1990 Ford Taunus 2.0 GLS

Mt.Akina

Panpa
Panpa puanı
9,448
Marka
Ford
100km de 20 litre LPG tuketimiyle rekor kırmaya yakınım diye düşünüyorum. 3.5 liradan 70 kuruş yapıyor. tüp beyni alınacak
Benzinde daha az yakabilir.:eek:20 litre ne yahu 4.0 V8 M5 mi?o_OŞehir içi dur-kalkta 15-16'ının üstünü görmemesi gerek diye düşünüyorum.o_OBir de benzinde dene istersen belki daha hesaplıya gelir.o_O

Panpa puanı
3,690
Marka
Ford
tüp beyni yolu gözüktü. yapacak bişey yok herkes sakinligini korusun o bir 2.0 hey yavrum hey :)
önümüzdeki plan şu, mikseri degisicem karburator delinip gaz direk ordan girecek.
tüp beyni alicam aldesa veya mimgas.
benzin aldık 100 TL lik. 200 km yaptı daha da üstüne var benzin. ama o uzun yoldu. şuanki ayarda benzin performansından farkı yok kalkista. ama 80 90 dan sonra ölüyor. dediğim gibi regülatör problemi yaşıyoruz.

Panpa puanı
3,690
Marka
Ford
hararet musurunu calistiramayinca biz de sonradan bir gösterge taktik.
eğer termostat önüne takarsaniz sağlıklı ölcemezsiniz. emme manifoldundan çıkan hortum direk blokta ki sıcaklığı aldigi için ideali bu.
blokta ki orjinal müşür yerini delip bağlayacak adam bulabilseydim öyle yapacaktım ama öyle usta yok maalesef.
termostat 88 lik fan 92 lik. hava da sıcak olunca 95 lere kadar çıkıp sonra 90 da sabitlendi. Tek soru işaretim fan sesi duymuyor olmam.