KAPALI Aklıma takılan 3 Marka ve 3 Model Tavsiye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
Öncelikle herkese selamlar. Bir kaç ay içinde planladığımız otomobil alımı için kafamda soru işareti olan 3 marka ve 3 model arasında kaldım ve sizden fikir almak istiyorum.
Sizce;
- 2020 model Sıfır 1.6 Flame X Pack veya Dream donanıma sahip Corolla mı ?
- 2018-2019 model Highline Donanıma sahip VW Golf mü ?
- 2016-2017 model Design pakete sahip Audi A3 mü ?
Neden hangisini almalıyım ? DSG’ye eğer araç komple yetkili servis bakımlıysa girilir mi ? Yoksa manuel mi tercih etmeliyim.
Bütçe büyük ihtimalle 155-190 Bin arası olacak.
Başka markaları önermeyin seçenekler yalnızca bu 3 marka arasında.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ben de araba bakarken Fabia'da baya bir takılı kaldım. Özellikle otomatik istediğim için DSG'yi baya araştırdım. DSG her ne kadar eskisi gibi sorunlu olmasa da. Hatta artık sorunlu bir şanzıman olarak anılmasa da benim için hala patlamaya hazır bombadır. Ben yokuş çıkarken şanzımana bir şey oldu olacak diye düşünemem. Özellikle otomatik isteniyorsa Golf ve A3'e bakmanı önermem. Ama ileride şanzımanda sıkıntı olursa ücretini karşılayabilirim dersen DSG'nin keyfi çok başka. Manuel alacağım diyorsan da aralarında Golf'ü öneririm. A3'de çok güzel ama daha eski model bir araba alacak kadar değil.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Ben olsam Corolla Hatchback’i bekleyip onu alırdım. 10 güne Türkiye’de satışa çıkıyor. Bu araçlar içinde hem en yakışıklısı hem de en az sorun çıkaranı. A3 de Golf de kasa değiştirdiğinden ikinci elde de Corolla dava avantajlı olur. Corolla’nın eksisi ise iç taraftaki malzeme kalitesi ve yalıtım olacaktır. Bu konuda bir A3 olmaz elbet.

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
155-190 Bin tl gibi paralara çıkılınca sıfır olsun toyota corolla mantıklı 2.el oturmuş motor vites verimli ve sorunsuz ben olsam a3 direk elerim ilk önceliğim 1)corolla 2)golf ikisinide dener kullanır öyle tercih ederdim.

Son düzenleme:

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
Ben de araba bakarken Fabia'da baya bir takılı kaldım. Özellikle otomatik istediğim için DSG'yi baya araştırdım. DSG her ne kadar eskisi gibi sorunlu olmasa da. Hatta artık sorunlu bir şanzıman olarak anılmasa da benim için hala patlamaya hazır bombadır. Ben yokuş çıkarken şanzımana bir şey oldu olacak diye düşünemem. Özellikle otomatik isteniyorsa Golf ve A3'e bakmanı önermem. Ama ileride şanzımanda sıkıntı olursa ücretini karşılayabilirim dersen DSG'nin keyfi çok başka. Manuel alacağım diyorsan da aralarında Golf'ü öneririm. A3'de çok güzel ama daha eski model bir araba alacak kadar değil.
Garantisi olduktan sonra veya tüm bakımları yetkili serviste yapıldıysa iyi niyet garantisinden sorun olacağını sanmıyorum DSG benim gözümde de el bombası olsa da önceki sahibine arabayı kullandırıp kullanım tarzından biraz da şanzımana nasıl davrandığını izleyip karar da verilebilir. Manuel Golf önerenler var evet siz de önerince aklıma daha da yatmadı değil ama kafamı karıştıran bir diğer mevzu ise Toyota’nın donanım olarak bi tık daha önde olması sanki.

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
Ben olsam Corolla Hatchback’i bekleyip onu alırdım. 10 güne Türkiye’de satışa çıkıyor. Bu araçlar içinde hem en yakışıklısı hem de en az sorun çıkaranı. A3 de Golf de kasa değiştirdiğinden ikinci elde de Corolla dava avantajlı olur. Corolla’nın eksisi ise iç taraftaki malzeme kalitesi ve yalıtım olacaktır. Bu konuda bir A3 olmaz elbet.
Yakın zamanda hemen alamayacağım zaten beklediğimiz bir şey var maalesef o gerçekleştikten sonra araba alacağız o yüzden şimdiden geniş çaplı bir araştırma yaptığımdan dolayı soruyorum bu 3 marka ve modelde takılı kaldım. Corolla HB’in 2019’da yabancı ülkelerdeki tanıtım videolarını izlediğimde 1.90 olan benim için çok da rahat olmayacak gibi duruyo. Ama gönlümden de Audi geçmiyor değil fakat donanım olarak Toyota daha önde duruyor sanki.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Üç araba da beğendiğiniz fakat kararsız kaldığınız arabalar. Seçeneklerde ikinci el olanlar bir üst segment olsaydı bu noktada beklentilere göre tartışırdık. Ya da aynı segmentte beğenmediğiniz bir 0 km araba olsaydı yine tartışabilirdik. Corollayı beğeniyorsanız 0 km olacağı için bence pek düşünmeden alın.

MesutC.

Profesör
23 Şub 2019
50
1
39
1,020
istanbul
Marka
Renault

Eğer gelişi bu kadar yakınsa mutlaka Corolla HB tercihim olurdu. Görüntü Sedan modelden daha sportif.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Corolla, mevcut sıfır araçlar arasında kesinlikle fiyat-performans arabası. Tercihim corolladan başkası olmazdı. Şahsen o kadar para verdiğim bir arabada da sorun çıksa baya canımı sıkardı. O yüzden vag grubu ve otomatikten uzak dururdum.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Screenshot_2020-02-18-10-19-48-203_com.android.chrome.jpg

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Yakın zamanda hemen alamayacağım zaten beklediğimiz bir şey var maalesef o gerçekleştikten sonra araba alacağız o yüzden şimdiden geniş çaplı bir araştırma yaptığımdan dolayı soruyorum bu 3 marka ve modelde takılı kaldım. Corolla HB’in 2019’da yabancı ülkelerdeki tanıtım videolarını izlediğimde 1.90 olan benim için çok da rahat olmayacak gibi duruyo. Ama gönlümden de Audi geçmiyor değil fakat donanım olarak Toyota daha önde duruyor sanki.

Ben canlısını gördüm ve bana kalırsa Corolla HB diğerlerine göre çok şık duruyor. İçindeki yaşam alanını dıştan tahmin etmek zor ama A3'ten çok daha büyük duruyor. En azından zamanınız da var madem bir bayide görmekte fayda var. Toyota geri sayım yapmış 10 güne geliyor diye. Güveniyorlar bu modele belli ki. A3 yakın zamanda yenilenecek zaten şu anki kasa ciddi yaşlı görünen bir kasa. Yenisinin çıkmasıyla iyice yaşlanacak. Bu nedenle tercih etmezdim ben olsam. Bir de sürüş olarak Golf'ten çok farklı bir araç değil, şanzımanda DSG gibi korkulan bir ünite var vs. biraz zor bir seçim. Ben A3'ün ne sürüş ne kalite hissi olarak Premium sınıfında olduğuna çok inanmıyorum açıkçası. Malzeme kalitesi bir tık daha iyi Golf'ten iç yaşam alanında o kadar. Onun için de 2 sene öncenin A3'ü yerine Golf daha mantıklı VAG alınacaksa. Premium'a yönelinecekse bu gözle görülür malzeme kalitesi, sürüş dinamiklerinin daha iyi olması (ya konfor alanında, ya güvenlik alanında ya da headhunter kafasında sportif bir sürüş anlamında) beklenir. Dolayısıyla Volvo ya da Mercedes tercih ederim bu sınıfta. Volvo V40'ın da kasa çok eski ama fiyatı çok uygun diğerlerine göre. 2018'e kadar bile çıkabilirsiniz. Mercedes'te de temiz bir 2015-16 model alınır. Burada aslında bence bayileri gezip kafanızı netleştirmeniz lazım. Sıfır almak ve 50bin km'ye kadar araç almak farklı bir şey bence. Ben 20-30bin'de Volvo ya da Mercedes'i sıfır Toyota ya da VAG'a tercih ederim ancak sizin içinize hangisi sinecek buna kafa yormanız lazım. Donanım mı yoksa sürüş mü önemli mesela, konfor mu sizi mutlu eder güvenlik mi, ya da iç malzeme kalitesi yalıtım gibi detaylar mı yoksa teknolojik oyuncaklar mı daha önemli. Bu soruların cevabına göre yönelin. 3 Araca indirdiğinize göre ve bu araçlar premium sınıfta olmadığına göre malzeme kalitesinden çok teknoloji, yeni olması gibi detaylar sizi daha mutlu ediyor diye düşünüyorum. Durum böyle diye direkt Corolla dedim geçtim ben :) ancak premium'a yöneleyim derseniz yukarıda saydığım modeller sizi Audi'den daha çok tatmin edebilir. VAG'ın araçlarına göre çok daha net gidiyor iki model de. (Bu sınıfta BMW'yi denemediğim için onunla ilgili yorum yapmıyorum.) Bu arada sıfırda aklınızı karıştırmak gibi olmasın ama Türkiye'de çok tutulmasa da Mazda 3'ü çok beğeniyorum. Bir bakmanızda fayda olabilir.

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
Ben canlısını gördüm ve bana kalırsa Corolla HB diğerlerine göre çok şık duruyor. İçindeki yaşam alanını dıştan tahmin etmek zor ama A3'ten çok daha büyük duruyor. En azından zamanınız da var madem bir bayide görmekte fayda var. Toyota geri sayım yapmış 10 güne geliyor diye. Güveniyorlar bu modele belli ki. A3 yakın zamanda yenilenecek zaten şu anki kasa ciddi yaşlı görünen bir kasa. Yenisinin çıkmasıyla iyice yaşlanacak. Bu nedenle tercih etmezdim ben olsam. Bir de sürüş olarak Golf'ten çok farklı bir araç değil, şanzımanda DSG gibi korkulan bir ünite var vs. biraz zor bir seçim. Ben A3'ün ne sürüş ne kalite hissi olarak Premium sınıfında olduğuna çok inanmıyorum açıkçası. Malzeme kalitesi bir tık daha iyi Golf'ten iç yaşam alanında o kadar. Onun için de 2 sene öncenin A3'ü yerine Golf daha mantıklı VAG alınacaksa. Premium'a yönelinecekse bu gözle görülür malzeme kalitesi, sürüş dinamiklerinin daha iyi olması (ya konfor alanında, ya güvenlik alanında ya da headhunter kafasında sportif bir sürüş anlamında) beklenir. Dolayısıyla Volvo ya da Mercedes tercih ederim bu sınıfta. Volvo V40'ın da kasa çok eski ama fiyatı çok uygun diğerlerine göre. 2018'e kadar bile çıkabilirsiniz. Mercedes'te de temiz bir 2015-16 model alınır. Burada aslında bence bayileri gezip kafanızı netleştirmeniz lazım. Sıfır almak ve 50bin km'ye kadar araç almak farklı bir şey bence. Ben 20-30bin'de Volvo ya da Mercedes'i sıfır Toyota ya da VAG'a tercih ederim ancak sizin içinize hangisi sinecek buna kafa yormanız lazım. Donanım mı yoksa sürüş mü önemli mesela, konfor mu sizi mutlu eder güvenlik mi, ya da iç malzeme kalitesi yalıtım gibi detaylar mı yoksa teknolojik oyuncaklar mı daha önemli. Bu soruların cevabına göre yönelin. 3 Araca indirdiğinize göre ve bu araçlar premium sınıfta olmadığına göre malzeme kalitesinden çok teknoloji, yeni olması gibi detaylar sizi daha mutlu ediyor diye düşünüyorum. Durum böyle diye direkt Corolla dedim geçtim ben :) ancak premium'a yöneleyim derseniz yukarıda saydığım modeller sizi Audi'den daha çok tatmin edebilir. VAG'ın araçlarına göre çok daha net gidiyor iki model de. (Bu sınıfta BMW'yi denemediğim için onunla ilgili yorum yapmıyorum.) Bu arada sıfırda aklınızı karıştırmak gibi olmasın ama Türkiye'de çok tutulmasa da Mazda 3'ü çok beğeniyorum. Bir bakmanızda fayda olabilir.

Mazda kısmına pek girmek istemiyorum açıkçası. Aslında konfor olsun uzun yolda yormasın sesi fazla içeri almasın yeter, ki zaten Toyota kısmında 1.6 Atmosferik motorun sesini çok da içeri aldığı söylenemez, genelde sanırım yol sesini içeri alıyor. Yalıtımın çok da yüksek olmasına gerek yok. Bu arada ekonomik olması lazım yakıt olarak. Fazla basan, uçan, kaçan tiplerden değilim gaza yüklenmem ama şehir içi 1.6 atmosferik 1.0 Tsi'dan daha fazla yakarmış gibime geliyor ve tabi yıllık vergi olarak da 1.0'ın avantajı var. Şöyle bir şey daha sorayım o zaman bir tarafta 170 Bin lira civarı 1.6 Corolla Flame X Pack, diğer tarafta 1.0 TSI VW Golf Comfortline 184 Bin lira. Hangisini seçerdiniz madem 2.el pek bulaşılmaz hadi bulaşmadık diyelim. 0 olarak hangisini tercih ederdiniz her şeyi içine katıp düşünürsek. (Yakıt, vergi, yalıtım, konfor)

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
Eğer gelişi bu kadar yakınsa mutlaka Corolla HB tercihim olurdu. Görüntü Sedan modelden daha sportif.
Corolla HB 2019 yılında başka ülkelerde satışa çıktığında inceleme videolarını izledim ve açıkçası benim gibi 1.90 olan biri için pek de konforlu olduğunu sanmıyorum. Japon araçlarındaki darlık sıkıntısını biliyoruz. Corolla'da bile arkaya oturduğumda kafam tavana tam geldi geliyo tarzında. HB'de arkaya heralde kesinlikle oturamam. Sadece şoför kısmını ele almamak lazım sonuçta ama HB cidden baya hoşuma gitti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım