Arabalarınızda sevdiğiniz sesler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
1248 cm3 motor hacminden 90 beygir çıkarmaya çalışan canım turbonun doluş sesine bayılıyorum, 1.3 cdti lerin yüksek devirlerde çıkardığı bana melodi gibi gelen sesi seviyorum, kaput açıkken gaz verip saldığında enjektörlerden gelen çıtırtılı sesi seviyorum, kapı açıkken ve farlar açık konumda kapıyı açınca çıkan o hoş sesli ikaz sesini ve tabi ki de spotify şarkı listemi çok seviyorum <3

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
1.9 tdi'da turbo dolma sesi ve tam o sırada gazı aniden bırakınca blow off gibi çıkan sese bitiyorum hastasıyım :D şimdi karaktersiz 1.6 tdi sesi çekiyorum ne yapayım ama bunun da marş sesi güzel :D :D iki arabada da ortak olan harika ses ön amortisörlerden gelen "fısst fısst" sesi bayılıyorum. Yazın camı açıp mahalle arasında 20-30la giderken hafif çukurlarda o ses geliyor hoşuma gidiyor :D :D

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
Birde tavan lambasının yavaş yavaş sönme sesi var huzzzzzz diye .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Kaloriferi sıcaktan soğuğa geçirdiğiniz zaman mekanik ses ve his bildiğin konsolun için deki hareket eden tüm parçaların hareket ettiğini hissediyorsunuz. @Mt.Akina nın dediği gibi patırtı sesleri ve benim için en mükemmel ses kapıların kapanma sesi tok ses falan yalan bunun yanında.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Kaloriferi sıcaktan soğuğa geçirdiğiniz zaman mekanik ses ve his bildiğin konsolun için deki hareket eden tüm parçaların hareket ettiğini hissediyorsunuz. @Mt.Akina nın dediği gibi patırtı sesleri ve benim için en mükemmel ses kapıların kapanma sesi tok ses falan yalan bunun yanında.
o zaman bende ekleme yapıyım :D tok kapı sesi seviyorum :p Aha vagcı vurun lafını sizden önce kendime söylüyorum :p

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Herkesinde turbolu arabası varmış ya :D
-Deviri kesitiği o anlar
-alt devirlerin ölü ölü gazı pompalarken gelen o bayık ses
-Camlar ve müzik kapalıyken düşük hızlarda gaz kelebeğinin çalışma sesi :D
-Vsa off sesi ve lastiklerin ötüşü
- Nadiren ön süsp.dan gelen tıslama sesi arabanın bi şeyleri absorbe ettiğini hissediyorum
-Motoru kapatınca farlar açıksa gelen uyarı sesi
Daha uzatırım :D

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Herkesinde turbolu arabası varmış ya :D
-Deviri kesitiği o anlar
-alt devirlerin ölü ölü gazı pompalarken gelen o bayık ses
-Camlar ve müzik kapalıyken düşük hızlarda gaz kelebeğinin çalışma sesi :D
-Vsa off sesi ve lastiklerin ötüşü
- Nadiren ön süsp.dan gelen tıslama sesi arabanın bi şeyleri absorbe ettiğini hissediyorum
-Motoru kapatınca farlar açıksa gelen uyarı sesi
Daha uzatırım :D
bende isterdim bi atmo makine ama abi babam hiç sevmiyor atmosferiği :D adam turboya alışınca tabii kesmiyo gidiş olarak :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam o kalorifer kolunu yaşayan, bilen bilir vallahi hani araç testlerinde mekanik his yok hep oyuncak derler testlerde ya tam tersi bir durum oldskool şak diye bir geçiş el freninden belki daha zor geçiyor bazen kırdım mı diye ikinci kere bakıyorum.:D:D

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Hocam o kalorifer kolunu yaşayan, bilen bilir vallahi hani araç testlerinde mekanik his yok hep oyuncak derler testlerde ya tam tersi bir durum oldskool şak diye bir geçiş el freninden belki daha zor geçiyor bazen kırdım mı diye ikinci kere bakıyorum.:D:D
inanmıcaksınız bizdeki doblodada var aynı şeydenmi bahsediyoruz onu bilmiyorum yanlız :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım