2005 Laguna 2 1.9 dCi Privilege

6MSahin1

Muhammed ŞAHİN
Profesör
26 Şub 2020
66
52
1,010
Trabzon
Marka
Honda
Fransızların yakasından düş azcık Soichiro HONDA amcamızdan feyz al zevkine bak :D

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Boş durmuyoruz para harcıyoruz kıl tüy takıntımız bizi bizden edecek ama güvenlik herşeyden önemli. Değilse sümbül alıp ya nasip diyerek kullanırdık :)
Epeyce arayıp nihayet bulduğum emniyet kemer fişeklerine kavuştum ve götürüp montajlarını yaptırdım. Lakin bir yeri yaparken başka bir tarafı bozmakta ordinaryus olmuş ustalarımız sağolsunlar başıma yeni bir dert açtılar. Döşemeci sağolsun koltuğu çıkarırken altındaki Allah'ın cezası soketin tırnaklarını kırdı. Ya bu soketi bir şekilde tedarik edip yenileyeceğim ya da yerine başka bir soket yapacağım. Aslında bunu en başta böyle çıtkırıldım tasarlayan mühendis bozması bismilsiz fransızlara bişeyler demek lazımda burası yeri değil. Kemer fişekleri velhasıl değişti geçici olarak soketlere bir şekilde tutturduk ama kabloları direk bağlarımda o soketi gene öyle bırakmam. Sağ darbe sensörü arızalıydı oda değişti. Sağ ayna camı mavi tonlu olanla değişti ama fotoğraf çekmeyi unuttum soğuk bir kış günüydü 😂 Sürekli gözü yaşlı olan karadeniz havası sebebiyle özellikle çamur kaynaklı arabanın yanlarının batması ve yakın zamanda lastikleri yenilediğimda olası taş sıçramalarına karşı bir ümit korur diye orjinal paçalıkları sipariş etmiştim. Gerçi arkalar sanırım farklı arabanındı düzgün gözükmediklerinden takmadım ama önlerin montajını yaptık. İşe yarıyorlar gibi. Son olarak renocuların kabusu dizörlerin içindeki kırıklar benim külüstürdede vardı. Biri hariç hepsi kırıktı irili ufaklı. Yurtdışından sipariş verdiğim çıkma parçalar elime ulaştı. Kargo gümrük herşey dahil 380 tl civarı tuttu. Buradan almaya kalksam kırığının tanesine 400 tl çekiyorlar. Yerini öğrendim gayrı tr den dahada bişey almam :D Günün anlam ve önemine binaen kabaca birde su tuttuk (gerçi sonra gene yağdı battı araba) sonrasında istiklal marşı ve kapanış :D

IMG_0385.JPG IMG_0386.JPG
IMG_0401.JPG IMG_0521.JPG
IMG_0522.JPG IMG_0565.JPG
IMG_0566.JPG IMG_0567.JPG

Burası coupe zamanlarından bellediğim otoparkın en değerli yeri. Lakin kıyasıya bir yarış olduğundan mesaiye yarım saat erken başlamama sebep oluyor :D
IMG_0407.JPG

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Boş durmuyorum da esnek çalışma döneminde işten güçten zaman bulamıyorum sadece. Evde bilgisayar internet gibi huylarım yok :)

Malumunuz olduğu üzere petlas marka lastik taktım sıfır. İlk gün 160 ile rahat döndüğüm virajda yüzme hissi verince açıkçası çok soğudum. Sonrasında aynı şekilde defalarca o viraja girdim ama o hissi yaşamadım. Lakin gürültülü bir lastik sevmedim. Sonrasında fransız kafası neden koymaz bilmem, teypte aux özelliği olmasına rağmen herhangi bir giriş yoktu. Lagunacıların başvurduğu bir yöntemle bagajdan orta konsola aux kablosu çektim. Soket olarak bilgisayar kasalarında yerleşik olan audio soketini kullandım. Siyah 4 lü bir sokettir. Başta aldığım aux uzatma kablosu yüzünden arkayı 3 kere sökmek zorunda kaldım. Meğer sıfır aldığım kablo bozukmuş 🤦🏻 Her neyse finalde zorda olsa o işte aradan çıktı. Son olarak zayıf olan el frenim iyice kendini salınca ve köye sıkça gidip gelmeye başlayınca artık zorunlu olarak o işe de el attım. Boşa beklemişim aslında. Sağ sol el freni telleri toplam 100₺ işçilik 100₺ (öğlen yemeğide şirketten 😂) hallettik. Şimdi aklımdaki ilk iş elektriksel olduğunu düşündüğüm ara ara yanan airbag lambası. Lamba yandığında otomatik kapanan kapıların kilitleri açılıyor sunroof devre dışı kalıyor hıza duyarlı artan müzik sesi arabayı çalıştırdığım ayara dönüyor ve direksiyon kolon kilidi arabayı stop edince devreye girmiyor. Airbaglar sağlam dirençte denedik fayda etmedi sıkıntı başka bir noktada ve olmayan arızayı var gösteriyor şase var gibi bir yerlerde. Bunun haricinde radyo ekranım aldım alalı bozuk hiç bakmadığımdan önemsemedim ama o yapılacak. Far yıkamalar çalışmıyor sebebini bilmiyorum onlar yapılacak vs vs.

7DD5168C-9862-4014-9F95-41FA725BB3EE.jpeg52C4B6E9-2C49-4E3A-81A0-66792680AD6C.jpeg24CB8593-7327-4F9C-B139-A421C0C44D2C.jpeg470DD80C-A801-4EED-8686-34FB4FA0428D.jpeg20BB1DF1-4E56-4B94-AEF1-77BA1C0313C8.jpeg44498A13-6412-4E71-B775-8411A41836C8.jpeg2B11B9B6-C004-42BB-909E-0ECD4DA41D1B.jpeg617E24F7-9665-43A5-BC52-309C01B83823.jpegEB5D4A68-5EEE-4E3E-91D6-B39C6AA2C4C4.jpegB45E818D-95CA-450E-AB26-BC341D086B64.jpeg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Boş durmuyorum da esnek çalışma döneminde işten güçten zaman bulamıyorum sadece. Evde bilgisayar internet gibi huylarım yok :)

Malumunuz olduğu üzere petlas marka lastik taktım sıfır. İlk gün 160 ile rahat döndüğüm virajda yüzme hissi verince açıkçası çok soğudum. Sonrasında aynı şekilde defalarca o viraja girdim ama o hissi yaşamadım. Lakin gürültülü bir lastik sevmedim. Sonrasında fransız kafası neden koymaz bilmem, teypte aux özelliği olmasına rağmen herhangi bir giriş yoktu. Lagunacıların başvurduğu bir yöntemle bagajdan orta konsola aux kablosu çektim. Soket olarak bilgisayar kasalarında yerleşik olan audio soketini kullandım. Siyah 4 lü bir sokettir. Başta aldığım aux uzatma kablosu yüzünden arkayı 3 kere sökmek zorunda kaldım. Meğer sıfır aldığım kablo bozukmuş 🤦🏻 Her neyse finalde zorda olsa o işte aradan çıktı. Son olarak zayıf olan el frenim iyice kendini salınca ve köye sıkça gidip gelmeye başlayınca artık zorunlu olarak o işe de el attım. Boşa beklemişim aslında. Sağ sol el freni telleri toplam 100₺ işçilik 100₺ (öğlen yemeğide şirketten 😂) hallettik. Şimdi aklımdaki ilk iş elektriksel olduğunu düşündüğüm ara ara yanan airbag lambası. Lamba yandığında otomatik kapanan kapıların kilitleri açılıyor sunroof devre dışı kalıyor hıza duyarlı artan müzik sesi arabayı çalıştırdığım ayara dönüyor ve direksiyon kolon kilidi arabayı stop edince devreye girmiyor. Airbaglar sağlam dirençte denedik fayda etmedi sıkıntı başka bir noktada ve olmayan arızayı var gösteriyor şase var gibi bir yerlerde. Bunun haricinde radyo ekranım aldım alalı bozuk hiç bakmadığımdan önemsemedim ama o yapılacak. Far yıkamalar çalışmıyor sebebini bilmiyorum onlar yapılacak vs vs.

Ekli dosyayı görüntüle 35700Ekli dosyayı görüntüle 35701Ekli dosyayı görüntüle 35702Ekli dosyayı görüntüle 35703Ekli dosyayı görüntüle 35704Ekli dosyayı görüntüle 35705Ekli dosyayı görüntüle 35706Ekli dosyayı görüntüle 35707Ekli dosyayı görüntüle 35708Ekli dosyayı görüntüle 35709
Valla allah kolaylık versin. elektrik elektronik arızası başka şeye benzemez, hepsinden daha illettir. sevmeyenin uğraşacağı iş değil =)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Tetikleyen birşey var bazen giderken yanıyor gene giderken sönüyor. Bir noktaya kadar kontrol ettik arızayı köşeye kıstırdık diyebilirim. Son darbe için daha profesyonel bir yere götüreceğim ama maaşta :)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Tetikleyen birşey var bazen giderken yanıyor gene giderken sönüyor. Bir noktaya kadar kontrol ettik arızayı köşeye kıstırdık diyebilirim. Son darbe için daha profesyonel bir yere götüreceğim ama maaşta :)
Koltukların altındaki airbag fişlerinden dolayı yapıyor diye biliyorum hocam. Hatta fişleri iptal edip direkt bağlıyorlar bir daha uğraşmamak için

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Halen daha tam geçmiş olmasa da (artık rotilden anladık) karyola gıcırtısı gibi bir ses vardı ön sağda. Öyle böyle değil soğukken özellikle setlerden geçerken insanlar dönüp bakıyordu. İnsanın aklına türlü türlü şey gelebiliyor haliyle 😂
Viraj demir lastiklerini yeniledik. İlk noktaları iyice hissizleşen fren sisteminin karın ağrısı ön balatalarmış. Ön balataları yeniledik sıra arkalarda. Trabzon da para da verseniz arızanın nokta yerini de söyleseniz usta yapmak istemiyorsa yapmıyor. Geri manevralarda bilhassa arka disklerden bildiğiniz eşek anırması gibi ses geliyor. Az buz bir ses değil yani makul karşılanacak bir tarafı yok. Ne dedimse değiştirtemedim. Sebebi de balatalar daha yeni gibiymiş. Sert olduklarından ses yapıyorlarmış. Abicim neyse parası verecem değiştirin diyorum ama yok adam gerek yok diyor başka bişey demiyor. Trabzon da vakti zamanında yaşadığım fren faciasını 3 usta çözemeyince haliyle korkudan başka yere de gidemiyorum. Artık Temmuzda istanbula gelince bir yerde değiştirteceğiz. Bunların haricinde Arkadaştan orjinal deri vites topuzu buldum çıkma ama iyi durumda, onu aldım taktım. Malum yaz geldi uzun yolda klimayı verimli kullanmak ve engel olamadığımız yandan vuran güneş ışığından hem bizi hem çocukları korumak adına sadece yan camlara 2 numara film yaptırdım. İşin cilası olsun dedim bide ellerimle yıkayıp temizledim. Daha ne yapayım bunlar epey idare eder arkadaşı :D

image0.jpegimage1.jpegimage6.jpeg image2.jpegimage3.jpegimage5.jpegimage6.jpegimage9.jpegimage10.jpegimage11.jpegimage13.jpeg

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Tam yola çıkacağım günün öncesinde lastiğe çivi girdi. Yolda geç farkına varınca az daha lastikten oluyorduk. Neyse hallettik şükür Lüleburgaz Trabzon arasındaki tatilimiz sorunsuzca bitti. Lagunasız geçen her günüme ayrı yanıyorum. Tek depoyla Trabzon-Tekirdağ gittim ama ışık yaktım vardığımda. Dönüşte daha güzel havada daha hızlı dönmeme rağmen tek depoyla lamba yakmadan soluksuz 1200 km yi tamamladık klima dahil tüm sistemler aktif şekilde 😂
Tatilde de boş duramadım tabi. Nicedir aklımdaki yazılım işini de aradan çıkardık. Bariz şekilde hızlandı araba. Katalizörü boşaltmam tavsiye edildiyse de ben yanaşmadım pek. Gün aşırı gazlayan adam değilim varlığını bilmek yetiyor. Çevresel faktörler ise işin en önemli boyutu. Sinan hocama bahsettiğim bir proje var aklımda nasip olurda yaparsam partikül filtreli çevreye azami saygılı hızlı bir dizel olacak. Bu arada çocuklar arabanın en güzel yerinde seyahat edip imkanlarını dibine kadar somurdular 😂

IMG-20210701-WA0001.jpg IMG_20210630_140706.jpg
IMG_20210704_075014.jpg IMG_20210704_075001.jpg
IMG-20210705-WA0015.jpg IMG-20210705-WA0016.jpg
IMG-20210709-WA0015.jpg 215479858_173190724794730_4323299789305004246_n.jpg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Kocakarıdan kız olmaz ama bu durum makyaj yapmasına da engel değildir (bknz.AjdaPekkan ablamız) 😂
Güvenlik kamerasının kablosunu gizledik. Daha önce yaptığım aux bağlantısına bluetooth eklentisi yaptım. Taktığım adaptör 0.3A civarı akım çekiyor. Keza kamerada max. 0.5A çektiğinden sisteme ilave bir yükü yok. Çakmaklık 20A sigorta ile korunduğundan daha epeyce yük kaldırır. Dolayısıyla kol dayama içindeki 12v prizde dahil tamamı kullanıma açık halde. Ses kalitesi mükemmel. Sıradan piyasa malı bt aparatları gibi özellikle tizlerde mundar olma durumu yok. Şıkır şıkır çalıyor. Teybe henüz kıyamadım. Çok istiyorum double alıp takmayı ama cabasse şu bağlantıyla biraz daha götürür beni. Müzik işini arkadaşla ortak olarak spotify ile çözdük karada ölüm yok artık :D

image3.jpeg image2.jpeg
image1.jpeg image0.jpeg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bu ara hareketliyiz. Bir iki incik boncukta gelecekte ne zaman meçhul. Yağ bakımı geldiğinden Gereğini yaptım. Polen yeni değiştiğimden ona ellemedim. Hava filtresi yan sanayi. Zaten 5-6 binde bir değiştirdiğim için çokta orjinal diye aramadım. Yağ filtresi orjinal. Yağ olarakta marka takıntım hiç yok ama baktım aynı paralara gelecek Motul 8100 x-cess 5-40 aldım. Sırf uygun fiyata diye ayak dayama aldım şimdilik montajıda yaptım ama görüldüğü üzere biraz emanet durdu. Oradaki bölgeye göre törpülenecek. Bir de daha evvel bahsetmişmiydim bilmiyorum, Şamandıram sıkıntılıydı. Daha doğrusu yakıt ibrem. Yokuşta araba az meyilli bir yerde ise vs bazen durup dururken yakıt bitmek üzere diye konuşup duruyordu. Depo çeyrekken bir anda dibe iniyordu vs. Orjinal servis kutusundan çıkanların fiyatları malum. F7R ı toplarken Fispa-Sidat markalarını keşfetmiştim. Bu ikili orjinal parçaların üretimini yapan firma idi megane için. Güncel şamandırayıda sanırım yapan bu firmalar. Çünkü megane a aldığım şamandıra gibi bunda da marka logosunun denk geldiği kısım kazınmış. Velhasıl montajını yaptırdım bu sıkıntıdan da kurtulduk. Sıradaki işlerden birisi reno sport krom vites topuzu gelecek onun montajını yapacağım. Ön koltukların ikisininde soketleri mındar durumda. İkisini birden kendim söküp custom soketlerle yenileyeceğim. Sonrasında far yıkama sistemi ve ön far seviye sensörünün kırık bacağının onarımını yapmaya çalışacağım. Seneye komple kaporta boya olacak öncesinde ıvır zıvırlarını bitireyim istiyorum.

image9.jpeg image6.jpeg
image7.jpeg image8.jpeg
image5.jpeg image1.jpeg
image0.jpeg image2.jpeg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Vallahi keyfi değil ya tamamen ihtiyaçtan bu sefer. Hatta mecbur kaldım...

Laguna 2 lerin orjinal vites topuzu piyasada yok varsa da saçma paralar. Haliyle insanlar megane 3 serisi vites topuzları takıyor. Onları takmak için plastik parçalar var bir nevi adaptör gibi düşünün topuzu sabitlemek için yani. Ben orjinal ve yan sanayi topuzlarda birçok kez düzgünce sabitlemeyi denedim lakin genelde topuzun altındaki yay sebebiyle bir türlü yerinde düzgün durmadı. Araba D segment aile arabası yazı reno sport biraz absürd duruyor kabul ediyorum ama yazı tipi değişikliği için kalıp vs gerekliymiş maliyetine katlanacak durumum olmadığından böyle oldu. Orjinal sistemde topuzun alttaki plastik aksama nasıl takıldığını belki bilenler vardır buradan yazması uzun ve gereksiz olur. Ama o saçma sistem yüzünden ben bunalıma girmek üzereydim. Şükür bitti gitti gayette şık ve kullanımı keyifli oldu.

image3.jpeg image2.jpeg
image0.jpeg image1.jpeg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Öhhömmm
Harcamaya devam.
İzinde başıma gelenler malum. Rolantide bir süre çalışıp sonrasında silkelenme gaz yememe vb sorunlar oluşmuştu. İlk önce turbo elektrovanası değiştirdik. Kısmen düzelme olsada araba kendine gelemedi. Sonrasında egr değiştirdik. Değişen bişey olmadı ama bahane ile yeniledik zira eskisinin hali içler acısıydı. Son olarak turbo sökülüp vnt kanatçıkları değiştirildi. Şu an bi tık daha iyi lakin yine istediğim önceki seviyesinde değil. Sanırım turbonun kartuşunu komple yenilemekten başka çare gözükmüyor. Bu arada bu işlem bu ay muhtemelen yapılacak. Hazır sökükken enjektörlerede bir bakım yaptırmayı düşünüyorum. Gerekirse uçları değişecek. Bu arada nasıl fark edemediysem motor içinde bir minik canlı sizlere ömür olmuş. Silecek suyuna su eklemek haricinde kaput açmaya hiç ihtiyaç duymadığım için birde motor kaputu altında her yer kapaklarla örtülü olduğundan fark edememişim.

image5.jpegimage0.jpegimage3.jpegimage2.jpegimage4.jpegimage1.jpeg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Darlanıyrım bunalıyrım çok kızayrım İsiyin emice nedur habu başumuza gelenler o_O

Modum tam olarak bu. Turbomdaki vnt kanatları hasar görmüş sıkışmışlar. Tamam dedik 500 tl verip yaptırdık. Taktık araba gidiyor silkeleme yok ama eh işte nazlanıyor yine eski performansı yok. Ayrıca gecikme çok çok fazla. Gaza tam bassam bile aracın tepki vermesi 3sn leri buluyor sollama işi ciddi problem oluyordu. Geçen gün basit bir yokuşu bile çıkamadım simsiyah dumana boğuldu ortalık. Sonra geri geri ana yola inip düz yolda sanayiye gittim. Yine gaz yemedi ama gaza seri şekilde bas çek yapınca dördüncü beşinciden sonra toparlıyor ama sabit gaz gidince yine bayılıyor illa sürekli bas çek yapacağım. Neyse Turbo tamirini yapan arkadaşa gidip bunu yaptın ama durum bu dedik. Söktü dağıttı sıkışma yok bişey yok turbo sağlam sağlıklı ama yine elden geçireyim dedi. Yaptı güya bişeyler taktık yerine aynı değişen hiçbişey yok. Adam turboda bi sıkıntı yok diye ısrar edince dahada gitmedim artık. Merkezde bir yere söküp yolladık bakalım neticesi ne olacak. Bu arada wg sağlam. elektrovanadan giren çıkan ince hortumlar sağlam. EGR zaten yeni. Turbo hortumlarında yarık yırtık vs yok. Oynatmaya az kaldı anlayacağınız.

image3.jpeg image2.jpeg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Evet arkadaşlar sorun egr den çıktı. Piyasada olabilecek en adi malzemeyi almışız. 3 gün araba yatmasın diye af edersiniz bir halt ettik ama buda ders oldu. Orjinale en yakın kalite Kale markada mevcuttu. Hazırda eskisini iade edip onu taktık. Meğer ben arabayı aldım alalı araba gitmiyormuş. Çıkan egr ninde hali bu.

D13AD169-36EF-42A8-B1A4-99D992C3A5C0.jpeg9F4C483C-0FEB-4ED4-9BE4-DCAA32B5AA86.jpeg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Kuru yer kalıyor kesin. Dikkat ederim aslında ama demek bir yerler kesin kuru kalmış o_O
Geçen akşam kardeşim arabayı alıp eve kadar gideceğini söyledi. 5 dk sonra telefonum çaldı arabanın lastik bir anda indi diye. O nasıl iş bişey yoktu dedim. Siteden çıkana kadar bişey yokmuş bir anda kabak çiçeği gibi açılmış 😂
Finalde daha senesini doldurmayan sıfır lastiklerimin biri sizlere ömür oldu. Zaten gönülsüz gönülsüz almıştım, hem kışlıklara geçmeye bahane oldu hem de daha düzgün bir jant lastik almaya bahane olmuş oldu. Lastiğin bu olayda suçu yok gerçi, biraderinde bir yerleri kuru kalmış herhalde 😂
Tam araba mermiye döndü derken bunda da bir hayır vardır elbet diyeceğiz. Birkaç ay kışlıklar idare eder. Allah vere de onlara birşeyler olmasa bari. Bu arada kalan 3 lastik satılık ilan vereceğim.
Not: Sabah yine abdest tazeledim 😂
Buraya tıklayıp yeni jant almakla alakalı bir sıkıntıma cevap verirseniz ayrıca memnun olurum :)

image0.jpeg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Geçen süreçte fotoğraf çekemedim ama nereye ne harcadım arabaya ne yaptım burda kayıt ve günlük tuttuğum için paylaşayım. 200tl verip antifiriz koydurdum. Vardı içinde ama özelliğini kaybetmiş. Cumartesi günü de arabanın motor bölümünden dumanlar gelmesi üzerine sanayiye gittim. Turboya gelen ince yağlama hortumunun oringi özelliğini kaybetmiş. Oluşan yağ sızıntısıda turbonun üzerine damlayıp duman çıkmasına sebep olmuş. Şükür olumsuz bir durum yok. Mini minnacık bir oring sök tak işçilik 50 tl ye hallettik. Bu arada koltuk altlarında soketler için pc power çoklama soketi sipariş verdim. Kendi soketi malumunuz piyasada yok. Artık ömürlük olur diye düşünüyorum. Fotoğraftaki üründen her 2 ön koltuk içinde aldım.
460062717_7.jpg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Evet cicilerimiz geldi. Nasipse bu hafta sonu montajını yapacağız. İnşallah artık bu saçma sapan soket mevzusu kaynaklı arızalarımız da son bulacak. Bilgisayar teknik servisi ile ilgilenen bir abime konuyu danıştım. Malumunuz amper olarak epeyce bir yük var koltuk tesisatında. Kaldırır mı diye endişelerim vardı lakin kendisi şöyle dedi; Bunların içindeki kablolar saf bakır oluyor. Hiçbir sorun olmaz çok mantıklı bir çözüm bulmuşsun. Hadi inşallah diyelim. Başka markalara da uygulanabilir bir çözüm. İnşallah sizlerden de işine yarayan olur.
image0.jpeg image1.jpeg image2.jpeg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım