Cep Telefonu ve Tablet Başlığı

Hangi Marka kullanıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    153

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yine parasını verip orijinal mı yaptırsam serviste.
Servis ne kadar orijinal takar bilemem. Ama neticede başka marka batarya almaya göre daha güvenlidir. Batarya işi diğer aksesuarlara benzemez. Cebindeyken, elindeyken, kulağındayken patlar falan ciddi sonuçları olur, şakaya gelmez. Kaç paraysa verip güvenli olanı satın almak lazım.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Deji batarya nasıldır kullanan var mı? İnternette iyi yorumlarda var kötü bilemedim. Şuan kullandığım batarya orijinal üç yıllık bataryası. Yine parasını verip orijinal mı yaptırsam serviste.
Note3 e taktık, bir yıldan fazla abim kullanıp anneme verdi bir yıldan fazladır da o kullanıyo gayet iyi durumu dejinin

Yine de kefil olmam ama, sadece kullanıcı yorumu :D

Son düzenleme:

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Servis ne kadar orijinal takar bilemem. Ama neticede başka marka batarya almaya göre daha güvenlidir. Batarya işi diğer aksesuarlara benzemez. Cebindeyken, elindeyken, kulağındayken patlar falan ciddi sonuçları olur, şakaya gelmez. Kaç paraysa verip güvenli olanı satın almak lazım.
Kendi servisi 320 liraya takıyor, deji bataryaysa 80 lira kullanıcağım süre en fazla bir yıl daha olduğu için insanın mantığı ucuza yönelmek istiyor ama güvenlikte kafamı kurcalayan diğer şey.
Note3 e taktık, bir yıldan fazla abim kullanıp anneme verdi bir yıldan fazladır da o kullanıyo gayet iyi durumu dejinin

Yine de kefil olmam ama, sadece kullanıcı yorumu :D
Bir yıl sonrasında hala memnunsanız işimi görür sanırım benimde.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kendi servisi 320 liraya takıyor, deji bataryaysa 80 lira kullanıcağım süre en fazla bir yıl daha olduğu için insanın mantığı ucuza yönelmek istiyor ama güvenlikte kafamı kurcalayan diğer şey.
Ben 180 liraya samsung store'dan kendim batarya aldım. Muadil ürünler de vardı yarı fiyatına nette. Ama konuşurken falan suratımda patlar, yanı başımda patlar diye göze alamadım açıkçası. Artık o kişinin kendi bileceği bir şey. Eğer muadil bir şey alacaksan bataryayı takip et ve her ısındığında soğuyana kadar kendinden uzaklaştır derim. En azından böyle bir yol izleyebilirsin.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
6 aydır kullanıyorum. Redmi Note 7 ile ilgili sorunuz olursa cevaplayabilirim.
Spesifik bir sorum yok da, genel olarak kullanıcı deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Yarın öbürgün evde bir telefon patlarsa diye piyasaya bakıyorum da; f/p olarak çok aklıma yatıyor.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Spesifik bir sorum yok da, genel olarak kullanıcı deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Yarın öbürgün evde bir telefon patlarsa diye piyasaya bakıyorum da; f/p olarak çok aklıma yatıyor.

Telefonu alırken ilk amacım pil ömrüydü. Ben sabah 7.30 kalkar akşam 1 gibi yatarım ve pili hala bitmezdi hatta şuan pili bitsinde şarja takayım diye uğraşıyorum ve mi band 4 de kullanıyorum bu yüzden bütün gün bluetooth açık oluyor ve tasaruf modu kullanmıyorum.

Uygulama açma hızı filan iyi. İphone X ile filan kıyasladık ve hemen hemen aynı hatta bazı uygulamaları daha önce açtığım oldu bu konu da da tatmin oldum.

Bu telefonda 48 mp kamera var diye tanıtılıyor ama Türkiye ye gelen versiyondaki 48 mp yapay bir sistem samsung lens kullanıyor. Redmi note 7 pro versiyonu var onda sony lens var ve o gerçek 48 mp.
Kamera yine de çok iyi çalışıyor AI sistemi var ve çekeceği modu çok iyi anlıyor mesela geçen aylarda arabayı satacağım diye fotolarını bundan çektim bir baktım araba moduna almış. Ama kamera nın eksisi geceleyim performansı gündüz kadar iyi değil.

Bir memnun olmadığım kısımda kamera çıkıntısı büyük gözüme batıyor. 180 gr ağırlık da bence çok.

Tabii bu telefonun bence en güzel yanı ince kullanım detaylar. Yüz algılama mevcut ve Iphone X den bile iyi çalışıyor. Parmak izi var. Uzaktan kumanda fonksiyonu var. Kulaklık girişi var. Hızlı şarj özelliği var,hybrid sim girişi var.

Miui dan bahsetmeden de olmaz. Kullanımı çok kolay var mesela çift telefon fonksiyonu var 2 ayrı şifre girip 2 ayrı telefon gibi kullanabiliyorsun ya da çift uygulama fonksiyonu var yani 2 WhatsApp aynı anda kullanma imkanın var. Ya da telefonun uyku modu var bende ayarlı akşam 2 de kapanıyor 7.25 de açılıyor. Annelerimiz uyurken başına koyma zararlı diyenler için birebir :)

Miui ile ilgili tek verebileceğim eksi uygulamalarında reklam var. Her uygulamaya ayrı ayrı girip önerileri kapatmak gerekiyor

Bu telefon bir araba olsaydı kesinlikle Hyundai olurdu :)

Şuanda çok memnunum kesinlikle öneririm.

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
4-5 bin lira civarlarına hangi telefonu önerirsiniz. İlla bu aralıkta olmasına gerek yok daha düşük fiyatlı da olabilir.
Çok yakın bir tanıdık için soruyorum aslında tercih iphone almak ama onlar da şu an mantıklı durmuyor. mi9t, mi9t pro veya redmi note8pro önerdim bu telefonlar hakkında veya başka modeller konusunda fikri olan var mı?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
4-5 bin lira civarlarına hangi telefonu önerirsiniz. İlla bu aralıkta olmasına gerek yok daha düşük fiyatlı da olabilir.
Çok yakın bir tanıdık için soruyorum aslında tercih iphone almak ama onlar da şu an mantıklı durmuyor. mi9t, mi9t pro veya redmi note8pro önerdim bu telefonlar hakkında veya başka modeller konusunda fikri olan var mı?
Note 8 pro heilo islemcili hayatta alinmaz bi onu diyebilirim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Note 8 pro heilo islemcili hayatta alinmaz bi onu diyebilirim
Basliga yazacaktim daha onceden ama biraz zaman gecsin demistim. Bu note 8 pro'da ki islemci icin sd 730'dan daha performansli diyorlar. Benchmark testlerinde de daha iyi sonuclar aliyor ama pil omruyle alakali henuz tam bilgi yok. Ben de bu islemciye karsli mesafeliyim ama eksileri neler kaptan biliyor musun ?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Basliga yazacaktim daha onceden ama biraz zaman gecsin demistim. Bu note 8 pro'da ki islemci icin sd 730'dan daha performansli diyorlar. Benchmark testlerinde de daha iyi sonuclar aliyor ama pil omruyle alakali henuz tam bilgi yok. Ben de bu islemciye karsli mesafeliyim ama eksileri neler kaptan biliyor musun ?
Uyumsuzluk olur 730 dan ileri olsa bile piyasadaki cogu cpu snapdragona uyumlu. Birde islemciyi ilk defa kullaniyorlar. Guncellemesi gec gelebilir

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Uyumsuzluk olur 730 dan ileri olsa bile piyasadaki cogu cpu snapdragona uyumlu. Birde islemciyi ilk defa kullaniyorlar. Guncellemesi gec gelebilir
Evet, kagit ustunde islemci iyi duruyor. Batarya konusunda da 5000 mah degerle birlikte iyi pil omru sunulacagi soyleniyor. Ama dedigin gibi daha yeni kullaniliyor olmasi benim icin de en buyuk soru isareti. En iyisi bu islemciye biraz zaman vermek. Testleri iyice gelsin, kullanici deneyimleri artsin o zaman tekrar gozden gecirmek lazim bir de.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Evet, kagit ustunde islemci iyi duruyor. Batarya konusunda da 5000 mah degerle birlikte iyi pil omru sunulacagi soyleniyor. Ama dedigin gibi daha yeni kullaniliyor olmasi benim icin de en buyuk soru isareti. En iyisi bu islemciye biraz zaman vermek. Testleri iyice gelsin, kullanici deneyimleri artsin o zaman tekrar gozden gecirmek lazim bir de.
Aynen hacim en iyisi

cansermo

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
616
1,343
2,520
27
Sakarya
Mi9 veya Mi9t öneririm.

Fulu

Senkromeççi
21 Eki 2019
8
15
70
45
Adana
Suan iphone XS var. Yurtdışı harcı 500 tl iken aldım. Bildiim kadarı ile harclar arttı fakat yinede yurtdışı çok daha hesaplıya geliyor. Bana hiçbizaman keşke dedirtmedi.Hiç android işlemci kullanmadım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım