Bazı sürücülerin "Görmüyorum" taktiği kullanması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

broscker

Asfalt Kurutucu
8 Eki 2016
11
21
595
İstanbul
Bilenler, sıkça karşılaşanlar hemen gülümsemiştir belki ilk okuyuşta. Bu tip sürücüler çokça karşımıza çıkmaktadır ve bu taktiği sıkça kullanırlar. Trafiktesiniz, normal seyirde ilerliyorsunuz ve birden seyir halinde olduğunuz yola başka bir yoldan bir araç girmeye çalışır. Ancak o da ne? Sürücü başka bir tarafa bakıyor.. Yani sizi görmüyor. E o zaman mecburen yol vereceksiniz. Manyak mısınız abi? Gelir çarpar falan. Görmüyor çünkü adam sizi.

Nasılda yediniz numarayı? :D

Sıkça kullanıldığı bazı anlar/sürücüler:

* Sokaktan ana yola çıkarken size yol vermek istemeyen, ana yolda ilerleyen sürücüler. Sizi görmediğini belli etmek için başka yöne bakıyorlardır.

* Siz ana yolda ilerlerken bir anda ara sokaktan ana yola çıkan ve başka yöne bakan sürücüler. Size bakmayarak yolu cesaretsizliğinizi kullanarak alırlar.

Ben İstanbul'da yaşayan bir sürücü olarak artık pek umursamıyorum ve tecrübeyle sabit, üzerine sürdüğüm de olur bazı zamanlar arabamı. Siz ne diyorsunuz?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Aradan sokağa çıkacak adama kolay kolay yol vermem beklesin ya da çıkabiliyorsa çıksın gazı koysun beni etkilemesin. Ben nasıl yolun müsait olmasını bekliyorsam o da beklesin. Bazıları atlayıp tın tın gidiyor arkasına yapışıyorum inadına. Bilmiyorum biri benim arkama yapışsa rahatsız olurum onlar da oluyordur herhalde.Onun dışında sağ şeride geçişlerde bazen kör nokta olabiliyor onun için bir tık kornayla adamı uyarırım gerçekten fark etmeyebilir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bilenler, sıkça karşılaşanlar hemen gülümsemiştir belki ilk okuyuşta. Bu tip sürücüler çokça karşımıza çıkmaktadır ve bu taktiği sıkça kullanırlar. Trafiktesiniz, normal seyirde ilerliyorsunuz ve birden seyir halinde olduğunuz yola başka bir yoldan bir araç girmeye çalışır. Ancak o da ne? Sürücü başka bir tarafa bakıyor.. Yani sizi görmüyor. E o zaman mecburen yol vereceksiniz. Manyak mısınız abi? Gelir çarpar falan. Görmüyor çünkü adam sizi.

Nasılda yediniz numarayı? :D

Sıkça kullanıldığı bazı anlar/sürücüler:

* Sokaktan ana yola çıkarken size yol vermek istemeyen, ana yolda ilerleyen sürücüler. Sizi görmediğini belli etmek için başka yöne bakıyorlardır.

* Siz ana yolda ilerlerken bir anda ara sokaktan ana yola çıkan ve başka yöne bakan sürücüler. Size bakmayarak yolu cesaretsizliğinizi kullanarak alırlar.

Ben İstanbul'da yaşayan bir sürücü olarak artık pek umursamıyorum ve tecrübeyle sabit, üzerine sürdüğüm de olur bazı zamanlar arabamı. Siz ne diyorsunuz?
İstanbul'da geçiş önceliği;

1- duramayacak olanın,
2- daha kararlı olanın,
3- gözü kara olanın,
4- cana mal olacak kadar şuursuz veya gerizekalı olanın

diye sıralanır. :)

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Tek şeritli akan trafikte sağdaki sokaktan aniden önüme atlayıp hiç bir şey olmamış gibi diğer tarafa kafasını çevirmiş yoluna devam etmeye çalışan şuursuz ile karşılaştığım olay. Yanına usulca yaklaştım, "Her zaman yola bakmadan mı çıkıyorsun, beni görmedin mi ? " dedim. Yanındaki bir diğer şuursuz "abi bakmadı yeaaa" deyip gülümseyince nevrim döndü. Şuursuzlar grubunun şoför üyesi "Sen beni görmüyor musun? Dursaydın ya. Şimdi bunu konuşuyoruz nolacah yeeeeaani?" diye uzatınca "bir gün başına gelir de böyle biri önüne atlayıp sende ona patlarsan ya da o sana patlarsa tekrar böyle konuşursun inşallah" deyip devam ettim. Allah ıslah etsin valla.
İstanbul trafiğinde gözü kara olmayı öğrendim. Burda araba kullanmak hayat tecrübesi sağlıyor insana :)
Her geçen gün daha kötü sürücüler doğuyor. Oyunlarda yaratıklar gelir öldürürsün sonra respawn olurlar ya, hah işte İstanbul trafiğindeki kötü sürücülerde öyleler sanki.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Yapmanız gereken tek şey çirkinleşmek böyle olaylarda. 70 ile giderken aynı şekil salağın teki yola atladı fren fren zor durduk, korna selektör adama iyi niyetlerimi(!) belirtirken yan tarafına geçtim ne yapıyorsun diye beni daha genç görünce üstüme falan kırmaya çalıştı aynısını bende yapınca açtı camı el kol hareketi falan. En son bunu iyice sıkıştırdım hakaretler devam edince dedim seni bariyere vurur uzatırım ardından yol aldı. Millet ne kadar çirkefse bir tık fazlasını yapın yarın bir gün tekrar deneyecek yüzleri olmuyor o zaman genellikle.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Yapmanız gereken tek şey çirkinleşmek böyle olaylarda. 70 ile giderken aynı şekil salağın teki yola atladı fren fren zor durduk, korna selektör adama iyi niyetlerimi(!) belirtirken yan tarafına geçtim ne yapıyorsun diye beni daha genç görünce üstüme falan kırmaya çalıştı aynısını bende yapınca açtı camı el kol hareketi falan. En son bunu iyice sıkıştırdım hakaretler devam edince dedim seni bariyere vurur uzatırım ardından yol aldı. Millet ne kadar çirkefse bir tık fazlasını yapın yarın bir gün tekrar deneyecek yüzleri olmuyor o zaman genellikle.
Kesinlikle yanlış, adam orada durdurup silah çekse bıçak çekse ne yapacaksın?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Aslında eski bir araban olacak sırf stres atmak iç mesela lada samara kaportası filan sağlamdır. Böylelerine düşük hıza bilerek vuracaksın ya da arkadan sıkıştırırsa tak diye freni koyup hç bir şey olmamış gibi devam edeceksin :D

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Trafikte elimden geldiğince yayalara ve taşıtlara yol veriyorum ama bu taktiği uygulayanlara inadına yol vermiyorum korna çalıyorum.
Zaten bisikletle trafikteysem tam çile. Adama 10m kalmış ana yoldayım yardıra yardıra geliyorum (40la :D :D) laaps diye yola atlıyor zor yavaşlıyorum. Hayır bekle 5 saniye sonra çık sollarsın zaten neye çabalıyorsun. Bi kere yavaşlamadım yanına geçtim "geliyorum görmüyo musun? Ne çıkıyosun?" dedim "ne diyon yaprağım" dedi ben de "ebeni diyorum" deyip ara sokağa kaçtım :D :D bu da böyle bir anımdır jsmfmdm

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Arabanızın eski olması lazım, taunusunuz varsa yol vermeyip kapatabilirsiniz. Çarparsa kendi düşünsün, taş gibi kaporta. Beyaz renk binbeşyüz liraya araba kaporta komple boyanıyor zaten gelsin yiyorsa dalsın. Tabi bu dediğim daha yeni arabalarla karşılaşmalarda geçerli

Edit: babam yeni eski ona da bakmıyor gerçi otobüs kamyon değilse kapatıyor yolu direk. Kornaya yükleniyorlar bazen, o zamanda arabadan iniyor hangi eliyle kornaya bastığını soruyor

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arabanızın eski olması lazım, taunusunuz varsa yol vermeyip kapatabilirsiniz. Çarparsa kendi düşünsün, taş gibi kaporta. Beyaz renk binbeşyüz liraya araba kaporta komple boyanıyor zaten gelsin yiyorsa dalsın. Tabi bu dediğim daha yeni arabalarla karşılaşmalarda geçerli

Edit: babam yeni eski ona da bakmıyor gerçi otobüs kamyon değilse kapatıyor yolu direk. Kornaya yükleniyorlar bazen, o zamanda arabadan iniyor hangi eliyle kornaya bastığını soruyor

sırf stres atmak için yapılır :D :D

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Bazen bizede geliyolar arada böyle şeyler niyetden geçmiyor değil tabi ki :D Ama gel gör ki gerizekalıda olsa insan-can sonuçta :/
Hilux-Front-Hero-w1920.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım