Araçlarınızın Ortalama Yakıt Tüketimi

Lpg de genelde rakamsal olarak veri zaten yüksektir ama gazın kendisi ucuz olduğu için maliyeti düşük oluyor. Bu yüzden ülkemizin büyük bir çoğunluğu kaç kuruş yakıyor diye soruyor.
Bunları biliyorum.Hipermiling yapılıyorsa bu değerin daha düşük olması gerekir gibi düşünüyorum.Belki yanlış belki doğru 7,3 ; 1,0 atmosferik ve fabrikasyon lpg uyumlu motor için bana çok geliyor.Basılsa edilse amennah

Nasıl sürüldüğü hakkında bir bilgi yok. Her dk da hypermiling yapıldığını sanmıyorum :)
Mesela ben hipermiling kastığımda 80 km de değerim 4,7/100 km idi.Klima vs açıktı hatta.Senin geçenlerde yaptığın hipermiling girişimininde de çok ilginç değerler ortaya çıktı.Berker abinin 4 litrelerle İzmir'e geldiğini biliyorum.Dediğin gibiyse; amennah dediğim gibi

Mesela ben hipermiling kastığımda 80 km de değerim 4,7/100 km idi.Klima vs açıktı hatta.Senin geçenlerde yaptığın hipermiling girişimininde de çok ilginç değerler ortaya çıktı.Berker abinin 4 litrelerle İzmir'e geldiğini biliyorum.Dediğin gibiyse; amennah dediğim gibi
Hipermiling yapmak içinde uygun trafik lazım aslında. İstesen de yapamayacağın zamanlar oluyor.

Son düzenleme:

Hypermiling yaptigimda durum bu...

Nasıl sürüldüğü hakkında bir bilgi yok. Her dk da hypermiling yapıldığını sanmıyorum :)

Haklisin..

Hypermiling tdida yapılır :) cc siz 90-110 arasında gezinme 2 kişi klima açık 20 km yol 3.6 :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hort
Volvo V60 D2 5 Kişi İstanbul-Lüleburgaz gidiş geliş
ee2c4c73-989a-46ab-a3df-fb9ffb47dc15.jpg

Kullanım olarak Büyükçekmece-Avcılar arası malum İstanbul trafiği dur kalk kalan otoyolda tapagaz 170-200 (Daha gitmiyor) arası kullanıldı aracın maksimum tüketimi bu olabilir :)

xc60 uzun süre ortalaması 6.8'e düştü. Ortalama hız 51. Trafikte kalınca bile 6.5lt yi geçmiyor
işin garibi trafikte kalınca da aynı yakıyor uzun yola gidince de prius gibi :D

2013 fiesta 1.25 fiesta şehir içi 7.0-7.4 şehir dışı 5.8-6.4 şeklinde gideri var benzinde tabi...

BMW 316i Touring: Sakin kullanımda şehir içi 8.5 lt/100 km. Biraz gazla haşır neşir olursanız hemen 9-9.5'ları bulur. Eğer gazla hiç haşır neşir olmassanız (ki bu sabır isteyen bir durumdur) 5-6 litrelere düşer.

Acayip derecede kastım. Şehir içi ortalama 29km/h hızla 46 km'nin ortalaması 5.5 litre :D İçinde çıtır trafik ve biraz klima var. Tabi ki gazlama falan yok.

Dün yakın arkadaşımı DokuzEylül Üni. Hastanesine götürmem gerekti.
Tamamı gazlamalı gidiş dönüş toplam 210 km 10,68-lt LPG yakmış.