DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
CB06013F-F0C9-4D54-A42E-4F10A5B0A626.jpeg

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
195.000 km bakım
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
Yağ değişimi
Yağ pompası müjürü değişimi
2 ön salıncak değişimi
Radyatör sıvısı değişimi
Rot-Balans
Far ayarı

Tutar:1000 tl

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Sanayiden aldığımız biraz pasta ile ön ve arka tampondaki sürtmeleri temizledik.Ardından beyaz kutu cifle bazı tampon boya kalkmaları için boya aktarımı yaptık.Güzel oldu.Arabayı tekrar yıkayınca fotoğraf atarak güncellerim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
10.000 bakıma girdik. Yanında bir kaç gündür yanan motor ışığıyla birlikte.
Sebebi vuruntu sensörü hatası ve vuruntu uyarısıymış.
Vuruntu sensörü değişti
Sol aks kafası değişti
Polen filtresi
Yağ filtresi
5w40 yağ
Hava filtresi
Rot balansa girdik
Total tutar 1050 tl

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Vuruntu sensörü değiştikten sonra vuruntu uyarısı geçmedi. Sorunu tesisatta ya da beyinde diye yorumladı ustalar. Ben de ya araba gerçekten vuruntu veriyorsa dememe rağmen, tesisat ve beyin kontrolü yaptılar.Sorun bulamadılar. Böyle kullan diyip klasik stiloya bakış açısıyla sorunun üzeri kapatılmaya çalışıldı. Sorunu dün başka bir ustayla bulduk. Gaz kelebeği sorunu. Gaz kelebeği temizlendi. Artık vuruntu hatası almıyoruz. Gaz kelebeği 2000 devirde vs takılı kaldığı süre içinde ecu, gaza basmamamıza rağmen yüksek devirde motor çalışmasını vuruntu olarak algılıyormuş.
Tek sorunumuz airbag ışığı yakan direksiyon airbag sarmalı sensörü. Bu sensör cayroskoplu. Cayroskopu kafayı yemiş.
Önümüzdeki hafta ustasını buldum. Onu çözeceğiz.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Vuruntu sensörü değiştikten sonra vuruntu uyarısı geçmedi. Sorunu tesisatta ya da beyinde diye yorumladı ustalar. Ben de ya araba gerçekten vuruntu veriyorsa dememe rağmen, tesisat ve beyin kontrolü yaptılar.Sorun bulamadılar. Böyle kullan diyip klasik stiloya bakış açısıyla sorunun üzeri kapatılmaya çalışıldı. Sorunu dün başka bir ustayla bulduk. Gaz kelebeği sorunu. Gaz kelebeği temizlendi. Artık vuruntu hatası almıyoruz. Gaz kelebeği 2000 devirde vs takılı kaldığı süre içinde ecu, gaza basmamamıza rağmen yüksek devirde motor çalışmasını vuruntu olarak algılıyormuş.
Tek sorunumuz airbag ışığı yakan direksiyon airbag sarmalı sensörü. Bu sensör cayroskoplu. Cayroskopu kafayı yemiş.
Önümüzdeki hafta ustasını buldum. Onu çözeceğiz.

vuruntu sensörü sorunu kadar sinir bozucu bir şey yok. Opelde yaşadım, sensör değiştirdim düzelmedi gaz kelebeği temizlendi düzelmedi. soketlerden birinin kabloda kopukluk varmış atlama yapıyormuş . benim sensör banko sağlamdı..

• Üzgün

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
vuruntu sensörü sorunu kadar sinir bozucu bir şey yok. Opelde yaşadım, sensör değiştirdim düzelmedi gaz kelebeği temizlendi düzelmedi. soketlerden birinin kabloda kopukluk varmış atlama yapıyormuş . benim sensör banko sağlamdı..
Benim sensör allahtan bozuktu yoksa ciddi söverdim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım