KAPALI Audi A3 SB 1.0 TFSI Basic alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
merhaba arkadaşlar, audi makyajlı kasayla birlikte getirmeye başladığı 1.0 tfsi motorlu a3'ler için güzel bir kampanya yapmış. cumartesi gittiğimde sınırlı sayıda araba olduğunu söylemişlerdi, bugün ellerinde araç kalmamış. ekim sonunda yeni araçların geleceğini söylediler. kağıt üzerinde 1.0 tfsi motor 1.6 tdi'dan daha performanslı gözüküyor ama kullanıcı deneyimlerini merak ediyorum. 84000 tl audi a3 için bana çok uygun geldi. sizce alınır mı? aracının donanım listesi
1cb334aef5b726d2fc013f7dbcfbf38e.jpg

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Hocam hypermiler imzası taşıyan biri mi söylüyor bu sözü Allah aşkına :) 83 bine premium sayılabilecek C segmenti bir otomobil alıyorsunuz, üstelik emsallerine göre yakıt ve vergi avantajı olan bir model, üstelik piyasada ortadireğin ulaşabileceği en konforlu şanzımana sahip... e daha ne olsun? "verilir, verilmez, çok para" vs bunlar tabiki doğru ama malesef piyasa ortada ve mevcut şartlara göre 80bin paranın derisi bilmem kimin kıçının altında terlemiş bilmem kaçıncı el 5 serisi bmw'lere verileceğine sıfır km A3'e verilmesi gayet mantıklı bence.

Bu motor-şanzıman kombinasyonuna sahip octavia'ya 77bin istiyorlar, ben 0 km araç düşünüyor olsam yarın bayiye giderdim, gayet güzel bir otomobil için gayet güzel fiyat bence...
Şimdi audi fanı gibi olacağım ama premium sayılabilecek derken?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Yahu bana blenip durmayin. Benim bakiş açim bunun bana ne faydasi olacak şeklinde. 2013de 28 bin tl olan araba şimdi 50 bin tl. Yazik bu paralara. Kici kirik i10 en basitine bile 40 bin istiyorlar. 40 binliram olsa annemi ssk emeklisi yaparim daha hayirli olur. Babayi zaten emekli yaptim. Artanada 3ncu eve girerrim. Ama 2 yilde deger kaybedecek bir seye ne kadar ucuz dahi olsa 83000 deli para c sinifi arabaya. Siz araba degil devlete vergi oduyonuz. Yarisindan cogu vergi.

anathema35

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
19
10
595
Yahu bana blenip durmayin. Benim bakiş açim bunun bana ne faydasi olacak şeklinde. 2013de 28 bin tl olan araba şimdi 50 bin tl. Yazik bu paralara. Kici kirik i10 en basitine bile 40 bin istiyorlar. 40 binliram olsa annemi ssk emeklisi yaparim daha hayirli olur. Babayi zaten emekli yaptim. Artanada 3ncu eve girerrim. Ama 2 yilde deger kaybedecek bir seye ne kadar ucuz dahi olsa 83000 deli para c sinifi arabaya. Siz araba degil devlete vergi oduyonuz. Yarisindan cogu vergi.

Dediklerinize sonuna kadar katılıyorum, haklısınız. Fakat birde şöyle düşünelim, arabayı alacak arkadaş belki anne babayı emekli etti, üçüncü evide aldı, borcu harcı yok. Ayrıca bu aracı bu fiyata aldıktan 2 sene sonra en kötü aldığı fiyata satacak.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Donanımları detaylı incelemedim ama hangi donanım seviyesine yakın oluyor bu özelliklerle? Attraction ile Ambiente yada Ambition arası gibi birşey sanırım. Bu arada fiyat iyi. Gerçi geçen sene boşline 1.6 TDI DSG için 85-90k arasında fiyat alan vardı ama şuanki koşullarda fiyat iyi. Bu arada Audide bu aralar güzel fiyatlar dönüyor bunun gibi. İlgililere duyurulur :)

MiaKaiser

Profesör
8 Eyl 2016
73
149
1,060
Marka
BMW
Premium c segmenti bana her zaman saçma gelmiştir 1.0 motorlu (yeterlidir bilemem) ve manuel klimalı bir araba almak saçma geliyor benzer fiyata daha dolu normal c segmenti almak daha mantıklı artık zaten bütün firmalar maliyetten kısma çabasında arge konusunda çok büyük farklar kalmadı.
arabada otomatik klima var.
Bir insan bu motor varken neden 1.6 tdi alır anlamıyorum senede 40 bin kilometremi yapıyorlar acaba
a3 sedan tdi var 2015 şubattan beri, 75000 kmde
50 bine satilan dsg 1.0 tsi seat ibizadan yürüyen ayni. Bunuda nelirtelim.
motor şanzıman aynı desen eyvallah ama yürüyen aynı değil, saçmalamışsın
Hocam hangi bayi?Nerdeki bayi yani.Bizim de aklımıza soktunuz da:)
hocam nerden aldınız bu fiyatı, eşime almayı düşünüyorum, biz de gitsek aynı aracı antalya Auididen bu fiyatı alabilir miyiz ?
kıçı kırık nissan'la audiyi -hem de sınıfının en iyi otomobilini A3ü- kıyaslayan arkadaşları da Allaha havale ediyorum
dipnot: bahsettiğim arabaların hepsini kullanmışlığım vardır
hangi bayi cevap gelmedi sanirim
her bayide aynı fiyatı veriyorlar, ay sonunda yeni gelecek araçlarda kur farkı olabilirmiş. eğer kur 3.40'ın altında olursa 84000 tlden verecekler.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Marka ;audi
0-100; 9.7 sn
Hemde otomatik
Hemde 0 km

84 bin tl ye cok cok iyi.aksini iddaa etmek anlamsiz bence.zaten araclardan ne bekliyoruz performans ,yakit tuketimi ve premium his .bu fiyata nerdeyse hepsi makul bir seviyde var

burakpul

Asfalt Kurutucu
5 Eki 2016
23
15
595
sedanı testlerde sportback ten cok daha az beğendiler hem pahalı hemde bazı konuda daha kötü testleri bir gözden geçirseniz iyi olur bence:)

zonda

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
16
14
595
beyler dün doğuş oto ile görüştüm A3 sportbackler bitmiş. Türkiye genelinde bitmiş en uygun 83.500 tlye vermişler. A3 sedan varmış şuan ona da 92 bin tl çektiler. Kasım ayında gene kampanyalı bir şeyler olabilir dediler. Ayrıca millet 83e 84 e almış malum sitede 86-90 arasına satmaya çalışıyorlar. :D
Dipnot:1.0 tfsi s-tronic ve basic donanım için konuştum

Son düzenleme:

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Görüşüm belki çok düz mantık gelebilir ama şimdi 1.0 turbo besleme motor iyi güzelde premium marka diyorsun A3 diyorsun ben şahsen gidip 1.0 audi almam, istediği kadar uygun olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım