Assetto Corsa oynayanlar

15 Mar 2017
417
1,083
2,645
Öne negatif kamber. Arkaya sert lastik. Öne yumuşak, arkaya sert anti roll bar. Ayarlar arabadan arabaya farklı farklı olur. Ama bu şekilde deneyebilirsin. Arkanin kamberi varsa onu da sıfırla
Öne eksi kamber arka 0 kamber bi yerde daha okudum mantıklı evet. Anti roll bar hangi arabalarda gt lerde mi var ? Toe out öneriliyor ön için arka toelar ne olmalı ?

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Öne eksi kamber arka 0 kamber bi yerde daha okudum mantıklı evet. Anti roll bar hangi arabalarda gt lerde mi var ? Toe out öneriliyor ön için arka toelar ne olmalı ?
Hangi arabalarda var inan hatırlamıyorum :) drift speclerde vardır muhtemelen. arkaya az bi pozitif toe belki kolay spin atmayı engeller ama emin değilim.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Arkadaşlar bir sorum olacak, ben direksiyonu ikinci el aldım ve daha önce tecrüben olmadığı için herhangi bir problemi var mı anlayamıyorum ama hangi oyunda olursam olayım, counter steering resmen imkansız. Gerçekte arabanın arkası açıldığında direksiyon yerden aldığı tepki ile bayaca kontra olacak şekilde döner, gereken ayarı da ben yaparım ama oyunların hepsinde araba kaydığı ana G920 olduğu açıda kalıyor daha da kötüsü hızlı şekilde 1.5 veya 1.75 tur döndürmem gerektiği için kuvvet uyguladığımda resmen kaya gibi oluyor. Kaymaya başladığında direksiyonun daha da yumuşaması gerekirken kaya gibi oluyor. Aldığımdan beri farklı farklı oyunalrda 20 saate yakın kullanmışımdır, arkası kayan arabayı bir defa toplayamadım.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar bir sorum olacak, ben direksiyonu ikinci el aldım ve daha önce tecrüben olmadığı için herhangi bir problemi var mı anlayamıyorum ama hangi oyunda olursam olayım, counter steering resmen imkansız. Gerçekte arabanın arkası açıldığında direksiyon yerden aldığı tepki ile bayaca kontra olacak şekilde döner, gereken ayarı da ben yaparım ama oyunların hepsinde araba kaydığı ana G920 olduğu açıda kalıyor daha da kötüsü hızlı şekilde 1.5 veya 1.75 tur döndürmem gerektiği için kuvvet uyguladığımda resmen kaya gibi oluyor. Kaymaya başladığında direksiyonun daha da yumuşaması gerekirken kaya gibi oluyor. Aldığımdan beri farklı farklı oyunalrda 20 saate yakın kullanmışımdır, arkası kayan arabayı bir defa toplayamadım.
Ayarlardan invert force feedback gibi bi secenek olması lazım. Onu secmeyi dener misiniz

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
LGS yüklü mü? Ben default ayarlarda takılıyorum, baya baya opposite lock yapıyor driftte falan.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
862
2,004
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
aynı problem bende de var her oynadığımda ayar değiştiriyorum

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Discord var beyler. Ben müsait değilim giremiyorum fakat orayı kullanırsanız rahat edersiniz. Linki imzamda var

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Arkadaşlar, yeni masam biraz kalın olduğundan direksiyonun kıskaçlarına sığmıyor, direksiyon standı mecburi hale geldi benim için. Next Level Racing'in Elite modelini düşünüyorum. Wheelstandpro yerine bunu düşünmemdeki sebep hem vites aparatının pakete dahil olması hem de pedalların açısının ayarlanabilmesi. İkisinin de fiyatı resmi distribütör olan Ortombo'da biraz tuzlu. Yurtdışında daha ucuz fakat onlar da ya Türkiye'ye göndermiyorlar ya da gümrük + kargo derken çok daha pahalıya patlıyor.
https://www.ortombo.com/nm-Next_Level_Elite_Direksiyon_Standı-cp-3438
https://www.ortombo.com/wheelstandpro-direksiyon-standi/

Wheelstandpro'yu çok uyguna da satanlar var ama kendi sitesinde 120 Euro olan ürünü 300-400 lira arasında sattıkları için orijinal olmadığını düşünüyorum.
https://urun.gittigidiyor.com/video...lsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Sizce bu ucuz olan Wheelstandpro'lar taklit ürün olabilir mi ve taklit ürün olsa da iş görür mü? Bu ürünlerle ilgili önerilerinizi bekliyorum, sahalara dönme vakti geldi artık.

Son düzenleme:

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Öncelikle G920 kullanıyorsanız direksiyon kıskaçlarının ucunda sökülebilir bir kısım var ınu fark ettiniz mi? Benim farketmem zaman almıştı çünkü :D Onun dışında da eğer yeriniz uyarsa IKEAdan linmoon 60*100 masayı 100tlye alabilirsiniz. Sadece Direksiyona ayrıdığım bir masa olarak duruyor şu an baya da kullanışlı oldu. (Masa toplamda 7 kg duvara sabitlemeden kullanamk baya zor.)

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Arkadaşlar, yeni masam biraz kalın olduğundan direksiyonun kıskaçlarına sığmıyor, direksiyon standı mecburi hale geldi benim için. Next Level Racing'in Elite modelini düşünüyorum. Wheelstandpro yerine bunu düşünmemdeki sebep hem vites aparatının pakete dahil olması hem de pedalların açısının ayarlanabilmesi. İkisinin de fiyatı resmi distribütör olan Ortombo'da biraz tuzlu. Yurtdışında daha ucuz fakat onlar da ya Türkiye'ye göndermiyorlar ya da gümrük + kargo derken çok daha pahalıya patlıyor.

Wheelstandpro'yu çok uyguna da satanlar var ama kendi sitesinde 120 Euro olan ürünü 300-400 lira arasında sattıkları için orijinal olmadığını düşünüyorum.
https://urun.gittigidiyor.com/video...lsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Sizce bu ucuz olan Wheelstandpro'lar taklit ürün olabilir mi ve taklit ürün olsa da iş görür mü? Bu ürünlerle ilgili önerilerinizi bekliyorum, sahalara dönme vakti geldi artık.
Bu stand'lar hakkında tek bildiğim bir heves alıp satanların baya çok olduğu, G29 araştırırken hep görüyordum bence İkinciellere yönelmelisin :D
Bende de tekerlekli sandalye problemi var, G29'un freni aşşırı sert bilmiyorum sen söktün mü o kauçuğu ama ben kesin sökeceğim gibi her frene bastığımda yarım metre geri gidiyorum :D

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford

Stantlar hakkında bilgim yok fakat yer müsaitse direksiyon için ayrı bir masa daha ucuza gelebilir

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Öncelikle G920 kullanıyorsanız direksiyon kıskaçlarının ucunda sökülebilir bir kısım var ınu fark ettiniz mi? Benim farketmem zaman almıştı çünkü :D Onun dışında da eğer yeriniz uyarsa IKEAdan linmoon 60*100 masayı 100tlye alabilirsiniz. Sadece Direksiyona ayrıdığım bir masa olarak duruyor şu an baya da kullanışlı oldu. (Masa toplamda 7 kg duvara sabitlemeden kullanamk baya zor.)
Çok teşekkürler, G29 kullanıyorum ve kıskaçların içindeki parçanın sökülebildiğini şimdi fark ettim. Söktükten sonra rahat rahat monte edilebilecek.

Bu stand'lar hakkında tek bildiğim bir heves alıp satanların baya çok olduğu, G29 araştırırken hep görüyordum bence İkinciellere yönelmelisin :D
Bende de tekerlekli sandalye problemi var, G29'un freni aşşırı sert bilmiyorum sen söktün mü o kauçuğu ama ben kesin sökeceğim gibi her frene bastığımda yarım metre geri gidiyorum :D
Sorma ya, frene basarken farkında olmadan direksiyona sıkıca tutunup masadan sökülmesine çok kez neden oldum. Şimdilik en iyi yöntemim tekerleklerin halı üstünde olması, %100 olmasa da bayağı engelliyor kaymayı :D

Stantlar hakkında bilgim yok fakat yer müsaitse direksiyon için ayrı bir masa daha ucuza gelebilir
Montaj sorunundan bağımsız olarak katlanabilirliği için de istiyordum açıkçası, hem kurulumu da çok daha basit olacaktı. Ama şimdilik kıskaçların ucundaki uzatmayı sökerek monte edeceğim. Artık acil ihtiyaçtan çıktığı için ileride riske girmeden kaliteli bir stand almaya karar verdim.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford

bende o ucuz wheelstandpro'lardan var, pek taklit gibi değil, taklitse de gayet kaliteli. sağlam olduğunu hissettiriyor. ben 300'e yakın bi fiyata almıştım

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
bende o ucuz wheelstandpro'lardan var, pek taklit gibi değil, taklitse de gayet kaliteli. sağlam olduğunu hissettiriyor. ben 300'e yakın bi fiyata almıştım
Stabil mi sürüşte falan? Direksiyonun tek bağlantı noktası olduğu için sallanırmış gibi geliyor bana sürüşte.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım