1990 Ford Taunus 2.0 GLS

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
100km de 20 litre LPG tuketimiyle rekor kırmaya yakınım diye düşünüyorum. 3.5 liradan 70 kuruş yapıyor. tüp beyni alınacak
Benzinde daha az yakabilir.:eek:20 litre ne yahu 4.0 V8 M5 mi?o_OŞehir içi dur-kalkta 15-16'ının üstünü görmemesi gerek diye düşünüyorum.o_OBir de benzinde dene istersen belki daha hesaplıya gelir.o_O

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
tüp beyni yolu gözüktü. yapacak bişey yok herkes sakinligini korusun o bir 2.0 hey yavrum hey :)
önümüzdeki plan şu, mikseri degisicem karburator delinip gaz direk ordan girecek.
tüp beyni alicam aldesa veya mimgas.
benzin aldık 100 TL lik. 200 km yaptı daha da üstüne var benzin. ama o uzun yoldu. şuanki ayarda benzin performansından farkı yok kalkista. ama 80 90 dan sonra ölüyor. dediğim gibi regülatör problemi yaşıyoruz.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
hararet musurunu calistiramayinca biz de sonradan bir gösterge taktik.
eğer termostat önüne takarsaniz sağlıklı ölcemezsiniz. emme manifoldundan çıkan hortum direk blokta ki sıcaklığı aldigi için ideali bu.
blokta ki orjinal müşür yerini delip bağlayacak adam bulabilseydim öyle yapacaktım ama öyle usta yok maalesef.
termostat 88 lik fan 92 lik. hava da sıcak olunca 95 lere kadar çıkıp sonra 90 da sabitlendi. Tek soru işaretim fan sesi duymuyor olmam.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Uzun zamandır yazmıyordum. Hayatımda bir çok şey değişti.

Jant lastiği 175 65 14 olarak değiştirmiştim eski ofsetli jantlar kenarda duruyordu. Şimdi onları takmaya karar verdim tekrar. Yarın sanayideyiz, arkalar yükselecek geniş jantlarimiz tekrar gelecek.
Çok aşırı sert kullanıma rağmen yakıt çok memnun ediyor şehir içinde.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
NLenUV.jpg

guncelim bu şekilde. herhangi bir sıkıntı yok şuanda sadece mars bazen yavaş çeviriyor bazen şak şak çeviriyor onu çözemedim. haftasonlari gelip kullanıyorum onun dışında babam pek kullanmıyor. 30 lira gaz koyuyorum baya bi gidiyor hırçın kullanımla. taunus konusunda baya bi bilgi birikimim oldu almak isteyen varsa seve seve yardımcı olurum

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
NLenUV.jpg

guncelim bu şekilde. herhangi bir sıkıntı yok şuanda sadece mars bazen yavaş çeviriyor bazen şak şak çeviriyor onu çözemedim. haftasonlari gelip kullanıyorum onun dışında babam pek kullanmıyor. 30 lira gaz koyuyorum baya bi gidiyor hırçın kullanımla. taunus konusunda baya bi bilgi birikimim oldu almak isteyen varsa seve seve yardımcı olurum

taunus bu nerede ne yapacağı belli olmaz. ama o bayağı gidiyor dediğin 30 liralık gaz kaç km bi hesaplasana bi ara :D

• Haha
Tepkiler: Mt.Akina
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
taunus bu nerede ne yapacağı belli olmaz. ama o bayağı gidiyor dediğin 30 liralık gaz kaç km bi hesaplasana bi ara :D
Abi buna babam biniyor alıyor sifirlamiyor veya binmiyor ben kaç aldığımı unutuyom vs hesaplayamadim. ama öbür kırmızı şeker Antalya isparta arasında 8.7 litre lpg yaktı. Antalya Manavgat arasında da 9.4 lpg yaktı. ortalama 11 12 litre yakıyor beni mest ediyor yakıt konusunda

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Abi buna babam biniyor alıyor sifirlamiyor veya binmiyor ben kaç aldığımı unutuyom vs hesaplayamadim. ama öbür kırmızı şeker Antalya isparta arasında 8.7 litre lpg yaktı. Antalya Manavgat arasında da 9.4 lpg yaktı. ortalama 11 12 litre yakıyor beni mest ediyor yakıt konusunda

e gayet iyi rakamlar bunlar :))

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
KjVwES.jpg

resim bile cekmemisim doğru düzgün. 7 sene muayenesiz dolaşan arabamız nihayet 07.01.2020 tarihinde muayneye girdi ve kaldı. Gaz borusu egzoza çok yakınmış, araya bi sac koydurdum, bi kaç gün sonra girer geçerim. başka da hata kusur yok çok şükür

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
KjVwES.jpg

resim bile cekmemisim doğru düzgün. 7 sene muayenesiz dolaşan arabamız nihayet 07.01.2020 tarihinde muayneye girdi ve kaldı. Gaz borusu egzoza çok yakınmış, araya bi sac koydurdum, bi kaç gün sonra girer geçerim. başka da hata kusur yok çok şükür
7 senede faiz birikti mi?

bi de sac koymak yetmeyebiliyo özellikle dolum yerinin egzozun ters tarafında durmasını istiyolar

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Bugün dayımla konuşurken arabanın geçmişini öğrendim. Devlet demir yolları müdürünün kendi arabasıymis Sinan abinin deyimiyle "başkan kasa" taunusumuz. ondan paraya ihtiyacı olmayan ama Ford hastası bir amcaya geçmiş, adam aldığı gibi Garajında bırakmış sonra da vefat etmiş. Ondan sonra gösteris meraklısı oğluna geçiyor, çocuk araba pazarında arabayı dayıma 6 bine satıyor. o zaman taunus piyasası 2 hadi bilemedin 3 bin lira. Araba o kadar duzgunmus motor mekanik kasa vs olarak. o güne kadar sigara dahi içilmemis, iç aksamda en ufak hata kusur yok. Tek kazası var dedi dayım o da şöyle yaşanmış.
Dayım türkü bar işletiyor, gece bilmem kaçta sanatçı ve kendisi biniyor arabaya. ikisi de alkollü. Sanatçı da Ford hastası, dayım ikiletmiyor bile adamı, geç sür diyor. Adam hafif yağmurun da etkisiyle düz yolda giderken yandaki duvara kafadan giriyor. radyatör vs sıfır alınıp toplanmış. ondan sonra araba hep nemli yerlerde durduğu için ve bir kere de kaportasi bozulduğu için başlamış çürümeye. altını ben yaptırdım, ufak tefek cam altlarında falan da var. onun harici kasa duruşu hoşuma gidiyor dik duruyor.
unutmadan, dayım bi gün deniz kenarinda demir boyası ve ruloyla arabayı boyadigi için arabanın mat bir rengi var. en azından sıcak havada çok güneş çekmiyor,bence problem yok :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
gece kısa bir mesafe için yola çıktığımda aniden stop etti fordumuz. o kadar eski arabaya binmeyin diyoruz anlatamıyoruz(!) öbür sabah buji kablosu, distribütör kapağı, tevzi makarasi alıp evin önünde kendim değiştim. inanın terapi gibi geliyor bir şeyleri kendiniz yapmak. çok uzun zaman oldu yazmayalı. hayat acımasızca devam ediyor, iyi geceler.
hızlı resim sitesinden yukleyemedim başka bi yerden denedim umarım resim yüklenir.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford

Sokağa çıkma yasağında arabayla uğraşmaya bayılıyorum. Komple gösterge panelini söktüm, ışıkları değiştirdim.
Paneli sökmek kolay. 5 6 vida, direksiyon, far silecek kolunu söküyorsunuz ve paneli çekiyorsunuz. km teli kendi çıkıyor, takarken ugrastirdi belki takamamis olabilirim yasaktan dolayı deneyemedim.
Dipnot, ışıkları orjinal ampul şeklinde aldım, Led vs yapmak istemedim böyle daha retro duruyor.
2. dipnot ışıkları değişmeme gerek yokmuş, devir saatinin tam üstündeki ampul temassızlık yapıyormuş o yüzden karanlık oluyormuş öncesinde.
söküm aşamasında veya önceki hali şeklinde fotoğraf ne yazık ki yok. maalesef fotoğraf çekmeyi hiç aklıma getirmiyorum tek başıma uğraştığım için. Bu son fotoğraf da babamın ısrarı üzerine çekildi :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım