Bu sefer atılması gerekli değildi.. ve atıyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Selam arkadaşlar
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde otomotiv bölümü 2. sınıf öğrencisiyim, sınıftan bir arkadaşımın 91 model 1.6 karbüratörlü Şahin aracına motor atalım dedik.
Motorda aşırı bir yağ yakma yok, durumu fena değil, kompresyon iyi ama atalım dedik.
bugün günlerden Cuma sabah saat 9 da başladık ve saat 10 a kadar motoru araçtan indirip tezgaha aldık, öğleden sonra da bir güzel parçalayıp dağıttık ( ellerim aşırı yağlı olduğu için detay foto çekemedim )
akşama doğru da sanayiye gidip rektifiye dükkanına, silindir bloğu, krank mili, eksantrik mili, silindir kapağı, piston ve ana yatak keplerini götürdük yarın teslim alıp okula götüreceğiz, pazartesi sabahta toplayıp bir güzel marş yapacağız, fotoğrafların devamını hatta video bile atabilirim :)
sizinle paylaşmak istedim

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Selam arkadaşlar
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde otomotiv bölümü 2. sınıf öğrencisiyim, sınıftan bir arkadaşımın 91 model 1.6 karbüratörlü Şahin aracına motor atalım dedik.
Motorda aşırı bir yağ yakma yok, durumu fena değil, kompresyon iyi ama atalım dedik.
bugün günlerden Cuma sabah saat 9 da başladık ve saat 10 a kadar motoru araçtan indirip tezgaha aldık, öğleden sonra da bir güzel parçalayıp dağıttık ( ellerim aşırı yağlı olduğu için detay foto çekemedim )
akşama doğru da sanayiye gidip rektifiye dükkanına, silindir bloğu, krank mili, eksantrik mili, silindir kapağı, piston ve ana yatak keplerini götürdük yarın teslim alıp okula götüreceğiz, pazartesi sabahta toplayıp bir güzel marş yapacağız, fotoğrafların devamını hatta video bile atabilirim :)
sizinle paylaşmak istedim
Takipteyiz.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
jB7Dkr.jpg

vZBGd4.jpg
7AGJmL.jpg
lEgXBQ.jpg
vZBGor.jpg

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Offf makina deli hemen bi dereceli egzantrik port polish kapak taşlama misss gibi olur he :D gelişmeleri bildir bize

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Boylamasına yerleştirilmiş aslan parçasını nasıl özlemişim be :)

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
@Mertcan Bugün sanayiye gittik son durum için
aracın üzerinde 06 piston var ve sadece sekman atarak durumu kurtarabiliyoruz fakat yapmışken iyi olsun dedik.
080 piston ve sekman takabiliriz + gömlek 06 piston ve sekman yapabiliriz.
-ana yatak
-kol yatak
-yağ pompası
-takım conta
-devirdaim pompası
-krank kaydırıcı yataklar
-krank keçesi
-sekman
-piston takım
-gömlek

büyük ihtimal gömlek çakıp 06 piston ve sekmanla kurtaracağız hayırlısı bakalım,
parçalar 650 lira tuttu rektifiyeci de bir o kadar alıyor, bi tarafımıza kaçtı yani :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
@ulas79 çok uğraşmak gerekli, yaparsın blok ince olur zorlarsın çatlatır ama sadece çap büyütmekle olmuyor iş,
gücü veren sıkıştırma oranıdır, silindir kapağını taşlayarak performans alabiliriz de maceraya gerek yok :D zaten helalinden 83 hp motor Şahin bir bir arabaya yetiyor

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Son birşey daha ozaman şahin s lerdeki enjektörlü motor yapı olark bu motora benziyorsa bunu (ben enjektörlü diye hatırlıyorum) organ nakliyle enjekyörlüye çeviremezmisiniz :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Maalesef hocam :)
şahin S ler SOHC yani üstten tek eksantrikli, bizim söktüğümüz motor 1.6 OHV alttan eksantrikli + şahin S lerde bildiğim kadarıyla ateşleme sistemi de farklı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım