Cep Telefonu ve Tablet Başlığı

Hangi Marka kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    153

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Xioami alirken garantisiz almak lazim su an 2800e bulunuyor mi 9 bu fiyata rakipsiz oluyor
Garantisiz de olsa eğer sıfır ve güvenilir ise dediğiniz fiyatla gerçekten güzel. Zaten şu fiyatlar ile gidip de S10 yada P30 almak varken evofone a prim kazandıran varsa değil 5000 7000 i de hakediyor demektir. Söylediğimiz fiyatlar ile Mi9 fazlasıyla mantıklı ki zaten 2 yıllık sürede sorun çıkma olasılığını çok düşük görüyorum

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Meseleyi anlamadim ben.
Huawei cinin mercedesi degil bence. Kirin islemci zaten eh denilebilir. Amerika yaptirimlari ortada. Her ne kadar iptal densede yeni arayuzler cikiyor telefonlarinda. Genelde de kasa kaliteleri kotu ve dayaniksiz. Bence huawei nin one cikan tarafi kamerasi. Gece modlari ve zoom oyuncaklari cok cok iyi.telefonlarinin tasarimlarida hos.
Bana gore huawei golf ise xioami mazda 3 tur. Biri f/p ye oynar biri genele hitap eder.
Ha ben kirin islemci alirmiyim kesinlikle almam. Kirin 980 falan almadigim surece asla diyebilirim.gerisinin cok marifetleri yok.
Xiaomi tarafinda en buyuk handikap arayuz ve yazilim sorunlari. Hersey cok guzel ama bir butune bakildiginda sikintilari cok
Samsung alirmiyim bu fiyatlara kesinlikle almam. Su andaki ust duzey telefonlarinin 2 milyar ucuzlamasi lazim ki rekabete dahil olsun. Yoksa sadece kemik kitle almaya devam eder.

Su anda alacagim tek telefon garantisiz mi 9 . 2800 e alinabiliyor. Snap dragon 855 buyuk centiksiz ekran 6 gb ram bluetooh 5.0 type c vs rakipsiz kiliyor su an. Bu ozellikleri sunan firmanin istefikleri fiyatlar 6 milyardan baslar.
2800 e bu ozellikleri sunabilen baska bir marka firma henuz yok.

Genel anlamda haklısınız lakin şu da bir gerçek Xiaomi Mi9 u garantisiz 2800 e satıyorsa bir S10e Amiral gemisi performansı ile garantili ve Samsung marka değeri ile 4000e satılmasını hak olarak görmek lazım en basitinden elime aldığımda kasası bariz daha iyi hissettiriyor sar değerleri çok daha düşük ki sar değeri düşük telefon üretmenin maliyeti önemli ölçüde etkilediğine dair bir yazı okumuştum sar değeri her ne kadar eskisi kadar konuşulmasada örneğin benim bir Oppo almama sebebimdir bu konuyu da önemsemek lazım. Ayrıca Samsung tüm dünyada reklam vb yatırımlar teknoloji eğitimleri yapıyor Kore’de 2000$ a eleman çalıştırıyor Türkiye’de MEB ile ortak teknoloji takımları kuruyor vb yatırımlar yaparken Xiaomi reklam yatırım vs yapmadan satıyor şahsen yatırım mevzusu çok önemli değil de maliyeti etkiliyor anlamında yazıyorum

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Huaweinin en büyük artısı bence de kamerası, benim gibi alt segment yalandan çift kameralı telefon kullanıcısı için ise 2. En önemli artısı işlemcisi. Performans olarak demiyorum ama pil tüketimi olarak bence harika. 2.5 yıl önce 1500tl ye alınan bir telefon garantisinin son haftası 5-6 saat ekran süresi veriyordu çok rahat. Son hafta garantiden batarya yenilettim şuan 8 saati zorluyor. Xiaomi yi bilemiyorum ama samsungda böyle bi deneyim yaşayamadım kullandığım samsunglar arasında en uzun ekran süresi 3.5-4 saat ile note2 ydi
Huawei uygun fiyatlı telefonlarında en önemli artısı Garanti diye düşünüyorum çünkü bir muhattab bulunabiliyor yoksa aynı fiyata snapdragon işlemcili telefonlar var ve daha iyiler lakin garanti konusunda Samsung dan bile daha beterler Huawei ise kendi elinde tuttuğu servis hizmetine değer veriyor yoksa örneğin bir kirin 710 1500tl ilk P smart da da var 2900 lük P30 lite da da haliyle P smart alan için avantaj olsada diğerlerinde bir anlam ifade etmiyor

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Türkiye 'de garantili telefon almak çok bir şey ifade etmiyor zaten. O telefon garantiye bir kere gitti mi eskisi gibi olmuyor hiç bir zaman. O yüzden orjinalini, en uyguna nasıl alabilirim diye düşünmek lazım.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Garantisiz de olsa eğer sıfır ve güvenilir ise dediğiniz fiyatla gerçekten güzel. Zaten şu fiyatlar ile gidip de S10 yada P30 almak varken evofone a prim kazandıran varsa değil 5000 7000 i de hakediyor demektir. Söylediğimiz fiyatlar ile Mi9 fazlasıyla mantıklı ki zaten 2 yıllık sürede sorun çıkma olasılığını çok düşük görüyorum

Kaptanın bu söylediği yasal ithal telefonlar değil. Direkt karşılaştırılamaz fiyat olarak.
Üstte mesele sadece garanti değil derken bu yasal ithal meselesinden bahsediyordum.

Genel anlamda haklısınız lakin şu da bir gerçek Xiaomi Mi9 u garantisiz 2800 e satıyorsa bir S10e Amiral gemisi performansı ile garantili ve Samsung marka değeri ile 4000e satılmasını hak olarak görmek lazım en basitinden elime aldığımda kasası bariz daha iyi hissettiriyor sar değerleri çok daha düşük ki sar değeri düşük telefon üretmenin maliyeti önemli ölçüde etkilediğine dair bir yazı okumuştum sar değeri her ne kadar eskisi kadar konuşulmasada örneğin benim bir Oppo almama sebebimdir bu konuyu da önemsemek lazım. Ayrıca Samsung tüm dünyada reklam vb yatırımlar teknoloji eğitimleri yapıyor Kore’de 2000$ a eleman çalıştırıyor Türkiye’de MEB ile ortak teknoloji takımları kuruyor vb yatırımlar yaparken Xiaomi reklam yatırım vs yapmadan satıyor şahsen yatırım mevzusu çok önemli değil de maliyeti etkiliyor anlamında yazıyorum

SAR değerine fazla bakan biriyim ben de ancak S10 (+ ve e dahil) serisinde de pek düşük değil. S8 serisinde vb. çok düşüktü. Mi 9'u bilmiyorum, belki daha fazladır ancak benim kullandığım Çin malı telefon kafa sar değerinde az daha fazlayken vücutta çok daha düşük s10+'dan.

Şimdi baktım mi 9 baş sar değeri çok daha fazla, vücut daha düşük.
Çin malı telefonlar ve iphone sar değeri konusunda başarılı değil, en iyiler Samsung-Lg'de oluyor genelde. Ancak dediğim gibi son pahalı sınıf telefonlarında onların da bozuldu. Samsung başlangıç seviyesinde sar değeri hâlen oldukça düşük.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
S10e o kadar kotu bir telefon ki general mobile alirim o modelini almam .cok sikintilari var diye biliyorum isinma donma vs.
Sar degeri konusunda cok haklisiniz. Oppo xioami one plus markalarinin sar degerleri ciddi yuksek.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
S10e o kadar kotu bir telefon ki general mobile alirim o modelini almam .cok sikintilari var diye biliyorum isinma donma vs.
Sar degeri konusunda cok haklisiniz. Oppo xioami one plus markalarinin sar degerleri ciddi yuksek.

Yıllarca iphone kullanan arkadaşım bir kaç ay önce S10+ aldı, beğenmiyor telefonu nedense. Devamlı bunu satıp one+ alacağım diyor. O da resmi olarak ülkede yok, o da başka bir sorun.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Türkiye 'de garantili telefon almak çok bir şey ifade etmiyor zaten. O telefon garantiye bir kere gitti mi eskisi gibi olmuyor hiç bir zaman. O yüzden orjinalini, en uyguna nasıl alabilirim diye düşünmek lazım.
bu dediğin sadece telefon için değil herşey için geçerli birşey tamir gördümü daha hayır görmüyor su geçirmez özellikleri bile kayboluyor bu konuda iphone direk değişim yapıyor eski telefonu da yenileyip satıyor sanırım tekrar

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Kaptanın bu söylediği yasal ithal telefonlar değil. Direkt karşılaştırılamaz fiyat olarak.
Üstte mesele sadece garanti değil derken bu yasal ithal meselesinden bahsediyordum.

SAR değerine fazla bakan biriyim ben de ancak S10 (+ ve e dahil) serisinde de pek düşük değil. S8 serisinde vb. çok düşüktü. Mi 9'u bilmiyorum, belki daha fazladır ancak benim kullandığım Çin malı telefon kafa sar değerinde az daha fazlayken vücutta çok daha düşük s10+'dan.

Şimdi baktım mi 9 baş sar değeri çok daha fazla, vücut daha düşük.
Çin malı telefonlar ve iphone sar değeri konusunda başarılı değil, en iyiler Samsung-Lg'de oluyor genelde. Ancak dediğim gibi son pahalı sınıf telefonlarında onların da bozuldu. Samsung başlangıç seviyesinde sar değeri hâlen oldukça düşük.
Yasal olmayan yoldan ithal edip kullanım nasıl oluyor muhtemelen imei yoluyla eğer buysa bilgim olan bir alan değil ama kıyas yapmak doğru olmaz haklısınız.

Evet S10 serisinde özellikle S8 LG G6 ya nazaran daha yüksek örneğin ben S8 kullanıyorum ve sırf sar değeri icin telefon alırım. Bir de sar değerinde kafa vücuttan çok daha önemli doğrudan hormonal sistemi etkilediğine dair çalışmalar var yinede Samsung da olsa yüksekse almam. 0.5 in üstünü fazla buluyorum örneğin LG g6 0.2 S8 0.3 yeni telefonlarda muhtemelen yeni teknolojiler nedeniyle sar değeri biraz daha yükselmiştir

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Cihaz sorunlu olabilir güzel olmayabilir doğrudur ben özellikle küçük oluşunu seviyorum malum piyasada küçük telefon kalmadı. Kaliteden ziyade kıyas açısından yazmıştım iyi bir LG vb nede uyarlanabilir

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Bende şöyle bir soruyla geleyim birbirine yakın fiyatlara sd835 kullanan eskinin amiral gemisi mi yoksa orta halli güncel bir modelin sd660’ını kullanan bir model mi tercih edersiniz.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bende şöyle bir soruyla geleyim birbirine yakın fiyatlara sd835 kullanan eskinin amiral gemisi mi yoksa orta halli güncel bir modelin sd660’ını kullanan bir model mi tercih edersiniz.
Yakın fiyat ise tabiki amiral gemisi çünkü hem performansı snd660 dan iyi hem de kamera vb konularda daha iyi olacaktır çünkü üst düzey olmak için üretilmiş mevzu işlemciden öte lakin genelde snd660 lı güncel modeller snd835 ile amiral gemilerinden daha uygun olur

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yazilim destegi onemli. Samsung gibi 2 tane ana guncelleme verdikten sonra destegi kesip sonra ufak tefek guncellemler ile aleti kullanilamaz hale getirme durumuna gelmisse guclu islemcinin de bir esprisi kalmayabilir. Islemci + yazlim destegi, uyumu bu konuda onemli. Orta seviye islemcili makineye optimizasyonu daha iyi yazilimlar veriliyordur, yahut yazilim destegi alma konusunda omrunun sonuna gelmemistir o zaman guclu islemciye gore daha uzun zaman saglikli kullanilabilme ihtimali var. Bence o iki islemcili telefon icin yazilim destegi ve uyumlulugu konusunu arastirip oyle karar verin.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ben 660 tercih ederim. 660 mimarisi o senenin uretilen islemcisiyle ayniydi ismini hatirlayamadim simdi.
Benzer nanometre uretimi sadece kisilmis haliydi.
Yeni 660 eski amiral gemisinde olmayan bluetooth 5.0 type c yapay zeka gibi oyuncaklara sahip olacagindan ben yenisini secerdim

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Ben 660 tercih ederim. 660 mimarisi o senenin uretilen islemcisiyle ayniydi ismini hatirlayamadim simdi.
Benzer nanometre uretimi sadece kisilmis haliydi.
Yeni 660 eski amiral gemisinde olmayan bluetooth 5.0 type c yapay zeka gibi oyuncaklara sahip olacagindan ben yenisini secerdim
S8 de Snd835 li versiyonda Bluetooth 5.0 var Type C var Birde snd 835 10nm İken Snd660 14nm yani yeni olmasına rağmen teknolojisi daha eski zaten bende aslında tam bu nedenle snd 835 demiştim üretim teknolojisi 2 yıl geçmesine rağmen orta seviye yeni bir snapdragondan daha iyi bellek hızları da 2 kat daha iyi gpu su çok daha iyi batarya tüketimi nm nedeniyle daha az lakin dediğiniz gibi yapay zeka yok bunların temel sebebi de Orta seviyede Snapdragon Arm Cortex A53 ve Kryo 260 kullanırken üst segmentte Kryo 280 kullanmıştı

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
S8 de Snd835 li versiyonda Bluetooth 5.0 var Type C var Birde snd 835 10nm İken Snd660 14nm yani yeni olmasına rağmen teknolojisi daha eski zaten bende aslında tam bu nedenle snd 835 demiştim üretim teknolojisi 2 yıl geçmesine rağmen orta seviye yeni bir snapdragondan daha iyi bellek hızları da 2 kat daha iyi gpu su çok daha iyi batarya tüketimi nm nedeniyle daha az lakin dediğiniz gibi yapay zeka yok bunların temel sebebi de Orta seviyede Snapdragon Arm Cortex A53 ve Kryo 260 kullanırken üst segmentte Kryo 280 kullanmıştı
İnternetten baktigimda karsima cikan sonuclar
Yüksek performansıyla orta segment bir işlemciye göre üstün bir performans gösteren yeni nesil işlemci, GeekBench‘te çok çekirdekli testte 5.455 puan aldı. Snapdragon 660‘ı, 6.301 puan alan Qualcomm’un güçlü işlemcisi Snapdragon 835 ile kıyaslandığında ise arada yüzde 15.5 fark bir fark olduğunu görmekteyiz.
Nanometre ve type c konusunda hakliymissiniz ben yanlis hatirlamisim.sanirim 660 835 in ozelliklerini tasiyanilen ilk orta seviye islemciydi.

Son düzenleme:

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
2 saatliğine hepsi burada da indirime girmiş iyi bir şeye benziyor
1566824130151.png

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım