz lazım, arabaya bakım nedir bilmezler, yeri gelince geri geri giderken ileri vitese de atarlar, soğuk motorla da gazlarlar yani araca zarar verecek her şey. Apaçi denilince aklınıza düşük bütçe gelmesin yuksek bütçeli aracı olup da az para harcayan bakimi kirk yılda bir yaptıran ama tayvan malı m4 body kitini hiç eksik etmeyen tanıdıklarım da var. Her ne kadar tanıyorum desem de bakmayın uçamıyorum o kadar o yüzden hangi kafa ile yaptıklarını da bilmiyorum.

Baktığım araç bu bu arada, siz hangi aracı anlıyorsunuz bilmiyorum ama :D

Araç satılmış heralde, başka ilan varsa direkt atarsanız kozmetik olarak dikkatimizi çeken şeyleri de söyleyebiliriz. Forumumuzda online ekspertizimiz de vardır dimi @bt abi ahahshshdh

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım