Cep Telefonu ve Tablet Başlığı

Hangi Marka kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    153

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
xiaomi kendi üretiyor bence ,çinde iphone kullanma oranı çok yüksek bir de ben böyle yalakalık yapan yumatu(yusufmahmuttuncer ) tarzı şeylere karşıyım
yalakalık ( https://tr.sputniknews.com/bilim/201905091038997202-general-mobile-erdogana-ozel-telefon-uretti/ ) niye böyle birşey yapıyorsun amacın ne
Yanlış biliyorsunuz General mobile gibi Xiaomi de toplama üretiyor ve bir Türk markası bu ülkenin Cumhurbaşkanına özel telefon üretiyorsa bu gayet doğaldır hatta olması gereken bunları kullanmaktır örneğin Meclise özel imzalı bir model üretseler de keşke hem gururlansak hem de o vekillerimiz İphone kullanarak bizi temsil etmese

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Tabi tabi meclis limited edition hatta meclistekiler e bedava dağıtılsın

Son düzenleme:

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Screenshot_20190808_080556_com.instagram.android.jpg
Screenshot_20190808_080604_com.instagram.android.jpg

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Önce Iphone 5 sonra 6s derken yaklaşık 7 senedir Apple kullanıyorum, iki telefondan da pil ömrü harici son derece memnun olduğumu söyleyebilirim. Piyasa şartlarında bir daha Apple almam. Allah korusun telefonda tamir edilmeyecek sorun olursa muhtemelen Xaomi veya giriş modeli bir Samsung alırım. Çünkü sosyal medya ve müzik dinlemek harici pek bir şey yapmıyorum, alacağım her telefon işimi görür diye düşünüyorum. Tablet olarakta zamanında sıfır 400 liraya Ipad mini almıştık, genelde annem kullanıyor ama hala canavar gibi, güncel durumda, tablette de Apple'dan kaçınırım, hiç bir elektronik cihaz bu paraları haketmiyor.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Önce Iphone 5 sonra 6s derken yaklaşık 7 senedir Apple kullanıyorum, iki telefondan da pil ömrü harici son derece memnun olduğumu söyleyebilirim. Piyasa şartlarında bir daha Apple almam. Allah korusun telefonda tamir edilmeyecek sorun olursa muhtemelen Xaomi veya giriş modeli bir Samsung alırım. Çünkü sosyal medya ve müzik dinlemek harici pek bir şey yapmıyorum, alacağım her telefon işimi görür diye düşünüyorum. Tablet olarakta zamanında sıfır 400 liraya Ipad mini almıştık, genelde annem kullanıyor ama hala canavar gibi, güncel durumda, tablette de Apple'dan kaçınırım, hiç bir elektronik cihaz bu paraları haketmiyor.

Telefon konusunda Apple gerçekten pahalı ve rakiplerine gayet iyi lamım tablet konusunda Apple hem sundukların göre pahalı değil hem de tablet konusunda Apple hariç hiçbir markada o bahsettiğiniz hala kullanıyorum stabilitesini alamazsınız. Bugün bir 6.nesil A10 işlemcili İPad 2200tl ve o fiyata alacağınız android bir tabletde en fazla Snapdragon 600 serisi olur o da hem A10 kadar iyi değil hem de stabil değil tablette Apple almak mantıksız değil
Ayrıca Allah daha da uzun yıllar kullanmayı nasip etsin kazadan korusun

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Güzel bir atışma olmuş lakin şu soru aklıma gelmedi değil

Kabaca yurtdışında 800$ olan Huawei P30 5000tl iken 750$ olan S10e 4200tl ilken 400$ olan Mi9 a 5000tl vermek ister misiniz? :)
Evofone aptal yerine koymaya kendini bulunmaz zannetmeye devam ettikçe Xiaomi satabileceğinin yarısını satmaya devam eder
Xioami alirken garantisiz almak lazim su an 2800e bulunuyor mi 9 bu fiyata rakipsiz oluyor

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
bence huawei çin in mercedesi ise xiaomi de çin in opeli Türkiyede huawei samsung ile aynı ayarda görüyor fiyat politikası ile TÜRKİYE DİSTRİBİTORÜ çakal ve paragöz daha servisi bile yok huawei samsung gibi ama mağaza açıp duruyor

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
bence huawei çin in mercedesi ise xiaomi de çin in opeli Türkiyede huawei samsung ile aynı ayarda görüyor fiyat politikası ile TÜRKİYE DİSTRİBİTORÜ çakal ve paragöz daha servisi bile yok huawei samsung gibi ama mağaza açıp duruyor

Telefonumdan soğudum.
Satılık redmi note 7, ilgilenenler mesaj atabilir.

Xioami alirken garantisiz almak lazim su an 2800e bulunuyor mi 9 bu fiyata rakipsiz oluyor

Kaptan sadece garanti değil ki mesele. :/

Tepkiler: tequila ve Sailor

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Telefonumdan soğudum.
Satılık redmi note 7, ilgilenenler mesaj atabilir.

Kaptan sadece garanti değil ki mesele. :/
Meseleyi anlamadim ben.
Huawei cinin mercedesi degil bence. Kirin islemci zaten eh denilebilir. Amerika yaptirimlari ortada. Her ne kadar iptal densede yeni arayuzler cikiyor telefonlarinda. Genelde de kasa kaliteleri kotu ve dayaniksiz. Bence huawei nin one cikan tarafi kamerasi. Gece modlari ve zoom oyuncaklari cok cok iyi.telefonlarinin tasarimlarida hos.
Bana gore huawei golf ise xioami mazda 3 tur. Biri f/p ye oynar biri genele hitap eder.
Ha ben kirin islemci alirmiyim kesinlikle almam. Kirin 980 falan almadigim surece asla diyebilirim.gerisinin cok marifetleri yok.
Xiaomi tarafinda en buyuk handikap arayuz ve yazilim sorunlari. Hersey cok guzel ama bir butune bakildiginda sikintilari cok
Samsung alirmiyim bu fiyatlara kesinlikle almam. Su andaki ust duzey telefonlarinin 2 milyar ucuzlamasi lazim ki rekabete dahil olsun. Yoksa sadece kemik kitle almaya devam eder.

Su anda alacagim tek telefon garantisiz mi 9 . 2800 e alinabiliyor. Snap dragon 855 buyuk centiksiz ekran 6 gb ram bluetooh 5.0 type c vs rakipsiz kiliyor su an. Bu ozellikleri sunan firmanin istefikleri fiyatlar 6 milyardan baslar.
2800 e bu ozellikleri sunabilen baska bir marka firma henuz yok.

Son düzenleme:

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Meseleyi anlamadim ben.
Huawei cinin mercedesi degil bence. Kirin islemci zaten eh denilebilir. Amerika yaptirimlari ortada. Her ne kadar iptal densede yeni arayuzler cikiyor telefonlarinda. Genelde de kasa kaliteleri kotu ve dayaniksiz. Bence huawei nin one cikan tarafi kamerasi. Gece modlari ve zoom oyuncaklari cok cok iyi.telefonlarinin tasarimlarida hos.
Bana gore huawei golf ise xioami mazda 3 tur. Biri f/p ye oynar biri genele hitap eder.
Ha ben kirin islemci alirmiyim kesinlikle almam. Kirin 980 falan almadigim surece asla diyebilirim.gerisinin cok marifetleri yok.
Xiaomi tarafinda en buyuk handikap arayuz ve yazilim sorunlari. Hersey cok guzel ama bir butune bakildiginda sikintilari cok
Samsung alirmiyim bu fiyatlara kesinlikle almam. Su andaki ust duzey telefonlarinin 2 milyar ucuzlamasi lazim ki rekabete dahil olsun. Yoksa sadece kemik kitle almaya devam eder.

Su anda alacagim tek telefon garantisiz mi 9 . 2800 e alinabiliyor. Snap dragon 855 buyuk centiksiz ekran 6 gb ram bluetooh 5.0 type c vs rakipsiz kiliyor su an. Bu ozellikleri sunan firmanin istefikleri fiyatlar 6 milyardan baslar.
2800 e bu ozellikleri sunabilen baska bir marka firma henuz yok.
söyled,klerine oldukça katılıyorum araç örneğini yanlış vermiş olabilirim xiaomi kötü değil Türkiye politikası kötü vivo da odukça üst segment

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
söyled,klerine oldukça katılıyorum araç örneğini yanlış vermiş olabilirim xiaomi kötü değil Türkiye politikası kötü vivo da odukça üst segment

Xiaomi'nin direkt kendinin gelmemesi, iki farkı firmaya distribütörlük vermesi olumsuz bir durum. İlk alan evofone'du, şimdi cepport aldı, 1-1,5 ay kadar önce mağaza da açtılar hatta. Ancak evofone'u arayanlara tek yetkili biziz diyorlarmış. :D Adamlar kafasına göre mi store açamayacağına göre doğru konuşmuyorlar. Evo genpa ile cepport kvk ile anlaşmalı servis konusunda ancak servis ihtiyacı olanlar dediğiniz gibi memnun değil (Samsung Türkiye'den de memnun kalanı pek duymadım, Huawei servis konusunda çok övülüyor).

Tabii bir de dediğiniz fiyat konusu var. Xiaomi, yurt dışındaki fiyatlardan bir kademe daha üstte satıyor gibi duruyor. Ona rağmen özellik olarak aynı fiyattaki isim yapmış rakiplerinden daha güçlü cihazlar satıyor (kalite ve uzun süre kullanımda ne durumdalar bilgim yok, göreceğim).

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,851
26,177
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Huaweinin en büyük artısı bence de kamerası, benim gibi alt segment yalandan çift kameralı telefon kullanıcısı için ise 2. En önemli artısı işlemcisi. Performans olarak demiyorum ama pil tüketimi olarak bence harika. 2.5 yıl önce 1500tl ye alınan bir telefon garantisinin son haftası 5-6 saat ekran süresi veriyordu çok rahat. Son hafta garantiden batarya yenilettim şuan 8 saati zorluyor. Xiaomi yi bilemiyorum ama samsungda böyle bi deneyim yaşayamadım kullandığım samsunglar arasında en uzun ekran süresi 3.5-4 saat ile note2 ydi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım