bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tekrar h.o. abim.
Havalandırma ızgaralarındaki süngerlerin faydası var. Bulabilirsen yerine koymanı tavsiye ederim. Izgarların ayarlandığı konumda kalmalarını sağlar, kapalıyken de filtreleme yaparlar. Yıllar geçince eskiyip parçalanmasalar çok güzel parçalar. :')

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Tekrar hayırlı olsun Ali,
Güle güle, kazasız belasız, nice anılar biriktirirsin umarım.
Arabayı ben test ettim, tam bir tüplü ve öfkeli. Fena yürümüyor ama yine de temkinli olmakta fayda var.
O gün biraz kullandım hidrolik direksiyon eksikliğini çok fark ettirmedi bana açıkçası. Gayet keyifli ses sistemi var ve kesinlikle tatmin ediyor.
Ve ilk aracın böyle bir şey olduğu için sana bir çok tecrübe kesinlikle kazandıracaktır. Yolu adeta hissederek gidiyorsun. Gayet keyifliydi.
Kriko, bijon anahtarı ve camda ki güneşlik de enfes duruyor ;)

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
İlk mesajımda bahsetmiştim, saatimin ışığı söndü, kalorifer panelinin solu yanmıyor, hepsini bi ara yenileyeceğim demiştim ve dün söktüm bugün topladım ve fotoğraftaki sonucu yakaladım.
TxmdmY.jpg

Kalorifer panelini ve saatin olduğu kısmı sökmek için bir adet düz ye bir adet yıldız tornavida yeterli oluyor. Kalorifer panelinin tuşlarını tek tek çıkartıp altındaki 2 vidaya ulaşıyoruz ve direkt çıkıyor, kendisini 2 adet t5 ampul aydınlatıyor.
TxvRl6.jpg

Saat ve tuş kısmını da sökmek için sağ ve soldaki tornavida kapaklarını çıkarıyoruz ve vidaları söktükten sonra arkasındaki 2 soketi söküyoruz. Saatin soketi beni çok zorladı ama parça sokete bağlıyken saati tutan 2 vidayı da sökünce çok daha kolay oluyormuş. Burda da tuşlar için 1 adet saat için 1 adet t5 ampul kullanılmış.
TxvQ2M.jpg

Bu fotoğrafı da saati ayrıca sökmeyi keşfedemeden çekmiştim, baya zorladı beni kerata. Fotoğrafta kırık küllük kapağım da gözüküyor, benden önceki sahibi kırmış maalesef nasıl tamir edicem hiçbir fikrim yok.
Sanayide ilk gördüğüm parçacıya girerek 4 adet t5 ampul aldım, 10 tl verdim. Ön cam sileceğim çok kötüydü, ben de yeni silecek aldım bosch eco 40 inwells 20 lira dedi, ben de 6 ayda 1 değişirim kafasıyla inwells aldım. Sonuç olarak orta konsoldaki aydınlatma sorunlarını 10 liraya çözmüş oldum. Bir ara da üşenmezsem kadranı söküp onun ampullerini yenileyeceğim.
TxvCTn.jpg

Bu fotoğrafı da yaklaşık 30 dakika önce çektim, hoşuma gitti başlıkta dursun.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
İlk mesajımda bahsetmiştim, saatimin ışığı söndü, kalorifer panelinin solu yanmıyor, hepsini bi ara yenileyeceğim demiştim ve dün söktüm bugün topladım ve fotoğraftaki sonucu yakaladım.
TxmdmY.jpg

Kalorifer panelini ve saatin olduğu kısmı sökmek için bir adet düz ye bir adet yıldız tornavida yeterli oluyor. Kalorifer panelinin tuşlarını tek tek çıkartıp altındaki 2 vidaya ulaşıyoruz ve direkt çıkıyor, kendisini 2 adet t5 ampul aydınlatıyor.
TxvRl6.jpg

Saat ve tuş kısmını da sökmek için sağ ve soldaki tornavida kapaklarını çıkarıyoruz ve vidaları söktükten sonra arkasındaki 2 soketi söküyoruz. Saatin soketi beni çok zorladı ama parça sokete bağlıyken saati tutan 2 vidayı da sökünce çok daha kolay oluyormuş. Burda da tuşlar için 1 adet saat için 1 adet t5 ampul kullanılmış.
TxvQ2M.jpg

Bu fotoğrafı da saati ayrıca sökmeyi keşfedemeden çekmiştim, baya zorladı beni kerata. Fotoğrafta kırık küllük kapağım da gözüküyor, benden önceki sahibi kırmış maalesef nasıl tamir edicem hiçbir fikrim yok.
Sanayide ilk gördüğüm parçacıya girerek 4 adet t5 ampul aldım, 10 tl verdim. Ön cam sileceğim çok kötüydü, ben de yeni silecek aldım bosch eco 40 inwells 20 lira dedi, ben de 6 ayda 1 değişirim kafasıyla inwells aldım. Sonuç olarak orta konsoldaki aydınlatma sorunlarını 10 liraya çözmüş oldum. Bir ara da üşenmezsem kadranı söküp onun ampullerini yenileyeceğim.
TxvCTn.jpg

Bu fotoğrafı da yaklaşık 30 dakika önce çektim, hoşuma gitti başlıkta dursun.
Emeğine sağlık, güzel uygulamalar oluyor daha da olacak bence :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,943
5,020
github.com
Marka
BMW
Alicim hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güzel anılar biriktirirsin inşallah. Orası burası illaki eskiyecek arıza verecek ama karşılığında seni tecrübeyle donatacak. En yakın zamanda yeni lastikleriyle görmek dileğiyle diyelim :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,601
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Başlığa mesaj yazmayı planlamıyordum ama dün stepne için aldığım kılıf geldi, bu sabah onu takmak için stepneyi bagajdan çıkardığımda arkada emniyet kemeri gördüm. Tokası da koltuğun altına kaçmış. Ben unoda toplamda 4 tane emniyet kemeri var zannediyordum ama 5 tane emniyet kemeri varmış ama ortadaki kemer tek noktalı maalesef. Ortada oturan pek düşünülmemiş :D
TT3L7o.jpg

Stepne kılıfının altındaki yorumlarda 16 inç janta bile biraz büyük geldiğini yazmışlardı, ben de bunu avantaja çevirip içine krikoyla bijon anahtarını da koydum ve bagaj oldukça düzenli oldu. 25 liralık fiyatını hak eden bir ürün bence.
TT3jGH.jpg

Bugün fark ettiğim bir detay da arka koltukların öne doğru yatması oldu. Tokayı ararken keşfettim ve çok hoşuma gitti. Tek başıma bu alanda kamp yaparım :) Arabanın kirliliği için kusura bakmayın hala detaylıca temizleyemedim.
TT3XbA.jpg

TT3O5U.jpg

Ve son olarak bugün lpg bakımlarını ve lpg ayarı yaptırmak için sanayiye gittim ve sanayideki usta arabada lpg filtresinin olmadığını, unonun tek nokta enjeksiyonlularının tüpe pek uyumlu olmadığını ve çalışmasında vs sorun olmadığı sürece ayar yaptırmamamı söyledi. Lpg filtesinin olmamasına şaşırdım açıkçası ve sanayiden para harcayamadan ayrıldım.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,179
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Başlığa mesaj yazmayı planlamıyordum ama dün stepne için aldığım kılıf geldi, bu sabah onu takmak için stepneyi bagajdan çıkardığımda arkada emniyet kemeri gördüm. Tokası da koltuğun altına kaçmış. Ben unoda toplamda 4 tane emniyet kemeri var zannediyordum ama 5 tane emniyet kemeri varmış ama ortadaki kemer tek noktalı maalesef. Ortada oturan pek düşünülmemiş :D
TT3L7o.jpg

Stepne kılıfının altındaki yorumlarda 16 inç janta bile biraz büyük geldiğini yazmışlardı, ben de bunu avantaja çevirip içine krikoyla bijon anahtarını da koydum ve bagaj oldukça düzenli oldu. 25 liralık fiyatını hak eden bir ürün bence.
TT3jGH.jpg

Bugün fark ettiğim bir detay da arka koltukların öne doğru yatması oldu. Tokayı ararken keşfettim ve çok hoşuma gitti. Tek başıma bu alanda kamp yaparım :) Arabanın kirliliği için kusura bakmayın hala detaylıca temizleyemedim.
TT3XbA.jpg

TT3O5U.jpg

Ve son olarak bugün lpg bakımlarını ve lpg ayarı yaptırmak için sanayiye gittim ve sanayideki usta arabada lpg filtresinin olmadığını, unonun tek nokta enjeksiyonlularının tüpe pek uyumlu olmadığını ve çalışmasında vs sorun olmadığı sürece ayar yaptırmamamı söyledi. Lpg filtesinin olmamasına şaşırdım açıkçası ve sanayiden para harcayamadan ayrıldım.
LPG nin filtresi var, bana da 8 ay boyunca yok dediler en son birisi varlığını kabul edip değiştirince tüm sorunlarım çözülmüştü :D Kaput içinin bana fotoğrafını atarsan sana nerde olduğunu gösterebilirim, lpg regülatörüne depodan gazı getiren hortumun regülatör öncesinde bi rolesi var (gaz kesici role) onun içinde oluyor filtresi, genelde tek filtreyi değiştirmek istemiyorlar işçiliği çok diye ama atıker role komple 50 lira zaten.

Emniyet kemeri de 99 model passatta bile öyleydi arka ortada, yapacak bişey yok olması da bişey :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım