Continental boykotu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,393
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hollanda’yı protesto için portakal kestik, conti lastikli araba görüp keserlerse hiç şaşırtıcı olmaz
Çin'in Doğu Türkistan'da Uygur Türklerine yaptıkları zulmü protesto etmek için Uygur Türkü dövüldü bu ülkede.

Şimdi burada boykotu destelyecek mesajlar yazacak arkadaşlar, klavyelerini ters çevirip etiketine bir zahmet bakabilirler mi nerede üretilmiş :) Akıllı telefonlar dersek onların da hepsi çöpe :D

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Biz kimiz ki kimi boykot ediyoruz? Nekadar edebiliriz? Kullandığımız her türlü eşyanın, ürünün %98ine yabancıların etiketi vardır.Ona boykot buna boykot geriye ne kaldı?Eğer gerçekten boykot etmek istiyorlarsa çalışıp uğraşıp yabancı ürünlere kaliteli rakip üretsinler biz de almayalım yabancıların mallarını.

akinayk

Elit Apaçi
9 Eki 2016
50
46
970
Olay afrin degil. Zaten afrinde herhangi bir gucumuz de yok. Yani eyyy amerika diye baslayan absurt seslenisler sadece daha da rezil olmamiza yariyor.

Bilerek yaptiklari dogru ama. Artik tamamen icimize girdikleri ve disa bagimli oldugumuz icin istedikleri gibi alanen dalga geciyorlar sadece
Şu an tamda gündemde olan şey Afrin. Başka ne olabilir? Eyyy Amerika dediysek cevap Alman continental den neden geliyor? Olay tam da Afrin zira orada Bize karşı çarpışan askerlerini kaybetmekteler. Ölen gizli askerlerini Alman ABD bayraklarına sararak ülkelerine gönderiyorlar. Gizlemiyorlar da. Canları yanmakta. Gönderdikleri tonlarca silah patlatıldı ele geçirildi. Devamı da gelecek. Bunu beklemiyorlardı. Evet hem gücümüz var hem de imanımız. Bu bölgenin anahtarı da bizde. Ya bizimle anlaşacaklar ya da parçalamaya çalışacaklar. Hala eski alışkanlıkları ile bize had bildirmeye kalkıyorlar. Sivil zayiat olmasın diye yavaş gidilmekte ama afrin de menbiç de bitecek. Dahası da şart. İlmeği boğazımıza geçirmeye çalışıyorlardı. Biz de kuzu kuzu duracakmışız. Yıllarca söyledik 30km güvenli hat olsun diye, şimdi diyorlar "Hadi yapalım" diye. Biz de buna kanıp o kadar şehide masrafa rağmen yarım mı bırakacağız ?
Continental hakkında Ergün Diler şunları yazmış:
"Dünyadaki, dolayısıyla bölgemizdeki İTTİFAKLARI görmek her geçen gün daha kolay bir hale geliyor. YPG tabelası altına kimlerin girdiği artık sır değil.
Ne onlar saklanıyor, ne biz söylemekten kaçınıyoruz!
Basit bir örnekle başlayalım...
Continental, 1871'de bir plastik malzeme üreticisi olarak kuruldu.
Dünyanın dördüncü araç lastiği tedarikçisi oldu.
2008'de Schaeffler Group tarafından satın alındı. Schaeffler ise 1946'da Georg ile Wilhelm Schaeffler kardeşler tarafından kuruldu. Şirket şu an Georg Schaeffler'in serveti 30 milyar doları bulan oğlu Georg F.W. tarafından yönetiliyor.
Şirketin diğer ortağı ise dünyanın 30. zengini olan patron Georg'un annesi Maria Elisabeth. Şirketin patronu Georg F.W.
Schaeffler İsviçre'de ekonomi okuduktan sonra Duke Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. Dallas'ta ise uluslararası iş hukuku alanında çalıştı.
Aynı zamanda Alman Hava Kuvvetleri'nde subaylığa yükseldi. Anne ve oğulun toplam servetinin ise 50 milyar doları geçtiği biliniyor. Schaeffler Group'un yüzde 20 ortağı olan anne Maria-Elisabeth Schaeffler aynı zamanda Deloitte Almanya, Deutsche Bank-Avrupa'nın danışma kurulu üyesi; Bayerische Landesbank (Banka) ve Nürnberger Lebensversicherung AG (sigorta şirketi) isimli şirketlerde denetleme kurulu üyesi olarak görev yapıyor. İŞTE BU ŞİRKET yani CONTINENTAL DÜNYADAKİ FAALİYET GÖSTERDİKLERİ ÜLKELERİ AÇIKLADI. HARİTA ÜZERİND EN! AMA HARİTADA TÜRKİYE YOK! NE İSMİ NE CİSMİ VAR!
Pentagon'un yayınladığı haritaların bir benzeri diye düşünebilirsiniz! İLGİNÇ GELDİ PAYLAŞAYIM İSTEDİM...
Niyet bu!."

Otobuste kadina etek giydi diye vuran tecavuz eden erkek gorunumlu serefsizler hani nerede ?
Haci hoca olup kucuk kizlara taciz eden sonra ortaya cikinca ailelerini tehdit edenler nerede ?

Hamile kadin sokakta dolasiyor diye tekme atanlar ?

Ramazanda yemek yeniyor diye dukkan basanlar nerede ?

(İsraile sitem diye kola doken , trump a karsi gelcem diye turp yiyen salaklari tek tek orneklemiyorum)

Ya hepsi nerede allah askina hadi ulkenizi silmisler gidip birsey yapsinlar ? Yok onlara gucleri yetmez iste...

Bunu neden yazdınız anlamadım. Ne alaka ? Bu 3-5 provakatöre mi kaldı bu ülke ? Daha bugün Ataşehir'de tersi bir provakatöre şahit olundu. Bizzat bir yakınım minibüste şahit oluyor. Bir bayan oturmakta olan 2 kapalı bayana başlıyor durup dururken hakaretlere. Sonunda şöför dışarı atıyor o provakatörü. İstiyorlarki karşılık verilsin kavga çıksın. Buna benzer başka olaylar da basına yansımıştı. Her gün otobüslerde metroda minibüslerde milyonlarca insan birbiriyle uğraşmadan işinde gücünde. Eğer böyle şeylerin gerçekten toplumda yeri olsaydı ortalık Suriyeye dönerdi.

akinayk

Elit Apaçi
9 Eki 2016
50
46
970
Biz kimiz ki kimi boykot ediyoruz? Nekadar edebiliriz? Kullandığımız her türlü eşyanın, ürünün %98ine yabancıların etiketi vardır.Ona boykot buna boykot geriye ne kaldı?Eğer gerçekten boykot etmek istiyorlarsa çalışıp uğraşıp yabancı ürünlere kaliteli rakip üretsinler biz de almayalım yabancıların mallarını.
Eğer boykot edilecekse sadece alman continental boykot edilir. Tüm ithal lastikler değil. Ama verilecek cevap belki de başka türlü de olabilir.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Akpnin en iyi yaptığı şey popülizim. Fırat Kalkan’ında alınan elbab’ta video çekilmiş devlet destekli olduğu belli. Tüm dünyaya biz işgalci değiliz, bakın demişler. Helal olsun gerçekten TSK kararlılıkla sürdürüyor görevini. Askerlerimiz de başkaları için kendini feda ediyor gözünü kırpmadan. İnşallah her şey göründüğü gibidir. Biz haklıyızdır. Eğer haklı değilsek birilerinin maşasıysak sonumuz yakın.

akinayk

Elit Apaçi
9 Eki 2016
50
46
970
Kıbrıs barış
Akpnin en iyi yaptığı şey popülizim. Fırat Kalkan’ında alınan elbab’ta video çekilmiş devlet destekli olduğu belli. Tüm dünyaya biz işgalci değiliz, bakın demişler. Helal olsun gerçekten TSK kararlılıkla sürdürüyor görevini. Askerlerimiz de başkaları için kendini feda ediyor gözünü kırpmadan. İnşallah her şey göründüğü gibidir. Biz haklıyızdır. Eğer haklı değilsek birilerinin maşasıysak sonumuz yakın.

Kıbrıs Barış harekatı neyse Zeytin dalı harekatı da odur. bizim burnumuzun dibinde ABD Rusya İran ve diğerleri dolmuş. Güya Daeş ile mücadele adı altında türlü hokkabazlıklar yapacaklar biz girince işgal mi oluyor? Birbirimizle kavga etmezsek bize bir şey olmaz. Tek umutları bu çünkü.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Yukarıda da yazdım. Kimse conti almaz olur biter olan olmuş yapacak bir şey yok. Onu yapsaydı bunu deseydi vs demenin de manası yok. Ben kesin olarak, bilerek yapıldığını düşünüyorum siyasi gündemden ötürü.
Hala conti alan adama da lafım sözüm olmaz.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Kıbrıs barış

Kıbrıs Barış harekatı neyse Zeytin dalı harekatı da odur. bizim burnumuzun dibinde ABD Rusya İran ve diğerleri dolmuş. Güya Daeş ile mücadele adı altında türlü hokkabazlıklar yapacaklar biz girince işgal mi oluyor? Birbirimizle kavga etmezsek bize bir şey olmaz. Tek umutları bu çünkü.
Bazılarının Erdoğan öfkesi yüzünden ülkenin Lehine olan şeylere bile karşı çıkabiliyorlar. Ha iyi bir lider midir? Tartışılır. Ama şu an dediğiniz gibi birbirimize kenetlenmemiz lazım. Gidecek başka vatanımız yok çünkü.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Şu an tamda gündemde olan şey Afrin. Başka ne olabilir? Eyyy Amerika dediysek cevap Alman continental den neden geliyor? Olay tam da Afrin zira orada Bize karşı çarpışan askerlerini kaybetmekteler. Ölen gizli askerlerini Alman ABD bayraklarına sararak ülkelerine gönderiyorlar. Gizlemiyorlar da. Canları yanmakta. Gönderdikleri tonlarca silah patlatıldı ele geçirildi. Devamı da gelecek. Bunu beklemiyorlardı. Evet hem gücümüz var hem de imanımız. Bu bölgenin anahtarı da bizde. Ya bizimle anlaşacaklar ya da parçalamaya çalışacaklar. Hala eski alışkanlıkları ile bize had bildirmeye kalkıyorlar. Sivil zayiat olmasın diye yavaş gidilmekte ama afrin de menbiç de bitecek. Dahası da şart. İlmeği boğazımıza geçirmeye çalışıyorlardı. Biz de kuzu kuzu duracakmışız. Yıllarca söyledik 30km güvenli hat olsun diye, şimdi diyorlar "Hadi yapalım" diye. Biz de buna kanıp o kadar şehide masrafa rağmen yarım mı bırakacağız ?
Continental hakkında Ergün Diler şunları yazmış:
"Dünyadaki, dolayısıyla bölgemizdeki İTTİFAKLARI görmek her geçen gün daha kolay bir hale geliyor. YPG tabelası altına kimlerin girdiği artık sır değil.
Ne onlar saklanıyor, ne biz söylemekten kaçınıyoruz!
Basit bir örnekle başlayalım...
Continental, 1871'de bir plastik malzeme üreticisi olarak kuruldu.
Dünyanın dördüncü araç lastiği tedarikçisi oldu.
2008'de Schaeffler Group tarafından satın alındı. Schaeffler ise 1946'da Georg ile Wilhelm Schaeffler kardeşler tarafından kuruldu. Şirket şu an Georg Schaeffler'in serveti 30 milyar doları bulan oğlu Georg F.W. tarafından yönetiliyor.
Şirketin diğer ortağı ise dünyanın 30. zengini olan patron Georg'un annesi Maria Elisabeth. Şirketin patronu Georg F.W.
Schaeffler İsviçre'de ekonomi okuduktan sonra Duke Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. Dallas'ta ise uluslararası iş hukuku alanında çalıştı.
Aynı zamanda Alman Hava Kuvvetleri'nde subaylığa yükseldi. Anne ve oğulun toplam servetinin ise 50 milyar doları geçtiği biliniyor. Schaeffler Group'un yüzde 20 ortağı olan anne Maria-Elisabeth Schaeffler aynı zamanda Deloitte Almanya, Deutsche Bank-Avrupa'nın danışma kurulu üyesi; Bayerische Landesbank (Banka) ve Nürnberger Lebensversicherung AG (sigorta şirketi) isimli şirketlerde denetleme kurulu üyesi olarak görev yapıyor. İŞTE BU ŞİRKET yani CONTINENTAL DÜNYADAKİ FAALİYET GÖSTERDİKLERİ ÜLKELERİ AÇIKLADI. HARİTA ÜZERİND EN! AMA HARİTADA TÜRKİYE YOK! NE İSMİ NE CİSMİ VAR!
Pentagon'un yayınladığı haritaların bir benzeri diye düşünebilirsiniz! İLGİNÇ GELDİ PAYLAŞAYIM İSTEDİM...
Niyet bu!."

Bunu neden yazdınız anlamadım. Ne alaka ? Bu 3-5 provakatöre mi kaldı bu ülke ? Daha bugün Ataşehir'de tersi bir provakatöre şahit olundu. Bizzat bir yakınım minibüste şahit oluyor. Bir bayan oturmakta olan 2 kapalı bayana başlıyor durup dururken hakaretlere. Sonunda şöför dışarı atıyor o provakatörü. İstiyorlarki karşılık verilsin kavga çıksın. Buna benzer başka olaylar da basına yansımıştı. Her gün otobüslerde metroda minibüslerde milyonlarca insan birbiriyle uğraşmadan işinde gücünde. Eğer böyle şeylerin gerçekten toplumda yeri olsaydı ortalık Suriyeye dönerdi.
oncelıkle zaten ortalik suriye ye donmus durumda cunku hepsi burada.bu ulke kendı vatandasları sefalet ıcındeyken ozellıkle surıye de sehıt dusmus evlatların yasadıkları gecekondular ortada ıken 3 mılyon surıye lıye ev vermek bu ulkenın acı gercegıdır.
bu arada provakotor degil benim bahsettiklerim bir kadina tecavuz etmek ozellikle basite indirgenecek birsey degildir hakki olan idam cezasi yerine salinmasi bu tur kendini bilmezlere guvence veriyor.maalesef hersey montaj degıl maalesef hersey santaj degıl.

Evet hem gücümüz var hem de imanımız demıssınız. evet ımanımız var ama bu ımanımız dedıgınız sey 15 temmuza bızı az kalsın felakete surukluyordu unutmamak lazım. ayrıca gucumuz var ıse neden sehıtlerımızı alamıyoruz naasları hala orada ? herseyı gercekten dua ıle cozebılecegımızı sanıyorsanız bugun ulkenın geldıgı durum ortada neden hergun dahada kotuye gıdıyoruz ?

ayrıca bana neden afrın de oldugumuzu soylermısınız ? ben gercekten bılmıyorum cunku.

bu arada bızım ıttıfakımız yok onuda bır anlayın lutfen. bızım zaten karakterımız yok. rusya ya bır atar yapmaya calıstık sonra ozur dıledık.trump muslumanları sevmem dedı ayagına kadar gıttık. lutfen artık ezelden berı sure gelen ulkenın konumu cok guzel o yuzden bızı ısgal etmek ıstıyorlar palavlarını aklınızdan cıkarın. bızım kımseye atar yapacak gucumuz yok.kendı kendımıze bır uretım yapamıyoruz.daha arabamız da yok.( gelıyor demeyın yıllar gectı hala gelemedı ) otoyol kopru bıle yapamıyoruz.su anda sırtımızı vergılere dayamıs durumdayız yakında halk onada ısyan edecek mılletın cebınde 5 kurus para kalmadı.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bazılarının Erdoğan öfkesi yüzünden ülkenin Lehine olan şeylere bile karşı çıkabiliyorlar. Ha iyi bir lider midir? Tartışılır. Ama şu an dediğiniz gibi birbirimize kenetlenmemiz lazım. Gidecek başka vatanımız yok çünkü.
Bİr insanın her kesıme bırden hıtap etmesı zaten ımkansız ıskender. elbette kı bır kesımı mutlu ederken dıgerı mutsuz olacak.ben su anda cebımden cıkan paraya bakıyorum . oda her gecen gun azalıyor ve ekonomı daha da kotuye gıdıyor. o yuzden benım ıcın kotu bır ornekden baska bırsey degıl.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Böyle algı oyunlarına hiçbir zaman reaksiyon gösteremedik. ülke olarak diplomaside gerçek mana da sıkıntı çekiyoruz. Şu kadar basit bir konuya karşılıklı algı ile misilleme yapamıyoruz. Hükümet anca şovunu ana muhalefet partisine yapar. Dış dünyaya karşı dut yemiş bülbül kesiliyoruz. Yap Petlas'a amatör bir harita geçen reklam. Almanya'nın üzerini kırmızı yap üzerine Ay-Yıldız çiz beyaz renk ile. Sorarlarsa da biz bizim Türk halkımızı sembol etmek için yaptık özür dileriz dersin. Ama iş işten geçer çoktan şeklini koymuş olursun. Bunu şu kodumun klavyesi başında ben düşünebiliyorsam yetkililer düşünmüyorsa kimse kusura bakmasın da ben bu yetkililerin ülkesine değer verdiklerini de düşünmüyorum.

Bu arada arkadaşlar gerçekten Cola mevzusuna dönmesin fakat devleti halk oluşturur. Devlet bu konuda birşey yapmıyorsa halka düşen. Conti lastikleri kullanılmaz hale getirip yerine yerli lastik petlas almaktır. Kullanılmaz hale getirilmesini dememin sebebi ise piyasada dolaşmasını engelleyip piyasadan silmek düşüncesidir. Bugün bu forumdan 10 kişi yapar yarın başka yerden 100 kişi yapar. herşey bir kıvılcım ile başlar unutmamak lazım. eyyy continental sen kimsin yaa

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Politikacıların yaptıkları hatalar yüzünden, 3-5 oy için yaptıkları goygoy için vatan evlatlarının canlarını vermesi kadar can yakan bir şey yok. Bu boykot işlerinden de bir halt çıkmaz boşuna konuşmaya bile gerek yok. Bu arada Survivor başladı zaten Afrin falan hikaye...

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Disiplinle anılan Alman'ların böyle bir hatayı yapacağını düşünmüyorum. Düşman gibi gördükleri Türkiye'yi silmeleri rastlantı ihtimalini ortadan kaldırıyor. Ufak tefek devletleri ekleyip te yüz ölçümü onların 2 katı olan bir ülkeyi nasıl da su olarak gösterebiliyorlar. Bu reklamların kaç kişinin elinden geçtiğini çoğu kişi biliyor. Fransa ile aramız bozulduğunda Fransız arabalarına saldıranları gördük dikkatli olmak gerek.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Politikacıların yaptıkları hatalar yüzünden, 3-5 oy için yaptıkları goygoy için vatan evlatlarının canlarını vermesi kadar can yakan bir şey yok. Bu boykot işlerinden de bir halt çıkmaz boşuna konuşmaya bile gerek yok. Bu arada Survivor başladı zaten Afrin falan hikaye...
Doğu'yu da verelim kurtulalım zaten. Ne gerek var?

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Şu yazdığımdan bunu anladıysan diyecek bir şeyim yok.
O kadar şehit çıkarken savaşdıkları yere gereksiz diyorsunuz bu millete ve şehitlere hakarettir. Boşu boşuna öldüler diyorsunuz resmen. Her konudan siyaset çıkarıyorsunuz. Biri de 15 Temmuz demiş. 1.5 sene olmuş neden açıyorsun konuyu? Bugün şehrimden 3 tane şehit defnedildi. Bu ruhu görmeden konuşmak çok kolay.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Vermedik mi doguyu zaten ? Kim girebiliyor su an doguya ? Yil olmus 2018 hala ugrasiyoruz. Keske 15 temmuzda tasla sopayla ulkeyi kurtardiklarini sananlar doguya el atsada kurtulsak..
Dediğini anlıyorum ama o gece olan şey darbe değil terör saldırısıydı. Burada konu parti değil her partiden insan vardı meydanda. Demokrasiye yapılan bir saldırıdır o gece olanlar. Ben de olanlardan mutlu değilim ama o kadar saldırılar olurken yapılacak başka şey yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım