Akaryakıt Fiyatları

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bu kadar zammı artık Hypermillingde kurtarmaz.

Hocam,

aslında akaryakıt fiyatından bağımsız olarak, biraz daha fazla güvenlik, biraz daha az aracı yıpratma ve biraz daha az yorgunluk anlamında bende hypermilling uygulaması yapmaya başladım son 3-4 haftadır.

Zaten çılgın gibi kullanmam aracımı, özenirim ... ancak artık hakkaten gaz pedalına daha da nazik davranıp, freni okşayacak şekilde kulanıyor, oto yolda 120 de CC yapıp gidiyorum .. depo ortalamam 5.6 dan, 4.9 a kadar geldi... ama yani nereye kadar... daha da inmez... içinde otoban ve akıcı sürüş olsa da, İstanbul burası :) illaki trafik var...

İşte elimizden geldiğince trafiği aksatmayacak ve can da sıkmayacak kadar hypermilling aktivitelerine önem vermeye başladık :)

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen
Rahat olun24 Haziran'da kacacaklar o zamana zamcıklar azalır.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Hocam,

aslında akaryakıt fiyatından bağımsız olarak, biraz daha fazla güvenlik, biraz daha az aracı yıpratma ve biraz daha az yorgunluk anlamında bende hypermilling uygulaması yapmaya başladım son 3-4 haftadır.

Zaten çılgın gibi kullanmam aracımı, özenirim ... ancak artık hakkaten gaz pedalına daha da nazik davranıp, freni okşayacak şekilde kulanıyor, oto yolda 120 de CC yapıp gidiyorum .. depo ortalamam 5.6 dan, 4.9 a kadar geldi... ama yani nereye kadar... daha da inmez... içinde otoban ve akıcı sürüş olsa da, İstanbul burası :) illaki trafik var...

İşte elimizden geldiğince trafiği aksatmayacak ve can da sıkmayacak kadar hypermilling aktivitelerine önem vermeye başladık :)

Araba markası neydi. Bir iki döküman inceliycem.. Model yılı şanzıman motor tipi

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arkadaşlar,
Allem ettim kallem ettim, malesef lpg bile yaksam ucak biletinden daha malyetli oluyor Marmaris yolculuğu. 750 km yolun git gel maliyeti, köprü dahil 500-600 tl tutarken , Pegasusun indirimli ucak bileti ile yolculuk 450 liraya maliyet oluyor. Arabanın yıpranması, lastik , bakım paralarınıda eklediğimde malesef epey bir kabarık tablo ile karşılaşıyoruz. Bu ülkede araba ile yolda gitmek, uçakla gitmekten pahalı olmuş. Ben bile bu kadar ekonomik kullanım verilerine rağmen uçağı tercih ediyorsam artık siz düşünün.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Siz kendinizi paralayın. Kısa bir süre tapınma seviyesinde yandaş bir şehirde bulundum, hallerinden acayip memnunlar.
''Öyle gerekiyormuş yapacak bir şey yok'' minvalinde şeyler vızıldıyorlar, psikolojim bozulmak üzereydi kaçtım. Bir gün içerisinde oldu bunlar, siz düşünün zehrin etkisini.

Benimde fikirlerim değişti, müstahak bence. Umarım fırından ekmek çıkaramayacak duruma geliriz.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Siz kendinizi paralayın. Kısa bir süre tapınma seviyesinde yandaş bir şehirde bulundum, hallerinden acayip memnunlar.
''Öyle gerekiyormuş yapacak bir şey yok'' minvalinde şeyler vızıldıyorlar, psikolojim bozulmak üzereydi kaçtım. Bir gün içerisinde oldu bunlar, siz düşünün zehrin etkisini.

Benimde fikirlerim değişti, müstahak bence. Umarım fırından ekmek çıkaramayacak duruma geliriz.
Daha önce 3 kez daha dile getirmiştim; kendi milletimden soğudum ve soğumaya devam ediyorum. Destekleyip destekleyip ağlayan, maddi zorluk çeken hiç kimseye üzülmüyorum.

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen

Bende bunu düşünüyorum ama artık kendi gözlerinde bir korku var gibi duruyor zaten bu sefer de olmaz ise bu saatten sonra da Bir cacık olmayacak gibi duruyor.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bende bunu düşünüyorum ama artık kendi gözlerinde bir korku var gibi duruyor zaten bu sefer de olmaz ise bu saatten sonra da Bir cacık olmayacak gibi duruyor.

Daha önce 3 kez daha dile getirmiştim; kendi milletimden soğudum ve soğumaya devam ediyorum. Destekleyip destekleyip ağlayan, maddi zorluk çeken hiç kimseye üzülmüyorum.

Geçen arabayla giderken uzun süredir kullanmadığım radyoyu bi açayım dedim. Ahaber denk geldi dinliyorum bi kadınla sokak röportajı yapıyolardı anladığım kadarıyla ve kadın şöyle diyordu ''eskiden yiyecek bulgur bulamazdık. ekonomimiz kötü olabilir bu dış güçler yüzünden böyle bizim gelişmemizi istemiyorlar. geçim sıkıntısı olabilir bunlar atlatılacak. erdoğan'a güveniyoruz, ....''
Benim bu noktada anlamadığım şey herkesin izlediği TV kanallarında delicesine hükümetin reklamı yapılırken neden aksini söyleyen yok. Tamam bazı kanallar söylüyor ama hep üstü kapalı. Neden farklı bir görüş belirtmek suç bu ülkede.. Zorla bir görüşe ikna etme çabaları neden? Ne kadar tatmin oluyorlar acaba ? İnsanın istemediği halde ona bir şeyleri kabullendirmeye çalışmak ne kadar tatmin edici ? Bu zavallılık değil midir

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
günaydın ahaliiiiiii.az önce ntv'de haberi çıktı.yapılan zam kadar ötv'de indirim olacakmış.bu seçim korkusu nelere kadir...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
870F2169-CCF3-4DD1-9715-E00A1E91E512.png

Bundan sonraki zam ve indirim haberlerini mesai bitimi saat 19:00da püisin rakip sendikası Twitter’dan duyuracakmış :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-akaryakita-otv-duzenlemesi-40839212

Seçim geliyor ve olması gereken daha yeni yapılıyor ,bundan sonra gelecek olan zam kadar ötv düşecek ve fiyatlar sabit kalacak ama dolar ve petrolde düşüş olursa o günkü ötv oranı geçerli olacak yani düşüş olacak
ben nedense indirim olursa ötv arttırılacak olarak anladım. yani fiyat sabit kalacak?

"Düzenlemeyle, petrol fiyatlarında ve döviz kurunda azalma meydana gelmesi halinde ise bu ürünlerde bugün itibariyle geçerli olan ÖTV oranları uygulanacak."

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen
Geçen arabayla giderken uzun süredir kullanmadığım radyoyu bi açayım dedim. Ahaber denk geldi dinliyorum bi kadınla sokak röportajı yapıyolardı anladığım kadarıyla ve kadın şöyle diyordu ''eskiden yiyecek bulgur bulamazdık. ekonomimiz kötü olabilir bu dış güçler yüzünden böyle bizim gelişmemizi istemiyorlar. geçim sıkıntısı olabilir bunlar atlatılacak. erdoğan'a güveniyoruz, ....''
Benim bu noktada anlamadığım şey herkesin izlediği TV kanallarında delicesine hükümetin reklamı yapılırken neden aksini söyleyen yok. Tamam bazı kanallar söylüyor ama hep üstü kapalı. Neden farklı bir görüş belirtmek suç bu ülkede.. Zorla bir görüşe ikna etme çabaları neden? Ne kadar tatmin oluyorlar acaba ? İnsanın istemediği halde ona bir şeyleri kabullendirmeye çalışmak ne kadar tatmin edici ? Bu zavallılık değil midir

Hepsi Kendi kanalları dün Fox da ince vardı mesela adam açık açık konuştu. Aynı şekilde foxdada açık açık konuşuyorlar duyana artık bağımsız bir kanal zaten.

Yine de çoğu kanalda ses çıkmaması normal Bir durum incede aynı şeyi demişti bağımsızlık Yok Erdoğan döneminde diye kimse çıkıp savunamiyor diyordu.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım