Arabanızın Fotoğrafları

Arabanızı seviyor musunuz

• Kullanılan toplam oy
    676

mete25

Panpa
4 Mar 2019
518
1,280
2,520
Ankara
Marka
BMW
20201222_230031.jpg

Ufak tefek tatsızlıklar yaşandı :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Dıştan R-9 GTC'ye benziyor ama içini görünce spring olduğu anlaşılıyor.
Dikkatinizi tebrik ediyorum, o jant kapakları herhangi bir R9 kapağı değil, piyasada çok zor bulunan ve 90-91 R9'larden önce ülkeye ithal olarak giren Renault 9 GTL-GTC gibi GTE(Broadway) olmayan modellerinde bulunan jant kapakları. Bende o dönem sadece 2 tane bulabildiğim için aracın sadece ön tekerlerine takayım demiştim. Açıkçası görünüm olarak dediğiniz gibi GTL-GTC gibi ithal kasalara benzetmeyi amaçlamıştım, çoğu kişi anlamasa da bir kişinin aracı satmış olsam da anlaması beni mutlu etti :D. Kapaklarımı vermedim tabii hala durur anı olarak :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
forumda benden başka spring kullanan/kullanmış birini görünce mutlu oluyorum :)

Ama tek Spring'im değildi, ilk aracım da 8-9 küsur ay kullandığım 94 metalik yeşil elektrikli ön camlı elektronik ateşlemeli daha yeni nesil Spring olmuştu, o çok çok daha orijinal ve düzgündü bu da onun fotoğrafları.

UCY

Profesör
29 Kas 2019
267
869
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
Ama tek Spring'im değildi, ilk aracım da 8-9 küsur ay kullandığım 94 metalik yeşil elektrikli ön camlı elektronik ateşlemeli daha yeni nesil Spring olmuştu, o çok çok daha orijinal ve düzgündü bu da onun fotoğrafları.

Hocam gözüme takıldı da elektronik ateşleme beyin olmadan nasıl oluyor r12 distribütörü takılmış olabilir mi ona benzettim. Benim springde de r12 takılı çünkü.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam gözüme takıldı da elektronik ateşleme beyin olmadan nasıl oluyor r12 distribütörü takılmış olabilir mi ona benzettim. Benim springde de r12 takılı çünkü.
Aslında enjeksiyonlu araç gibi düşünmeyin, sadece elektrik sisteminde eski nesil karbüratörlü araçlarda platinli ateşleme olur, yanılmıyorsam 94 ve sonrası belki 95'te olabilir tam emin değilim, platinli sistemde platin azaldığında ateşleme zayıflattığı için elektronik bir sisteme döndüler ayrıca eski nesil Spring'lere oranla da çok az bir güç artışı oldu, yaklaşık 59(60)-67(68) bg kadar az bir farkla yeni nesiller bir tık daha güçlendi.

Bakın burada platinli ve elektronik ateşlemeyle alakalı bilgi bulabilirsiniz.

platinli.

elektronik.

Kısacası ECU ile alakalı olan kompleks bir sistem değil sadece ateşlemeyi yapacak organlardaki ufak tefek farklılıklar denilebilir. Biri mekanik diğeri elektrikli :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım