DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Geçen günlerde, geri vites müjürü arıza verdi.Sök tak yapıldı düzeldi.Yine de eli kulağında diye bir tane sipariş verdim haftasonu elime ulaşır.
İlk defa kendi cebimden arabama mtv ödedim.99 tl. Değişik bir haz.Devlete para veriyorsun ama üzerine araban var ilginç😄

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bugün benimle olan 135. gün .. Selamlar italyan meslek liselim.
6B221D7C-C265-4ED8-980D-2DAA8B641D69.jpeg

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Otomatiği olsa(muhtemelen problemli olabilirdi ama) düşüneceğim bir araba. 2003 model dynamic ine 6 ay bindik. Fiatın kötü algısını çok güzel kıran bir otomobil

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Bu arabanın ECU'sunu motorun üstüne takmış İtalyanlar zamanında. Yetmezmiş gibi bir de üstüne motor kapağı takılıyor doğal olarak. Sıcaklık yüzünden beynin lehimleri çatladığı için kronik sıkıntı yaşıyor, o yüzden akünün yanına alınıyor diyorlar.

Dip not: Bunu da yapsa yapsa italyanlar yapar zaten.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bu arabanın ECU'sunu motorun üstüne takmış İtalyanlar zamanında. Yetmezmiş gibi bir de üstüne motor kapağı takılıyor doğal olarak. Sıcaklık yüzünden beynin lehimleri çatladığı için kronik sıkıntı yaşıyor, o yüzden akünün yanına alınıyor diyorlar.

Onlar der biz yaparız değil mi @Munferit :D Evet bizde de akünün yanında beyin.Maalesef bu salaklıkları sadece Fiat grubunda değil Opel grubunda sahibi olmasam da sahibi olan arkadaşlarımının kaputu altında görmüşlüğüm var.Beyinden ziyade bu kadar sensör elektronik giriş çıkışa sanki araba katlanamıyor gibi stiloda olay o

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,387
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Onlar der biz yaparız değil mi @Munferit :D Evet bizde de akünün yanında beyin.Maalesef bu salaklıkları sadece Fiat grubunda değil Opel grubunda sahibi olmasam da sahibi olan arkadaşlarımının kaputu altında görmüşlüğüm var.Beyinden ziyade bu kadar sensör elektronik giriş çıkışa sanki araba katlanamıyor gibi stiloda olay o
Opel grubunda benim arabada klima kalorifer borularının altında diye biliyorum. Ordan nem rutubet yapsın diye koymuşlar 😁

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen

Arabayı aldım dönerken yaptığım ilk şey düzgün bir elektrikçiye gidip hemen beynin yerini değiştirtmekti :D
Şükür sağlam kalmış bu zamana kadar da ordan sorun çıkartmadı, bir de oradan çıkarsa...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Yoo, kralını Almanlar yabıyo. Hem de tam anlattığın gibi yapıyorlar böyle motor kapağının altında filan. Bkz. Opel bkz. Corsa C :D Fiat, Stilo'yu yaparken Almanların kötü yönlerini almış :)

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Her kontak takıp ilk tık çevirdiğimde patates kızartma sesi geliyor kontağa kulağı dayadığında. @Munferit le de konuştuğumda termik kaldı değişmediğim demişti.Gerçekten de termik çıktı
benimki patates kizartmiyor ama bi yerlerde voltajı düşüren bişeyler var. gaza basınca farlar hafif kizarik yanıyor

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
3 aydır arada olduk olmadık anlarda yolda giderken sanki arkadan biri çekiyormuş arabayı gibi bir tekleme sorunumuz vardı.Sadece motor sıcakken ve belli devir aralıklarında yapıyordu. @Munferit in aklına geçen zamanlarda yaşadığım yedek su deposu çatlaması sonucu 1 dakikalık hararet sorunu aklına gelip acaba motor içinde mi subap,conta??? Sorun var sorusu aklımıza geliyordu.Araya korona muhabbeti de girince araba kapının önünde yatar oldu.Geçen haftalarda yoğun kullanma ihtiyacımız olunca sorun yine kendini gösterdi.
Bugün sanayiye gittim.Bir çok yan bakımlar yanında motorun sağlıklı olduğu sorunun enjektörlerden birinin işeyememesi olduğu çıktı.
6 saatlik bir sürü bakım temizlik değişimler ile birlikte şimdi hiç yaşamadığım kadar atik ve sessiz bir motor olduğunu anlamış oldum:D
79166D42-F7CD-4457-94F2-08C7616A432A.jpeg

Enjektörün konumu uyuzca bir yer. Emme manifoldunun temizliği kalp ben
Toplam maliyet:400 tl

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım