KAPALI 10.000 tl Öğrenci için araç tavsiyesi.

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Merhabalar abilerim, ablalarım, kardeşlerim. 10.000 tl bandında öğrenmek için araç bakıyorum. Allah nasip ederse ehliyetimide alıyorum. Çok değecek olursa maksimum 12,500 pazarlıkla 13.000 tl sınırlarına kadar öğrenmek için ucuz yollu az yakan parça maliyeti düşük zevkli eğlenceli bir öğrenci arabası bakıyorum. Üniversitede de kullanacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir ?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Hocam çok uzun bir süre Taunuslara baktım inanılmaz hoşuma gidiyorlar. Bütçemede uygun. Yalnız 1.6 ları çekmiyor 2.0 alın diyorlar. Ha birde öğrenci kullanacak yakıtı nasıldır? Taunus sahibisiniz sanıyorum. Araç inanılmaz hoşuma gidiyor ama yakıtı ve problem çıkarabilme potansiyeli beni korkutuyor. Yoksa deyim yerindeyse tam bir amerikan :D
Duygusal olarak bakarsan geniş konforlu zamanının makam arabası. 13 Jantlardan kurtulup 14 15 ebatına çıkınca tam bir makina. Dönerken götünü attırmak ayrı bir zevk. Hidrolik direksiyon otomatik cam falan güzel şeyler.
Ama mantıken bakarsan 50 kuruştan aşağı yakmaz. LPG 4 lira oldu zaten bunlar artık normal değerler 22 kuruş yakan araba falan kalmadı. Bakımlı bir araba denk gelirse gidişi benim diyene yeter. Şahin doğana 14 15 verecegime taunusa binerim dersen alınır. Ama 1.1 uno falan da alınabilir yakıt açısından. Ben arabama aşık bir insanım o yüzden yazdıklarım pek mantıklı gelmeyebilir. Bu yaz 4 5 bin lira para harcadım hala dışardan bakınca bakımsız duruyor. Olsun ama o benim ve o benim bebeğim :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocam o paralara satılan Tempra & Tipo'lar sanayiden çıkarmaz genelde. Temiz kalmış olanları çok nadir ve gerçekten pahalı. Ben o bütçeye temiz lpg takılmamış Uno 1.1 öneriyorum. Öğrenciye ilk araba için gayet makul.

Türkiye piyasasında 10.000₺ ye alacağın her araba kendini ifade etmene yardımcı olur. "Öğrenciyim ben" diye bağırır. Merak etme. :)
Unolar daha pahalı genelde bi de 12 13e çıkarım demiş arkadaş ondan dedim. 12den aşağı uno da yok pek

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Hocam o paralara satılan Tempra & Tipo'lar sanayiden çıkarmaz genelde. Temiz kalmış olanları çok nadir ve gerçekten pahalı. Ben o bütçeye temiz lpg takılmamış Uno 1.1 öneriyorum. Öğrenciye ilk araba için gayet makul.

Türkiye piyasasında 10.000₺ ye alacağın her araba kendini ifade etmene yardımcı olur. "Öğrenciyim ben" diye bağırır. Merak etme. :)
Sağolasın abi. Bende bu bantlardaki tempra tipolara soğuğum. Zor iş onlara binmek. Sanayinin harmanı olurum valla :D

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Duygusal olarak bakarsan geniş konforlu zamanının makam arabası. 13 Jantlardan kurtulup 14 15 ebatına çıkınca tam bir makina. Dönerken götünü attırmak ayrı bir zevk. Hidrolik direksiyon otomatik cam falan güzel şeyler.
Ama mantıken bakarsan 50 kuruştan aşağı yakmaz. LPG 4 lira oldu zaten bunlar artık normal değerler 22 kuruş yakan araba falan kalmadı. Bakımlı bir araba denk gelirse gidişi benim diyene yeter. Şahin doğana 14 15 verecegime taunusa binerim dersen alınır. Ama 1.1 uno falan da alınabilir yakıt açısından. Ben arabama aşık bir insanım o yüzden yazdıklarım pek mantıklı gelmeyebilir. Bu yaz 4 5 bin lira para harcadım hala dışardan bakınca bakımsız duruyor. Olsun ama o benim ve o benim bebeğim :D
Bu şey ya tam benim kafa :D Taunus'u yazdım bir kenara. Eğer sahibi olursam döneceğim sana. Umarım kötü bir macera olmaz Taunus macerası :D

JDM diyorsun ;) Severiz.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Merhaba, bir zamanlar senin bütçen dahilinde çok fazla piyasa araştırması yaptım. Buna dayanarak Civic gibi araçların önerilmesi tamamen mantıksız olur düşüncesindeyim. 10.000 TL civarlarında gezen Honda araçlarının yakınından bile geçmenizi önermiyorum. En kötü Tofaş’ın 10.000 TL olduğu bir dönemdeyiz, kimse 10.000 TL civarında nispeten az sorunlu Honda satmıyor. Hele CRX? Bu tarz ikonik bir aracın o paraya anca çöpü olur. Alacağınız araba elbette arıza çıkartacak; size arıza çıkarttığında
tamiri uygun, parça temini sıkıntısız araçlar gerekiyor.

Benim önerim öncelikli Clio 1’den yana. Sonrasında Ford Ka ve Skoda Favorit olur.

Maalesef hem beni yansıtsın, hem arıza az çıkartsın, hem de uygun olsun denildiğinde araba bulmak imkansızlaşıyor. :(

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Merhaba, bir zamanlar senin bütçen dahilinde çok fazla piyasa araştırması yaptım. Buna dayanarak Civic gibi araçların önerilmesi tamamen mantıksız olur düşüncesindeyim. 10.000 TL civarlarında gezen Honda araçlarının yakınından bile geçmenizi önermiyorum. En kötü Tofaş’ın 10.000 TL olduğu bir dönemdeyiz, kimse 10.000 TL civarında nispeten az sorunlu Honda satmıyor. Hele CRX? Bu tarz ikonik bir aracın o paraya anca çöpü olur. Alacağınız araba elbette arıza çıkartacak; size arıza çıkarttığında
tamiri uygun, parça temini sıkıntısız araçlar gerekiyor.

Benim önerim öncelikli Clio 1’den yana. Sonrasında Ford Ka ve Skoda Favorit olur.

Maalesef hem beni yansıtsın, hem arıza az çıkartsın, hem de uygun olsun denildiğinde araba bulmak imkansızlaşıyor. :(
Haklısın valla ağabey. Dediğim gibi hayat bu ne getirir bilinmez. Belki bütçe 14-15 20 ye kadar zorlar bakıyoruz. Birazda babayla alakalı bu işler tabii :D Hayırlısı diyelim şimdilik..

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
10 bin liraya çok şey istiyon :d

Bence senin piyasadan haberin yok :/ İllaki her fiyata her duruma uygun araçlar var önemli olan temizliği.

@MAYFA AYUU Maalesef biraz acı gerçeği söylemiş. O fiyatlara eskidendi uygun, temiz ve öğrenciye yakışan araba bulmak. Corsa, Clio 2 bile 12.000-13.000 civarında geziyordu. Şimdi öyle mi? :(

14.000 TL civarında tertemiz Clio 2 ve Megane 1'ler dolaşıyordu piyasada. Artık bu ülkede paranın karşılığını alamıyorsun.

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Çare:
75636-dog25cc2586an-slx-parcalari.png

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım