Audi A4 B7 2008 1.6 #AAK607

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
abi nerden deneniyo o? far yıkama da ne asdfasdf

şaka bi yana harbiden bilmiyorum, öğrenmeye çalışıyorum işte :D

o siyahlık ise tamponun absürt boyanmasından kaynaklı. Muhtemelen plastik astarı atmadan boyamışlar o yüzden bi tek orda değil genel olarak beğenmiyorum tamponun boyasını. Tabi babama göre dursun ekmek aş mı istiyo sendennnn diyor :D
Bende on farlar yanar halde iken 3 kere on cam yikamadan sonra cikip temizleme var dene bi

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
ne diyon lan asdfasdf

cidden anlamıyorm :D
ON İKİ FAR VAR YA HANİ icinde ampul var gece yolu aydinlatir falan heh o cepte.
Sonra hani on cam icin bir kolu ceker iter vs yaparsinda silecekler calisir on cam temizlenir oda cepte
Bir aksam farlar acik konumda iken ardi ardina silecek kolunu 3 kez calistir ardi ardina o zaman calismasi lazim on far yikamanin

Bilal e anlatir gibi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,011
7
51,332
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
abi nerden deneniyo o? far yıkama da ne asdfasdf

şaka bi yana harbiden bilmiyorum, öğrenmeye çalışıyorum işte :D

o siyahlık ise tamponun absürt boyanmasından kaynaklı. Muhtemelen plastik astarı atmadan boyamışlar o yüzden bi tek orda değil genel olarak beğenmiyorum tamponun boyasını. Tabi babama göre dursun ekmek aş mı istiyo sendennnn diyor :D
Ben de en son ortaokuldayken bizim Doğan L'de kullandım. Kısa farlar yanıkken cama su püskürttün mü farlara da püskürtüyordu.
Bende on farlar yanar halde iken 3 kere on cam yikamadan sonra cikip temizleme var dene bi
Kaptan senin araba resmen silecek suyuyla abdest alıyormuş ya :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ben de en son ortaokuldayken bizim Doğan L'de kullandım. Kısa farlar yanıkken cama su püskürttün mü farlara da püskürtüyordu.

Abi sesli guldum helal et :D valla bulmusken yapistirayim 2 guzel sorum var
Neden bazi arabalarda bu far yikama var bazilarinda yok (led vs farki degil bence led olup yikama kullananda gordum ) sorum 2 full donanim olup bir arabada neden sis fari olmaz

Ya ben boyleyim iste buldummu soru sorarim:p

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
ON İKİ FAR VAR YA HANİ icinde ampul var gece yolu aydinlatir falan heh o cepte.
Sonra hani on cam icin bir kolu ceker iter vs yaparsinda silecekler calisir on cam temizlenir oda cepte
Bir aksam farlar acik konumda iken ardi ardina silecek kolunu 3 kez calistir ardi ardina o zaman calismasi lazim on far yikamanin

Bilal e anlatir gibi

asdfasdf
yav bizde 90 Doğan l vardı aslında, 48 nn482 idi plakası bak açık mavi net hatırlıyorum,yalnız o dediğiniz özellikleri falan hiç bilmedim :D

Zaten o doğan L'nin klimasından anam hasta oldu, klimayı kapatıp gezmek yerine arabayı sattıkasdfasdfasf

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,011
7
51,332
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abi sesli guldum helal et :D valla bulmusken yapistirayim 2 guzel sorum var
Neden bazi arabalarda bu far yikama var bazilarinda yok (led vs farki degil bence led olup yikama kullananda gordum ) sorum 2 full donanim olup bir arabada neden sis fari olmaz

Ya ben boyleyim iste buldummu soru sorarim:p
Bildiğim kadarıyla xenon farlarda yasal zorunluluk. Corsa C'nin xenon'lularında bile otm. yükseklik ayarı ve far yıkama var. O derece zorunlu. Onun dışındaki farlarda olması da ne bileyim... biraz şov bence... :D Ama hakikaten bazen benim bile aradığım özellik. Çamurlu yollarda bazen benzinliğe çekip farları sildiğim olmuştur.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,600
18,385
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bildiğim kadarıyla xenon farlarda yasal zorunluluk. Corsa C'nin xenon'lularında bile otm. yükseklik ayarı ve far yıkama var. O derece zorunlu. Onun dışındaki farlarda olması da ne bileyim... biraz şov bence... :D Ama hakikaten bazen benim bile aradığım özellik. Çamurlu yollarda bazen benzinliğe çekip farları sildiğim olmuştur.

Abi xenonlarda zorunlu olan tek şey otomatik far yüksekliği diye biliyorum.Mesela Amarok’ta bi xenon farlar var ama far yıkama yok.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

abi otomatik far yükseklik ayarı var, hatta ilk gördüğümde vay aanaayııın diye küfrettiğim doğrudur :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
abi otomatik far yükseklik ayarı var, hatta ilk gördüğümde vay aanaayııın diye küfrettiğim doğrudur :D
Mersonun ledlerinden sonra benim farlara sovdugum dogrudur ilk defa kullanirken sagdan araba geliyor sanmistim gece megersem yol durumuna gore farlarini genisletiyormus bole serefsizlik yok audi nin de candir valla guzeldir hostur sen ne anlarsin aydinlatmadan alfaci

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim aradigim tek ozellik abi an itibari ile arka silecek. Sedanlarda neden yok onuda anlamam. Ha birde yeri gelmisken arabalar nasil yapiliyordu

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,526
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Mersonun ledlerinden sonra benim farlara sovdugum dogrudur ilk defa kullanirken sagdan araba geliyor sanmistim gece megersem yol durumuna gore farlarini genisletiyormus bole serefsizlik yok audi nin de candir valla guzeldir hostur sen ne anlarsin aydinlatmadan alfaci

la olm ben 4 defa far ayarı yaptırmış, her 4 far ayarı yapanda da farların orjinal değil abi ondan ayar tutmuyo dendikten sonra farımın kırılmasıyla farların orjinal olup ampul ters takıldığı için ayar tutmadığını öğrenmişim alfa audi farkında ortada kalmışım çok değil bence <sdafsdfasdf

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binin. (Sana VAG alma demistim bak sunroof problemi üzmüş)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım