kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Merhabalar,

Size "Froid" olarak isimlendirdiğim ve iki hafta önce sahibi olduğum 2001 model Corsa 1.4 Comfort'ı tanıtıyorum. Otopark'ın yeni hayvanı diyebiliriz aslında ama bu evcil bir hayvan. 88bin km'de aldım, sadece bagaj kapağı değişmiş ancak büyük bir kazası yok. Boyaları mevcut ama benim için mekanik önem arz etmesi sebebi ile, hiç umrumda olmadı açıkcası.

Donanımlar,
- Çift airbag,
-Merkezi kilit,
-Sadece yükseklik ayarlı direksiyon, derinlik ayarı mevcut değil,
-Elektrikli yan ikiz aynaları,
-Elektrikli camlar,
- Yükseklik ayarlı farlar,
-Arka sis lambası (benim için gereksiz, hiç kullanmayacağım bir şey),
-Direksiyondan kontrol edilebilen müzik fonksiyon düğmeleri (Carway diye saçma bir tepy olduğu için şuan çalışmıyor),

Aldığımdan beri giderdiğim eksiklikleri;
-Baskı-balata,
-Debriyaj üst merkezi,
-Motor kulağı,
-Termostat,
-Elektrikli yan aynaların müşürleri temizlendi ve masraf olmadan tekrar çalışır hale getirildi.
-Sinyal kolu yenilendi, tırnağı aşındığı için direksiyon sağa toplandığında halen solu yakmaya devam ediyordu.
-Gereksiz stickerlar vardı bolca onlar söküldü yerine tabikide OTOPARK.COM sticker'ı takıldı. Redbull'u sökmedim, çünkü +10 beygiri var :cool:

Yapacaklarım,
-Arka koltuk başlıkları yok, onlar bulunacak.
-Arka sol amartisör patlak, hem sol hem de sağ ikisi değişecek. GM orijinal amartisör yerine daha ekonomik fiyatlı olan Monroelar ile.
-Anahtarlar sustalı ve yeni tip anahtarlarla değiştirilecek.
-Hem iç, hem de bagaj aydınlatmaları daha iyi aydınlatan ampüllerle güçlendirilecek.
-Direksiyon profesyonel şekilde deri kaplatabilirim ve vites topuzunu değiştirebilirim ama acelesi yok, gereği de yok aslında ama yine de beli olmaz diye ekliyorum :D
-Jant alabilirim, CMS 608 modeli hoşuma gidiyor bakalım kısmet :)
-Direksiyondaki fonksiyon düğmelerini çalıştırabileceğim bluetoothlu teyp ve yeterli seviyede tını verebilecek hoparlörler.
-Babamın aldığımdan beri sıkılmadan, buna kapı açtırsana demesi nedeniyle kafayı yiyip kapı açtırabilirim (şaka tabi) :p:D:D
-El yapımı mercekli bixenon far
-Ön tampon lipi sökülecek ve tamponlar ve ekleri boyanacak
-Ufak tefek göçük ve ezikler ve belki onlar düzeltilecek ya da böyle de bırakabilirim
-Çok ama çok hafif bir cam filmi
-Ve vazgeçilmez en son noktayı detaylı temizlikle sonlandıracağım

Şimdilik bu kadar. Sizleri biraz resimleriyle başbaşa bırakıyorum.

Bir şeyler yaptıkça, bu konuya ekleyeceğim. Takipte kalın ;)

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Foto şu anda gözükmüyor. Birkaç tane yakışıklı fotoğrafını bekliyorum :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çiçek maşallah. Güle güle kullan. Arka kafalıkları da bulursan bu iş tamamdır.
Xenon'dan ben çok çektim, bir de fara mal oldular. İlk başlarda bir havalı gelmişti ama sonra perişanlık oldu. Hiç tavsiye etmem. Philips xtreme vision veya benim kullandığım Osram Nightbreaker ampullerle hiç beklemeyeceğin bir verim alırsın.
Direksiyon kaplaması için @emreozukan a bir yer önerdim. http://www.altinuc.com.tr/ Sanırım o da biliyormuş, az önce yazmış, memnunmuş. =)

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Çiçek maşallah. Güle güle kullan. Arka kafalıkları da bulursan bu iş tamamdır.
Xenon'dan ben çok çektim, bir de fara mal oldular. İlk başlarda bir havalı gelmişti ama sonra perişanlık oldu. Hiç tavsiye etmem. Philips xtreme vision veya benim kullandığım Osram Nightbreaker ampullerle hiç beklemeyeceğin bir verim alırsın.
Direksiyon kaplaması için @emreozukan a bir yer önerdim. http://www.altinuc.com.tr/ Sanırım o da biliyormuş, az önce yazmış, memnunmuş. =)

Çok teşekkür ederim. Direksiyon için bende takipteyim onları bir kaç gündür. Yapılacaklar listesinin çoğu belkilerle dolu aslında, farda onlardan bir tanesi :)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
panpaaaaaa tam atar yapıcaktım benim arabann resimleri bunlar diye ya bildiğin cms 608 alırsan arabaları karıstırırız benim jantlar cms608 :D:D:D maşallahı var yalnız temizlikte benden devraldın bayrağı maşallah direksiyon olayını beraber hallettirelim istersen indirim alırız belki birde jantlar icin canlı örnek ekledim :D

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2016-11-22 at 14.10.17.jpeg
    WhatsApp Image 2016-11-22 at 14.10.17.jpeg
    146.5 KB · Görüntüleme: 278

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
maşallah maşallah kazasız belasız keyifle bin inşallah :) kilometre, iç kondisyonu falan çok iyi seviyede ve hayret ki direksiyon üstündeki korna tuşları sağlam kalabilmiş :)

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
panpaaaaaa tam atar yapıcaktım benim arabann resimleri bunlar diye ya bildiğin cms 608 alırsan arabaları karıstırırız benim jantlar cms608 :D:D:D maşallahı var yalnız temizlikte benden devraldın bayrağı maşallah direksiyon olayını beraber hallettirelim istersen indirim alırız belki birde jantlar icin canlı örnek ekledim :D
CMS 608 candır valla orijinal jantı olsa bu kadar tatlı durmaz. Senin araba da çok diri, kendini belli ediyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım