KAPALI Araç seçimi 320d gt - 520i f10

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Merhabalar otoparkın çok eskiden takipçisiyim fakat forumda yeniyim bi kusurum varsa şimdiden affola.
Bir konuda ikilemde kaldık siz olsanız 320d gran tourismo mu alırdınız yoksa 520i f10 kasa mı
Bir de fiyat olarak düşük ve segment de farklı biliyorum ama ford mondeo seçimler arasına katılabilir mi yoksa biraz daha koyar bmw alırım mı dersiniz görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Not:2.el 2013-2014 olarak düşünüyoruz. Mondeo olursa sıfır yeni makyajlı kasayı bekleyeceğiz.

Son düzenleme:

beytuhan

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
44
28
595
Anladım hocam fakat 20d sizin de bildiğiniz gibi 2.el pazarı 20iye göre yüksek aynı fiyat seviyesinde 20d almak isterseniz de model yılı çok düşük oluyor o açıdan elemiştik. Sanırım biraz daha dişimizi sıkıp bir 520d almak çok daha mantıklı 520i sakin kullanılmayacağı için 15 yaksa bu bizi üzer. En iyi seçenek 520d gibi duruyor bizim için en azından sıksan da 8-8.5u geçmez gibi kolay kolay çok teşekkür ediyorum deneyimlerinizi paylaştığınız için.
Öncelikle rica ederim hocam yardım edebileceğim herşey için danışabilirsiniz.Benim aracımın piyasası dediğiniz gibi şuan daha az km li 3-4 yaş daha yeni bi 5.20i ile kafa kafaya diyebiliriz ama ben hiç 5.20i ile takas etme düşüncesine girmedim takas edecek olursam bu 20d ya da 25xdrive ile olurdu bu benim kişisel tercihim.Yakıt konusunda 5.20i 15 lt yakıyor diye bir şey diyemem bu benim kullanımımla mümkün olabilecek bi ortalama olacağını düşünüyorum (13-14-15) çünkü sakin kullanımda şehir içi 10-11 lt yakan bi araçdan söz ediyoruz bütçe kısıtlıysa ve alıcağınız aracı uzun yıllar binmek isterseniz(yakıtta çok sorun olmayacaksa) 5.20i mantıklı olabilir ama 100k km altında 20d ya da 25xdrive alabilecek güçteyseniz benim tercihim dizellerden yana olurdu.Bu arada 20d yakıt konusunda gerçekten çok mükemmel bunu rahatlıkla söyleyebilirim şehir içinde 6.5-7 lt lerle dolaşabileceğiniz bir araç ve ben Bmw alıp da çok sakin kullanabileceğimi düşünmüyorum he bu demek değil aracımı hor kullanırım, normal kullanıyorum canım istediğinde durumlar müsaitse gazlarım arada, uzun yolda vs. benim kullanıcı yorumlarından anladığım dikkatli kullanımda 9-10 lt yakıyor ben az yaksın diye dikkat etmiyeceğimi bildiğim için şehir içi ortalamamın yüksek olacağını düşünüyorum 5.20i de he bence çoğu kullanıcıda 10lt üzeri geziyor ama araç dizele göre ucuz olduğu için tutuluyor

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Öncelikle rica ederim hocam yardım edebileceğim herşey için danışabilirsiniz.Benim aracımın piyasası dediğiniz gibi şuan daha az km li 3-4 yaş daha yeni bi 5.20i ile kafa kafaya diyebiliriz ama ben hiç 5.20i ile takas etme düşüncesine girmedim takas edecek olursam bu 20d ya da 25xdrive ile olurdu bu benim kişisel tercihim.Yakıt konusunda 5.20i 15 lt yakıyor diye bir şey diyemem bu benim kullanımımla mümkün olabilecek bi ortalama olacağını düşünüyorum (13-14-15) çünkü sakin kullanımda şehir içi 10-11 lt yakan bi araçdan söz ediyoruz bütçe kısıtlıysa ve alıcağınız aracı uzun yıllar binmek isterseniz(yakıtta çok sorun olmayacaksa) 5.20i mantıklı olabilir ama 100k km altında 20d ya da 25xdrive alabilecek güçteyseniz benim tercihim dizellerden yana olurdu.Bu arada 20d yakıt konusunda gerçekten çok mükemmel bunu rahatlıkla söyleyebilirim şehir içinde 6.5-7 lt lerle dolaşabileceğiniz bir araç ve ben Bmw alıp da çok sakin kullanabileceğimi düşünmüyorum he bu demek değil aracımı hor kullanırım, normal kullanıyorum canım istediğinde durumlar müsaitse gazlarım arada, uzun yolda vs. benim kullanıcı yorumlarından anladığım dikkatli kullanımda 9-10 lt yakıyor ben az yaksın diye dikkat etmiyeceğimi bildiğim için şehir içi ortalamamın yüksek olacağını düşünüyorum 5.20i de he bence çoğu kullanıcıda 10lt üzeri geziyor ama araç dizele göre ucuz olduğu için tutuluyor
Çok teşekkürler hocam ilginiz için 20d için şuan durum pek müsait değil gibi gözüküyor o araç için biraz daha beklememiz lazım sanırım tercihimizi de 520d den yana kullanacağız. 520i sizin de değindiğiniz gibi bizim kullanımımız da çok dikkat edilmeyeceği için 14leri rahat görecektir. İş için gidip geldiğimiz yol da zaten gazlamaya müsait önceden belirttiğim gibi abim de performans düşkünü muhtemelen 13-15 onun ortalaması olur 1.6 dizel mondeoyla 10.5 ile geziyordu.(güncel kasanın bi önceki kasası eski aracımızdı) :)
Deneyimlerinizi paylaştığınız için tekrardan teşekkür ediyorum.

beytuhan

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
44
28
595
Çok teşekkürler hocam ilginiz için 20d için şuan durum pek müsait değil gibi gözüküyor o araç için biraz daha beklememiz lazım sanırım tercihimizi de 520d den yana kullanacağız. 520i sizin de değindiğiniz gibi bizim kullanımımız da çok dikkat edilmeyeceği için 14leri rahat görecektir. İş için gidip geldiğimiz yol da zaten gazlamaya müsait önceden belirttiğim gibi abim de performans düşkünü muhtemelen 13-15 onun ortalaması olur 1.6 dizel mondeoyla 10.5 ile geziyordu.(güncel kasanın bi önceki kasası eski aracımızdı) :)
Deneyimlerinizi paylaştığınız için tekrardan teşekkür ediyorum.
Rica ederim hocam ne demek :) Yanlız 1.6 dizel mondeo 10.5 ortalama tutturan abiniz için 1.6 benzinli F10 da 13-15 lt bence biraz fazla iyimser :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım