KAPALI 10.000 tl Öğrenci için araç tavsiyesi.

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Merhabalar abilerim, ablalarım, kardeşlerim. 10.000 tl bandında öğrenmek için araç bakıyorum. Allah nasip ederse ehliyetimide alıyorum. Çok değecek olursa maksimum 12,500 pazarlıkla 13.000 tl sınırlarına kadar öğrenmek için ucuz yollu az yakan parça maliyeti düşük zevkli eğlenceli bir öğrenci arabası bakıyorum. Üniversitede de kullanacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir ?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Sağolun hocam. Ucuzcu piyasadan anlıyorsun :D Öğrenciye oynanmamış stok binilmiş bir doğan gidermi peki sence ?
Stock binilmiş, belli bir yaşın üstünde sürücüsü olmuş bir Doğan bence alınabilir bir seçenek yalnız karbüratörlü olanlarına 12 bin tl'den fazla vermeyiniz, enjeksiyonlu olan temiz bir örneğini denk getirirseniz kaçırmayın derim.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Kardeşim bende öğrenciyim yaşadıklarını 2 senedir yaşadım bizzat :) Ama son çare biraz daha birikim yapıp fırsat kollayıp almak oldu.Öğrenciyiz ve dolayısıyla imajı çok sarsık arabaya binmeyi istemiyoruz bence bi 2-3k daha biriktir ve temiz veya temize yakın Twingo ve Ka'lara bak çok sevimli arabalar olmanın yanı sıra emin ol tofaştan ekonomik ve imaj olarak çok daha ileridedir

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Kardeşim bende öğrenciyim yaşadıklarını 2 senedir yaşadım bizzat :) Ama son çare biraz daha birikim yapıp fırsat kollayıp almak oldu.Öğrenciyiz ve dolayısıyla imajı çok sarsık arabaya binmeyi istemiyoruz bence bi 2-3k daha biriktir ve temiz veya temize yakın Twingo ve Ka'lara bak çok sevimli arabalar olmanın yanı sıra emin ol tofaştan ekonomik ve imaj olarak çok daha ileridedir
Hocam dedemden kalma bir KA var ve şuan amcamlar kullanıyor. Sevimli arabalar evet ama 1.3 60 beygir oluşu ve yaşı itibariyle artık kaputun altında 45-50 beygir birşeyin kalmış oluşu bir zaman sonra beni yokuşlarda çileden çıkarabilir gibi duruyor.
Twingolara gelirsek bana fazla bayan arabası gibi geliyor yahu :D
Şimdilik aklımda eski renaultlar, tofaş, lada, corolla, civic, fiat grubundan birşeyler ve aklıma gelmeyen bir kaç tane daha yine bu tarz eski tipteki klasik arabalar var işte :D Öğrenci işi :) Bana kalsa EG kasa Civic 1.6 si ama temizini bulmak zor. Temizi bulursa onun için para halledilir gibi ya çok tatlı bebekler bu jdm ler :)

Son düzenleme:

tartal

Tuna
Profesör
26 Ağu 2018
100
69
1,035
İstanbul
Marka
Opel
Konuya dahil olmuş bütün forumdaşlara teşekkürler. Bir süre daha araç takiplerinde ve araştırmalarında olacağız gibi duruyor. Şimdiden herkese teşekkürler umarım ileride bütçemin biraz daha genişlediği bir sahneyle yeni konu açarım :)

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bir ilginç araba daha önermek istiyorum 4 sene bindiğimiz bir arabaydı adına japonyada çizgifilmleri olan bir arabadır. Subaru vivio.yine bunun da 4 çeker versiyonu var .çirkin olsada subaru justy de bu fiyatlara var

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Stock binilmiş, belli bir yaşın üstünde sürücüsü olmuş bir Doğan bence alınabilir bir seçenek yalnız karbüratörlü olanlarına 12 bin tl'den fazla vermeyiniz, enjeksiyonlu olan temiz bir örneğini denk getirirseniz kaçırmayın derim.
Ben buna katılmıyorum. Tofaş in en makbul motoru piyasada pic motor diye geçen düz motordur. Enjeksiyonlusu bir işe yaramaz der ustalarım. Tek nokta enjeksiyon dandik bir motormus. İkisini de doğru düzgün kullanmadim

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ben buna katılmıyorum. Tofaş in en makbul motoru piyasada pic motor diye geçen düz motordur. Enjeksiyonlusu bir işe yaramaz der ustalarım. Tek nokta enjeksiyon dandik bir motormus. İkisini de doğru düzgün kullanmadim
Kışın - li derecelerde marşa vurduğunuzda, karbüratörlü ve LPG li araç çalışmadığında ne namı kalır ne p.çliği.o_OBu sebepten dolayıdır ki ben enjeksiyonlu olan modelleri önerdim yoksa namı olup da doğru dürüst çalışmayan çok motor var.;)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Kışın - li derecelerde marşa vurduğunuzda, karbüratörlü ve LPG li araç çalışmadığında ne namı kalır ne p.çliği.o_OBu sebepten dolayıdır ki ben enjeksiyonlu olan modelleri önerdim yoksa namı olup da doğru dürüst çalışmayan çok motor var.;)
Şimdi şöyle, ben de karbüratörlü ve LPG li arabaya biniyorum. Kışın - li derecelerde eve yaklaşırken benzine çekip benzinle stop etmek lazım. Marsa vururken de benzinle çalıştırmak lazım. Azcık ısınınca LPG ye geçerse sıkıntı olmaz

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Şimdi şöyle, ben de karbüratörlü ve LPG li arabaya biniyorum. Kışın - li derecelerde eve yaklaşırken benzine çekip benzinle stop etmek lazım. Marsa vururken de benzinle çalıştırmak lazım. Azcık ısınınca LPG ye geçerse sıkıntı olmaz
Aslında aynı olaydan bahsediyoruz @denizyenilmez_ ben de zamanında karbüratörlü LPG'li araç sahibi oldum, - li derecelerde motor ısınana kadar randıman almanız çok çok zor.:( Ankara'nın ayazına dayanamıyordu bizimkisi, ondan dolayı birisi enjeksiyonlu araba parasına karbüratörlü araç aldığında hep kızarım kendi içimden.o_O

Konuyu açan arkadaşa da tavsiyem o yönde yani güç yeterse enjeksiyonlu alıp rahat etmek gerekir, p.ç motorluda olsa uçak motorlu da olsa enjeksiyonlu parasına karbüratörlü araç almayı ben önermiyorum.:)(Çok orijinal istisnai araçlar hariç)

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım