Bazı sürücülerin "Görmüyorum" taktiği kullanması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ne bileyim aga. Ne olursa olsun herif aracının içinde can taşıyor. Sıkıştırdım dediğim kaza yaptırıp bariyerlere saplatacak gibi değil. Sadece minibüsünü kasap gibi kullandırmadım o kadar, tasma takıp zincirledim diyelim. :D

he emniyet şeridine çektikten sonra indiniz falan sandım da :D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Bazıları atlayıp tın tın gidiyor arkasına yapışıyorum inadına. Bilmiyorum biri benim arkama yapışsa rahatsız olurum onlar da oluyordur herhalde.
Bunu ben de geçenlerde uyguladım. 3 şeritli yolda boşsa en sağdan giderim genelde, huyumdur. Hızım 80 civarı. Tali yoldan birinin geldiğini gördüm, baktım yavaşlamıyor atlayacak, ben de inadına yol vermedim. Neyse bu yola atladı, ben tabi feryat figan fren yavaşladım, adamın yarım metre arkasında 30'la falan seyretmeye başladım. Birkaç saniye sonra frene abandı. Durduk ikimizde. Arabadan indi "ne götüme giriyorsun" falan diye. Ben de indim. Biri haksızsa ve sinirliyse direkt küfretmeye başlıyorum, sevmediğim bir özellik ama 7 senedir sadece erkeklerle okuyunca elden bir şey gelmiyor. Adam bücür ve tıfıl çıktı. Ben de bayağı atarlanınca geri bindi tabi arabasına.

İkincisi de dolmuşçuyla yaşandı. Sola dönmek için iki şeritli yolda haliyle solda bekliyorum. Sağımda da bir dolmuş var. Neyse ben biraz ilerledim, baktım dolmuş üstüme çıkıyor, güya görmüyor yani, kornaya bastım ufak. Dıtlattım resmen. Bu bir sinirlendi. Dönünce durdu. Ben de "hocam niye üstüme çıkıyorsun" falan diye medeni bir şekilde sordum. "Sola dönecem, sen niye kornaya basıyon" diye garip bir cevap verdi. "Üstüme çıkma diye" dedim ve tam ilerlerken "o kornayı ...ne sokarım" deyince benim şalterler attı. Önünde durdum indim bir hışımla. Bizim köpeğimiz var, dışarıda diğer köpekler salça olmasın diye arabada da elektroşok taşırız. Aldım onu da inerken. Çatara patara adamın yanına gittim. O anki korku ifadesini ben hiçbir zaman görmedim.

Sözün özü, hak yemeye çalışanlara çok sinir oluyorum trafikte. Adam akıllı sür arabanı işte. Özellikle dolmuşçular bu konuda çok sinir bozucu. Çıkarılması gerekense iki ders var bence:
1- Atarlanılacak adam iyi seçilmeli.
2- Arabada her zaman kendinizi savunacağınız bir şey taşımak lazım.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bunu ben de geçenlerde uyguladım. 3 şeritli yolda boşsa en sağdan giderim genelde, huyumdur. Hızım 80 civarı. Tali yoldan birinin geldiğini gördüm, baktım yavaşlamıyor atlayacak, ben de inadına yol vermedim. Neyse bu yola atladı, ben tabi feryat figan fren yavaşladım, adamın yarım metre arkasında 30'la falan seyretmeye başladım. Birkaç saniye sonra frene abandı. Durduk ikimizde. Arabadan indi "ne götüme giriyorsun" falan diye. Ben de indim. Biri haksızsa ve sinirliyse direkt küfretmeye başlıyorum, sevmediğim bir özellik ama 7 senedir sadece erkeklerle okuyunca elden bir şey gelmiyor. Adam bücür ve tıfıl çıktı. Ben de bayağı atarlanınca geri bindi tabi arabasına.

İkincisi de dolmuşçuyla yaşandı. Sola dönmek için iki şeritli yolda haliyle solda bekliyorum. Sağımda da bir dolmuş var. Neyse ben biraz ilerledim, baktım dolmuş üstüme çıkıyor, güya görmüyor yani, kornaya bastım ufak. Dıtlattım resmen. Bu bir sinirlendi. Dönünce durdu. Ben de "hocam niye üstüme çıkıyorsun" falan diye medeni bir şekilde sordum. "Sola dönecem, sen niye kornaya basıyon" diye garip bir cevap verdi. "Üstüme çıkma diye" dedim ve tam ilerlerken "o kornayı ...ne sokarım" deyince benim şalterler attı. Önünde durdum indim bir hışımla. Bizim köpeğimiz var, dışarıda diğer köpekler salça olmasın diye arabada da elektroşok taşırız. Aldım onu da inerken. Çatara patara adamın yanına gittim. O anki korku ifadesini ben hiçbir zaman görmedim.

Sözün özü, hak yemeye çalışanlara çok sinir oluyorum trafikte. Adam akıllı sür arabanı işte. Özellikle dolmuşçular bu konuda çok sinir bozucu. Çıkarılması gerekense iki ders var bence:
1- Atarlanılacak adam iyi seçilmeli.
2- Arabada her zaman kendinizi savunacağınız bir şey taşımak lazım.
Hak olayı benim de sinirimi bozuyor. Bazen istemeden ben de hata yapıyorum ama bi dörtlü yakar söndürürüm özür amaçlı. Öyle çok aman aman hata yapmadım diye düşünüyorum yani. Genel olarak yol veren taraf oluyorum. Daha arabadan inme mevzusu yaşamadım çok şükür.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
O kurtarabildiğim dediğin son nokta milletin korkusu oluyor genellikle:D Millet arabasına kıyamadığı için durup sövmeye başlıyor o noktadan sonra. Ayrıca şu videoyada çok gülüyorum aman abi tamam abi. Videonun tam bitişinde de or diye ses geliyor dikkatle dinleyince arkadaşının adı orhun vb. bir şey değilse ne dediğini anladınız siz.
Henüz cesaret edip yüzüme küfür eden olmadı, olacağını da pek sanmıyorum da haksız olan o ondan dolayı sıkıntı yok :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Malatya nın trafiği de acayip değişiktir ankara,istanbul,kıbrıs,toronto da da araba kullandım ama hiç birinde malatya nın trafiğinin havasını alamadım harbiden böyle olmak lazım :D
Hocam dün gece mesela, eski belediye varya onun önünde adam sola dönecek ben düz gidecem, adam 100 metre ileriden benim şeridimi kapmış geliyor, beni gördü sağa gidiyor ben sola kaçıyorum bu sefer sola geliyor baktım kafa kafaya çarpışacaz fren yapmak zorunda kaldım yok böyle Bi şey :D Malatya trafiği çok enteresan ya cidden ahahha :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam dün gece mesela, eski belediye varya onun önünde adam sola dönecek ben düz gidecem, adam 100 metre ileriden benim şeridimi kapmış geliyor, beni gördü sağa gidiyor ben sola kaçıyorum bu sefer sola geliyor baktım kafa kafaya çarpışacaz fren yapmak zorunda kaldım yok böyle Bi şey :D Malatya trafiği çok enteresan ya cidden ahahha :D
Emeksizin aşağılarına doğru adam sola dönecek ama trafikte akıyor bide arkam dolu yani yol veremem önümdeki araba da 1.5 arabalık yer var. Sola dönecek adam pat diye önüme kırdı el kol hareketi yapıyor niye yol vermiyorsun diye :D bir kezde bostanbaşında adam benim şeridime girmiş üzerime geliyor bana selektör yakıp el kol hareketi yaptı bende durdum ne yapıyorsun manyak mısın dedi :D

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Emeksizin aşağılarına doğru adam sola dönecek ama trafikte akıyor bide arkam dolu yani yol veremem önümdeki araba da 1.5 arabalık yer var. Sola dönecek adam pat diye önüme kırdı el kol hareketi yapıyor niye yol vermiyorsun diye :D bir kezde bostanbaşında adam benim şeridime girmiş üzerime geliyor bana selektör yakıp el kol hareketi yaptı bende durdum ne yapıyorsun manyak mısın dedi :D
:D Farkında mısın hemen hep aynı yerlerde oluyor, ulan Fahri kayahanda niye olmuyor mesela :D Bi kere de nerede hatırlamıyorum da Malatya'daydı karşı şeritten geri geri kaptırmış giden Bi adam vardı ki bildiğin 50-60 ile gidiyordu adam :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
:D Farkında mısın hemen hep aynı yerlerde oluyor, ulan Fahri kayahanda niye olmuyor mesela :D Bi kere de nerede hatırlamıyorum da Malatya'daydı karşı şeritten geri geri kaptırmış giden Bi adam vardı ki bildiğin 50-60 ile gidiyordu adam :D
Fahri kayahan opetin oradan ters şerite giren çok oluyordu :) Anlat anlat bitmez ki zaten bide facebook grup açmışlar malatya radar diye neler neler görüyorum ben :D

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Fahri kayahan opetin oradan ters şerite giren çok oluyordu :) Anlat anlat bitmez ki zaten bide facebook grup açmışlar malatya radar diye neler neler görüyorum ben :D
Bizim arkadaşın kardeşi orada kaza yaptı araba Pert oldu çocuk ölüyordu neredeyse ya, dediğin gibi anlat anlat bitmez, ama eğlenceli de oluyor bazen :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bizim arkadaşın kardeşi orada kaza yaptı araba Pert oldu çocuk ölüyordu neredeyse ya, dediğin gibi anlat anlat bitmez, ama eğlenceli de oluyor bazen :)
Fahri kayahanda yeni moda sola dönecekler için özel yol açmışlar bazı akıllılar sıra beklememek için orta şeritte en önde bekleyip bütün yolu kapıyorlar :D

jedi

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
44
83
685
42
Kocaeli
hiçbir zaman unutamayacağım şöyle trajikomik bir anım vardır;

yol tek yön ve adam karşımdan ters yönden geliyor. iki aracın zorlukla geçebileceği kadar bir yer var ve karşımdaki araç kocaman bir suv. zar zor manevra falan derken sinirlerim tepeme çıktı. geçemeyeceği şekilde yanaştım, açtım camı ve sesimi yükselterek ters yönden geliyorsun diye bağırdım. adamın ettiği cümle karşısında bazı diyarlara gittim, geldim. reset attılar bana. fabrika ayarlarıma geri döndüm. adamın dediği aynen şuydu:

"iyi ki haklısın be!..."

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Istanbul'da servis şoförlerinden kaçmak gerek. Mesela bizimki Bağdat Caddesi-Etgem Efendi arasında beton mikserini geçmek için kaldırıma çıkıp kaldırımda yürüyen kadına çekilene gadddııınnn yolumu gapuyon diyor :D:D. Bunu gibi daha bir suru değişiklikleri var demem o ki 3 beyazdan uzak durun "Beyaz Fluence Beyaz Sembol Beyaz Okul Taşıtı". Böyle yapan insanlara bizim cevabımız genelde geç kardeş geç demek oluyor sebebi ise yok yani uğraşmak istemiyoruz :D.

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,290
1
9,443
4,970
kocaeli
Bazı (afedersiniz) "+₺&:₺!?₺" lar var . Siz onlar gibi olmayın. Vallahi bazı olaylar karşısında ne yapalım eve de mı gitmeyelim ? Diye düşünüyorum .

2 sene falan oluyor Ataşehir civarında Otoyoldan çıkmak üzere sağ seride geldik malumunuz üzere saat 22:00(?) İtibariyle tır ve kamyonlar trafiğe çıkıyor. Bizde sag şeritte seyrediyoruz . Arkamizdaki tır bizim önümüzdeki tira yetişmeye çalışıyor , resmen içimize girdi . Tabi o an belkide bizi gormüyor bir ayağı torpidonun üstünde bir eli çay bardaginda ... Ne frene basmak ne de sağa dönmek mümkün tırın biçmesi an meselesi ...

Evet yine seni anıyorum ***** , sayende evimize 4 saat daha geç gittik .

Bazen yolda da oluyor adam sırf sen geçme diye hızlanıp yol vermiyor . Arkasida kalabalık olursa ...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
Istanbul'da servis şoförlerinden kaçmak gerek. Mesela bizimki Bağdat Caddesi-Etgem Efendi arasında beton mikserini geçmek için kaldırıma çıkıp kaldırımda yürüyen kadına çekilene gadddııınnn yolumu gapuyon diyor :D:D. Bunu gibi daha bir suru değişiklikleri var demem o ki 3 beyazdan uzak durun "Beyaz Fluence Beyaz Sembol Beyaz Okul Taşıtı". Böyle yapan insanlara bizim cevabımız genelde geç kardeş geç demek oluyor sebebi ise yok yani uğraşmak istemiyoruz :D.
Konudan alakasız ama görünce duygulandım. Ethem Efendi Caddesinde yıllarım geçti. Tren yolunun oradaki köprünün aşağısında Şimşek Fırın vardı. Galetaları efsanedir :) Aşırı sakindi ve huzur dolu bir yerdi. Şimdi caddenin her tarafı inşaat. Baktıkça üzülüyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım