1.6 benzinli G30 5 serisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim otomobillere dair tüketicilerin beklentisi bazında en çok üzerinde durdukları ve hiç anlayamadığım mevzulardan biri kapalı alanlardaki malzeme kalitelerine takılıyor oluşları zaten. Torpido veya kumanda altı gözüne koyulan materyaller titreşim ve ses yapmıyorsa benim için yeterince başarılıdır. İçinin neyle kaplı olduğu malzemesi falan umurumda bile olmaz. Hele hele bagaj içi malzemeye takılıyorlar ki onu hiç anlamıyorum. Bagajın içinde sarkan bir kablo veya kaplama malzemesi falan yoksa gerisi boş. Bagaj otomobilde en az kullanılan ve görülen yerlerden biri. Buranın malzemesi full kaliteli yapılsa ne olur yapılmasa ne olur ?

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Direksiyonu zaten ben de sevmiyordum. İletişim sıfırdı. Çeviriyorsun ama gerisi boştu. G30 kasada otomobilin sürüşünün 3 serisi çevikliğinde olduğundan bahsediyorlar. Dolayısıyla direksiyon sisteminin eskisiyle alakası yoktur.
bakalım abi gelsin 5 20iler bi zaten doluşurlar hemen :D

brkbrave

Profesör
24 Ocak 2017
56
54
1,010
Kasa değiştirecek olsa da benzer fiyata (liste fiyatı 297 bin TL) donanımı hiç de fena olmayan a6 quattro edition var. 2.0 tfsi 252 bg quattro S tronik, 530i xdrive ile rakip sayabiliriz.Yeni 520i ye göre f/p olarak daha tercih edilebilir duruyor bence. Tek sıkıntı kasa değiştirecek olması.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Benim otomobillere dair tüketicilerin beklentisi bazında en çok üzerinde durdukları ve hiç anlayamadığım mevzulardan biri kapalı alanlardaki malzeme kalitelerine takılıyor oluşları zaten. Torpido veya kumanda altı gözüne koyulan materyaller titreşim ve ses yapmıyorsa benim için yeterince başarılıdır. İçinin neyle kaplı olduğu malzemesi falan umurumda bile olmaz. Hele hele bagaj içi malzemeye takılıyorlar ki onu hiç anlamıyorum. Bagajın içinde sarkan bir kablo veya kaplama malzemesi falan yoksa gerisi boş. Bagaj otomobilde en az kullanılan ve görülen yerlerden biri. Buranın malzemesi full kaliteli yapılsa ne olur yapılmasa ne olur ?
Bir araca 300.000 ve üstü verince koltuk altındaki malzemeye bile bakarım valla :)

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
direksiyon kesinlikle 3 ten iyi m pakette adaptif süspansiyon standart 2.0 benzinli sürdüm sportta egzozdan patlama sesleri geliyor. bayır aşağı virajı 177 yle aldı. harika ötesi bi sürüşü var. yukarıda da dediğim gibi bilgisayar olarak e den çok eksik ama araba olarak bi o kadar fazla. e yi de sürdüm mesela. ama onda bana biraz sıkıcı geldi arabanın konsoluna comandına baktım ama g30 da hiç konsola elimi sürmedim o anın tadını çıkarmaya baktım. 3 konusunda ise direksiyonu berbat benim gözümde. 10 gündür ikame araç olan 320ied sportline makyajlı kasayla olan birlikteliğimden. hiç memnun değilim

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Normal markalar için katılıyorum da bence iş premium girince değişiyor

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
direksiyon kesinlikle 3 ten iyi m pakette adaptif süspansiyon standart 2.0 benzinli sürdüm sportta egzozdan patlama sesleri geliyor. bayır aşağı virajı 177 yle aldı. harika ötesi bi sürüşü var. yukarıda da dediğim gibi bilgisayar olarak e den çok eksik ama araba olarak bi o kadar fazla. e yi de sürdüm mesela. ama onda bana biraz sıkıcı geldi arabanın konsoluna comandına baktım ama g30 da hiç konsola elimi sürmedim o anın tadını çıkarmaya baktım. 3 konusunda ise direksiyonu berbat benim gözümde. 10 gündür ikame araç olan 320ied sportline makyajlı kasayla olan birlikteliğimden. hiç memnun değilim
Yeni nesillerde yine 3ünkü idare eder

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
araba
Yeni nesillerde yine 3ünkü idare eder
çok konforlu yani benim 1 de 120 yle oluşan hissiyat bunda 160 ta oluşuyor. ama direksiyon eco ve konfor da berbat ve fren pedalı kolay dozajlı ama eco ve konforda basıyosun bi sertlik yok dibe gidiyor. sportta kıvamlı herşey ama şanzıman düşük viteste kalıyo.onun çözümünü de şöyle yaptım sport konfigurasyonu bölümünde tahrik, şase, tahrik ve şase seçenekleri var. şaseye alınca şanzıman komfort direksiyon ve fren sport oluyo. kullanımı f20 den kolay ama bmw nin o maço karakteri f20 de daha fazla var. eşim ve param olsa f20 yerine f30 alırım eşime. kaput daha kısa mesela

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir araca 300.000 ve üstü verince koltuk altındaki malzemeye bile bakarım valla :)
Dogrudur hocam tercih meselesi. Dedigim gibi ben kullanisliligi engellemedigi ve iscilik hatasi olmadigi muddetce bunlara takilmam. Zaten bu sayede de bir cok araci begenebiliyorum, secim icin zorlanmamis oluyorum :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Her ikisinde de cok takilmam hocam. Kirk yilin basi 1 dakikaligina bagaji acip esyalari alacagim da kapatacagim. Bariz iscilik hatasi ya da kullanisliligi engelleyen bir sey olmadigi muddetce hic takilmam kapali olan gozlere.

Ben de öyleyim aslında da işte 5 serisi olunca insan beklentileri yukarı doğru çıkarıyor. Yoksa üst konsol yumuşak bile olmasın yeterki trim sesi yapmasın :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben de öyleyim aslında da işte 5 serisi olunca insan beklentileri yukarı doğru çıkarıyor. Yoksa üst konsol yumuşak bile olmasın yeterki trim sesi yapmasın :)
Aynen öyle. İşini yerine getirsin, görsel anlamda ve dayanıklılık anlamında hayalkırıklığına uğratmasın yeterli. Yoksa aracın orasını burasını mıncıklamam kesinlikle. Benim beklentilerim daha çok görünen ve hissedilenlere yönelik olduğu için aşırı detaya takılmıyorum. Misal yeni e serisi de çok pahalı bir otomobil ama konforunu beğenmediler ki video'da izlerken ben bile hissettim o bam gümleri. Şimdi böyle bir kusurun üstüne bagajı her yeri deri, alcantara falan kaplasan ne olur ki. O bakımdan öncelikli tutuğum şeyler ve kısımlar çok başka :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Aynen öyle. İşini yerine getirsin, görsel anlamda ve dayanıklılık anlamında hayalkırıklığına uğratmasın yeterli. Yoksa aracın orasını burasını mıncıklamam kesinlikle. Benim beklentilerim daha çok görünen ve hissedilenlere yönelik olduğu için aşırı detaya takılmıyorum. Misal yeni e serisi de çok pahalı bir otomobil ama konforunu beğenmediler ki video'da izlerken ben bile hissettim o bam gümleri. Şimdi böyle bir kusurun üstüne bagajı her yeri deri, alcantara falan kaplasan ne olur ki. O bakımdan öncelikli tutuğum şeyler ve kısımlar çok başka :)
direksiyon,vites topuzu,kapı kolları ve üstü,varsa kol dayama,konsoldaki düğmeler ekranlar kaliteli olsa yeter gerisi şov bence :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
direksiyon,vites topuzu,kapı kolları ve üstü,varsa kol dayama,konsoldaki düğmeler ekranlar kaliteli olsa yeter gerisi şov bence :)
Doğrudur. Dediğim gibi sık sık kullandığım, elimi attığım ve görmek zorunda kaldığım yerler yeterince iyi malzeme ve iyi işçilikle yapılmış olsa yeterli :)

Baskentli

Profesör
11 Eyl 2016
106
115
1,185
Ankara
O test edilen e çok saçma bir donanımdaydı. Öyle donanıma çıkıpta havalı süspansiyon almamak salaklık zaten :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,283
45,926
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O test edilen e çok saçma bir donanımdaydı. Öyle donanıma çıkıpta havalı süspansiyon almamak salaklık zaten :)
Kesinlikle. E serisi alacaksam, ona da opsiyon ekleyeceksem yani opsiyonun oluşturabileceği maliyeti göze almışsam ilk işim havalı süspansiyon eklemek olur. Zira 500 bin lira diyor, konforunu yerlere vuruyor. Böyle saçmalık olmaz yani.

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai
Ahahaha kim alacak yazmışsınız açıklayayım; arkadaş bayiye gitmiş bakmaya o sırada arka koltuğa takım elbiseli göbekli kodaman bi abimiz binmiş. Arkadaşım zaten anca bayide binebileceği için o arabaya rahatsız olmuş tabi, çekinmiş yani. Bizim kodaman abimiz de durur mu yapıştırmış lafı; ' Otur otur yeğenim hepimiz alacaaaazzzz'. Adam oğluna sipariş vermiş bi tane de kendi için almaya gelmiş :)))))) Hani kim alacak bunu diyenler için....

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bmw'ye e serisine gömmüşsünüz bu başlıkta, böyle başlıkları görünce sevindirik oluyorum yok dsg yok vag bıkmışım valla :D :D

320d'ler muazzam hoşuma gidiyor benim, keşşkke benim olsa..... :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım