05’ Opel Astra GTC 2.0 Sport

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Cumartesi 2, Pazar 2 seansımız var İstanbul Park’ta, yarın Erhan Abi’ye aracı piste ayarlaması için teslim edeceğim, yapılacaklar:

Benzin filtresi sökümü
Arka sway bar sıkılaştırma
Termostat iptal
Süspansiyon ayarı(Ön en yumuşak hafif inecek, arka en sert ve biraz kalkacak)
DS3000 balatayla disk setinin montajı
İyi durumdaki NS2R lar öne takılcak
Fren hidroliği değişimi(Rbf660)
Fren soğutma scoop montajı
Arka koltukların sökülmesi

İşler Erhan abinin gazıyla ciddiye bindi, ayrıca 30 litre toluen aldım, araba rahatlar mis gibi, pist dönüşü yağlarını değişir, her şeyi standarda çevirip bi dahaki sene open pite çıkana kadar öyle kullanırım.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Cumartesi 2, Pazar 2 seansımız var İstanbul Park’ta, yarın Erhan Abi’ye aracı piste ayarlaması için teslim edeceğim, yapılacaklar:

Benzin filtresi sökümü
Termostat iptal

İşler Erhan abinin gazıyla ciddiye bindi, ayrıca 30 litre toluen aldım, araba rahatlar mis gibi, pist dönüşü yağlarını değişir, her şeyi standarda çevirip bi dahaki sene open pite çıkana kadar öyle kullanırım.

Özgürcüm aman diyem derece kasam vs diye patlama dikkat et

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI

Benzin filtresi sökümü
Termostat iptal

oo makina gergin. video da bekliyoruz mutlaka.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Eveeet, çıktık, bir sürü video çektim ama best time ın geldiği videoyu koydum sadece :)

Hava 36 derece idi, tutuş asfaltın tozlu ve iyice ısınmış olmasından mütevellik zayıftı,

Cumartesi B-C, Pazar B-C seanslarına girip arabanın ırzına geçmiş bulunduk :)

Kesinlikle ısınma sorunu yaşamadım, soğutma işine kasılmış.

NS2R ın en en en bitik hali ile yapabildim süre, daha taze olsaydı daha güzel süre

En büyük sürpriz şu, Pazar C seansının son 15 dk sını sol ön tekerde 1 bijon eksik tamamlamışım, verilmiş sadakamız varmış, kaza yapmadım bundan dolayı, kilit ciddi tek tarafa yük bindiriyor, bu durumu bi daha yaşamamak üzere çözüm bulmak lazımç

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Arabanin gucu videodan bile belli oluyor, 3. Vites zart diye bitiyor ornegin.

Arka duzlukte 6ya atmana sasirdim, kaci gordun duzluk sonunda?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eveeet, çıktık, bir sürü video çektim ama best time ın geldiği videoyu koydum sadece :)

Hava 36 derece idi, tutuş asfaltın tozlu ve iyice ısınmış olmasından mütevellik zayıftı,

Cumartesi B-C, Pazar B-C seanslarına girip arabanın ırzına geçmiş bulunduk :)

Kesinlikle ısınma sorunu yaşamadım, soğutma işine kasılmış.

NS2R ın en en en bitik hali ile yapabildim süre, daha taze olsaydı daha güzel süre

En büyük sürpriz şu, Pazar C seansının son 15 dk sını sol ön tekerde 1 bijon eksik tamamlamışım, verilmiş sadakamız varmış, kaza yapmadım bundan dolayı, kilit ciddi tek tarafa yük bindiriyor, bu durumu bi daha yaşamamak üzere çözüm bulmak lazımç
Araba iyi eğlendirmiş he. Opel dediğin araba normalde viraj çıkışlarında öyle kafa sokup toplayamaz. Kilit fena yapmış valla :) Güle güle kullan tekrardan.
Yalnız en az 1000 devri var arabanın özgür. Her vites atışında araba çok erkencisin diye bağırmış sana :D Öyle erken vites atıp durursan tabii sonunda ferrari gelir geçer seni =)) TSI paddleshift'lerinden filan mı alışkanlık kaldı sende acaba böyle. Arada kesiciye sokup bağırt da ibrenin yerini gör motorun sesini duy kulağın alışsın.

Can Mermer

Mustafacan Mermer
Asfalt Kurutucu
2 Eyl 2020
4
13
545
20
Ankara
Reis tam sen misin bilmiyorum ama Eskişehir yolunda Yaşamkentten sonra aracını iki defa gördüm valla ok gibi egzozda tam kararında sesi güzeldi.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Piste girmişiiiz, sonra ses soluk yok, ayıp etmişim, baya bişi yaptık aslında, yol katettik ama corona işleri yavaşlattı, maddi açıdan yetişemiyorum şu an nası yapsam bilemedim, biraz özetleyeyim:

95F633E8-9633-4CBF-81BE-15CF995B1572.jpeg

B9AE16DD-A121-4958-971D-14D27505168C.jpeg

Temmuz sonu 167 bin km de aldığım aracım sıfır sıkıntı 180 bin kmyi devirmiş bulunmaktadır, benzine sağlam para gömmüşüm diyebilirim...

Öncelikle orijinal egzozu satın aldım, duruyor öylece, 1000 tl para verdim, boş yere ama dursun elimde

Kumandalı çığırtkan egzozumuz sesi çok güzel olmasına rağmen söküldü, ortaya ve sona susturucularımız takıldı amma velakin yine susmuyor araba, bide egzoz ucunu minnacık yaptım dikkat çekmesin diye :) ha eskisinden çoook çok sessiz ama polis çevirse canı yazmak istese yazar, spor egzoz bi hafif bi homurtu var. Biraz üst devirlerde arabayı sıktığını düşünüyorum ama altlar canlandı, 2000 devirin altı normal bir otomobildeki 1000 devir altı gibiydi, şu an 1500 e kadar geriledi bu durum.

788BEE6E-9FFD-48D5-9D82-75BC762F4EDA.jpeg
45052EE4-405A-429F-A159-BA91F7EC3DE2.jpeg
221388B4-019D-4244-AF3C-1EF8EFE05CB4.jpeg
930FA954-A1DA-40F3-85B7-1F6AF5A9E861.jpeg
Varex:
D21291A8-040D-45F7-9E45-0040E8463288.jpeg
Egzoz aldıktan sonra arkadaş muhteşem bi katalizör buldum, M5 E60 V12 katalizörü :D kendisinde 2.0 tsi cc var ve stage 1 yaptı arabayı, sonra bu katları bulunca adamda çift satınca aklımda yokken almjş bulundum, henüz takmadım, bi dahaki ay muayene var, takıp gircem belki ortaya bi susturucu daha atabilirim. Ayrıca 3 merkezli bir kat, benim diyen sportcat cebinden çıkarır, en son teknoloji, flowrate i aşırı yüksek. Böyle
A979F4CE-614C-4B18-98E7-8CB05E52ADD9.jpeg
E1662423-2C71-4DEF-9973-6491FC372CEC.jpeg
AA5FF94E-7CA1-4918-B64A-002C2D79DF2D.jpeg
03B06D0C-7DC4-456B-B4DB-70C051337454.jpeg

Sonrasında işte pist çıkışı bakıma girmiştik, oil catch can boşaltıldı, şanzıman yağımız motul 300v kilit için özel yağ konuldu, motor yağımız motul 0w40 oldu, fren hidroliklerimiz rbf660 ile yenilendi, ds3000 ler bitti söktük, yellow stuffları taktık, coilover en yumuşak ve en yükseğe alındı, kaputtaki pulları söktük indirdik, arb en gevşek ayara getirildi.

29A0A92F-9DE0-441C-BDED-4AEB139804DD.jpeg

Kışlık lastik aldım çıkma, artık belim büküldü lastiğe para vermekten, sıfır contisportcontact 5 2800₺ aldım, pist lastikleri , lassa snoways3 aldım 2017 750

Sonrasında arabada bi missfire keşfettim, bujilerdenmiş, onları yeniledik.

Bu arada pioneer ın çok güzel bir teybini buldum, sph-c10bt, teybin kendinden telefon tutacağı var ve telefona indirdiğiniz pioneer uygulaması ile teybin kontrolünü ordan yapıyorsunuz, oldukça az tuş var zaten teypte, böylece multimedya sorununu kökten çözdük.

Sonrasında minik arıza silsilesi yaşadık, lastik patlamasıyla başladı, lastiği değiştik, değişirken akü bitmiş, akü de ölmüş zaten, neyse şarj ettik, sonra yolda kaldım gibi bişi oldu işten dönerken :D emme manifolduna giren silikon hortum yırtılmış, ondan mütevellit araba gitmemiş, hemen değiştik, lan tam oh bitti derken gene bi sıkıntı başladı, bujileri söktüm yağ var, sonra bi baktık kronik külbütör contası sorunu, şipşak onu da çözdük, o zamandan beri sıfır sıkıntı, iş yoğunluğundan mütevellit occ yi kontrol edemedim, biraz sisteme geri basmış, söktüm temizledim.

9CD8BA42-8A95-45B8-B126-E734A1E590C7.jpeg

E20E8310-B8E4-499C-B142-4F284FB0759B.jpeg

Ayrıca intercoolerımız forge markaymış, 12 litrelik

Bu arada patlak plaka lambalarımızı güzel bi led ile değiştim

4494EA59-892B-4408-AAA7-F51C47472DA0.jpeg

Sonrasında dedim tamam artık başlayalım, maaşada güzel zam aldık falan

Öncelikle racing seat baktım biraz, zor, facebook gruplarından bi tane sparco buldum idareten derken daha geçen hafta ankarada bi tane buldum aldım, sparco sprint v serisi, orj sparco ayakları da var ama tam montajlayamadım henüz, uğraşıp ayak vs yaptırmak lazım, eşini de istanbuldan alacaktım ama o arkadaşla gıcıklaştık bi, almak kısmet olmadı, epey de haberleştim alıcam vs. diye

EBA354C3-112F-4DDF-8197-1C15CC9C2E1A.jpeg

8E14C6C7-6CBB-4B02-B749-1CD112BCC23E.jpeg

Kemer de almam gerekiyor, 5 nokta sparco aradım ama yok, uygun fiyatlı sıfır 4 nokta sparcolar var, onları alacağım.

Sonra arabanın eski sahibinde Hawk performance DTC80 balatalar var, onlar için sözleştik 2000 tl ye, henüz alamadım, bütçeyi efektif kullanmam lazım çünkü bu ara mining rig kurma işlerine giriyorum.

Haaaa asıl karın ağrım idi, çirkin sarı jantlar, boyatim boyatmim derken kormetalin 2000 liraya 9 taksit aldım sıfır, 5x110 göbek olunca jant bulmak imkansız oluyor arkadaşlar, arkadaşın eski corsa opc ring ed. kalan 4 adet 16mm spacerları da bijonlarıyla birlikte 500 tl ye aldım. Jantları tam montajlamadım, yaz gelmesini bekliyorum.

F2D63F57-6D20-4969-BC89-D29DEFB5FEC9.jpeg

Elimde şu an ölüden hallice zor durumlar için 2 adet ns2r var, nispeten iyi durumda v70a var, ayrıca eski sahibi ralli yarış lastiği verecek 2 adet, benim de gece gece aklımda geldi 2 adet nankang ar1 alacağım, arkalara v70aları takar pistime çıkarım diye düşünmeye başladım, semi slick lastik fiyatları ciddili uçmuş durumda arkadaşlar, kafayı yersiniz.

07F812DE-C199-4FB8-9D75-6109BB0F83AB.jpeg
Aklımda çok uzun zamandır detailing işi var bir türlü bütçe ayıramıyorum, detaycı adam mert e vereceğim arabayı, boya koruma ve kaput+tavan şeffaf poliüretan bazlı kaplamayı toplam 2500 tl ye yapacak. Tavanda güneş yanığı var ve üstünde arabanın renginde kaplama var, heyecanla bekliyorum arabanın kozmetik toparlanacağı günü!

aracın ön panjurdan hava alması için delmeyi planlıyorum, sonrasında ön panjur, aynalar, spoiler, benzin kapağı, arka bagaj kromajı mat siyah plasti dip kaplama fikrim var.

Arka balatalar değişecek oem ile, motor yağ bakımını pist çıkışı mı yapsam ne yapsam bilemedim, 6-7 bin km oldu bakıma gireli

Arka koltuklar, stepne, yolcu koltuğu komple sökülür, bucket seat takılır, coiloverları terazi üzerinde ayarlayacağız, arb en sıkıya getirilecek, kaput kaldırılır, fren ekstra soğutucu plakalar takılır. yeni balata ve diskler takılır.

Pist çıkışı yıpranmış olan ön diski tornalatıp oem ucuz bi balata alacağım. yellow stuffları çöpe atacağım gibi duruyor, geçen gazladım biraz, hemen helva oldu.

Bu arada 2 saat open pit girmeyi planlıyorum, Mayıs ayı ideal gibi, corona falan patlamaz da umarım gireriz sağlıcakla :)

Şeytan ayrıntıda gizli, görgüsüzlüğe gerek yok :p
C9EB717B-4B9D-487F-880A-C2FDDCA10E4A.jpeg

Bu arada 2 saat open pit girmeyi planlıyorum, Mayıs ayı ideal gibi, corona falan patlamaz da umarım gireriz sağlıcakla :)

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Piste girmişiiiz, sonra ses soluk yok, ayıp etmişim, baya bişi yaptık aslında, yol katettik ama corona işleri yavaşlattı, maddi açıdan yetişemiyorum şu an nası yapsam bilemedim, biraz özetleyeyim:

Temmuz sonu 167 bin km de aldığım aracım sıfır sıkıntı 180 bin kmyi devirmiş bulunmaktadır, benzine sağlam para gömmüşüm diyebilirim...

Öncelikle orijinal egzozu satın aldım, duruyor öylece, 1000 tl para verdim, boş yere ama dursun elimde

Kumandalı çığırtkan egzozumuz sesi çok güzel olmasına rağmen söküldü, ortaya ve sona susturucularımız takıldı amma velakin yine susmuyor araba, bide egzoz ucunu minnacık yaptım dikkat çekmesin diye :) ha eskisinden çoook çok sessiz ama polis çevirse canı yazmak istese yazar, spor egzoz bi hafif bi homurtu var. Biraz üst devirlerde arabayı sıktığını düşünüyorum ama altlar canlandı, 2000 devirin altı normal bir otomobildeki 1000 devir altı gibiydi, şu an 1500 e kadar geriledi bu durum.

Ekli dosyayı görüntüle 34042
Ekli dosyayı görüntüle 34043
Ekli dosyayı görüntüle 34044
Ekli dosyayı görüntüle 34046
Varex:
Ekli dosyayı görüntüle 34045
Egzoz aldıktan sonra arkadaş muhteşem bi katalizör buldum, M5 E60 V12 katalizörü :D kendisinde 2.0 tsi cc var ve stage 1 yaptı arabayı, sonra bu katları bulunca adamda çift satınca aklımda yokken almjş bulundum, henüz takmadım, bi dahaki ay muayene var, takıp gircem belki ortaya bi susturucu daha atabilirim. Ayrıca 3 merkezli bir kat, benim diyen sportcat cebinden çıkarır, en son teknoloji, flowrate i aşırı yüksek. Böyle
Ekli dosyayı görüntüle 34047
Ekli dosyayı görüntüle 34049
Ekli dosyayı görüntüle 34048
Ekli dosyayı görüntüle 34050

Sonrasında işte pist çıkışı bakıma girmiştik, oil catch can boşaltıldı, şanzıman yağımız motul 300v kilit için özel yağ konuldu, motor yağımız motul 0w40 oldu, fren hidroliklerimiz rbf660 ile yenilendi, ds3000 ler bitti söktük, yellow stuffları taktık, coilover en yumuşak ve en yükseğe alındı, kaputtaki pulları söktük indirdik, arb en gevşek ayara getirildi.

Kışlık lastik aldım çıkma, artık belim büküldü lastiğe para vermekten, sıfır contisportcontact 5 2800₺ aldım, pist lastikleri , lassa snoways3 aldım 2017 750

Sonrasında arabada bi missfire keşfettim, bujilerdenmiş, onları yeniledik.

Bu arada pioneer ın çok güzel bir teybini buldum, sph-c10bt, teybin kendinden telefon tutacağı var ve telefona indirdiğiniz pioneer uygulaması ile teybin kontrolünü ordan yapıyorsunuz, oldukça az tuş var zaten teypte, böylece multimedya sorununu kökten çözdük.

Sonrasında minik arıza silsilesi yaşadık, lastik patlamasıyla başladı, lastiği değiştik, değişirken akü bitmiş, akü de ölmüş zaten, neyse şarj ettik, sonra yolda kaldım gibi bişi oldu işten dönerken :D emme manifolduna giren silikon hortum yırtılmış, ondan mütevellit araba gitmemiş, hemen değiştik, lan tam oh bitti derken gene bi sıkıntı başladı, bujileri söktüm yağ var, sonra bi baktık kronik külbütör contası sorunu, şipşak onu da çözdük, o zamandan beri sıfır sıkıntı, iş yoğunluğundan mütevellit occ yi kontrol edemedim, biraz sisteme geri basmış, söktüm temizledim.

Ayrıca intercoolerımız forge markaymış, 12 litrelik

Sonrasında dedim tamam artık başlayalım, maaşada güzel zam aldık falan

Öncelikle racing seat baktım biraz, zor, facebook gruplarından bi tane sparco buldum idareten derken daha geçen hafta ankarada bi tane buldum aldım, sparco sprint v serisi, orj sparco ayakları da var ama tam montajlayamadım henüz, uğraşıp ayak vs yaptırmak lazım, eşini de istanbuldan alacaktım ama o arkadaşla gıcıklaştık bi, almak kısmet olmadı, epey de haberleştim alıcam vs. diye

Kemer de almam gerekiyor, 5 nokta sparco aradım ama yok, uygun fiyatlı sıfır 4 nokta sparcolar var, onları alacağım.

Sonra arabanın eski sahibinde Hawk performance DTC80 balatalar var, onlar için sözleştik 2000 tl ye, henüz alamadım, bütçeyi efektif kullanmam lazım çünkü bu ara mining rig kurma işlerine giriyorum.

Haaaa asıl karın ağrım idi, çirkin sarı jantlar, boyatim boyatmim derken kormetalin 2000 liraya 9 taksit aldım sıfır, 5x110 göbek olunca jant bulmak imkansız oluyor arkadaşlar, arkadaşın eski corsa opc ring ed. kalan 4 adet 16mm spacerları da bijonlarıyla birlikte 500 tl ye aldım. Jantları tam montajlamadım, yaz gelmesini bekliyorum.

Elimde şu an ölüden hallice zor durumlar için 2 adet ns2r var, nispeten iyi durumda v70a var, ayrıca eski sahibi ralli yarış lastiği verecek 2 adet, benim de gece gece aklımda geldi 2 adet nankang ar1 alacağım, arkalara v70aları takar pistime çıkarım diye düşünmeye başladım, semi slick lastik fiyatları ciddili uçmuş durumda arkadaşlar, kafayı yersiniz.

Aklımda çok uzun zamandır detailing işi var bir türlü bütçe ayıramıyorum, detaycı adam mert e vereceğim arabayı, boya koruma ve kaput+tavan şeffaf poliüretan bazlı kaplamayı toplam 2500 tl ye yapacak. Tavanda güneş yanığı var ve üstünde arabanın renginde kaplama var, heyecanla bekliyorum arabanın kozmetik toparlanacağı günü!

aracın ön panjurdan hava alması için delmeyi planlıyorum, sonrasında ön panjur, aynalar, spoiler, benzin kapağı, arka bagaj kromajı mat siyah plasti dip kaplama fikrim var.

Arka balatalar değişecek oem ile, motor yağ bakımını pist çıkışı mı yapsam ne yapsam bilemedim, 6-7 bin km oldu bakıma gireli

Arka koltuklar, stepne, yolcu koltuğu komple sökülür, bucket seat takılır, coiloverları terazi üzerinde ayarlayacağız, arb en sıkıya getirilecek, kaput kaldırılır, fren ekstra soğutucu plakalar takılır. yeni balata ve diskler takılır.

Pist çıkışı yıpranmış olan ön diski tornalatıp oem ucuz bi balata alacağım. yellow stuffları çöpe atacağım gibi duruyor, geçen gazladım biraz, hemen helva oldu.

Fotoları telefondan yükleyeceğim, sonraki posttan bakarsınız :)

Arızalar normal, alman şimşeği şaşırtmadı :D Yalnız teyp çok iyi. Biliyorum onları. Çevirmeli ses tuşu da olsa tadından yenmezdi. Güle güle kullan =)

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Biraz önce sıfır 2020 üretim Nankang AR1 sipariş ettim 2 adet, arkalara V70A takıcam, haftaya detailing e giriyorum, yarın koltuk montajı için uğraşacağım, koltuğu montajlayınca kemeri alıp padleri alırsam bu iş tamaaamm, bekle beni pist!

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,490
1
4,753
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Kesene bereket. Şu anda ben kafasında arabalı işler olmayan mutlu mesut yaşayan bir adamım ama istanbulda olsam kaşıntım dinmezdi. Halen daha ufak bir sporcu alıp öyle arada keyfine çıkıp gazlamak istiyorum. Keşke f7r da usta ve yedek parça sıkıntısı olmasaydıda halen daha lagunayla beraber garajda dursaydı diyorum. Vedalaşmamız zoraki oldu biraz.

İnstagramı vs kapadığımdan anca burdan görüyorum sizi özgür bey bizi şu güzellikten mahrum bırakmayın hakkını vererek uğraşan nadir insanlardansınız beyefendi :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Ns2r dan uzak dur bro.

18" de michelin ralli lastigi cikmalari bulunuyor aslinda. Ozellikle BC vision ekibi satiyor diye duymuştum. O lastigi takanlar da efsane sureler yapiyorlar.

Bence ralli ekiplerini sosyal medyadan bir trolle.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Kesene bereket. Şu anda ben kafasında arabalı işler olmayan mutlu mesut yaşayan bir adamım ama istanbulda olsam kaşıntım dinmezdi. Halen daha ufak bir sporcu alıp öyle arada keyfine çıkıp gazlamak istiyorum. Keşke f7r da usta ve yedek parça sıkıntısı olmasaydıda halen daha lagunayla beraber garajda dursaydı diyorum. Vedalaşmamız zoraki oldu biraz.

İnstagramı vs kapadığımdan anca burdan görüyorum sizi özgür bey bizi şu güzellikten mahrum bırakmayın hakkını vererek uğraşan nadir insanlardansınız beyefendi :)

Teşekkğr ediyorum, daha güzellerine binersin eminim :)

Ns2r dan uzak dur bro.

18" de michelin ralli lastigi cikmalari bulunuyor aslinda. Ozellikle BC vision ekibi satiyor diye duymuştum. O lastigi takanlar da efsane sureler yapiyorlar.

Bence ralli ekiplerini sosyal medyadan bir trolle.

Ya NS2R çöp cidden, cup2 aldım 2 adet, biraz önce 2550 ye taksitli, ralli yarış bi türlü bulamadım, bi tane buldum herifin tavrına sinir olduö, pek de ucuz gelmedi vs, aldım gitti ya işte, arkalara v70a ları takıcam, iyi bi tutuş olur zaten.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Teşekkğr ediyorum, daha güzellerine binersin eminim :)

Ya NS2R çöp cidden, cup2 aldım 2 adet, biraz önce 2550 ye taksitli, ralli yarış bi türlü bulamadım, bi tane buldum herifin tavrına sinir olduö, pek de ucuz gelmedi vs, aldım gitti ya işte, arkalara v70a ları takıcam, iyi bi tutuş olur zaten.
Cup2'leri daha pahali biliyordum dogrusu, iyi fiyata gelmis diyebiliriz. B
Biliyorsun, ben 2 adet 17" ar1'leri senden alirken, 2 tane de sifirini 2000₺'ye almistim. Tekrar vurguluyorum, bunlar 17" !!!

Cup 2 17" te bulunur mu bilmiyorum ama takip edecegim ben de.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Cup2'leri daha pahali biliyordum dogrusu, iyi fiyata gelmis diyebiliriz. B
Biliyorsun, ben 2 adet 17" ar1'leri senden alirken, 2 tane de sifirini 2000₺'ye almistim. Tekrar vurguluyorum, bunlar 17" !!!

Cup 2 17" te bulunur mu bilmiyorum ama takip edecegim ben de.

abi tutuş olarak ar1 ile cup2 aynı, tek farkları ağırlık diyebilirim. Bu arada, ar1 leri beğendin mi? Daha dün düşünüyodum, lan ben kime satmıştım ar1leri diye 😂

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
abi tutuş olarak ar1 ile cup2 aynı, tek farkları ağırlık diyebilirim. Bu arada, ar1 leri beğendin mi? Daha dün düşünüyodum, lan ben kime satmıştım ar1leri diye 😂
1 kez ciktim piste ar1'ler ile. Kotu diyemem ama tam performans da alamadim. Bir kac seans daha cikayim net yorumumu yaparim.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Eveeet, bu süreçte birkaç güzellik daha yaptık arabamıza :)

Öncelikle, m5 kat montajını gerçekleştirdik ve egzoz muayenesinden sıfır hile başarıyla geçtik :)

08D33BF3-C34A-4570-A204-51526BEC947F.jpeg72451210-4455-4720-91D7-B2F066CB26F1.jpeg8ECA3381-BB32-48D7-9AAE-D2A07D86D034.jpeg
Ama arabayı çapı küçük olduğu için epey sıktı, yarın genel muayene var, muayene sonrası sökeceğim gibi duruyor.

koltuk montajımızda ayaklarla ilgilş sıkıntımız vardı, booster perfomance erhan sayesinde kolaylıkla çözdük bu işi :)

Arabanın ön panjur ve aynalarda epey eskimiş filmler vardı, onları söktüm

1EBA1087-9DC7-457F-A586-E3EF4853C86B.jpeg
Sonrasında detaycı adam mertte seramik işlemini tamamladık, epey güzel oldu araba :)

255B3747-54DD-4C19-BCE8-5F901211E384.jpeg87829862-0C7E-4E51-9030-A9FDA2D18090.jpeg26908B09-D5E0-4DDF-879D-91F0F9D11053.jpeg
Tavanımızda güneş yanıklarından dolayı film vardı, söktük, durum içler acısı, astara kadar inmiş, çözüm yok, ya yeniden kaplatıcam ya da mikron boyatıcaz, hatasız arabada tavan boyalı demej pert muamelesiyle aynı :/

FA9D1ADD-3E71-4610-9395-3D63A5578B9B.jpeg8147EFDA-C7CD-4521-8941-12B588546076.jpeg
Sparco 4 nokta kemer aldım, montajını daha yapmadım
FDAFBD75-A83E-4E1E-9EFC-941D39AB28BF.jpeg
Artık geriye pist ayarlarını yapıp dtc80 balataları takıp open pitte süre yapmak olacak, corona izin verirse, ramazan sonrası istanbul park open pitte görüşmek üzere :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım