Arabalarınızda sevdiğiniz sesler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
ben karbüratörü değiştirdim tekrar büyük boğaz taktım da motoru yapan lavuk silindir kapaklarının contalarıyla saplamalarda çok kötü işçilik yapmış dayanamadı üç saplama şuan adalar vapuru gibi geziyorum :D
patpatpatpatpat :D Ankarada otururken bi tanıdığım abide vardı 1303 onunda saplaması atıktı o sesi iyi biliyorum o yüzden :D

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Focus 3.5 benzin/lpg boş viteste ufak gaz verince çıkan ses (sanırsam su veya çiğ gaz atıyor) rs gibi hissettim egzoz patlatışını

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
2 . vites de yavaş yavaş rampa çıkarken şanzımanın etkisiyle çıkan motor sesi.
Diğer tork konvertörlü otomatik şanzımana sahip araçlarda da severim bu sesi. Böyle gücü alıp yaya yaya aktarması var ki beni benden alıyor. :D

Zulfadli

Mehmet
Profesör
1 Eki 2016
103
193
1,185
Ankara
Marka
Hyundai
Tcs kapalı dip gaz kalkışlarda ön tekerlerin patinaja düşme esnasında gücün %50sinin arka diferansiyele aktarılmasıyla şaftan gelen tak sesi,ve bu durumdan mütevellit dört lastiğin top yekun yolu tırmalama sesi.
Kısaca Borg warner iTm3e 4wd sisteminin kendine hayran bırakan marifetleri..

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
Konu güzel bende benim R9'un motor sesini sürekli duyduğum(izolasyon sağolsun) için hasret çekip fantazi haline gelmedi ama motor sıcak halde park ettikten sonra arabanın kapısını açıp istop etmeden önce hafif mahalleyi rahatsız etmeyecek gazı tokatlıyorum 1-2 kez tam o tokatlama anında gazdan ayağı hızlıca çektikten sonra bir hafif patırtı çıkıyor egzostan o sese müptelayım.(Egzoz patlatıyorum işte kendi halimce çaktırmayın).:D.

aynısını bende yapıyorum.hafiften pıtırpıtır patlıyor.şu wrc araçlarınınkini andırıyor :D birde r9'ların kendine has motor sesini severim.görmeden bu kesin renault derim.
birde corollalarda gaza basıldığında egzozdan hafif zırıltı çıkar oda güzeldir :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım