Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Konuyu güncelleme vaktimiz geldi, yolda kaldığım gün ufak bir şeyden kalmışımdır diye düşünmüştüm ancak hiç de öyle
olmadı :D

LMzp2U.jpg

Bir sürü şey denedik ama kötü sondan kaçamadık :( Üst kapak çürük ve çatlak çıktı, conta takımı, eksantrik, subaplar ve lastikleri, devirdaim, termostat, tüp beyni, arada kafasına göre çalışmayan tüp göstergesi, bujiler, ateşleme bobini falan derken liste kabardı ve bloğun üstünü 0 lamış olduk. Blok kısmını rektefiyeciye ölçtürüp baktırdık alt tarafta herhangi bir sorun yok.

LMzdT6.jpg

Conta söktüğümüzde bu haldeydi, üst kapağın kendine hayrı kalmamıştı. Bir gözüm sürekli hararettedir ama önceden suyla kullandıklarından dolayı kabak benim başıma patladı.

LM1mW0.jpg

Saplamanın biri de bu hale gelmiş, saplamalar da değişti. Ek olarak kötü durumda olan 2 adet amortisör takozu, 2 adet rot kolu değişti ve rot ayarı yapıldı.

LMKxk0.jpg

Arabayı topladık ama dünyanın en pahalı benzinini nedense içmek istemedi :) Benzin pompasına elektrik gelmiyordu onu hallettik ama gene çalışmadı. Sonra bir şekilde çalıştırdı ustam 45 50 dakika boyunca sırf bunun için uğraştık :D

LM2JnP.jpg

LM2NW8.jpg

Araba uzun süredir yattığı için leş gibiydi, hem bi test edeyim hem de kirlerinden arınsın diye bugün kendisini yıkadım ancak bezlerimi evde unutmuşum :) Mecburen yolda rüzgarla kuruttum ve uzun zaman sonra evin önüne park edebildim.

LM2MkY.jpg

Son halimiz de bu şekilde :) İnşallah bir daha yolda kalmam hem maddi hem manevi olarak çok yorucu oldu. Yolda kalmadan önce performansta bir zayıflama hissediyordum şimdi eski halinden bile daha iyi olmuş gibi hissettiriyor.
hey maşallah sıfırlanmış ama araba çiçek olmuş :D

gidişini yakışını vs hissedersin
Geçmiş olsun...

Hakan abiyle fazla takıldın herhalde bu aralar hemen motor yaptırdın alır almaz.

Eski arabada olur öyle şeyler, sıkmamak lazım canı...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,157
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Geçmiş olsun...

Hakan abiyle fazla takıldın herhalde bu aralar hemen motor yaptırdın alır almaz.

Eski arabada olur öyle şeyler, sıkmamak lazım canı...
Körle yatan şaşı kalkarmış, tam kör olamayıp üst kapak yaptırmış :D

Geçmiş olsun @DuzboruDownpipe tertemiz bineriz diyip tadını çıkarmak lazım bundan sonra

• Haha
Tepkiler: DuzboruDownpipe

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,073
3,070
4,070
26
Aah o performans zayıflaması, conta yanması. Ben de yaşamıştım malesef. LPG olmadığı halde gaza basınca gitmek istemiyor gibi geliyordu, hararet ve rölantide sorun yoktu. Yağ kapağını açtık ve acı gerçekle karşılaştık :( . Bizim arabaya komple motor yapılmıştı, sizin bilanço yine çok kötü değilmiş. Geçmiş olsun, en kötüsü bu olsun. Yakıt ve gidişte büyük ihtimalle hissedilir bir fark olur.

Son düzenleme:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,626
1
5,117
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Konuyu güncelleme vaktimiz geldi, yolda kaldığım gün ufak bir şeyden kalmışımdır diye düşünmüştüm ancak hiç de öyle
olmadı :D

LMzp2U.jpg

Bir sürü şey denedik ama kötü sondan kaçamadık :( Üst kapak çürük ve çatlak çıktı, conta takımı, eksantrik, subaplar ve lastikleri, devirdaim, termostat, tüp beyni, arada kafasına göre çalışmayan tüp göstergesi, bujiler, ateşleme bobini falan derken liste kabardı ve bloğun üstünü 0 lamış olduk. Blok kısmını rektefiyeciye ölçtürüp baktırdık alt tarafta herhangi bir sorun yok.

LMzdT6.jpg

Conta söktüğümüzde bu haldeydi, üst kapağın kendine hayrı kalmamıştı. Bir gözüm sürekli hararettedir ama önceden suyla kullandıklarından dolayı kabak benim başıma patladı.

LM1mW0.jpg

Saplamanın biri de bu hale gelmiş, saplamalar da değişti.

LMKxk0.jpg

Arabayı topladık ama dünyanın en pahalı benzinini nedense içmek istemedi :) Benzin pompasına elektrik gelmiyordu onu hallettik ama gene çalışmadı. Sonra bir şekilde çalıştırdı ustam 45 50 dakika boyunca sırf bunun için uğraştık :D

LM2JnP.jpg

LM2NW8.jpg

Araba uzun süredir yattığı için leş gibiydi, hem bi test edeyim hem de kirlerinden arınsın diye bugün kendisini yıkadım ancak bezlerimi evde unutmuşum :) Mecburen yolda rüzgarla kuruttum ve uzun zaman sonra evin önüne park edebildim.

LM2MkY.jpg

Son halimiz de bu şekilde :) İnşallah bir daha yolda kalmam hem maddi hem manevi olarak çok yorucu oldu. Yolda kalmadan önce performansta bir zayıflama hissediyordum şimdi eski halinden bile daha iyi olmuş gibi hissettiriyor.
Hazır değişmişken egzantrikleri gıdıklasa mıydın ne hatatat

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
fTRhn.jpg

fT5if.jpg

Bugün 200 km yol yaptık kendisiyle, uzun zamandır adam akıllı sürmüyordum güzel oldu.
Bugün kendisiyle 3000 km yi devirdik, gayet memnumum iyi anlaşıyoruz. İyi ki almışım dedirtti. Son mesajdan beri yaptığım tek şey eski sahibinden kalan stickerları sökmek oldu.
OT1cSP.jpg

Stickerlar arabayla o kadar bütünleşmiş ki fön makinesiyle 2 3 dakika ısıttıktan sonra anca ısındı.
OT1lPH.jpg

Son hali de böyle oldu, daha yapacak çok şey var, zamanla hepsini yaparım diye ümit ediyorum :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ot8xdM.jpg

Evin önünde yatalak oldu, yarın sabah ilk iş sanayiye gitmek olcak
Bugün sabah sanayiye götürmek için kalktım, aküden veya şarj dinamosundan şüpheleniyoduk. Cuma günü takviyeyle çalıştırmıştım ama kapanma saatlerine denk geldiği için o gün sanayiye götürememiştim

Bugün takviyeyi yaptım çalışmadı, sonra babam direksiyona geçti vurdurmayı denedik onda da çalışmadı :D

Aküyü söküp sanayiye şarja bıraktım, 6 7 saat şarjda kaldı. akşam gidip aldım gene çalışmadı :D Akünün köprüsü kırıldı diye tahmin ediyorum. Sonra sanayiye gidip elektrikçiyi ve onun takviye kablosunu aldım, bizim takviye kablosu dandikmiş, onun kabloyla Golf'ten aktarma yaptık 30 sn sonra çalıştı ve stop etmeden sanayiye gittik.

Sanayide elektrikçinin önünde şarj ediyor mu diye baktık herhangi bir sorun yoktu. Arabayı stop ettik bi daha çalışmadı :D Sorunun akü olduğunu anlayınca gittim cüzdanı boşalttım ve Varta aldım :D

OFlEOc.jpg

Klas aküden kurtulduk, camların açılıp kapanması bile hızlandı :D Sırada lastik almak var ama ne zaman alırım bilmiyorum, yüksek ihtimal yazın sonuna doğru alacağım.

Arabamı da özlemişim ya cuma gününden beri Golf'e biniyorum, elektrikli direksiyonmuş, dsg şanzımanmış hepsi hikaye, robot sürüyoruz sanki :D

Son düzenleme:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,626
1
5,117
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Bugün sabah sanayiye götürmek için kalktım, aküden veya şarj dinamosundan şüpheleniyoduk. Cuma günü takviyeyle çalıştırmıştım ama kapanma saatlerine denk geldiği için o gün sanayiye götürememiştim

Bugün takviyeyi yaptım çalışmadı, sonra babam direksiyona geçti vurdurmayı denedik onda da çalışmadı :D

Aküyü söküp sanayiye şarja bıraktım, 6 7 saat şarjda kaldı. akşam gidip aldım gene çalışmadı :D Akünün köprüsü kırıldı diye tahmin ediyorum. Sonra sanayiye gidip elektrikçiyi ve onun takviye kablosunu aldım, bizim takviye kablosu dandikmiş, onun kabloyla Golf'ten aktarma yaptık 30 sn sonra çalıştı ve stop etmeden sanayiye gittik.

Sanayide elektrikçinin önünde şarj ediyor mu diye baktık herhangi bir sorun yoktu. Arabayı stop ettik bi daha çalışmadı :D Sorunun akü olduğunu anlayınca gittim cüzdanı boşalttım ve Varta aldım :D

OFlEOc.jpg

Klas aküden kurtulduk, camların açılıp kapanması bile hızlandı :D Sırada lastik almak var ama ne zaman alırım bilmiyorum, yüksek ihtimal yazın sonuna doğru alacağım.

Arabamı da özlemişim ya cuma gününden beri Golf'e biniyorum, elektrikli direksiyonmuş, dsg şanzımanmış hepsi hikaye, robot sürüyoruz sanki :D
Valla dönüp dolaşıp o veciz söze geliyor mevzu: "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" . Geçmiş olsun reis :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Valla dönüp dolaşıp o veciz söze geliyor mevzu: "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim" . Geçmiş olsun reis :)
Valla söz %100 doğru, klas aküyü hangi sahibi taktı bilmiyorum ama 1 günde öldü. Perşembe akşam arabayı bıraktım, cuma sabah akü yoktu :D En azından garantisi bitene kadar akü konusunda kafam rahat, 3 4 sene rahat rahat gideceğini düşünüyorum.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Konuya bi güncel çekelim. Aracı alalı 7 aydan biraz fazla olmuş, 140900 de almıştım 145000 km yi bugün devirdim. İlk aldığımda yolda kaldığımda bezdirse de artık yüzümü güldürmeye başladı, baya memnunum kendisinden.
ObqDnt.jpg

Bugün de dağ yollarında biraz gazladım, soğuturken de 2 foto çektim onları da ekleyeyim.
ObqmeR.jpg

ObqGXc.jpg

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Dün ufak bi talihsizlik yaşadım ve tamponum sol ayağından ayrıldı ve sallanmaya başladı.
jRjF9M.jpg

Orda sürüşü engellemeyecek şekilde sabitledim ve sanayinin yolunu tuttum. Tanıdık kaportacıya gittim, ayağın zaten tamirli olduğunu söyledi. Elimizden geldiğince düzeltip plastik kaynakla kaynattık ve eskisinden daha sağlam oldu.

jRj4F8.jpg

Son halimiz bu şekilde, 2 aydır yıkanmıyordu, su tuttum sadece :) Temmuz'da yasaklar kalksın gece yıkaması yapacağım.

Aracı aldığımdan beri 5000 km yol yapmışım, aldığım zaman yağını vs değiştirmiştim tekrar zamanı gelince sanayinin yolunu tuttuk. Shell helix hx3 20w50 yağ ve Shell antifriz almıştım, filtreleri de sanayiden temin ettim. Ustamla kısa sürede yağı yağ filtresini ve suyunu değiştik. Genel kontrol yapınca da arka amortisörlerin bitik olduğunu ve ön fren balatalarının azaldığını gördük. Pazartesi siparişini vereceğim onlar geldiğinde onları da değişeceğiz.

Hava filtre kutum 24 senenin sonunda iflas etmişti, vida yerleri yalama olmuştu ve hava alıyordu. Lpg de rolantim cok düşüyordu. Yaklaşık 2 bin km önce koli bandıyla hava alan yerlerini kapatmıştım ve oldukça başarılı bir çözüm olmuştu. Bantlar sıcakta vs atma yapmadı. Bugün yağ degistikten sonra evin önünde hava filtresini değiştim ve kutuyu tekrardan bantladım.

jRjfXo.jpg

Haftaya tekrar sanayiye gideceğim, arka amortisörler ve ön fren balatası değişecek. Arka amortisörlerden zaten şüpheleniyordum, virajlarda bazen ters tepkiler verebiliyordu usta da bakınca doğruladı. Haftaya gene güncel çekerim.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yağ değişiminden sonra ufak düzlüğün izin verdiği kadar bir hızlanma çektim. İlk 2 vites cok istekli olsa da 3 ten sonra ben bu hızların aracı değilim demeye başlıyor

El freni ışığına takılmayın çok ufak çekili kalmış :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yağ değişiminden sonra ufak düzlüğün izin verdiği kadar bir hızlanma çektim. İlk 2 vites cok istekli olsa da 3 ten sonra ben bu hızların aracı değilim demeye başlıyor

El freni ışığına takılmayın çok ufak çekili kalmış :D
el freni çekik hızlanma videosu çeken koca yürekli @DuzboruDownpipe :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Konuya tekrar güncel çekelim, son 3 haftadır her cumartesi sanayiye gidiyorum :D Ustam da tanıdık olduğu için mümkün oldukça dükkanı işgal etmemeye çalışıyorum :D Son 3 haftada yaptıklarımı tek tek yazayım

Yağ, yağ filtresi ve hava filtresi degişti
Antifriz degişti
Arka amortisörler değişti
Arka kampanalar tornalandı ve arka fren balataları değişti, el freni ayarlandı
Sol ön teker bilyası değişti

Bi 3 4 ay daha sanayiye uğramamayı düşünüyorum, umarım uğramam :)

@alfhonso @Berkin Konudaki fotoğrafların hepsi patlamış, bunu nasıl düzeltebiliriz? Böyle çok kötü olmuş.

Temiz bir fotoğrafımızı koyup mesajı sonlandıralım
CNThR.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım