Cep Telefonu ve Tablet Başlığı

Hangi Marka kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    153

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
377
765
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Güncel olarak Huawei Mate 20 Lite kullanıyorum yaklaşık 2.5 sene oldu yeni yeni ufak tefek kasma problemleri başladı.
Kameraları çok çok iyi değil ne güldürür ne öldürür kıvamı.
Şarj konusu harika ilk başlarda daha iyiydi şarjı ertesi günü çıkarıyordu.
Telefon ince ve büyük. Ellerim büyük olduğu için küçük telefon kullanamıyorum.
Allaha şükür 2.5 yıldır hiç servise gitmedi ve hiçbir problem yaşamadım.
Ben 2100TL gibi bir fiyata almıştım zamanında. Oyun oynamıyorum sosyal medya whatsapp gibi kullanıyorum cihazı.
4gb ram artık yetmemeye başladı. Telefonun hafızası ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım 64gb bana fazla fazla yetiyor. Zaman zaman fotoğrafları, videoları ve kullanmadığım uygulamaları siliyorum. Haftada 1 kez yeniden başlatıyorum cihaz kendini topluyor.
Önümüzdeki günlerde KYK borcumun bitmesi ile birlikte yeni bir araba arayaşına girmezsem muhtemelen iPhone 11 veya iPhone 12 Mini modellerinden birine geçiş yapacağım. Sonuç olarak Mate 20 Lite benim gibi kullanıcıları memnun eder ancak hala alınır mı bilemiyorum muhtemelen bu fiyat bandında piyasaya çıkış tarihi güncel olan cihazlar daha iyidir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
2012 3GS'den bu yana apple Iphone kullanıyorum. Şuan ise 2020 Aralıkta satın aldığım Iphone 11'im var.

Pil sağlığı ile ilgili bir problem sezdim. Telefonun içerisindeki bir uygulama ile direk apple yetkilileri ile görüştüm. Gerekli bilgi alış verişini yaptık, konu çözüldü.

Şarj ve performans olarak cihazdan çok memnunum. Böylesi teknik servis mantığı varken Apple'dan vaz geçmeyeceğim.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
2012 3GS'den bu yana apple Iphone kullanıyorum. Şuan ise 2020 Aralıkta satın aldığım Iphone 11'im var.

Pil sağlığı ile ilgili bir problem sezdim. Telefonun içerisindeki bir uygulama ile direk apple yetkilileri ile görüştüm. Gerekli bilgi alış verişini yaptık, konu çözüldü.

Şarj ve performans olarak cihazdan çok memnunum. Böylesi teknik servis mantığı varken Apple'dan vaz geçmeyeceğim.
Hanim sayesinde 7 , 8 plus ,11 , 12 mini almis biri olarak mecbur vazgececegiz fiyatlardan dolayi :)

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
783
1,496
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Hanim sayesinde 7 , 8 plus ,11 , 12 mini almis biri olarak mecbur vazgececegiz fiyatlardan dolayi :)

Fiyatlar konusunda haklısın. Gerçekten astronomik rakamlar ödüyoruz. Tabi telefona ya da Apple'a has bir durum değil. Ülke gerçeği artık bu.

Benim için limit 3 yıl. Telefonu sıfır alır, 3. yılın sonunda paraya çeviririm. Üstüne katıp yeni cihaz tercih ederim. İllaki son model almaya gerek yok. 11 benim için ziyadesi ile enfes bir telefon.

Bu arada 12 mini için ''canavar'' diyorlar !

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Fiyatlar konusunda haklısın. Gerçekten astronomik rakamlar ödüyoruz. Tabi telefona ya da Apple'a has bir durum değil. Ülke gerçeği artık bu.

Benim için limit 3 yıl. Telefonu sıfır alır, 3. yılın sonunda paraya çeviririm. Üstüne katıp yeni cihaz tercih ederim. İllaki son model almaya gerek yok. 11 benim için ziyadesi ile enfes bir telefon.

Bu arada 12 mini için ''canavar'' diyorlar !
12 mini yi haliyle kurcaladim ama ekran harici fark goremedim . Zam gelecek diye 11 satip ustune 2 milyara 12 mini aldik sanirim zaten bu son iphone hanima aldigim.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Beyaz yakalı bir masabaşı çalışan olduğum için çoğu zaman sorun olmuyor oyun da oynamıyorum zaten beni idare edecektir diye düşünüyorum, zamanında 6s de kullandım inşallah pişman olmam :(
Eger telefonu Nokia 3310 niyetine kullaniyorsaniz sizin icin guzel telefon. Ben 4 ay dayanabildim ama oyun veya video seven biriyim. Cok ovulen a13 islemcisinin daha iyi olacagini bekliyor insan ama cik. Olsun yinede hostur guzeldir

rmzn

Taklacı Güvercin
18 Eki 2021
36
26
345
Bursa
Xiaomi Mi 9 Lite kullanıyorum 2 yıldır memnunum. Kamerası iş görür, yazılımı çoğu zaman akıcı kasma donma çok nadir yaşadım. Bana göre eksi yönü macro kamerası olmaması ve hoparlör sesi yeterli seviyede değil.

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
957
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo

Benim 20+gelirim olsa ben de vazgeçmezdim :D iphone 5 kullandım harikaydı.
Ablama 2016 ağustosta 6s aldım , telefon hala çok iyi hiç donma gibi sorunlar yok

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Merhaba, iphone 4S'imin whatsapp desteğinin bitmesine az bir süre kaldığından dolayı artık telefonu yenilemem gerek. Bütçem 1700 TL. Bu fiyata sıfır olarak reeder, gm gibi ısınamadığım markalar var. Ben de haliyle yönümü 2. El'e çevirdim. ancak, çok fazla model var ve çok sıkı takip etmediğimden hangi modellerin ne gibi can sıkan sorunları var bilmiyorum. bütçeden dolayı normal olarak çok iyi modeller beklemiyorum ama beni kamera, performans, akıcılık ve batarya konusunda orta halli üzmeyen bir telefon istiyorum. bütçemdeki iphone'ların hepsinin güncellemeleri kesilmiş. 6S falan alıp bir kaç yıl sonra satmaya gelince büyük ihtimal satamama durumum olacak (mesela 4S'i kimse almıyor). Bu yüzden sadece android bakıyorum. Ayrıca Sancaktepe, Kadıköy, Üsküdar ve Çekmeköy ilçelerinde önerebileceğiniz güvenilir telefoncu önerisine de açığım.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,648
2,912
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhaba, iphone 4S'imin whatsapp desteğinin bitmesine az bir süre kaldığından dolayı artık telefonu yenilemem gerek. Bütçem 1700 TL. Bu fiyata sıfır olarak reeder, gm gibi ısınamadığım markalar var. Ben de haliyle yönümü 2. El'e çevirdim. ancak, çok fazla model var ve çok sıkı takip etmediğimden hangi modellerin ne gibi can sıkan sorunları var bilmiyorum. bütçeden dolayı normal olarak çok iyi modeller beklemiyorum ama beni kamera, performans, akıcılık ve batarya konusunda orta halli üzmeyen bir telefon istiyorum. bütçemdeki iphone'ların hepsinin güncellemeleri kesilmiş. 6S falan alıp bir kaç yıl sonra satmaya gelince büyük ihtimal satamama durumum olacak (mesela 4S'i kimse almıyor). Bu yüzden sadece android bakıyorum. Ayrıca Sancaktepe, Kadıköy, Üsküdar ve Çekmeköy ilçelerinde önerebileceğiniz güvenilir telefoncu önerisine de açığım.
hocam bence ikinci el riski almaya değmez bütçeni biraz daha yükseltip bunu düşünebilirsiniz

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Butcenizi goz onunde bulunduruyorum lakin kadikoyde oldukca telefoncu tanimama ragmen hicbirini yakinlarima tavsiye edemem. İster istemez parca degisimleri oluyor. Titresim motorundan tutun ekran , pil ve kamera degisimine kadar gidiyor olaylar. Bunlari fark edermiyim derseniz iphone 12 ve 13 lerde degisim olursa telefon kendini bloke ediyor lakin diger tum marka ve cihazlarda anlamaniz imkansiz. Tavsiyem ustu kapali sekilde anlatmam gerekiyor resmi olmayan cihazlara yonelmeniz yada butce artisi olur.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
hocam bence ikinci el riski almaya değmez bütçeni biraz daha yükseltip bunu düşünebilirsiniz
C21'i anne babalara daha çok yakıştırıyorum. Çok Kötü bir telefon değil ama bana yetersiz gelebilir.
Ben de Realme C25 önerecektim. O kadar çıkmam diyorsanız temel tavsiyem 4gb ram ve 64 gb dahili depolamanın aşağısına inmemeniz yönünde olur. Macera için Tecno Spark 6 Go ve Ulefone Note 9P bakabilirsiniz. General Mobile bakmak, maceraya atılmak değil de, birkaç ay içerisinde ürünün tüm kötü taraflarını yaşatacağını bilerek almak olur. Yazılımsal ve donanımsal çok fazla sorun çıkaran bir marka. Maalessef bu çizgilerini yıllardır bozmadılar.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Amoled ekranlar ne kadar sağlam? 10 tane amoled ekranlı cihaza baktıysam en az 3-4'ünde irili ufaklı ekran yanmaları, çizgilenme falan var. Kullanıcı yorumlarına baktığımda sorunun sebebine genelde yüksek parlaklıkta kullanım olarak bakıyorlar. Ancak yüksek ışıkta kullanmayanlar da bu sorunla karşılaştığını söylüyor. Bu amoled ekranın gerçekten yanma sebebi nedir? Şans işi mi yoksa yüksek parlaklık ile alakalı mı?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Amoled ekranlar ne kadar sağlam? 10 tane amoled ekranlı cihaza baktıysam en az 3-4'ünde irili ufaklı ekran yanmaları, çizgilenme falan var. Kullanıcı yorumlarına baktığımda sorunun sebebine genelde yüksek parlaklıkta kullanım olarak bakıyorlar. Ancak yüksek ışıkta kullanmayanlar da bu sorunla karşılaştığını söylüyor. Bu amoled ekranın gerçekten yanma sebebi nedir? Şans işi mi yoksa yüksek parlaklık ile alakalı mı?
Bildiğim kadarıyla temelinde ısınma yatıyor. Cihaz çok fazla ısınıyorsa ekrana o şekilde zararı dokunuyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım