Cep Telefonu ve Tablet Başlığı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan tequila
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hangi Marka kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    156
Haklisiniz tabiki ama Ben en son one plus markasindan se ye gectim. 120 hz den kucucuk koseli 60 hz ekran bile oh dedirtti mesela bana.
Hocam ekranda en büyük fark nedir? Hangi kısmını beğeniyorsunuz?
Sizce yeterli mi? Birde hocam sıfır se 2020 almak yerine xr 64 gb veya 128 gb almak mantıklı mı?

Son düzenleme:
Forumdaşlar babama 2500 altı telefon bakıyorum realmeC21 64/ GM 21 plus 64/ oppo a15s 64 gb ları buldum şimdiye kadar ne dersiniz ne almalıyım?
(sosyal medya ve okey dışı kullanmaz)
oppo seçeneğini babama aldık. Sadece alo diyor, şarjı 4-5 gün gidiyor :D temel sosyal medya işlerini bence görür. çok fazla fotoğraf video, wp gruplarından yağan medya olayları varsa 128gb almanızı öneririm.
General Mobile genel olarak önermem.
Realme c21'in teknik özelliklerini bilmiyorum ama yazılım ve iç donanım olarak oppo ile aynıdır. (vag grubu gibi :d ) Kasa kalitesinde fark oluyor, o fark da kılıfla kapanıyor. Oppo ile aynı paraya Realme'nin bir tık daha iyi ürününü alabiliyorsunuz =)

Hocam ekranda en büyük fark nedir? Hangi kısmını beğeniyorsunuz?
Sizce yeterli mi? Birde hocam sıfır se 2020 almak yerine xr 64 gb veya 128 gb almak mantıklı mı?
İphone se nin ekranini begenmiyorum haliyle. Belki 2016 senesinde olsak begenirdim ama artik se deki ekran kalmadi 2019 dan beri. Benim daha cok anlatmak istedigim sey android in amiral gemisi denilen one plus tan sonra rahat ettigim tek sey stabilite. Ornegin 120 hz ekran cok guzel , gozle fark goruluyor ama her uygulamada calismiyor ve bazen ekranin dezavantaji olarak piksel ust uste binmesi yasiyordu. Se nin ekrani cok basit ve standart. Daha iyi oldugu herhangi bir konu yok ama en azindan hic sacmalamadi.

iphone tarafinda ben 0 km se almam. Hazirana kalmaz yeni se modeli geliyor. Full ekran ile elbette. Xr alirmiyim ben kesinlikle almam.sebebi de islemcisi artik eskidi. A15 bionic cip var en guncel ve a16 yolda. Gidip xr daki a12 tercih etmem ( se de bile a13 var )

İphone se nin ekranini begenmiyorum haliyle. Belki 2016 senesinde olsak begenirdim ama artik se deki ekran kalmadi 2019 dan beri. Benim daha cok anlatmak istedigim sey android in amiral gemisi denilen one plus tan sonra rahat ettigim tek sey stabilite. Ornegin 120 hz ekran cok guzel , gozle fark goruluyor ama her uygulamada calismiyor ve bazen ekranin dezavantaji olarak piksel ust uste binmesi yasiyordu. Se nin ekrani cok basit ve standart. Daha iyi oldugu herhangi bir konu yok ama en azindan hic sacmalamadi.

iphone tarafinda ben 0 km se almam. Hazirana kalmaz yeni se modeli geliyor. Full ekran ile elbette. Xr alirmiyim ben kesinlikle almam.sebebi de islemcisi artik eskidi. A15 bionic cip var en guncel ve a16 yolda. Gidip xr daki a12 tercih etmem ( se de bile a13 var )
Yani hocam alırken en yenisini al kafan rahat olsun diyorsunuz. Almak istiyorum da bütçe el vermiyor. 15 16 bin tl bir anda bir telefona çoğu kişinin verebileceğini sanmam şu şartlarda.

Yani hocam alırken en yenisini al kafan rahat olsun diyorsunuz. Almak istiyorum da bütçe el vermiyor. 15 16 bin tl bir anda bir telefona çoğu kişinin verebileceğini sanmam şu şartlarda.
Yeni turkiye boyle hocam ne diyeyim. Satarken cok az zararla ( Ben aldiktan sonra se 2.5 milyar zam yedi gerci ) tek marka apple

Çalıştığım işyerinde her telefonun şebekesi iyi kötü çekerken benim telefonun çekmiyor. Operatör değişikliği yaptım, telefonu fabrika ayarlarına da sıfırladığım halde sonuç yine aynı. Evdeyken bile bazen çekmiyor. Kullandığım telefon A70.

Bu başlığı hortlatayım. 3 gündür kullandığım Samsung A55 ile ilgili kısa bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. Cihazın 128 gb'lık versiyonunu 16.305 TL'ye aldım. Açıkçası 256 gb olanına 19.000 TL vermenin bir anlamı yok. 19.000 TL vermek yerine biraz daha ekleme yapılarak daha üst cihazlara çıkılabiliyor.

Ekran: 120 hz, kaliteli ve güneş altındayken bir problem çıkarmıyor. Ben gayet memnunum.

Batarya: 5000 mah batarya çok iyi görevini yapıyor, 120 hz ekran seçeneğiyle sosyal medya ve hafif oyunlarda 1 günü çok rahat çıkartıyor. Eleştireceğim bir nokta ise bu büyüklükte bir batarya için 25w şarj desteği çok zayıf kaldığından dolayı şarj etme süresi bana göre biraz uzun. Keşke Samsung daha yüksek bir şarj desteği sunsaydı.

Kamera: arka kamera fiyatına göre gayet iyi, video çekimleri yeterli kalitede ve ois desteği var. Ancak ön kamera düşük ışıkta bana pek iyi bir izlenim vermediğinden dolayı pek beğendiğimi söyleyemem.

Performans: pubg, cod gibi oyunlarda bir test yapmadım ama günlük kullanım için konuşursam telefon gayet akıcı ve herhangi bir donma, kasma, gecikme gibi şeyler hiç yok. Genel olarak Exynos işlemcilerin normal kullanımda bile fazla ısındığı söylenir ama Exynos 1480'de şuana kadar böyle bir sorun yaşamadım.