4 Dolar + KDV Kim geçmek ister

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Son açıklanan tasarruf paketinde yazdığın şeylerden bazılarının önüne geçildi. Meclis hizmetlerin de sana katılmıyorum; ben o hizmetleri bir ihtiyaç olarak görüyorum. Uçak konusu da söylendiği gibi ise bence de israf; ancak iddiayı ortaya atanlar delilde vermek zorunda.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
eline sağlık. benim de yazacak çok şeyim var da umutsuz vaka gözü ile bakıyorum o yüzden sessiz sakin duruyorum şimdilik
Halinden memnun olana diyecek tek bir lafım olmaz, zira söz artık orada tükenmiştir. Ama içinde bir gram bile olsa haksızlığa uğradığını düşünen, çok çalışıp çok verdiğini ama az aldığını düşünen, milletin temsilcilerinin milletten daha lüks içinde yaşadığını düşünen kim varsa birazcık sorgulayan bir zihinle bakmasını dilerim sadece. Fakat dediğim gibi memnun olana hiç sözüm yok, saygı duyarım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Son açıklanan tasarruf paketinde yazdığın şeylerden bazılarının önüne geçildi. Meclis hizmetlerin de sana katılmıyorum; ben o hizmetleri bir ihtiyaç olarak görüyorum. Uçak konusu da söylendiği gibi ise bence de israf; ancak iddiayı ortaya atanlar delilde vermek zorunda.
Ben 1500 lira maaşıyla 1000 liraya dişini yaptıramayan çok insan tanıdım acı içinde yemek yiyen. Benim paramla meclis doktoruna dişini yaptıran milletvekili varsa ki var, ben öyle bir meclis hizmetini de ihtiyacını da tanımam. Uçak mevzusunun faturasını bulabilecek durumda değilim, tahminimce kimse değil, ortada devletin 77 milyon dolarıyla alınan bir uçak olduğu aşikar. Bu para devletin parasıyla değil de cumhurbaşkanı, başbakan yahut milletvekili parasıyla alındıysa o kadar parayı nereden buluyorlar, hadi buldun kendi paranla aldın o zaman niye vatandaşa dolar bozdur deyip 77 milyon doları yurt dışına çıkarıyorsun ? İnsan pek farklı bir varlıktır, bir şeye yahut birilerine bir kere inandığı zaman kendisine bahaneler üretmeyi sever de başarır da.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Demek istediğim şey aşikar dediğiniz olayın şuana kadar bir delilini görmemiş olmamız. Uçağın Türkiye'de son 6 ay içinde çekilmiş bir resmi dahi yok. Ben bu durumda bu habere inanmak yerine inanmamaktan yana tavır alırım.

Son düzenleme:

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Demek istediğim şey aşikar dediğiniz olayın şuana kadar bir delilini görmemiş olmamız. Uçağın Türkiye'de son 6 içinde çekilmiş bir resmi dahi yok. Ben bu durumda bu habere inanmak yerine inanmamaktan yana tavır alırım.
THY'de yüksek kademede tanıdığım çok insan var, kaldı ki bende havacılık sektöründeyim; evet uçak alındı. Kaldı ki bu uçak alma mevzusu taa yaz başında konuşulmaya başlanmıştı. Sadece karar veremiyorlardı, gitmişler eski Tunus liderinin A340'ını almışlar.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
THY'de yüksek kademede tanıdığım çok insan var, kaldı ki bende havacılık sektöründeyim; evet uçak alındı. Kaldı ki bu uçak alma mevzusu taa yaz başında konuşulmaya başlanmıştı. Sadece karar veremiyorlardı, gitmişler eski Tunus liderinin A340'ını almışlar.
Hava İş Sendikasının Genel Başkanı ile ve THY'nin Genel Müdürlüğünde görev alan ağabeylerim böyle bir şeyin olmadığını söylüyor.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
İddia size ait, benim bunun aleyhine delil sunmamı bekleyemezsiniz. Sizin iddianızı delillendirmeniz gerekir. Böyle bir söylenti çıkmış ve her şey bundan ibarette olabilir... Delil verirseniz memnun olurum; hesap sorabileceğim kişilere sizler gibi bende hesap sormak isterim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dediğim gibi bu işin faturası yok. Tunus Havayolları'nın yaptığı açıklamada ' ismini veremeyeceğimiz bir havayolu şirketi bilmem ne modelli uçağımızı satın almıştır ' diye açıklama yapmış, bu açıklama internette var. Google'dan araştırıp bulabilirsiniz. Alan uçak firmasının adı özellikle verilmiyor fakat uçağın Thy tarafından devlet için alındığı belirtiliyor.

Son düzenleme:

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Tunusair sözcüsü bile uçak satın alındığını onaylamışken hala inanılmaması çok garip. İşin ilginç yanı thy genel müdürlüğündeki ağabeyleri nasıl böyle bir şeyin olmadığını söylemişler o daha da garip.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,543
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Tunusair sözcüsü bile uçak satın alındığını onaylamışken hala inanılmaması çok garip. İşin ilginç yanı thy genel müdürlüğündeki ağabeyleri nasıl böyle bir şeyin olmadığını söylemişler o daha da garip.

Yavuzhan beyin kaynaklarını bilemem. Ama Thy şu ortamda ben bu kadar dolara uçak aldım diyerek tepkileri üzerine çekmek istemez.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/soner-yalcin/yeni-truva-at-eko-emperyalizm-1552588/

İlginizi çektiyse,

http://www.idefix.com/Kitap/Bir-Eko...rastirma/Dunya-Politika-/urunno=0000000194287

Umrunuzda değilse,

160301104845-chiron-2-super-169.jpg

Chiron teste gelecek mi?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,269
45,898
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yavuzhan beyin kaynaklarını bilemem. Ama Thy şu ortamda ben bu kadar dolara uçak aldım diyerek tepkileri üzerine çekmek istemez.
Zaten sanırım Tunusair'in yaptığı ilk resmi açıklamada ' ismini veremeyeceğimiz bir havayolu şirketi ' diye cümleye başlaması, bununla alakalı diye düşünüyorum

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Paylaşımlar için teşekkürler. Bu yönde bir karar olduğu AŞİKAR. Uçak geldi mi gelmedi mi bilmiyorum sonuç itibariyle alınma kararı alınmış. Bu konu ile alakalı sebepleri ve kullanım amaçlarını öğreneceğim. Ancak bu Uçak gerçekten bir ihtiyaç olmamasına rağmen (şuanda böyle güzüküyor) alınmışsa açık bir israftır. Bende buna karşıyım.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,543
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Paylaşımlar için teşekkürler. Bu yönde bir karar olduğu AŞİKAR. Uçak geldi mi gelmedi mi bilmiyorum sonuç itibariyle alınma kararı alınmış. Bu konu ile alakalı sebepleri ve kullanım amaçlarını öğreneceğim. Ancak bu Uçak gerçekten bir ihtiyaç olmamasına rağmen (şuanda böyle güzüküyor) alınmışsa açık bir israftır. Bende buna karşıyım.

Ben Teşekkür ederim..

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
THY dediğimiz firma şu an her ne kadar "yıkılmadım ayaktayım en iyi benim" izlenimi yaratmaya çalışsa da, kötü yönetim yüzünden sürünüyor resmen. Seferden çekilen uçakların haddi hesabı yok. Saçma saçma alınan sponsorlar yüzünden -batman/supermen- thy teknik ekibin maaşları bir süre gecikmeli olarak ödenmek zorunda kaldı.
edit: imla

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,543
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
THY dediğimiz firma şu her ne kadar "yıkılmadım ayaktayım en iyi benim" izlenimi yaratmaya çalışsa da, kötü yönetim yüzünden sürünüyor resmen. Seferden çekilen uçakların haddi hesabı yok. Saçma saçma alınan sponsorlar yüzünden -batman/supermen- thy teknik ekibin maaşları bir süre gecikmeli olarak ödenmek zorunda kaldı.

Benzer mevzuları çok fazla duydum, sanırım THY fazla şişiriliiyor....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım