DouglasAdams

DOKTOR
Stage 1
Beğeni puanı
21,652
Marka
Toyota
Geçen günlerde, geri vites müjürü arıza verdi.Sök tak yapıldı düzeldi.Yine de eli kulağında diye bir tane sipariş verdim haftasonu elime ulaşır.
İlk defa kendi cebimden arabama mtv ödedim.99 tl. Değişik bir haz.Devlete para veriyorsun ama üzerine araban var ilginç😄

Ali Karaer

Panpa
Beta Programı
Beğeni puanı
2,317
Marka
Mercedes
Otomatiği olsa(muhtemelen problemli olabilirdi ama) düşüneceğim bir araba. 2003 model dynamic ine 6 ay bindik. Fiatın kötü algısını çok güzel kıran bir otomobil

msansertekin

Panpa
Stage 1
Beğeni puanı
2,517
Marka
Opel
Bu arabanın ECU'sunu motorun üstüne takmış İtalyanlar zamanında. Yetmezmiş gibi bir de üstüne motor kapağı takılıyor doğal olarak. Sıcaklık yüzünden beynin lehimleri çatladığı için kronik sıkıntı yaşıyor, o yüzden akünün yanına alınıyor diyorlar.

Dip not: Bunu da yapsa yapsa italyanlar yapar zaten.

DouglasAdams

DOKTOR
Stage 1
Beğeni puanı
21,652
Marka
Toyota
Bu arabanın ECU'sunu motorun üstüne takmış İtalyanlar zamanında. Yetmezmiş gibi bir de üstüne motor kapağı takılıyor doğal olarak. Sıcaklık yüzünden beynin lehimleri çatladığı için kronik sıkıntı yaşıyor, o yüzden akünün yanına alınıyor diyorlar.

Onlar der biz yaparız değil mi @Munferit :D Evet bizde de akünün yanında beyin.Maalesef bu salaklıkları sadece Fiat grubunda değil Opel grubunda sahibi olmasam da sahibi olan arkadaşlarımının kaputu altında görmüşlüğüm var.Beyinden ziyade bu kadar sensör elektronik giriş çıkışa sanki araba katlanamıyor gibi stiloda olay o

alfhonso

Hakan BIÇAK
İnfazcı
Yönetici
Admin
Beğeni puanı
58,171
Marka
Opel
Onlar der biz yaparız değil mi @Munferit :D Evet bizde de akünün yanında beyin.Maalesef bu salaklıkları sadece Fiat grubunda değil Opel grubunda sahibi olmasam da sahibi olan arkadaşlarımının kaputu altında görmüşlüğüm var.Beyinden ziyade bu kadar sensör elektronik giriş çıkışa sanki araba katlanamıyor gibi stiloda olay o
Opel grubunda benim arabada klima kalorifer borularının altında diye biliyorum. Ordan nem rutubet yapsın diye koymuşlar 😁

Munferit

Panpa
Stage 1
Beta Programı
Beğeni puanı
3,761

Arabayı aldım dönerken yaptığım ilk şey düzgün bir elektrikçiye gidip hemen beynin yerini değiştirtmekti :D
Şükür sağlam kalmış bu zamana kadar da ordan sorun çıkartmadı, bir de oradan çıkarsa...

bt

Takipçi
Stage 1
Beta Programı
Beğeni puanı
41,898
Marka
Opel

Yoo, kralını Almanlar yabıyo. Hem de tam anlattığın gibi yapıyorlar böyle motor kapağının altında filan. Bkz. Opel bkz. Corsa C :D Fiat, Stilo'yu yaparken Almanların kötü yönlerini almış :)

Son düzenleme:
Beğeni puanı
3,919
Marka
Ford
Her kontak takıp ilk tık çevirdiğimde patates kızartma sesi geliyor kontağa kulağı dayadığında. @Munferit le de konuştuğumda termik kaldı değişmediğim demişti.Gerçekten de termik çıktı
benimki patates kizartmiyor ama bi yerlerde voltajı düşüren bişeyler var. gaza basınca farlar hafif kizarik yanıyor

DouglasAdams

DOKTOR
Stage 1
Beğeni puanı
21,652
Marka
Toyota
030150C4-5797-42B1-A4A3-F5F0533F0AB8.jpeg

+Bobin beyin buji gaz kelebeği..
-Ne yazıyorsun sen orda
+Bişey yazmıyorum Stilo ağbii
-Benim sorunlarımı millete mi atıyorsun sen :::