Dell XPS 13 9360 vs. Lenovo Yoga 910

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
923
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Abi adam ufak bilgisayar seviyorum demiş oyuncu makinesi yazmışsınız. @and DonanımHaber'de Erdi Özüağ var senin çevren geniştir ona ulaşabilirsen sana gerekli öneriyi yapar o da seyahatlerinde videolarını Lenovo X1 Carbon'da işliyordu fakat Dell XPS'leri de çok övmüştür. Özellikle 15 inç olanında 950M grafik birimi var diye hatırlıyorum Lenovo hangisini kullanıyor bakmadım. Zaten bir de Apple var bunlardan başka da fazla seçenek kalmıyor premium ultrabook sınıfında..

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Ferman akgül olan Volvo videosunda reyiz internetten oyun videoları dishonored falan izlediğini çok beğendiğini söylemişti.
Hazır degistirmisken o fiyata iyi bir gaming pc al bence reyiz boşver maci ultrabooku

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Abi bilgisayarlarla baya haşır neşirim,şuan bakamıyorum eve gittiğimde yazdığın laptoplara bakarım o fiyata uygun varsa öneririm,oyun oynanmayacaksa işlemcin i7 olur ama bence beklemelisin çünkü skylake kabylake çıkıcak çıktıktan kısa süre sonra laptoplarada koylarlar senin için iyi olur ama skylake de alsan sıkıntı olmaz,i5de olabilir fazla sorun yaşamassın

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Asus veya msi almanı öneririm dicemde msi gaming laptop oluyor arkadaş asus almıştı tam f/p canavarı.

İ7 6500u idi sanırım

16gb ddr4 2300mhz ram

250gb ssd

1Tb harddisk ekran çözünürlüğünüde 1080p bu laptop 4000tl idi ha bide ekran kartı gtx 960m.asusu öneririm,tabi sana kalmış sonuçta biz toplama pc seviyoruz ben laptop asla sevmem

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Abi benim tavsiyem XPS 15 alman. Yaklaşık 2 aydır XPS 15 9550 4K olanını kullanıyorum. Senin isteklerini fazlasıyla karşılayacaktır. Tek memnun olamadığım yanı 4K ekrandan dolayı 15" ile biraz uyum sıkıntısı çekiyor bazı programlar. Misal, Office programları açılırken önce programın bir introsu gibi birşey çıkıp ardından tam ekran açılır ya, intro ekrana göre baya ufak şekilde açılıyor. Şimdilik bu sorunu Windows 10 daki ekran ölçeklendirmesi sayesinde bir nebze aşabiliyorum. Ama zamanla programlar 4K çözünürlüğü uyumlu yapıldıkça bu sorun da ortadan kalkacaktır. Şu aşamada yerinde olsam Full HD modeline yönelebilirdim. Ekran 4K olduğundan ekran kartına da haliyle daha fazla yük biniyor. Gerçi şimdiye kadar zorlayacak bir şey açmadım ama.(CS:GO yu saymazsak :D)

XPS 13 teki teknik özelliklere baktığımda, benim ihtiyaçlarımı pek karşılamadı. İşlemcinin U etiketine sahip olması, ekran boyutu, DDR 3 ramler gibi.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Lenevo'nun teknik servis ağı iyidir şacma sapan şeylere kullanci hatası diyip üstünden atmaya çalışmıyor ve gayet ilgili davranıyorlar benim laptob lenevo aldıktan sonra 15 gün sonra 1 adet piksel öldü diye servise yolladım değişime aldılar yeni makine yolladılar şaşırmıştım
şimdi kafa karıştırmış gibi olacak ama lenovo laptop aldıktan 1 ay sonra kendi kendine menteşe kırdı. evet bildiğin kendine kendine. düşürmedim bir darbeye maruz kalmadı. birgün ekranı kaldırırken çatır çutur sesler geldi bir plastik parçası saatte 200km hızla fırladı iyi gözüme gelmedi.. neyse. binbir güçlük ile garanti için ıstanbul'daki merkezlerine yolladım 10 gün kadar inceledikten sonra kullanıcı hatası dediler. üstüne kasa parası 250tl istediler(sene 2012) .lanet ettim. geri gönderttim. o gün bugündür öyle kullanıyorum. anlayacağınız sadece 1 ay sağlam kullanabildim. bir daha lenovo? asla..

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
abi bu fiyatlara monsteera bakmanı tavsiye ederim bu paraya monsterda bilgisyarın özelliklerini ihtiyaçlarına göre editleyip satın alabilirsin arkadaşlarım bu fiyatlara iki tane monsteer aldılar gaming gtx ekran kartlı canavar gibi çalışıyor 0 hata tavsiyem monsteer.

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
MacBook tam benlik makina aslında da işte, Apple'a alerjim var :oops:
MSI falan mümkünatı yok :) tasarım malzeme yalınlık çok mühim :p

Macbook pişman etmez alerjiyi falan bir kenara bırakalım bu seferlik :D Bu arada benim de macbook alma hikayem şu şekilde, 2011 yılında 2bin liralık bütçem vardı orta halli laptop bakıyordum ve o paraya alacağım her türlü windows bilgisayar kısa sürede ömrünü yitirecekti. Önceki windows tecrübelerim bana bunu söylüyordu. En son vatanın hafta sonu indirimine denk geldim ve 2100 lira gibi bir fiyatla görünce direk aldım. Daha önce hiç mac kullanmamama rağmen aldığım günün akşamına alışmıştım ayrıca kullanımı kolay ve içgüdüsel. Steam de çok güzel oyunlar oluyor indirimde o şekilde oyun işini de çözdüm kafam rahat :D

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Son çıkan Macbooklar kullanışlılık olarak epey zayıf. Şuanki elektrikli arabalara benzer bir durum var orda da. Her yerine Usb Type-C koymuşlar ama şuan kaç tane cihaz bu portu kullanıyor? Ya da kaç kullanıcı günlük kullanımda bu portu kullanıyor? Şuan elektrikli bir araba aldığınızda nasıl şarj etmek hep sıkıntı olacaksa(özellikle uzun yol için) burada da benzer durum var. Her port için ayrı bir dönüştürücüyle ethernet, usb 3.0, hdmi, vga gibi aparatları almak epey uğraştırıcı ve masraflı iş.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
valla abi bende macbook var çok rahat kullanımı tam iş için tasarımıda güzel kullanımı rahat bu macbook'daki menteşeler hiçbir laptopda yok çok kusursuz çalışıyor ben 240gb'lık ssd aldım buna normalde 1TB Harddisk vardı çıkarıp 240lık ssd taktım 60GB Windows 10 kurdum geri kalanıda mac şuan,macde olmayan programları windowsda hallediyorum haklısın abi msi tasarımları çok kaba :D ama lenovo önermem macbook prolar çok iyi en son çıkan şu ince olanlardan almayın soğutması yok ve işlemcileri çok zayıf

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
ve en son çıkan macbook pro çok mükemmel birşey böyle kullanışlılık olamaz yani,ama fiyatıda can yakar...

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
http://www.hepsiburada.com/asus-gl5...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB000001F9V9

Fiyat sorun değilse bunu da tavsiye ederima abi. Bu cihaz masaüstü kullanıma daha uygun. Bu fiyat bandında gördüğüm en güçlü ekran kartına sahip. GTX 1070 şuan ilk 10 giren bir ekran kartı. Hem iş amaçlı hem oyun performansı olarak kesinlikle üzmez. Bu performansta bir laptop için boyutları da oldukça kabul edilebilir. Ben bu cihazı şuan kullandığım laptopu sipariş verdikten sonra gördüm ve açıkçası pişman olmadım değil :)

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
http://www.hepsiburada.com/asus-gl5...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB000001F9V9

Fiyat sorun değilse bunu da tavsiye ederima abi. Bu cihaz masaüstü kullanıma daha uygun. Bu fiyat bandında gördüğüm en güçlü ekran kartına sahip. GTX 1070 şuan ilk 10 giren bir ekran kartı. Hem iş amaçlı hem oyun performansı olarak kesinlikle üzmez. Bu performansta bir laptop için boyutları da oldukça kabul edilebilir. Ben bu cihazı şuan kullandığım laptopu sipariş verdikten sonra gördüm ve açıkçası pişman olmadım değil :)
1070 şuan dünyanın en iyi 2.ekran kartı 10 değil :D

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
1070 şuan dünyanın en iyi 2.ekran kartı 10 değil :D
http://www.notebookcheck.net/Mobile-NVIDIA-GeForce-GTX-1070-Laptop.169549.0.html

İlk 10'da yer alır dememdeki sebep 10. olduğu için değildi. Notebook ve PC lerde kullanılan ekran kartları aynı performansta değildir. Siz ismine bakarak bunu söylediniz sanırım ama aslında şeytan ayrıntıda gizli. GTX 1070 ile GTX 1070M gerçekte farklı ekran kartlarıdır. Attığım linkten de görüleceği gibi 8.sırada görünüyor yani ilk 10'da.

Gaming laptop konusunda da dediğiniz doğru. Fakat bu diğer gaming laptoplar ile kıyaslayınca boyut olarak onlar ile alakası yok.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,440
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Küçük bir tavsiyem daha olacak. Bilgisayar alacaksanız şirket üzerinden alım yaparak tüzel kişi olarak Dell, HP gibi markaların direk TR sorumlularıyla muhatap olabilirsiniz ve bu size ürün tedariki ve garanti konularında ciddi avantaj sağlayabilir. Penta, Eksen, Exa gibi firmalarla baş ağrıtmayan cinsten daha seviyeli alışverişler yapabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım