çok maliyetli birşeyle işim yok ya, hep yaptırdığım yer var aslında mahallede ama pazar günleri başı çok kalabalık oluyo diğer günler işten gidemiyorum diye alternatif bakıyorum, bi de şimdi iyi bi yere gidersem teybime laf ederler :D
Abi ikisine de bi bak derim, özellikle Yılmaz elektronik işinde uzman

Abi ikisine de bi bak derim, özellikle Yılmaz elektronik işinde uzman
Usta, Ustalık gerçekten önemli.

Yine içimi dökeceğim, yeri burası değil ama.
Aracımın kayış sisteminden ses geliyor, ustaya krank kasnağından şüpheleniyorum diyorum. Usta, benzinli araba kasnak dağıtmaz diyor :D

Aux sistemini alıyorum, ustama gidiyorum. Parçayı kendisinden almadığım için üstünkörü ilgileniyor, sistemi aktif etmeden dükkandan uğurluyor.

Son zamanlarda yaşadıklarım beni sanayiye küstürdü :(

Usta, Ustalık gerçekten önemli.

Yine içimi dökeceğim, yeri burası değil ama.
Aracımın kayış sisteminden ses geliyor, ustaya krank kasnağından şüpheleniyorum diyorum. Usta, benzinli araba kasnak dağıtmaz diyor :D

Aux sistemini alıyorum, ustama gidiyorum. Parçayı kendisinden almadığım için üstünkörü ilgileniyor, sistemi aktif etmeden dükkandan uğurluyor.

Son zamanlarda yaşadıklarım beni sanayiye küstürdü :(
sanayide iyi ustan yoksa zaten küsmen çok normal abi.

boşuna dememişler ''allah sanayiye ve hastaneye düşürmesin'' diye.

Ya sen yeşilin hangi tonusun bana bir anlat be :D çok güzel ruhum açılıyor konuda :)

1000107059.jpg

Ön amortisör takozkarı değişti, ön amortisörler tamir oldu, rot ayarımız sıfırlandı.

18 yaşında ve 251.000 km'deki bir aracın fabrikanın taktığı yay ve amortisörlere sahip olması baya şaşırttı.

Şimdi ok gibi dümdüz gidiyoruz ve darbeyi çok daha pürüzsüz emiyoruz💪🏻.

Grande Puntomla yaklaşık 1500 km tatil yolculuğu sonrası Ankara'ya sorunsuz sıkıntısız geldik.

Tatile gitmeden önce rengi solmuş cam filmlerimiz en arka cam 3 numara, yan camlar 2 numara olarak Amerikan 5 yıl garantili filmler ile yenilendi (markasını inanın bilmiyorum).

WhatsApp Image 2024-08-29 at 12.55.01.jpeg
WhatsApp Image 2024-08-29 at 12.54.54.jpeg

Tatilde şehir içi ve şehir dışı hiç dikkat etmeden, bazı yerler 170 km/h ancak ortalama 120-130 km/h hız bandında, 3 kişi + full bagaj, 4 mevsim lastikler, yolculuğun %80'inde klima açık kilometrede tam 2 TL yaktı.
253.000 km ile yolumuza devam ediyoruz. Puntomla çok mutluyuz. Puntonun yanındaki BMW 320D E90 gitti, Audi Q7 geldi. Konusu yakındır :).

Arabayı aldığımda gözüme batan şeylerden birisi de yarım şekilde dikilmiş direksiyon kılıfıydı.

Aşağıda aldığım ilk halinin fotoğrafını görebilirsiniz:

61903_ac2fb1769a7ed448e66bb60d27984ff7.jpeg

Ukrayna'dan yaşayan abimin AliExpress'te bulması sonucu ölçülere birebir uyumlu direksiyon kılıfı sipariş verip evin önünde abim halletti.

WhatsApp Image 2024-09-02 at 19.50.08.jpeg

Biraz daha kalın oldu ama gerçekten tutuş hissiyatı ve canlıda görüntüsü çok içime sindi.

Delikli deri tutuş kısımları zaten çok hoşuma giden bir olay, kendi aracımda da olmasına bayıldım.