3 Harf 3 Rakam yeni plakalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Buna yeni yeni denk gelmiştim. İspartada okuduğum için 32AAB737 gibi plakalar vardı ve o kadar eğrelti duruyordu ki.. Şimdi ufak bir araştırma yaptım geyik basliginda da muhabbeti geçti plakalar artık tek merkezde toplanacak, ilçe plakaları olmayacakmış. Yani yeni plaka alırken 2 harf 3 rakam, 3 harf 2 rakam plaka artık alınamıyor.
Benim taunusun plakası 32 MDP 74. Ben bunu 07 LX XXX yapmak istiyordum ve artık imkansız olmuş. Siz ne düşünüyorsunuz?

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Ben de hiç beğenmiyorum 3 harf 3 rakam plakaları. İlk zamanlar İstanbul-Ankara plakalarda görmüştüm ve demek ki tüm serileri tükettiler ondan 3 harf 3 rakama geçtiler diye düşündüm ama sonra küçük şehirler dahil her şehirde görünce olayı çözmüş oldum.
Yine istenirse plaka alınabiliyor tanıdık olmak şartıyla anladığım kadarıyla, bununla ilgili Noyan da video çekmişti hatta, biraz da prosedürü anlatıyordu, şöyle bırakayım.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Ben de hiç beğenmiyorum 3 harf 3 rakam plakaları. İlk zamanlar İstanbul-Ankara plakalarda görmüştüm ve demek ki tüm serileri tükettiler ondan 3 harf 3 rakama geçtiler diye düşündüm ama sonra küçük şehirler dahil her şehirde görünce olayı çözmüş oldum.
Yine istenirse plaka alınabiliyor tanıdık olmak şartıyla anladığım kadarıyla, bununla ilgili Noyan da video çekmişti hatta, biraz da prosedürü anlatıyordu, şöyle bırakayım.
Biraz tuzlu. Aklıma valla ben memur deyilem repliği geliyor :D

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Biraz tuzlu. Aklıma valla ben memur deyilem repliği geliyor :D
Valla doğrudur o kadarını bilemem artık :D Büyük konuşmayayım da arabama 3 harf 3 rakam plaka taktırmam, ya özellikle de küçük-orta çaplı şehirlerde tam eziyet. Her taraf AAB-AAC kaynıyor, gına geldi artık.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Ne güzel 3 harf 2 rakam 07 Lx xxx olacaktı. Neyse 35 mdp 74 kalacak artık yapacak bisey yok
Galiba arabandaki plakayı alabiliyorsun yanına emin değilim gerçi. Bizim plakayı babam 2.5 yıl önce arabayı aldığımızda değiştirmişti, baş harfleri falan istediğimiz gibiydi yani seçtik plakayı. Eğer dediğim gibiyse araba değiştirdiğimizde plakayı da alırız.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Galiba arabandaki plakayı alabiliyorsun yanına emin değilim gerçi. Bizim plakayı babam 2.5 yıl önce arabayı aldığımızda değiştirmişti, baş harfleri falan istediğimiz gibiydi yani seçtik plakayı. Eğer dediğim gibiyse araba değiştirdiğimizde plakayı da alırız.
Benim anladığım kadarıyla eskiden alınmış veya hurdaya alınmış, tekrardan alınabilecek plakalar artık direk tarihe karışacak. AAx serisinden sürekli yeni plaka gelecek. Eğer öyleyse plaka seçme isi biraz hayal artık. Tescili alacağım zaman araştırırım AAx gelecekse 35 MDP 74 üm kalır değiştirmem :D

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Benim anladığım kadarıyla eskiden alınmış veya hurdaya alınmış, tekrardan alınabilecek plakalar artık direk tarihe karışacak. AAx serisinden sürekli yeni plaka gelecek. Eğer öyleyse plaka seçme isi biraz hayal artık. Tescili alacağım zaman araştırırım AAx gelecekse 35 MDP 74 üm kalır değiştirmem :D
İyi de bir süre sonra yetmez ki dediğin gibi olursa, özellikle İstanbulu düşününce daha şimdiden c ile başlayan plakalar görmüşlüğüm bizzat var yani doldurması çok da uzun bir süre değil. Doldurduğu zaman da Çukur dizisindeki gibi 3 harf 4 rakama geçmezler herhalde :D Çünkü onu okuması bile mesele yani :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
İyi de bir süre sonra yetmez ki dediğin gibi olursa, özellikle İstanbulu düşününce daha şimdiden c ile başlayan plakalar görmüşlüğüm bizzat var yani doldurması çok da uzun bir süre değil. Doldurduğu zaman da Çukur dizisindeki gibi 3 harf 4 rakama geçmezler herhalde :D Çünkü onu okuması bile mesele yani :D
Gecerler bence 2 harf 4 rakam bile çok güzeldi app ye yakisiyordu :D

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Gecerler bence 2 harf 4 rakam bile çok güzeldi app ye yakisiyordu :D
Onu da sevmiyorum :D Benim hafif plaka takıntım da var zaten (tamam tuhafım biliyorum), 3 harf 2 rakam veya 2 harf 3 rakam en temizi. Okunması kolay, yazı karakterleri falan da yerinde oluyor çünkü adamlar sayı ve rakam sıkıştırmakla uğraşmıyorlar, arada hafif ve nizami boşluk oluyor, en temizi :)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Onu da sevmiyorum :D Benim hafif plaka takıntım da var zaten (tamam tuhafım biliyorum), 3 harf 2 rakam veya 2 harf 3 rakam en temizi. Okunması kolay, yazı karakterleri falan da yerinde oluyor çünkü adamlar sayı ve rakam sıkıştırmakla uğraşmıyorlar, arada hafif ve nizami boşluk oluyor, en temizi :)
Bence de katiliyorum. Rakamlarda 4 olunca da çok iyi oluyor :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
konuyu yeni görmüşüm kusura bakma adamım. Ben de alf38in yanına aud'li bişiler olsun ya da #faa olsun dedim emniyetle görüştüm falan, 300 lira ile 2000 lira arasında özel plaka ücreti dediler. benim istediklerim için 300-400e hallolur dediler. Sen istediğin plaka için trafik şubeyle bi görüş, belki yardımcı olurlar

Kursad

Profesör
7 Mar 2018
68
97
1,060
24
Antalya
Marka
Ford
Biz arabayı satarken 07 BHU XX vardı, yeni sahibi 07 AAX'li birşey ile değiştirdi, bakalım düzgün bır araç bulduktan sonra plakayi geri almak icin (boştaysa) ne kadar isteyecekler.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
konuyu yeni görmüşüm kusura bakma adamım. Ben de alf38in yanına aud'li bişiler olsun ya da #faa olsun dedim emniyetle görüştüm falan, 300 lira ile 2000 lira arasında özel plaka ücreti dediler. benim istediklerim için 300-400e hallolur dediler. Sen istediğin plaka için trafik şubeyle bi görüş, belki yardımcı olurlar
Abi Lx plaka alacak olsam tanıdık bol da ADY almak için Antalya merkez şubede tanıdık lazım o da yok :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım