Bazı sürücülerin "Görmüyorum" taktiği kullanması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,306
45,966
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Karşıma aldığım sürücünün arabasına değil, muhakkak yüzüne hareketlerine bakmaya çalışırım. Tali yoldan ana yola çıkmakta olan bir sürücü benim geldiğim yöne hiç bakmadan böyle çakallık yaptığı zaman gelin konvoyu edasıyla kornaya yanına girene kadar aralıksız basarım. Kasapsa ki hemen belli eder kendini, istemesem de yol veririm çünkü garanti vurur.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Ben yol vermekten yanayım. Ama bazı durumlarda da yol verilmez alınır mantığında dalıyorum. Dikkat etmek lazım kaza olursa haklı durumda olmak gerekiyor.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti

Panzer

Profesör
6 Eki 2016
108
181
1,185
29
Bursa
Geçen hafta 50-60 arası belki daha fazla bayır aşağı bir caddede kopturmuş gidiyorum bi tane araç yola fırladı bakmadı bile sağına 5-6 metre kala atladı önüme dibine kadar kökledim freni hızımı 5-10 lara kadar indirdim direksiyonu sağa kırdım kornaya basa basa küfür ede ede açtım uzunları yapıştım arkasına yanına giricem iki şeritli yol önüme giriyor sürekli ona da izin vermiyor kırmızı ışıkta yakaladım, ben soldayım o sağa bakıyor ben bağırmaya başlayınca indirdi biraz camı 70-80 yaşlarında takım elbiseli bir dede;
b-napıyosun atlanırmı öyle yola
d-yol benim hakkım bascaksın biraz frene
b-nasıl senin hakkın dibine kadar bastım frene ne birazı otobüs durağına giriyodum direksiyonu kırmasam sana nasıl araba kullanıyorsun sen
d-trafik adabı öğren birazcık edepli ol çarparsan sen suçlusun
İndim araçtan
b-böyle adap mı olur kaç asır faytonda mı aldın ehliyeti ne suçu atla yola vuruncada ben suçluyum var mı öyle dünya (bu biraz ağır oldu ama sinirden gözüm döndü akranım biri olsa tekme tokat kavgaya kadar giderdi.)

arabasına da vurunca millet girdi araya bu gazladı gitti. 2. ışıkta gene yakaladım girdim önüne de yaşına hürmeten neyse dedim bide 400 kilometre yol tepmişim

Bence bu yol verme olayında biraz hoşgörü olmak lazım, tabi müsaitsen kimse kimseye yol vermesse millet atlamayı alışkanlık haline getirir ve getirdide. sinyal veriyorum sağa giricem indadına gaza basıyor yola çıkıcam normal gitse çıkıcam yine gaza basıyor şaka gibi. Biraz hızını kesmek çok birşey kaybettirmez insana. Ben genelde ağır taşıtlara rampa çıkanlar ve biraz yavaşlamam yetiyorsa yol veriyorum. Çok dik rampa çıkıyorsa duruyorum, çok sıkışık bir trafikte giremiyorsa yola yine yol veriyorum ama hiç alamıyorum tek taraflı bir aşk sanırım bu:(

Son düzenleme:
1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Geçen hafta 50-60 arası belki daha fazla bayır aşağı bir caddede kopturmuş gidiyorum bi tane araç yola fırladı bakmadı bile sağına 5-6 metre kala atladı önüme dibine kadar kökledim freni hızımı 5-10 lara kadar indirdim direksiyonu sağa kırdım kornaya basa basa küfür ede ede açtım uzunları yapıştım arkasına yanına giricem iki şeritli yol önüme giriyor sürekli ona da izin vermiyor kırmızı ışıkta yakaladım, ben soldayım o sağa bakıyor ben bağırmaya başlayınca indirdi biraz camı 70-80 yaşlarında takım elbiseli bir dede;
b-napıyosun atlanırmı öyle yola
d-yol benim hakkım bascaksın biraz frene
b-nasıl senin hakkın dibine kadar bastım frene ne birazı otobüs durağına giriyodum direksiyonu kırmasam sana nasıl araba kullanıyorsun sen
d-trafik adabı öğren birazcık edepli ol çarparsan sen suçlusun
İndim araçtan
b-böyle adap mı olur kaç asır faytonda mı aldın ehliyeti ne suçu atla yola vuruncada ben suçluyum var mı öyle dünya (bu biraz ağır oldu ama sinirden gözüm döndü akranım biri olsa tekme tokat kavgaya kadar giderdi.)

arabasına da vurunca millet girdi araya bu gazladı gitti. 2. ışıkta gene yakaladım girdim önüne de yaşına hürmeten neyse dedim bide 400 kilometre yol tepmişim

Bence bu yol verme olayında biraz hoşgörü olmak lazım, tabi müsaitsen kimse kimseye yol vermesse millet atlamayı alışkanlık haline getirir ve getirdide. sinyal veriyorum sağa giricem indadına gaza basıyor yola çıkıcam normal gitse çıkıcam yine gaza basıyor şaka gibi. Biraz hızını kesmek çok birşey kaybettirmez insana. Ben genelde ağır taşıtlara rampa çıkanlar ve biraz yavaşlamam yetiyorsa yol veriyorum. Çok dik rampa çıkıyorsa duruyorum, çok sıkışık bir trafikte giremiyorsa yola yine yol veriyorum ama hiç alamıyorum bu tek taraflı bir aşk sanırım bu:(
Haklısınız bazı konularda bence ülkece toleranslı olmamız gerek eksik olduğumuz nokta sabırsızlık. Herkes tabakhaneye bir şey yetiştiriyor :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Etraf abuk subuk insan kaynıyor, fazla muhatap olmamak lazım.
Üstte yazıldığı gibi en rahatı arabaların tampon hizasında lastikleri olan bir araç almak (sıradan suv değil, yapılı pickup mesela). Vurmak isteyen buyursun gelsin.

Panzer

Profesör
6 Eki 2016
108
181
1,185
29
Bursa
IMG_1955.JPG

Böyle birşey mesela bırak yol vermeyi yola çıkamazlar:D

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Genelde cıkmıyorlar benim karşıma, çünkü genelde kurtarabileceğim son noktaya kadar kullandığım için korkuyorlar. Hatta kimisi burnunu çıkartıp korkup duruyor tekrar o derece yani :D
Trafikte de polemiğe girmemeye özen gösterin, kimle karşılaşacağınız hiç belli olmaz.
Bkz:

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Genelde cıkmıyorlar benim karşıma, çünkü genelde kurtarabileceğim son noktaya kadar kullandığım için korkuyorlar. Hatta kimisi burnunu çıkartıp korkup duruyor tekrar o derece yani :D
Trafikte de polemiğe girmemeye özen gösterin, kimle karşılaşacağınız hiç belli olmaz.
Bkz:
O kurtarabildiğim dediğin son nokta milletin korkusu oluyor genellikle:D Millet arabasına kıyamadığı için durup sövmeye başlıyor o noktadan sonra. Ayrıca şu videoyada çok gülüyorum aman abi tamam abi. Videonun tam bitişinde de or diye ses geliyor dikkatle dinleyince arkadaşının adı orhun vb. bir şey değilse ne dediğini anladınız siz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,306
45,966
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bkz:
Zaten bu motorcu tayfasının neye güvenerek böyle kullandığını anlamıyorum. Trafikte sıkıştırıp duruyorlar. Adamın kafası atsa tamponuyla bir dokundursa geçmiş olsun.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,083
7
51,484
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arabanızın eski olması lazım, taunusunuz varsa yol vermeyip kapatabilirsiniz. Çarparsa kendi düşünsün, taş gibi kaporta. Beyaz renk binbeşyüz liraya araba kaporta komple boyanıyor zaten gelsin yiyorsa dalsın. Tabi bu dediğim daha yeni arabalarla karşılaşmalarda geçerli

Edit: babam yeni eski ona da bakmıyor gerçi otobüs kamyon değilse kapatıyor yolu direk. Kornaya yükleniyorlar bazen, o zamanda arabadan iniyor hangi eliyle kornaya bastığını soruyor
Allah affetsin bugün eski bir araba da değil, babamın Fiesta'yla tamamen bendeki yola burun çıkaran Gebze Harem minibüsünden kenara kaçarak sıyrıldıktan sonra ben onu sıkıştırdım. Korna kıyamet kenara emniyet şeridine geçti kös kös. önümdekiyle en fazla 20 metre varken 50 ile gittiğim E-5 sağ şeridine aniden burun soktu, hazırlıklı olmasam kesin kaza yapardık. Hafif yan şeride çıkarak kurtardım. Sonrası onun için dram oldu. Hak etmeyene kesinlikle yapmam ama bazen oluyor böyle...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Allah affetsin bugün eski bir araba da değil, babamın Fiesta'yla tamamen bendeki yola burun çıkaran Gebze Harem minibüsünden kenara kaçarak sıyrıldıktan sonra ben onu sıkıştırdım. Korna kıyamet kenara emniyet şeridine geçti kös kös. önümdekiyle en fazla 20 metre varken 50 ile gittiğim E-5 sağ şeridine aniden burun soktu, hazırlıklı olmasam kesin kaza yapardık. Hafif yan şeride çıkarak kurtardım. Sonrası onun için dram oldu. Hak etmeyene kesinlikle yapmam ama bazen oluyor böyle...

Naptın abi sonrasında adam iyi mi? :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım