AÇIK 200000-230000 TL arası otomobil tavsiyesi

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Merhaba değerli arkadaşlar. Nasip olursa konforlu sorunsuz bir 2. el aile aracı almayı düşünüyorum.
  • Otomatik vites düşünüyorum. Bütçemiz 200000-230000 TL arasındadır.
  • Hb kullanıcısıyın şuan. Sedan araca geçiş yapmak istiyorum. D segmenti önceliğim.
  • Piyasa çok değişken ama A4, Skoda Superb yada Mercedes C modelleri arasında kaldım. Yada sizin tavsiye edeceğiniz bir marka varsa.
  • A4 ve Skoda şanzımanı korkutuyor beni açıkçası, ama konforlu arabalar.
  • Bagaj ve rahatlık önemli,çünkü çocuklu bir aileyiz. Uzun yolculuklarda yapıyoruz yeri geldiğinde.
  • Yakıt konusunda üzmemeli.
Teşekkürler. Tavsiyeleriniz önemli benim için.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
2010 model 177 hp'lik e90 320d kullanıcısıyım ve bu paralara e90 kasa 320d bulabilirsiniz. sorularınızı seve seve yanıtlarım

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
genişlik konusunda bence d segmentine göre dar. 460 litre bagajı + stepne olmamasından dolayı ekstra saklama gözü sunması yetiyor olsa bile iç hacim eğer benim gibi 190+ biriyseniz arkayı direkt 3 kişilikten 1 kişilik alana düşürüyor.
yakıt konusunda hiçbir şekilde sizi üzmez. 3 kişi+ klima açık+ full bagaj 100-140 arası Ankara-Denizli arası 4,8 litre ortalama tüketim yakalayabilirsiniz. şehir içi eviniz yokuş vs değilse max göreceği 8 litredir. ancak yakıt tüketimi kullanıcıya çok bağlıdır bilirsiniz.
sorunsuzluk konusunda iyi bakılmış ise motor 320d n47 sizi 500-600 bin çok rahat götürebilir ancak iyi bakılmış bir bmw bulmak çok zor maalesef.
eğer bir 320d alırsanız komple zincir değişimi, tüm sıvılar (fren hidroliği, motor yağı, şanzıman yağı, antifriz vs...), tüm filtreler (hava-yağ-polen-mazot-şanzıman) değişimleri ile sorunsuz kullanabilirsiniz.
94.000'de aldığım aracım 140.000'e geldi. periyodik bakımlara ve sarf malzemelere ekstra olarak yağ ölçüm sensörü ve egsoz flexini değiştirdim. ikisi de yolda bırakan bir arıza değildi: yağ ölçüm sensörü bakımdan sonra km sıfırlamak için obd'ye cihaz bağlanınca ustanın gördüğü bir arıza kodu sonucunda değişti, egsoz flexi ise kalkış anında ses yaptığı için değişti. (maşallahları eksik etmeyelim) :)
ekstra merak ettiğiniz sorularda yardımcı olmaya çalışırım.

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
genişlik konusunda bence d segmentine göre dar. 460 litre bagajı + stepne olmamasından dolayı ekstra saklama gözü sunması yetiyor olsa bile iç hacim eğer benim gibi 190+ biriyseniz arkayı direkt 3 kişilikten 1 kişilik alana düşürüyor.
yakıt konusunda hiçbir şekilde sizi üzmez. 3 kişi+ klima açık+ full bagaj 100-140 arası Ankara-Denizli arası 4,8 litre ortalama tüketim yakalayabilirsiniz. şehir içi eviniz yokuş vs değilse max göreceği 8 litredir. ancak yakıt tüketimi kullanıcıya çok bağlıdır bilirsiniz.
sorunsuzluk konusunda iyi bakılmış ise motor 320d n47 sizi 500-600 bin çok rahat götürebilir ancak iyi bakılmış bir bmw bulmak çok zor maalesef.
eğer bir 320d alırsanız komple zincir değişimi, tüm sıvılar (fren hidroliği, motor yağı, şanzıman yağı, antifriz vs...), tüm filtreler (hava-yağ-polen-mazot-şanzıman) değişimleri ile sorunsuz kullanabilirsiniz.
94.000'de aldığım aracım 140.000'e geldi. periyodik bakımlara ve sarf malzemelere ekstra olarak yağ ölçüm sensörü ve egsoz flexini değiştirdim. ikisi de yolda bırakan bir arıza değildi: yağ ölçüm sensörü bakımdan sonra km sıfırlamak için obd'ye cihaz bağlanınca ustanın gördüğü bir arıza kodu sonucunda değişti, egsoz flexi ise kalkış anında ses yaptığı için değişti. (maşallahları eksik etmeyelim) :)
ekstra merak ettiğiniz sorularda yardımcı olmaya çalışırım.
BMW tabiki güzel arabadır, ancak bakım masrafları vb. masraflı bir araba olduğu söyleniyor,o yüzden çekiniyorum

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Arkadaşlar 1.4 TSI Dsg B8 kasa Passat ve aynı motor makyajlı Tiguan yakıt tüketimi nasıldır, aranızda kullanan var mı? Kaç lt yada kaç kuruş yakıyor? Bir depo ile kaç km gider düz bir şehirde? Teşekkürler 🙂

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Arkadaşlar 1.4 TSI Dsg B8 kasa Passat ve aynı motor makyajlı Tiguan yakıt tüketimi nasıldır, aranızda kullanan var mı? Kaç lt yada kaç kuruş yakıyor? Bir depo ile kaç km gider düz bir şehirde? Teşekkürler 🙂

Tiguan 1.4 TSI DSG (2017) İstanbul'da kullanıma, kullanılan yola göre değişmekle birlikte asgari 8.5 lt gibi düşünebilirsiniz. Dur kalk trafikli kullanım değil tabii, asgarisi bu. Tamamen dur kalklı senaryoda 10+ düşünün.

Teyit etmek için internette baktım, burada konuşulmuş.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bu tur bilgileri forumlarda bulmak oldukca zor olabilir malum cok aktif degil zaten forumlar ustelik yanlis veya abartilmis veri cevaplarida gelebilir.
Bu tur matematiksel yani yakit tarzi bilgiler kisiden kisiye oldukca degistigi icin google a bakmanizi oneririm. Fabrika verilerini kisinin tutturmasi zordur bir bucuk litre ekleyip istediginiz bilgileri bulmaniz mumkun

Son düzenleme:

Kaptanmami

Muammer ÖZOĞLU
Asfalt Kurutucu
20 May 2020
52
6
520
35
Konya
Marka
Toyota
Tiguan 1.4 TSI DSG (2017) İstanbul'da kullanıma, kullanılan yola göre değişmekle birlikte asgari 8.5 lt gibi düşünebilirsiniz. Dur kalk trafikli kullanım değil tabii, asgarisi bu. Tamamen dur kalklı senaryoda 10+ düşünün.

Teyit etmek için internette baktım, burada konuşulmuş.
İstanbul'dan daha sakin Konya'da yaşıyorum. Düz bir şehir,dur kalk fazla değil iş ev arasında. Muhtemelen o değerden aşağı görebilirim. B8 Passatta araç kg olarak Tiguandan hafif olduğu için Tiguandan az yakacaktır diye düşündüm. Bilmiyorum katılır mısınız arkadaşlar?

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Passat’ın her türlü daha az yakacağını düşünüyorum. Hem ağırlık farkından dolayı hem de yere yakın olduğu için rüzgar direnci açısından iyi olduğu için kesinlikle yakıta etkisi olacaktır. Ancak bu satın alım kararınız etkileyecek ölçüde olmaz. Bence bu saatten sonra seçenekler arasından en temiz ne bulursanız ona odaklanın bence

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
İstanbul'dan daha sakin Konya'da yaşıyorum. Düz bir şehir,dur kalk fazla değil iş ev arasında. Muhtemelen o değerden aşağı görebilirim. B8 Passatta araç kg olarak Tiguandan hafif olduğu için Tiguandan az yakacaktır diye düşündüm. Bilmiyorum katılır mısınız arkadaşlar?

Passat biraz daha az yakacaktır muhtemelen ancak anormal farklar olacağını ben de düşünmüyorum. Yüksek aracın dezavantajı uzun yolda daha fazla. Şehirler arası giderken veya yüksek süratte Passat ile yükseklik kaynaklı bir fark gözlemlersiniz ancak onun dışında ağırlık farkı dışında bir fark olacağını sanmıyorum.

Tabii, ne kadar fazla dur kalk o kadar fazla tüketim, yaşadığınız şehri bilmemekle birlikte yazdığınıza bakılırsa Tiguan'le bile 8'i görmeme ihtimâliniz fazla.

İki model aklınıza yatıyorsa bulunacak temiz araç-bütçe ikilisi arasında alınası olan aracı bulup almanız tek modele yönelmekten daha rahat sonuca ulaştıracaktır diye düşünüyorum.

Bu tur bilgileri forumlarda bulmak oldukca zor olabilir malum cok aktif degil zaten forumlar ustelik yanlis veya abartilmis veri cevaplarida gelebilir.
Bu tur matematiksel yani yakit tarzi bilgiler kisiden kisiye oldukca degistigi icin google a bakmanizi oneririm. Fabrika verilerini kisinin tutturmasi zordur bir bucuk litre ekleyip istediginiz bilgileri bulmaniz mumkun
Doğru. Aynı trafikli yolda bile her boşlukta dur kalk yapıp gidenle biraz mesafe bırakıp akıtarak gidenin tüketimi aynı olmayacaktır. Bende internette yazan verilere tam güvenemiyorum, kullandığım, bildiğim araçlarla benzer rotalar için çok farklı veriler girenler var. Kilit nokta sürüş yapısı.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım