Mt.Akina
Beğeni puanı
22,229

Katılım

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Aklımda her bir fikir her bir sen-e denk, mesela bu bir not değil, harf değil, virgül hiç değil, hepsi senin bana aksettirdiklerin, belki ben dahi ben değilim.
  Tok kapı sesi arayanlara kapıdan ibaret 2 tonluk araba yapmak lazım, yol tutmayacak, gitmeyecek, yakacak ama temel mantık:teknolojik aletleri elle tartıp o ağırmış demek ki kaliteli...
  En güvendiğin insan dahi senin duygularınla oynar, seni manipüle eder.BMW defteri kapanmıştır :(
  Pop-up farlar yerin dibine girsin, zeytin gözlerine denk sanmışım, nasıl bir rüyadaysam ancak sen gidince uyanmışım. :((Bkz. 2017 deki post)
  Son sarı halojen farlar görülmediğinde beyaz adam aracın sürülmeyecek bir şey olduğunu anlayacak ;)
  Arabalarının fiyatlarını şişirip şişirip satanların da sonradan piyasa uçmuş yea diye ağlaması da ne bileyim...
  EOK
  EOK
  Aracı sürmek için değil, ileride daha pahalıya satmak için alıyorlar nerdeyse. Milletin ülkesinde çoğu araç yılda yaklaşık 10k birim para ucuzlarken, bizimkiler "ben bu işten nasıl kar ederim?" kafasındalar. Bu kafayla çok gidemezler. Piyasayı mahvettiler. 15 bin zor edecek araçları 30-35 bine satıyorlar. Eğer araba alıyorlarsa bunu değerinin altına ya da yarı fiyatına satmaları gerektiğini bilmeliler
  Berkin
  Berkin
  Aslında kar ettiğini düşünerek yüksek rakamlara koyan ve satanlar kar etmediklerinin farkına varsa her şey güzel olacak. Enflasyon fırlıyor, döviz fırlıyor. Ama güya daha pahalıya satınca kar ediyor. Para her geçen gün eriyor ki.
  FocusMonster
  FocusMonster
  Galericidir ya da galerici ruhu vardır. Yoksa kim neden böyle bir şey yapsın?
  Düşük bütçeli araca binmek erdemdir.Herkesin milyonlar döktüğü asfaltta egolar dövüşürken, bu araç sahiplerinin tek derdi ayağımı yerden kessindir. Yani bir araçtan beklenmesi gereken tek ihtiyaçtır.
  Otomobil buluşmasına gitti, güzelce parıldattı aracı dip bucak. Sonra kemirdi Mahmut'u bir düşünce, egzoz patırdatan, sıfır çizen, arabasında çıplak kadın siluetleri bulunduran, mahluklarla aynı yerdeydi. Mahmut ya işte yine uzuunca düşündü.EP.03.
  Mahmut aracını alır almaz, yollara gazlamaya çıkmıştı, fakat tonla para saydığı o nadide aracına kıyamadığından doğru dürüst zorlayamıyordu aracını, zamanında ''sürücü otomobili'' diye reklam yapan Mami artık aracı süremiyordu bile...EP.02.
  Mahmut yıllarca heveslenip hayalini kurduğu aracı garajına çekmişti, çekmesine de artık o ne o arkadaşlarının Mami dediği deli dolu çocuktu, ne de o hayallerindeki araç mükemmeldi.Geride kalan arada kalmış yılları Mahmut'a kim verecekti?EP.01.
  Ekonomi kötü, sürücü otomobilleri birer birer ölüyor, bizler ise beş parasız.Oldschool'lar ya çürüyor, ya fiyatları uçuk.Heves falan kalmadı siz gidin benden paydos.
  bt
  bt
  @Mt.Akina Ford Escort xr3i, Focus Mk1 rs, Mini Mk1, pug gti serisi, Honda crx, Integra, civic vti, eskiden yeniye Suzuki swift gti'lar ve daha niceleri... Fizik doğru düşünülüp hesaplanarak doğru uygulanırsa, kurallarına ters olmadan önden çekiş ile de şiir gibi sürücü otomobilleri yapılır. Yapılmaz mı? Bence yapılır :)
  Mt.Akina
  Mt.Akina
  @bt , katılıyorum güç ağırlık/oranından yola çıkarak bu sayılan araçlara kötü yol tutuyor dersem çarpılırım, yalnız kaçırdığımız bir nokta var: bu sayılan araçların hepsi 2000 lerden önce çıkmış araçlar, ve onların şu an temiz bir örneğini bulmak aşırı zor, heleki böyle bir piyasada.Bu durumda yeni araçlardan alternatif belirleyelim diyoruz.
  Mt.Akina
  Mt.Akina
  Ama yeni araçların ağırlıkları güvenlik kaygıları nedeniyle arttığı için aracı güçlendirme metodu güç odaklı oluyor, fakat ne yazıkki o ön tahrik sisteminin kaldırabileceği bir kapasite var.Yeni araçlarda bu kapasiteyi sıklıkla aşıp, elektronik sistemlerden faydalanıyorlar.Şimdi size soruyorum, yol tutuş bunun neresinde?
  • Beğeni
  Tepkiler: Bilal
  Biz deyince olmuyor galiba, ucuz araba çekin çekin diye diye bittik, an itibariyle bir Mustang'in bir de Uno'nun izlenmesine bakabilirsiniz.
  G
  godofwar
  Yalnız anladığım kadarıyla arkadaşımız ve ben farklı düşünüyoruz arkadaşlar. Yani ulaşılabilir testlerin ve videoların sayısı daha da artmalı. Eren tekin e39 projesi çekmiş. Bana kalırsa Mustangden daha güzel bir video olmuş.
  Samed M.
  Samed M.
  @godofwar bende isterim zaten ulaşılabilir araçların videosunu görmek. Benim bahsettiğim şey Mustang vb videoların izlenmesinin az olmasının çokta garip olmaması. Ben mesela Mustang videosunu izlemedim henüz ama bir Taunus videosu olsa misal açar hemen izlerdim. Benim bahsettiğim ile sizinkiler farklı. Sizin bahsettiğiniz fikri bende destekliyorum.
  Toprak
  Toprak
  Şimdi ben iki videoyu da baştan sona izledim ama şöyle bir olay var, ikisini de aynı anda gördüm ve önce uno videosunu izledim vakit kalırsa diğerini izlerim dedim. İki tür videoya da elbet ihtiyaç var ama ulaşılabilir araçların testleri bi tık daha fazla olmalı bence de. Sonuçta bizim sahip olmak için imkanımızın daha çok olduğu araçların test aracını temin etmek de daha kolaydır Otopark.com ekibi için
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım