05’ Opel Astra GTC 2.0 Sport

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Eveeet, bu süreçte birkaç güzellik daha yaptık arabamıza :)

Öncelikle, m5 kat montajını gerçekleştirdik ve egzoz muayenesinden sıfır hile başarıyla geçtik :)

Ekli dosyayı görüntüle 34588Ekli dosyayı görüntüle 34590Ekli dosyayı görüntüle 34591
Ama arabayı çapı küçük olduğu için epey sıktı, yarın genel muayene var, muayene sonrası sökeceğim gibi duruyor.

koltuk montajımızda ayaklarla ilgilş sıkıntımız vardı, booster perfomance erhan sayesinde kolaylıkla çözdük bu işi :)

Arabanın ön panjur ve aynalarda epey eskimiş filmler vardı, onları söktüm

Ekli dosyayı görüntüle 34589
Sonrasında detaycı adam mertte seramik işlemini tamamladık, epey güzel oldu araba :)

Ekli dosyayı görüntüle 34594Ekli dosyayı görüntüle 34595Ekli dosyayı görüntüle 34596
Tavanımızda güneş yanıklarından dolayı film vardı, söktük, durum içler acısı, astara kadar inmiş, çözüm yok, ya yeniden kaplatıcam ya da mikron boyatıcaz, hatasız arabada tavan boyalı demej pert muamelesiyle aynı :/

Ekli dosyayı görüntüle 34592Ekli dosyayı görüntüle 34597
Sparco 4 nokta kemer aldım, montajını daha yapmadım
Ekli dosyayı görüntüle 34593
Artık geriye pist ayarlarını yapıp dtc80 balataları takıp open pitte süre yapmak olacak, corona izin verirse, ramazan sonrası istanbul park open pitte görüşmek üzere :)
Boya masrafı hem fazla olur hem de satmak istediğin zaman alana anlatmak için 40 takla atmak saçma olur. Aynı renkte folyo kaplatmak bence çok daha mantıklı, hem maliyet düşer hem de boyalı olmaz.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Net boyatırdım.

Zaten bu arabaya satacağın zaman, alacak olan adam kaportasının temizliği için almayacak. Senin de arabayı alırken odaklandığın gibi arabanın setup'ı için onu almayı isteyecek.

Fotosunu çek, ince şekilde boyayacak usta bir boyacıya yaptır, devam.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Direklerde kapı içlerinde boya olmadıkça tavanda tavandaki mikronu ben problem etmem. Hele ki böyle performans otomobillerinde bırakın tavan boyasını şasede bir şey yoksa oo iyi der hale geldik temiz araç kıtlığından, dolayısıyla eğer gözünü tırmalıyorsa boyatın.

Alırken ben dert etmem ama şahsi görüşümdür bende olmuş olsa mesela boyatmaya da gerek duymazdım açıkçası, bugün orasını boyatsanız yarın kaput açılacak, kaputu boyatsanız kapı üstleri bagajda kerermeler başlayacak dolayısıyla gittiği yere kadar ''pianoblack'' veya ''karbon'' görünümlü folyo gitmediği yerde de komple ince mikron boyayla tamamlarsınız.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Şimdilik tavan işini askıya aldım, acil bi durum yok, ne yaparım bilmiyorum.

Muayeneden tek seferde geçtiğimi belirtmek isterim :)

20A37F52-8D3D-42D5-BB2D-646B74918116.jpeg
612D63DE-D68F-40B7-B89E-9E1E682C87EF.jpeg

Yazlıklara da yeni jantımızla geçiş yaptık :)

Jantlar kormetal bu arada, sıfır aldım

Lastikler sportcontact 5, geçen sene sıfır almıştım

Before

4E476C9F-96AB-45AB-B88B-C7DEB42D821D.jpeg
7B624B51-25B8-494B-B426-6F6CF43CF927.jpeg

Ön tampondaki flaplark geri taktım, hatta iş yerinde daha güzelini orj karbon plakadan kesmeyi planlıyorum :)

2 kutu orj plastidip aldım, sonuçları nası olcak bakalım:)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,493
1
4,780
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Adminlere sesleniyorum. Bu herifi engelleyin bunu seyrettikçe kaşıntılarım azıyor kurtlanıyorum duramıyorum ulen 😂
Kesene bereket şu araba tam alınacak arabalar listesinde. Kaç kişi kaldı senin gibi üstüne titreyen.

• Haha
Tepkiler: fujiwara ve RYAN7R

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hayirli olsun ozgur, ozellikle muaynenin tek atista gecmesi sevindirici.

Ama jantlar konusunda bence eskisi daha cok yakisiyordu. Bu kotu demiyorum ama eskisi arabanin genel karakterine daha cok uyuyordu.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar, teşekkür ederim yorumlarınız için :)

5x110 göbekte bi jant arayın sonra konuşalım :D min 8J 18” 5x110 jant bulmak ölüm gibi bir süreç oldu, bulunca atladım arkadaşlar :) ben de aşırı beğenerek aldım falan diyemiyorum, 2000tl 9 taksit cazip geldi, 16mm spacer aldım bide arkadaştan 4 tane uzun bijonlarla birlikte 500tl ye.

Eski jantları müsait bir zamanda siyaha boyatıp kullanmayı planlıyorum ama o jantlarda hava kaçırma problemi de vardı,tornada jant kenarlarını aldırıp boyatacağım.

Ayrıca M5 katalizörü sökeceğim, aşırı sıktı arabayı, son susturucuyu söküp eski varexi takacağım, aslında TR şartlarında en mantıklısı orj egzoza cutout yapmak.

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
4x98 jant arayıp, sonunda oem jant almış birisi olarak, acını çok iyi anlıyorum :D

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
temiz ve uygun opc jant bulunsa o da yakışır aslında 18 opc ler görmüştüm. tabi replika mı çok hakim değilim. Opel lastik ebatı olarak da çok kıl, demek aynı durum jantta da geçerliymiş :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar selam, pandemi sebebiyle beklemedeyiz :) İlerleme kaydedemedik, son düzlükte yapılacakları sizlerle paylaşmak istedim:

Minik bir rölanti dalgalanma problemimiz var, ona kafa yoracağız :)

Piste girmeden önce önlere sıfır cup2, arkalara V70A lar

DTC80 balatalar satın alacağımız son parça ve 2 bin lira, bunları alıp çok az kullanılmış disklerimizle montajlayacağız.

Sparco yarış koltuğumuz ve sparco 4 nokta kemerimiz montajlanmak için bekliyor

Egzozu komple ilk aldğım tipe çeviriyorum, sona varex takıp geriye kalan her şeyi söküp devam edeceğiz. Bu kombinasyon çok sıktı arabamı, ceza yazmak isteyen polis yine bu haliyle de her türlü basar geçer

Süspansiyon ve gergi ayarları ben aracın içindeyken ince bir şekilde ayarlanacak

Son olarak da yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresini değişip piste girmeye hazırız :)

Pist ne zaman bilgimiz yok, umarım yakın zamanda olmaz :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar selamlar,

1 ay olmuş, bir güncelleme yok :) Açıkçası vakit ve nakit sıkıntısı var benim açımdan. Bu araç ile devam etmeyebilirim. Yazın piste girilmez, eylül ekim dönemi askerlik var. E yani gündelik için kullanılsa da boşuna eziyet çekiyorum. Düşünen olursa satma planlarım var, satabilirsem bide mercedes i satıp gündelik binilcek sıfır km bi araba alabilirim :) Şu an iki arabanın da ilanı yok, tanıdık almayı düşünen olursa verebilirim.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Selamlar,

Araç şu an ilanda, üzülerek pes ettiğimi ilan ediyorum :( Araba pes ettirecek bir şey yapmadı şükürler olsun, yani open pit açıklamıyolar, halk günü 3 gün kala haber veriyolar, zaten sürekli mesai zart zurt arabanın keyfini de çıkarma ihtimalim yok. Durum bu :)

Sahibinden Hatasız Titiz Bakımlı 280 HP Astra H GTC 2.0 Turbo İlan No: 936347653

En son koltuk montajını ve kemer montajını tamamlamıştım, ayrıca arabanın arkasını boşalttım. Daha hevesle yapacağım çok şey var ama hem vakte hem de nakte ihtiyaç var :) Benden pes, umarım satabiliriz ve sıradaki sahibi adam akıllı biri olur, olmazsa da canı sağolsun,

56B32B11-36A0-4455-9B52-28801D0E51E7.jpeg
EE2788D7-DF6A-4E7D-868F-1DC6354E8305.jpeg
2167CEA7-A4B1-470E-A94C-2154D6018304.jpeg

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Herkese tekrardan selamlar, aracı şok bir şekilde 1 hafta içinde sattığıma inanmıştım ama kılkuyruk sıkıntılı bi arkadaşa geldik :) Mercedes satıldı, yeni bir araç almak için astrayı bekliyorum. Satın alıcam diyen arkadaş beni bir sürü yorup aracı toplatıp sonra ustamla anlaşamayıp vazgeçtim demesi, 2-3 tane daha ciddi alıcım vardı, bu eleman alacak diye hiç kaydetmedim onları :) Bundan sonra kapora alıp bi daha iade etmeyeceğim, net kararımdır. Kimsenin kimseyi mağdur etmeye hakkı yok!

Neyse, maf bozulmuş, onu değiştik, rölanti dalgalanma problemimiz düzeldi. Bu ay ciddi zor duruma girdim, maf bozuk idare ediyodum aylardır, değiştik, 1000 tl ordan, octiyi vurdum, cepten yaptırdım 2200 tl ordan, octinin cooler değişti kaza sonrası, kaskoya işli olmadığı için 1000 tl de ordan, 4200 bu ay ek masrafımız oldu :)

ilanımız hala yayında, ama elemanın bana gece gece whatsapp den atıp sonra engellediği mesajları atmadan geçemeyeceğim :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bugğne kadar hiç hesaplamamıştım, gerçekten inanılmaz ötesi keyfi para harcamışım arabaya :D saçma sapan keyif pezoluğunda sınır tanımamışım, bir hesap yaptım, 1 yıl böyle bi arabaya binmenin maliyetini, buyrun ekran alıntım(sadece 40k türk lirası)

Ekli dosyalar

• 56769C4F-9040-496F-979B-6888153BCC81.png
    56769C4F-9040-496F-979B-6888153BCC81.png
    370.9 KB · Görüntüleme: 0

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bugğne kadar hiç hesaplamamıştım, gerçekten inanılmaz ötesi keyfi para harcamışım arabaya :D saçma sapan keyif pezoluğunda sınır tanımamışım, bir hesap yaptım, 1 yıl böyle bi arabaya binmenin maliyetini, buyrun ekran alıntım(sadece 40k türk lirası)
300 500 800 taksit taksit ödeyince çok gelmiyor da alt alta toplayınca acı tablo ortaya çıkıyor :D

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Alici adayi arkadasla cok gereksiz bir sohbet olmus sanki. Ama yine yazismalari pek orta yerde acmamani tavsiye ederim.

Arabaya yapilan ekstra maliyet konusunda haklisin. Bu islerde el altinda (telefonda bir keep sayfasi gibi) bir liste tutmakta fayda var. Arabaya ne harcamalar yaptigini not ettikce, belli bir zaman diliminde ne kadar absurt rakamlar harcadigini anliyorsun. Yine de bu harcanan paralara degmez demiyorum ama bir noktada frenlemek gerekiyor tabi.

Son olarak cok radikal olacak ama, senin yerinde olsam, opelin icini topladiktan sonra adam akilli bir lpg takip, bir de klimayi aktif eder, keyfime bakardim.

Bu kadar para ve emek harcadiktan sonra, 130₺ ye satinca, bence bir gun pisman olacaksin. Cunku 130₺ bugunun kosullarinda cok komik bir rakam malesef.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Alici adayi arkadasla cok gereksiz bir sohbet olmus sanki. Ama yine yazismalari pek orta yerde acmamani tavsiye ederim.

Arabaya yapilan ekstra maliyet konusunda haklisin. Bu islerde el altinda (telefonda bir keep sayfasi gibi) bir liste tutmakta fayda var. Arabaya ne harcamalar yaptigini not ettikce, belli bir zaman diliminde ne kadar absurt rakamlar harcadigini anliyorsun. Yine de bu harcanan paralara degmez demiyorum ama bir noktada frenlemek gerekiyor tabi.

Son olarak cok radikal olacak ama, senin yerinde olsam, opelin icini topladiktan sonra adam akilli bir lpg takip, bir de klimayi aktif eder, keyfime bakardim.

Bu kadar para ve emek harcadiktan sonra, 130₺ ye satinca, bence bir gun pisman olacaksin. Cunku 130₺ bugunun kosullarinda cok komik bir rakam malesef.
Abim önerini dikkate alıp adminlere bildiri yolladım, görüp dikkate alırlarsa çok sevinirim :)

Binek bi arabada yıllık her şey dahil 15-20k zaten gidiyor. Ben bana arabanın yıllık maliyetini bi çıkardım ama arabacı adam olmaya devam edildiği taktirde bu işin sonu yok gibi, satarsam çok pişman olacağım ama vakit ve nakit olarak çok zorlanıyorum cidden, sıfır leon alma fikri çok mantıklı gelmişti, bakalım satarsak düşünücez :)

Böyle bir araca kısmet olursa, maddi durumum da toparlanırsa tekrar birkaç yol sonra binerim diye hayal ediyorum :) Ama şimdilik kısmet olursa yollarımız ayrılmalı gibi geliyor

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,683
2
9,599
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Abim önerini dikkate alıp adminlere bildiri yolladım, görüp dikkate alırlarsa çok sevinirim :)

Binek bi arabada yıllık her şey dahil 15-20k zaten gidiyor. Ben bana arabanın yıllık maliyetini bi çıkardım ama arabacı adam olmaya devam edildiği taktirde bu işin sonu yok gibi, satarsam çok pişman olacağım ama vakit ve nakit olarak çok zorlanıyorum cidden, sıfır leon alma fikri çok mantıklı gelmişti, bakalım satarsak düşünücez :)

Böyle bir araca kısmet olursa, maddi durumum da toparlanırsa tekrar birkaç yol sonra binerim diye hayal ediyorum :) Ama şimdilik kısmet olursa yollarımız ayrılmalı gibi geliyor
Keşke kısmet olsa da forumda gözü gibi bakacak birine yar olsa bu araç , hem belli mi olur dediğiniz gibi belki toparlar geri alırsınız :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım