Araçlarınızın Ortalama Yakıt Tüketimi

Aracım ortalama hızı ölçmüyor maalesef.
Yol genel olarak kalabalıktı 100 km/s hızı korumaya çalıştım. Kartaldan sonra bir yarım saat kadar milim milim oynayan bir trafikte kaldım. Dönüşte de "gezerek gidelim" olayından kurtulamayıp sahil yolunu kullandığımdan köprüye ulaşana kadar baya trafikte gittim Beşiktaş içinden. Köprüyü geçince rahatladı yol genel olarak ve aynı tempomda döndüm.
Bana yakıt çok iyi geldi maşallah yüz güldüren cinsten..

Focus 3.5 1.5 Tdci Powershift
Katedilen mesafe 1200 Km + 100 Km (Şehir içi sayılabilir)
Her haftasonu İstanbul-Amasya-İstanbul yapıyorum yaklaşık 2 aydır.
Tapa gaz hiç durmadan gidip ceza yediğim de oldu sakin sakin 110-120 gittiğim de bu arada manüel araç ile de gittim otomatik ile de, genelde değerler tapa gaz gittiğim de 5.5-6 arası oynadı hep sakin kullanım da ise rahatlıkla 5 litre ve altına düşüyorum. Manüel ve otomatik arasında pek yakıt farkı olmadı. Muhtemelen uzun yol olduğu için.
Konfor vs her şeyini epey beğendim sadece koltukları beni pek memnun edemedi. Şahsi aracım focus 2 nin koltukları rahatlık anlamında çok daha hoşuma gitti açıkçası..

Focus 3.5 1.5 Tdci Powershift
Katedilen mesafe 1200 Km + 100 Km (Şehir içi sayılabilir)
Her haftasonu İstanbul-Amasya-İstanbul yapıyorum yaklaşık 2 aydır.
Tapa gaz hiç durmadan gidip ceza yediğim de oldu sakin sakin 110-120 gittiğim de bu arada manüel araç ile de gittim otomatik ile de, genelde değerler tapa gaz gittiğim de 5.5-6 arası oynadı hep sakin kullanım da ise rahatlıkla 5 litre ve altına düşüyorum. Manüel ve otomatik arasında pek yakıt farkı olmadı. Muhtemelen uzun yol olduğu için.
Konfor vs her şeyini epey beğendim sadece koltukları beni pek memnun edemedi. Şahsi aracım focus 2 nin koltukları rahatlık anlamında çok daha hoşuma gitti açıkçası..
Araç hangi paket?

Style paket ile de gittim titanium ile de yani tek bir paketi yok açıkçası.
Style araca titanium diye de binmişliğim var, sonradan öğrendim :)
Focus 3.5 kasadaki titanium paketteki koltuklar daha iyi ve daha rahat gibi duruyor ama trend x ve style paketdeki ön koltuklar çok sert uzun yolda bir zamandan sonra rahatsız ediyor

Focus 3.5 kasadaki titanium paketteki koltuklar daha iyi ve daha rahat gibi duruyor ama trend x ve style paketdeki ön koltuklar çok sert uzun yolda bir zamandan sonra rahatsız ediyor
Her gün farklı focusa binince ne kadar dikkatsiz olduğumu farkettim gerçekten de düşününce farklı olduğunu hatırladım..
Genel olarak güzel araba seviyorum ben :)

Pazar günkü seçim boşluğundan bol gazlamalı bi sürüş oldu 60 km yol yapmışım şehir içi-çevre yolu karışık çevre yolunda da full gazlama redline vs. 30 TL lik gaz aldı. Yani 0.50 kr ama olsun iyi eğlendik..
dd312f8daf00a101453eec093310d9b0.jpg

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hiç trafik yok herhalde oralarda doktor. :D
O aracın İstanbul gibi bir yerde 10lt civarı yaktığını okumuştum. Hatta teknik verisi şehiriçi 10 küsur lt.
Yeni tsi larda o kadar yakamayanlar var.
Valla aslında trafik de burda var İstanbul değil tabiki de.Araba 950 kilo şanzıman zf 4 ileri.6,7 3 depodur yakıyor ben de 8 göze almıştım şaşırtıyor verileri